Czarna Królowa Hub
ocena: +5+x

Do Alison Chao (Theta),
Znanej w swym świecie jako Czarna Królowa,

Mam nadzieję, że zastaniesz ten list w dobrym stanie. Chciałabym przeprosić Cię za nasze zachowanie tamtego dnia. Chociaż jesteś silną osobą, odkrywanie Twojej prawdziwej natury, jak i również natury Ręki Węża może być lekko dezorientujące. Minęło już wiele czasu od mojego pierwszego spotkania z innymi Małymi Siostrzyczkami, więc zapomniałam, jak to jest. Poczucie bezradności nigdy nie jest przyjemne, zwłaszcza gdy jest się przyzwyczajonym do tego, że jest się pięć kroków przed wszystkimi w swoim świecie. Wyżycie się w taki sposób w jaki to zrobiłaś było zrozumiałe, choć dość niefortunne. Mam nadzieję, że znajdziesz w sobie siłę, aby kiedyś w przyszłości ponownie dołączyć do nas w Bibliotece.

Mam nadzieję, że ten list pomoże Ci odpowiedzieć na niektóre pytania, które miały paść w Bibliotece. Po pierwsze, zawsze jest jakiś Gears. Zawsze zostawia swoją żonę dla jakiejś paranormalnej organizacji. Zawsze traci zdolność do odczuwania emocji. Czasem da się to naprawić, czasem nie. Czasami Gears zostaje wplątany w coś, co ostatecznie prowadzi do zniszczenia jego wszechświata.

Po drugie, ten Gears często będzie miał córkę. Zawsze jest ona w jakiś sposób ukształtowana przez jego odejście. Po paru latach zaczyna szukać ojca. Czasami staje się potworem, człowiekiem tylko w najbardziej podstawowym tego słowa znaczeniu. Innym razem zachowuje coś w rodzaju sumienia. Czasem udaje jej się uratować ojca, ale zastaje go tylko jako pustą skorupę człowieczeństwa. Innym razem ratuje go i odbudowuje rodzinę, taką, jaka była kiedyś. Wiele razy pozostaje kobietą zupełnie nieprzeciętną, choć wewnętrznie zniszczoną. Innym razem umiera, zanim jeszcze zdąży zaplanować cokolwiek. A czasem, bardzo rzadko, dowiaduje się o Bibliotece.

Świadomość, że okoliczności w jakich się znajdujesz nie są wyjątkowe, że twoje cierpienie jest tylko jednym z nieskończonej liczby takich samych cierpień oraz że kontrola, którą myślałaś, że masz, tak naprawdę nie istnieje, nie jest przyjemna. Nie rozpaczaj. Twój wpływ na światy (nie świat. Światy) jest o wiele większy, niż możesz sobie wyobrazić. Niektóre z córek ograniczają się tylko do własnych wszechświatów, używając Biblioteki jako schronienia i źródła informacji. Inne przemierzają jej Drogi, poszukując starożytnych i nieznanych światów. Niektóre całkowicie ignorują Gearsa, inne obsesyjnie go poszukują. Kilka uznało, że cała ta zbieżność jest dziełem Boga lub bogów. Czasami dochodzi do konfliktu miedzy nimi.

Nazwanie tego grupą jest lekką przesadą. To raczej zbiór osób o podobnych doświadczeniach.

Niezależnie od tego, jakie będą ostatecznie twoje plany, mam nadzieję, że spróbujesz nas ponownie odnaleźć. Jesteś przerażona, zdezorientowana i prawdopodobnie zła. W pewnym momencie ja też taka byłam. Ale my znamy Cię lepiej, niż ktokolwiek inny. Jeśli zdecydujesz się zostać, nie będzie żadnych ograniczeń co do tego, co możemy osiągnąć.

Twoja Mała Siostrzyczka,
Alison Chao (Epsilon)
Znana w swym świecie jako Czarna Królowa.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported