Obiekty zarchiwizowane

-ARC odnosi się do stron, które zamiast zostać usunięte zostały zarchiwizowane. Strony zarchiwizowane widnieją z dopiskiem -ARC. Archiwizacji dokonuje się z kilku powodów. Najczęściej dlatego, że dany obiekt SCP jest dosyć stary i odnoszą się do niego opowieści, a jego całościowe usunięcie wpłynęłoby na odbiór owych utworów. Czasami powód jest z kolei taki, iż administracja po prostu chce dane dzieło na stronie zachować, ale też trzymać z dala od głównej listy. Proces archiwizacji jest podobny do procesu usuwania: po wszczęciu głosowania na temat usunięcia utworu mogą wpłynąć sugestie, by obiektu nie usuwać, ale go zarchiwizować. Następnie strona, zamiast usunięcia z bazy danych, zostaje jedynie przemianowana i przeniesiona.

Zwyczajni użytkownicy nie mogą dodawać pozycji do tej listy ani sugerować archiwizacji własnych dzieł (w większości przypadków). Celem zasięgnięcia informacji szczegółowych na temat tych artykułów prosimy skontaktować się z przedstawicielem administracji.


Obiekty zarchiwizowane — integralność

Poniższe raporty SCP zostały zarchiwizowane w związku z istnieniem odnoszących się do nich linków lub referencji w opowieściach albo załącznikach, które po usunięciu dzieła mogłyby stracić na jakości.

Obiekty zarchiwizowane — decyzja administracyjna

Poniższe raporty SCP zostały zarchiwizowane decyzją administracji. Prosimy zaznajomić się z odpowiednią podstroną komentarzy, by poznać dokładne przyczyny.

Opowieści zarchiwizowane

Poniższe opowieści zostały zarchiwizowane decyzją administracji. Prosimy zaznajomić się z odpowiednią podstroną komentarzy, by poznać dokładne przyczyny.

Inne zarchiwizowane strony

Poniżej znajdują się strony zarchiwizowane decyzją administracji, niepasujące do żadnej z powyższych kategorii. Prosimy o zaznajomienie się z odpowiednią podstroną komentarzy celem poznania dokładnej przyczyny.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported