I Za Każdym Razem Gdy Się Znów Spotkamy Hub

logo

So until we meet again
I'ma keep smile, smile, smile, smiling
We could be miles apart
but you know I'm never too far,
my friend,
until we meet again


Wprowadzenie do Serii


W 1984 roku, po odkryciu SCP-5936, Fundacja natrafiła na oznaczenia i dzienniki sugerujące istnienie gigantycznego kręgu taumaturgicznego na terenie całej Polski. Choć początkowo uznano je za jedynie brednie obłąkanych członków sekty znanej jako "Dzieci", odpowiedzialnej za liczne ataki przeciwko Fundacji w przeszłości, przeszłość ta prędko powróciła udowadniając, że wszyscy byli w błędzie.

Choć natychmiast rozpoczęte poszukiwania przywódcy kultu, Damiena Nowaka, początkowo przyniosły rezultaty, z każdym spotkaniem wydawało się, że obie ścigające się strony tylko pogłębiają dzielącą je przepaść, a przywódca kultu zdołał za każdym razem wymykać się Fundacji. Burza Nowaka gromadzi starych wrogów, starożytną magię i niecne plany, a Fundacja nie ma pojęcia po co.

Z grupą pracowników Ośrodka 120 pod przewodnictwem Daniela Ashewortha, człowieka z tajemniczą przeszłością związanego z ich wrogami, nieustannie na ogonie kultu, nie ma innego wyboru, jak tylko uciekać, próbując osiągnąć swój cel. Jaki to cel i jakie są jego przyczyny, nikt nie wie.

Oto historia każdego ich ponownego spotkania.
Akt 1Akt 2Akt 3


  • SCP-6120 — Sins of the Father, Crimes of the Son

Zalecane Lektury Wprowadzające


  • SCP-5292 — Nasze książki, Twoja Biblioteka, Wspólnie Zjednoczeni — autorstwa RallistonRalliston
  • SCP-5314 — Ogrzybiałe szanse — autorstwa ArcydziegielArcydziegiel i SilnikSilnik — alternatywne zakończenie historii, dziejące się po wydarzeniach z SCP-5936.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported