Wprowadzenie do Magii
ocena: +4+x

– Dzień dobry. Dziękuję wszystkim za przybycie. Dla tych z was, którzy mnie jeszcze nie znają, nazywam się Dr Tilda David Moose. Jestem Dyrektorką Ośrodka 19.

– Jestem tu, aby porozmawiać z wami o — wybaczcie kolokwializm — magii.

– Informuje na wstępie, że nie jestem zbyt dobrą mówczynią. Gdyby to zależało ode mnie, stałby tu za mnie ktoś inny. Zacznijmy więc może od kilku pytań z waszej strony. Jeśli jakieś macie po prostu podnieście ręce, jakbyście znów byli w szkole. To chyba będzie najłatwiejszy sposób? Och… to… to trochę aż za dużo rąk. W porządku więc może najpierw ty, ty z przodu.

– Nie, to nie jest wykład wprowadzający dla Mobilnej Formacji Operacyjnej Sigma-3. I nie, Sigma-3 jest formacją operacyjną, która nie istnieje. I nie, nie organizują dla niej "wykładów". Wydaje mi się, że mieli tylko jeden wykład, w momencie ich powstania. Jeśli jesteś tu z Sigmy-3 i uważasz, że potrzebujesz szkolenia, to znaczy, że twoi przełożeni nie wykonują dobrze swojej pracy. Następne pytanie.

– Wydawało mi się, że już powiedziałam, żeby nie zadawać mi pytań o… Dobra, dobra. Zapytała tylko, dlaczego wszyscy tutaj są z Sigmy-3. Odpowiedź brzmi: nie wszyscy są. Jest tylko koło… dwie trzecie z was. Widzę, że co najmniej kilkanaście osób tu to wysoko postawieni członkowie Tau-9, Bookworms. Niektórzy z was to naukowcy z poziomu 4, którzy właśnie zostali przeniesieni do tego programu, a co najmniej trzech z was to nowi dyrektorzy, a niektórzy z was to… "duchy". Oczywiście nie mówię, którzy. Bawcie się dobrze, zastanawiając się nad tym. W każdym razie.

– Niewiele osób w Fundacji może wiedzieć cokolwiek o magii. To jest… zdecydowanie największa grupa osób, z którymi kiedykolwiek rozmawiałem na ten temat. Chyba po tym wszystkim, co się ostatnio dzieje, Nadzorcy chcą, by więcej osób wiedziało, z czym to się je.

– Tak, proszę, zadaj swoje pytanie. — Twoje pytanie brzmi — czym dokładnie jest "Sigma-3"?

– W takim razie ja też mam pytanie. Jakim cudem, do cholery, nikt z was tutaj nie wie, czym jest Sigma-3? Powinniście otrzymać materiały na ten temat… kurwa, no świetnie, zapomniałam, że one są wciąż w trakcie odtajniania. Rozumiem. Cofam to, przepraszam.

– Dobrze. Zaczniemy od tego, co nazywamy "anomalną społecznością". Pokaże wam, jak ona wygląda i jak działa ten świat, tam w cieniu. Wyjaśnię, jak różne organizacje mają się do tego wszystkiego. Opowiem też o Bibliotece Wędrowca. Powiem też trochę o Sigmie-3. A pomiędzy tymi segmentami będą przerwy, żebyście nie znienawidzili mnie za bardzo.

– Zakładam, że wszyscy już to wiecie, ale… Dziś wieczorem będzie was tu około stu. Mimo to stanowicie tylko mały ułamek całej Fundacji. I tak ma pozostać. O wszystkim, co usłyszycie ode mnie, absolutnie nie wolno rozmawiać z nikim, kto nie jest włączony w ten program. Pod groźbą śmierci. Chyba.

<odchrząkuje>

– I oczywiście opowiem wam o magii.

– Spokojnie, nie panikujcie. Nie, nie macie halucynacji. I nie doszło do przełamania zabezpieczeń oraz obiecuję, że w waszej kawie nie ma żadnych narkotyków.

– Po prostu mówię do was w kolorze niebieskim.

– A to dlatego, że osobiście jestem tym, co wy zwiecie "magami". Albo, jeśli wolicie, "Typami Niebieskimi"… albo jeśli naprawdę chcecie "czarownicami". To jest tylko jedna z wielu rzeczy, które potrafimy robić. To jest, no cóż — magia. Dość trywialna magia, ale nadal magia.

<odchrząkuje>

– Ale o magii jeszcze pomówimy. A teraz dajcie mi chwilę i zaraz zaczniemy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported