Obiekty anomalne
ocena: +10+x

Przedmowa: Fundacja SCP odkryła wiele obiektów, które zwyczajnie są zbyt bezużyteczne, by poświęcać im większą uwagę lub zasoby. Niniejszy dokument może stanowić źródło wiedzy na temat obiektów, które mogą kiedyś stać się niezwykle istotne.
— Doktor █████ █████, menedżer badań, Ośrodek ██

Nota: Prosimy dodawać kolejne wpisy u dołu listy, nie w środku ani u góry.


#0001
Opis obiektu: Wieczne pióro.
Data pozyskania: 20-07-20██
Miejsce pozyskania: Hurtownia sprzętu biurowego ████, miasto ████████.
Status: Wypożyczone dr. F███████ do prywatnych badań.
Notatka: W razie odkrycia przez doktora mechanizmu działania tego niewypisującego się pióra Fundacja zyska możliwość znacznego ograniczenia wydatków na rzecz sprzętu biurowego.


#0002
Opis obiektu: Poduszka, która staje się twarda przy próbie opuszczenia na nią głowy z dużą prędkością, rezultatem czego zwykle jest strzaskanie kości czaszki.
Data pozyskania: 20-08-20██
Miejsce pozyskania: Schronisko młodzieżowe [ZREDAGOWANO]
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku ██, w pokoju rekreacyjnym. Obiekt został zniszczony; szczątki nie wykazują działalności anomalnej
Notatka: Wiem, że stres udziela się nam wszystkim, ale bitwa na poduszki to nie był dobry pomysł


#0003
Opis obiektu: Rolka papieru toaletowego, który po zetknięciu z odbytem zamienia się w taśmę klejącą.
Data pozyskania: 21-08-20██
Miejsce pozyskania: Toaleta publiczna w centrum handlowym ████, w miejscowości █████.
Status: Obecnie obiekt znajduje się w szafce w biurze Dr Wiśniewksiego, gdzie oznaczony jest informacją "nie do użytku".
Notatka: Dla pana doktora █████ nie była to na pewno przyjemna sytuacja, kiedy z pośpiechu zabrał z szafki tę rolkę, ignorując ostrzeżenie i udając się z ostrymi problemami żołądkowymi do toalety. "Nie do użytku" oznacza, że akurat tego przedmiotu lepiej nie używać.


#0004
Opis obiektu: Pęk sztucznych róż (Rosa) o właściwościach żywej rośliny.
Data Pozyskania: 21-08-20██
Miejsce pozyskania: Cmentarz komunalny ██, w miejscowości ████ █████.
Status: Obiekt znajduje się w doniczce wypełnionej ziemią, stojącą na parapecie okna, w strefie rekreacyjnej Ośrodka ██.
Notatka: Mimo iż wygląda to jak kawałek kolorowego plastiku i materiału, to nie wolno zapomnieć o regularnym podlewaniu i dostępie do światła słonecznego. Już kilkakrotnie trzeba było przesadzać prawie że uschnięty obiekt.


#0005
Opis obiektu: Klawiatura komputerowa, która po naciśnięciu na dowolny klawisz zawsze wysyła sygnał innego, losowego. Nie stwierdzono w jej budowie żadnych dodatkowych podzespołów, które mogłyby powodować takie działanie.
Data pozyskania: 17-02-200█
Miejsce pozyskania: Serwis komputerowy [ZREDAGOWANO]
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku ██, w szafie przechowawczej Skrzydła IT.
Notatka: Nie ma w niej niczego, co celowo mogłoby dawać taki efekt, żadnego pseudogeneratora. Obecnie personel inżynieryjny zastanawia się, czy nie wykorzystać jej jako idealnego generatora liczb losowych, ze względu na jej krzywą rozkładu prawdopodobieństwa sygnałów.


#0006
Opis obiektu: Aparat elektrokardiograficzny, który, po podłączeniu do organizmu elektrod, nie rejestruje elektrycznej czynności serca, w zamian opisując na papierze (lub innym środku, który zostanie urządzeniu dostarczony) najbardziej wstydliwe dla testera sytuacje z jego życia. Opis owych sytuacji jest prowadzony z perspektywy trzecioosobowej "niewidocznego" świadka, który często stosuje doń hiperbole celem najwyraźniej jeszcze większego zażenowania badanego.
Data pozyskania: 13-08-199█
Miejsce pozyskania: Rejonowy szpital wojskowy w █████████.
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku 30, w biurze dr. Samuela Bladzińskiego.
Notatka: Trudno stwierdzić, czy obiekt może wykazywać samoświadomość, czy po prostu został zaprogramowany do odczytywania i interpretowania danych zapisanych w pamięci testera. Niemniej w wolnych chwilach nadal przeprowadzam na nim badania z udziałem wolontariuszy.


#0007
Opis obiektu: Płyta DVD wyświetlająca film porno z udziałem 4 (czterech) osób które jako ostatnie miały kontakt z obiektem.
Data pozyskania: 13-02-20██
Miejsce pozyskania: Prywatna rezydencja Kevina S██████, miasto ████████ .
Status: Obiekt przechowywany w sejfie dr. K███████ ze względu na nadużycia.
Notatka: Ze względu na skargi ze strony żeńskiej części personelu na celowe inicjowanie kontaktu z obiektem, zakazano jego używania na czas nieokreślony. Skonfiskowano również listę osób z którymi obiekt miał kontakt.


#0008
Opis obiektu: Niefunkcjonujący w oczekiwanym zakresie zegarek marki [ZMIENIONO], którego wskazówka sekundowa porusza się, uprzedzając o nadchodzącej burzy, minutowa — o opadach śniegu, a godzinowa — o porywach wiatru; szybkość poruszania się wskazówek jest zależna od intensywności zjawiska pogodowego w obszarze, w jakim znajduje się zegar. Uprzedzenia owe zachodzą mniej więcej 5 minut przed nastaniem rzeczonych zjawisk, a ustają po rozpogodzeniu.
Data pozyskania: 01-01-1989
Miejsce pozyskania: Balon meteorologiczny [ZMIENIONO]
Status: Obiekt przechowywany w szafie pancernej dyrektora Strefy 5.
Notatka: Przydatny drobiazg. Asystenci techniczni sporadycznie próbują zrekonstruować mechanizmy zegarka — jednakże, jak dotąd, nieskutecznie.


#0009
Opis obiektu: Lewitujące krzesło, brak innych anomalii
Data pozyskania:31.11.2014
Miejsce pozyskania: Dom państwa [USUNIĘTO]
Status: Obiekt przechowywany w sejfie dr.████████
Notatka: Krzesło powoli zmierza ku górze. Asystenci techniczni nic nie mogą poradzić.


#0010
Opis obiektu: Figurka kobiety, prawdopodobnie wyrwana z pozytywki, która podczas kontaktu z wodą śpiewa utwory klasyczne.
Data pozyskania: 27-11-20██
Miejsce pozyskania: Sklep z antykami w mieście ██████
Status: Obecnie obiekt znajduje się w pokoju rekreacyjnym Strefy-██.
Notatka: Wiem, że nie każdy jest fanem klasyki, ale to nie powód aby zakopywać obiekt w piachu.


#0011
Opis obiektu: Egzemplarz książki ,,Pan Tadeusz". Po spojrzeniu na ostatnią stronę, niezależnie czy bezpośrednio, czy też pośrednio, obserwator całkowicie i nieodwracalnie traci słuch.
Data pozyskania: 12.11.20██
Miejsce pozyskania: Biblioteka szkolna w ██████
Status: Obiekt zabezpieczany w sejfie w Strefie-█.
Notatka: Nie, ostatnia strona jest identyczna jak w powszechnie dostępnych egzemplarzach


#0012
Opis obiektu: Zrekonstruowany, w pełni funkcjonalny lekki czołg 7TP. Jeśli dowolna osoba zbliży się do obiektu na odległość 1 metra [m] lub mniejszą, odczuje niemożliwą do pokonania chęć zaśpiewania utworu „Jak rozpętałem II wojnę światową” Andrzeja Żarneckiego. Śpiewaniu towarzyszy nucenie melodii, gwizdanie oraz wydawanie różnych wyrazów dźwiękonaśladowczych celem jak najwierniejszego odtworzenia utworu. Znajomość tekstu, melodii oraz rytmu zdaje się nie mieć znaczenia. Po zaśpiewaniu, osoba staje się na najbliższe 3 godziny odporna na działanie podmiotu.
Data pozyskania: 07-01-20██
Miejsce pozyskania: Zakład rekonstrukcyjny ████, ███
Status: W garażu Strefy-██.


#0013
Opis obiektu: Żarówka, która świeci mimo braku zasilenia. Po podłączeniu napięcia gaśnie. Zauważono spadek mocy urządzeń elektrycznych wokół podmiotu.
Data pozyskania: 25-12-20██
Miejsce pozyskania: Piwnica zawalonego sklepu Żydowskiego w ████████.
Status: Stłuczona podczas testów.
Notatka: To dałoby nam nowe spojrzenie na sposób pobierania energii z otoczenia.


#0014
Opis obiektu: Produkowana masowo pluszowa zabawka przedstawiająca postać Endermana z popularnej gry Minecraft. Obiekt jest zdolny do losowego w czasie, nagłego znikania i pojawiania się w innym miejscu wewnątrz pomieszczenia, w którym się znajduje. Podmiot może opuścić nawet najbardziej szczelny pojemnik.
Data pozyskania: 06-02-20██
Miejsce pozyskania: Magazyn sklepu ████
Status: Zaginione. Trwają poszukiwania. Uznane za utracone.
Notatka: Nie musimy szukać… Chyba zwiało przez otwarte okno.


#0015
Opis obiektu: 3 krzewy konopi indyjskich (Cannabis indica) o wysokości od 0,9 do 1,2 metra [m]. Po spożyciu lub zażyciu obiektu pod dowolną postacią (zjedzenie, palenie itp.) dana osoba przez godzinę czasu będzie widzieć kolory w negatywie. Efekt działa także na chorych na daltonizm. Poza tą właściwością, obiekt nie różni się pod względem biologicznym od nieanomalnego odpowiednika.
Data pozyskania: ██-██-████
Miejsce pozyskania: Nielegalna hodowla w miejscowości ██████, Śląskie
Status: Hodowane w Ośrodku 14. Pracownicy złożyli wniosek i obecnie zbierają podpisy celem udostępnienia regulowanych ilości obiektu w celach rekreacyjnych.


#0016
Opis obiektu: Dwie blaszane beczki wykazujące oznaki korozji, pomalowane na niebiesko i czerwono. Do każdej beczki dołączone jest dwadzieścia świec parafinowych o kolorach odpowiadających barwach beczek, po dziesięć dla każdej. Aktywacja obiektu zachodzi podczas napełnienia jednej z beczek i zapaleniu knota świecy odpowiadającej kolorowi zbiornikowi. Po dotknięciu dłonią płomienia, ta zostaje natychmiastowo podpalona bez wyrządzania szkody zdrowotnej testerowi, mimo wysokiej temperatury ognia mierzonej przez urządzenia termiczne. Po zanurzeniu ręki w wodzie znajdującej się w beczce, płomień gaśnie po czym realizują się dwa scenariusze: dla czerwonej beczki występuje efekt identyczny z umyciem ręki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, dla niebieskiej w zimnej. Zauważono możliwość wymiany świec na inne niż będące w zestawie, jedynym warunkiem jest wymóg odpowiadania koloru beczki i świecy.
Data pozyskania: ██-██-2016
Miejsce pozyskania: Wysypisko śmieci na obrzeżach ██████.
Status: Umieszczone w Ośrodku ██ dla użytku personelu.


#0017
Opis obiektu: 129 mililitrów [ml] klarownej cieczy w szklanej butelce, zidentyfikowanej jako etanol w stężeniu 120%.
Data pozyskania: ██-04-2016
Miejsce pozyskania: Opuszczony ogródek działkowy w miejscowości █████. Obiekt został znaleziony wraz z dwoma ciałami bezdomnych.
Status: Obiekt jest obecnie badany pod kątem próby utworzenia cieczy o teoretycznie niemożliwym stężeniu.
Wniosłem o zapisanie jako że stężenie 120%, ogólnie każde ponad 100% jest teoretycznie niewykonalne, gdyż przecież mamy przed sobą takiż obiekt materialny, więc coś w tym musi być… — Kierownik Badań K. Janecki


#0018
Opis obiektu: Papierek od cukierka, który zawsze leci w górę.
Data pozyskania: 03-11-20██
Miejsce pozyskania: Paczka "Odlotowych cukierków" firmy ███████.
Status: Na suficie Przechowalni Obiektów Bezużytecznych Ośrodka 13 (20 [m] wysokości)
Notatka: Najskuteczniejsza metoda przetrzymywania cukierka poza zasięgiem wrogich konsumentów. Unosi obiekty o masie poniżej 200 [g].


#0019
Opis obiektu: Płyta DVD z trzema stronami. Na każdej zapisano albumy ¡Uno!, ¡Dos! i ¡Tré! zespołu Green Day.
Data pozyskania: 13-11-20██
Miejsce pozyskania: Dział reklamacji sklepu ██████ w ███████.
Status: Umieszczona w odtwarzaczu dla użytku personelu.
Notatka: Nikt nie umie jej wyjąć.


#0020
Opis obiektu: Sześcian o dokładnych wymiarach 210 x 210 x 210 [mm] pokryty czerwonym aksamitem o barwie ciemnego karminu. Zmusza badacza do jak najbardziej szczegółowego zbadania jego konstrukcji i historii oraz do podzielenia się jej precyzyjnym opisem z innymi. Najprawdopodobniej wykonany został pod koniec XIX wieku przez niemieckiego mistrza w swoim fachu, następnie w wyniku nieokreślonych zdarzeń trafił na Podkarpacie, skąd wyrwać udało mu się dopiero po zakończeniu zmagań 2 Wojny Światowej. [RESZTĘ EDYTOWANO]
Data pozyskania: 01-11-20██
Miejsce pozyskania: Pudło anonimowo dostarczone wraz z innymi obiektami anomalnymi pod drzwi firmy-przykrywki Fundacji, ███ Corp.
Status: Spoczywają pod nieprzepuszczalną osłoną wewnątrz Przechowalni Obiektów Bezużytecznych Ośrodka 13, gdzie spokojnie oczekuje na dalsze losy.
Notatka: Trwają próby opisania obiektu jednym zdaniem.


#0021
Opis obiektu: Przemysłowy wentylator promieniowy MPB 80 T. Wydmuchiwane powietrze posiada intensywny zapach zepsutych ryb.
Data pozyskania: 02-04-20██
Miejsce pozyskania: Zakład przetwórstwa drewna, ██████
Status: Przechowywane wewnątrz skrzyni w magazynie Ośrodka ██
Sprawdziliśmy 10 razy. W środku na pewno nie ma zdechłej ryby.


#0022
Opis obiektu: Zwyczajny młotek. Jeżeli dwa przedmioty zostaną przyłożone do siebie, a miejsce tego przyłożenia zostanie uderzone młotkiem, przedmioty połączą się ze sobą. Trwałość łączenia zależy od siły uderzenia.
Data pozyskania: 01-06-20██
Miejsce pozyskania: Zakupiony na aukcji serwisu ███████.
Status: W warsztacie Ośrodka 13. Pierwotnemu właścicielowi podano preparat amnezyjny klasy C, twórca pozostaje nieznany.
Bardzo przydatne narzędzie. Oszczędzimy nieco grosza na zakupie kleju.


3200#
.ainasip bul aineiwóm sazcdop icśondurt karb ąjazsałgz ycinwocarP .kapsw cąiwóm bul cązsip einydej og ainasipo ćśowilżom ycąjudowop tkefe ejułowyw tkeibO. iceizd ald zratnemelE :utkeibo sipO
██02-60-51 :ainaksyzop ataD
██████ w eiksjeim oksiwograT :ainaksyzop ecsjeiM
azciweikyzczsyzrbezczS arotkod akruib eizdalfuzs W :sutatS


#0024
Opis obiektu: Lekko uszkodzona drewniana figurka prostej budowy przedstawiająca chłopca w stroju marynarza. Głowa zawsze będzie odwrócona w stronę osoby, która ostatnio spoglądała na obiekt. W przypadku śmierci tej osoby, figurka będzie patrzyła przed siebie.
Data pozyskania: 28-06-20██
Miejsce pozyskania: Dom pana █████. Ofiara trawiła do szpitala psychiatrycznego, wcześniej wskazując bagno obok swojego domu jako miejsce znalezienia.
Status: Umieszczona wewnątrz tekturowego pudełka w Ośrodku Magazynowym ██.


#0025
Opis obiektu: Biały ceramiczny kubek z ozdobnym napisem ''Pora na herbatę!''. Oprócz naparów z liści roślin stosowanych do sporządzania napojów, żadna inna ciecz nie może zostać wlana do środka. Ciecz będzie stale pozostawać w pojemniku z którego ma zostać wylana, nie wylewając się poza jego obręby nawet przy odwróceniu dnem do góry.
Data pozyskania: 2█-07-2016
Miejsce pozyskania: Stołówka Ośrodka-██
Status: Obecnie znajduje się w Magazynie Przedmiotów Bezużytecznych Ośrodka-15
Nie znajduję słów na opisanie uczucia towarzyszącemu próbie splunięcia do środka tej szklanki.


#0026
Opis obiektu: Opakowanie chusteczek do nosa. Stan podczas pozyskania wynosił 200 sztuk wewnątrz pudełka. Każdorazowe spojrzenie na obiekt powoduje nagły i nieprzerwany atak kichania mogący zakończyć się jedynie po wyciągnięciu chusteczki z pudełka i użyciu jej do oczyszczenia nosa.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: Toaleta publiczna w ████████, Lubuskie.
Status: W szafce doktora Kołodzieja, Ośrodek-17


#0027
Opis obiektu: Pióro wieczne wykonane z polerowanego obsydianu śnieżnego posiadające stalówkę z niedomieszkowanego srebra. Obudowa jest niemożliwa do otwarcia, posiada wyrytą nań inskrypcję w nieznanym alfabecie. Na górnej części pióra znajduje się niewielkich rozmiarów okaz kałamarnicy, zidentyfikowany paradoskalnie jako przedstawiciel gatunku Architeuthis dux (kałamarnica olbrzymia). Zwierzę wydaje się być wrośnięte otworem gębowym w obudowę pióra. W spoczynku narzędzia kałamarnica nie wykazuje żadnych funkcji życiowych, lecz nie następuje rozkład tkanek ani rozpad komórek zwierzęcia. Jeżeli dowolna osoba weźmie pióro w dłoń, funkcje życiowe stworzenia powrócą a ono samo użyje dwóch najdłuższych macek do oplecenia nimi nadgarstka użytkownika. Kałamarnica zacznie pobierać niewielkie ilości substancji odżywczych z ręki użytkownika oraz rozpocznie produkcję atramentu który zostaje wtłoczony we wnętrze pióra dzięki czemu możliwe staje się pisanie. Po puszczeniu pióra kałamarnica uwalnia splot macek i na powrót wchodzi w stan hibernacji.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: Znalezione w sieci rybackiej kutra ''█████'', około 20 kilometrów od brzegu przy miejscowości ██████.
Status: Testowane.
Notatka: Pomimo tych oślizgłych macek, działa całkiem dobrze.


#0028
Popis objektu: Pytel hrušek, které mohou být popsány pouze pomocí jazyka českého.
Datum získávání: ██-0█-201█
Místo získávání: Obchod s ovocem a zeleninou v Českém Těšíně objevil agent █████.
Status: Umístěn v chladničce v Centrum-██. Několik hrušek sežrali výzkumní pracovníci.
Poznámka: To trochę utrudnia badania, nie każdy z nas zna Czeski…


#0029
Opis obiektu: Okulary przeciwsłoneczne marki ███████ o neutralnej dioptrii (0). Jeżeli osoba spojrzy przez szkła, dostrzeże iż całe otoczenie oraz wszystkie stworzenia płoną. Ogień stopniowo trawi obiekty, niszcząc je do stopnia w którym poszczególne materiały nie mogą zostać spalone przez zwyczajny pożar. Finalnie, obserwator będzie widział absurdalne sytuacje jak szkielety ludzkie chodzące po niewidzialnej podłodze. Pożar każdorazowo jest postępujący, wydający się zatrzymywać z momentem zdjęcia okularów. Efekt płonącego otoczenia jest jednorazowy dla każdej osoby — wraz z zakończeniem pożaru spoglądanie przez okulary będzie przedstawiać tylko jego skutki.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: ██████, Pomorskie
Status: W komórce przechowawczej dla obiektów bezużytecznych. Poprzedniemu właścicielowi podano preparat amnezyjny klasy C.


#0030
Opis obiektu: 12 osobników brzozy brodawkowatej (Betula pendula) wykazujące niezwykle wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia. Badania wykazały iż pomimo anomalnej właściwości drzewa nie różnią się pod względem biologicznym od nieanomalnych odpowiedników.
Data pozyskania: ██-04-2010
Miejsce pozyskania: Okolice ██████, ████████, █████
Status: Wszystkie osobniki pozostają zabezpieczone w miejscu odnalezienia.
Notatka: Awans dla tego, kto wymyśli jak wykopać albo wyciąć te kurestwa. Załatwiły jeden samolot, wiecie o czym mówię. — Kierownik badań Dr Mongoł


#0031
Opis obiektu: Miotła tkwiąca w zachodnio-północnej ścianie biura dr inż. Jagiełło. Pociągnięta z zewnątrz po chwili reaguje, jakby ktoś pociągnął ją, stojąc w tymże biurze, mimo iż nikt tam nie przebywa. Właścicielka biura twierdzi, że pewnego dnia weszła do niego, a obiekt już w nim tkwił. Wstępnie oceniono, iż działanie pozwalające na przewiercenie tamtej ściany, umieszczenie w niej miotły, a następnie ukrycie efektów pracy zajęłyby zespołowi trzech robotników około siedmiu dni wzmożonych prac.
Data pozyskania: ██-01-2015
Miejsce pozyskania: Ośrodek 10, biuro starszego architekta jednostek przechowawczych
Status: Obiekt nie jest obecnie przedmiotem badań. Jednakże właścicielka biura w wolnym czasie przeprowadza własne analizy oraz doświadczenia mające przybliżyć rozwikłanie zagadki.
Notatka: Jeżeli ktoś ma ochotę zamienić się ze mną biurem (i lubi dyndające miotły), zapraszam do kontaktu. Potrafię okazywać wdzięczność, jakiej u inżyniera nie zaznacie. — Dr inż. Tamara Jagiełło


#0032
Opis obiektu: Komora gazowa do terminacji klasy D w Strefie ██. Za każdym razem gdy zostanie ona aktywowana, wewnątrz da się słyszeć utwór ''Balla Da Li'' wydobywający się z nieznanego źródła. Utwór ten jest zapętlony w sposób dający płynne przechodzenie pomiędzy początkiem a końcem melodii. Manifestacja kończy się wraz z wyłączeniem dopływu gazu do wnętrza obiektu.
Data pozyskania: ██-03-2016
Miejsce pozyskania: Strefa ██
Status: Po wykonaniu serii testów komora pozostaje w dalszym ciągu w użytku.


#0033
Opis obiektu: Batonik ███████, z czekolady mlecznej z karmelowym nadzieniem, marki ██████. Gdy obiekt zostanie przybliżony do jamy ustnej w celu konsumpcji, zaczyna głośno krzyczeć. Częstotliwości i głośność krzyku są zmienne.
Data pozyskania: 22.02.20██
Miejsce pozyskania: Szkoła podstawowa nr. ██, w ███████
Status: Zjedzony. Sprawca wciąż poszukiwany.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported