Zepsuta Maskarada
ocena: +20+x

"Ja tylko mówię, że to była słuszna rzecz do zrobienia w tym czasie. Mogła nie być słuszna właśnie teraz. Mogła nie być już od jakiegoś czasu. Ale w takim wypadku? Tak trzeba było."

"Czy pan mówi Panie Cle—"

"Doktorze"

"Proszę wybaczyć doktorze. Czy pan mówi Doktorze Clef, że ci ludzie zasłużyli na to by umrzeć?"

"Nie do końca Oprah. Mówię, że w tym czasie nie mieliśmy innego wyboru jeśli chcieliśmy zrozumieć jak działało to urządzenie. Dzięki tej wiedzy byliśmy wstanie ukryć obiekt przed opinią publiczną i uratować życie większej ilości osób niż straciliśmy."

"Dobro ogółu Doktorze Clef?"

"Dobro ogółu Oprah."

"I teraz zasłona tajemnic opadła?"

"Robimy różne rzeczy, ale nadal musimy coś robić. Musimy się uczyć."

"Ale czemu Doktorze?"

"Korea."


images2.png

| Projekt graficzny przez DrKens i Cyantreuse. |

Wyrwane z nagłówków
przez DrEverettMannDrEverettMann

"Wszystko się dziś zmieniło. Są inni tacy sami jak ja. Potrafisz to sobie wyobrazić? Nie jestem sam. Nie całkiem."

Egzekucje doktora Brighta
przez DrEverettMannDrEverettMann

"Czasami jeden z pozostałych poruszył się, a on słyszał ich płacz po ich naprostowaniu. Trzymał się nieruchomo. Miał duże doświadczenie w byciu jeńcem."

Notatki badawcze RJ Tallera
przez ArlecchinoArlecchino

"Dobre dziennikarstwo widzi co właśnie się dzieje. Chcą napisać historie, potrafią. Moja praca zmienia banał w złoto ."

Joseon
przez ArlecchinoArlecchino

"Tygodniami próbowali uzyskać coś powyżej 38 paraleli, ale na końcu odpuścili sobie jako złą pracę. Końcowa idea Systemu Thelmanna, polegająca na posiadaniu systemu prognozowania pogody totalnego zasięgu, musiałaby teraz obyć się bez Korei Północnej."

Prawda jest Gdzieś Tam
przez SilberescherSilberescher

"Coś… dzieje się… w Kansas."

Etyczne?
przez MontalaMontala

"Procedury uważane za nieetyczne zostaną zrewidowane.. Jeśli poprawa nie jest możliwa przechowanie obiektu zostanie wstrzymane. Jeśli obiekt jest nieodłącznie związany z ludzkim życiem, zostanie zniszczony bez wyjątków."

Sześć Listów adresowanych do Fundacji SCP (i Jeden List do Domu)
przez ahbonjourahbonjour

"Jest jeden wielki wśród was, jesteś w środku wielkiego tłumu policjantów, wojskowych i naukowców i patrzysz prost w kamerę… wyglądasz tak jakbyś się paliła. Wyglądasz tak mądrze, tak silnie. Sprawiłaś, że jestem dumna."

Lekcja o Potędze
przez renacerrenacer

"Mogła go teraz usłyszeć, jego ciężki oddech wydawał się mieszaniną skomlenia i rzężenia. Miała nadzieję, że go nie dotknie. Kolejny krok na przód. Albo Doktor Kowalski był wystarczająco blisko by mogła poczuć gorąco jego oddechu, albo to napięcie gotowało ją od środka."

SCP-3241 ("SS Sommerfeld")
przez The Great HippoThe Great Hippo

"Gdziekolwiek pan jest, Panie DeVorn, powinien pan paść na kolana i podziękować Wszechmogącemu Bogu, że Fundacja się zmieniła. Za moich czasów? Ta historia nie skończyłaby się jakimś — jakimś rodzajem pierdolonego "wywiadu". Skończyłoby się z panem z pomarańczowym kostiumie wrzuconym do najgłębszej, najciemniejszej dziury jaką moglibyśmy znaleźć."

Na Przedmieściach
przez stormbreathstormbreath

"Kiedy Illuminati przechwytuje twoje życie i nic ci nie mówi zaczynasz drapać się po swojej obroży. Próbujesz odkryć czego tak naprawdę od ciebie chcą, czego naprawdę chcą od świata i co najważniejsze, kim do chuja oni właściwie są."

I Co Było Duszą w Tym Pustym Białym Świecie
przez CyantreuseCyantreuse

"Nie potrzebuję pamięci z mojego życia przed tym. Perspektywa tego wydaje się bolesna. Whatever my meaning was previous to this has been outweighed by usefulness, potential or otherwise, and that’s fine."

Skonfiskowane Przedmioty. Marzec 2022, Placówka-42 Przechowywania Świadomych Obiektów
przez CyantreuseCyantreuse

"Witam Panie Trauss, dziękuje za stanie w korytarzach przez całą noc podczas gdy jeden z tych potworów był na wolności. Właśnie skończyłem 15 lat i dziękuje panu, że nie musiałem się bać całą noc w moje urodziny. Dziękuje za chronienie mnie.."

Seks, Narkotyki, Pieniądze (ostrzeżenie o zawartości dla dorosłych)
przez CyantreuseCyantreuse

"20 kwietnia wszedłeś do celi przechowawczej SCP-4427-B, trzymając folder. Podążyłeś do łazienki gdzie widziano cię pokazującego im zawartości, które były po za zasięgiem kamer. Analitycy z Bezpieczeństwa z Bezpieczeństwa Informacyjnego podczas przeglądania nagrań, zauważyli wyraźnie, że we dwoje uśmiechacie się, rozmawiacie i obejmujecie."

Dzień Znaczący dla Nikogo
by CyantreuseCyantreuse

"Posłuchaj, ee, pomimo, iż szanujemy w Fundacji Północnokarolińskie Prawo Prywatności Osób Anomalnych 4-C6-NC i nie możemy zabronić osobom z widocznymi cechami anomalnymi zgromadzeń publicznych, to ze względu na zachowanie normalności wciąż nie możemy pozwolić im na rozprzestrzenianie anomalnych zanieczyszczeń czy inne wystawianie ludzi na niekontrolowane efekty…"

Post na Forum
by CyantreuseCyantreuse

"Jako, że listopad tuż za rogiem, a każdy kandydat dowolnej partii uwzględnia swoje stanowisko na temat Fundacji w kampanii, uważam, że warto wyjaśnić, dlaczego zmuszanie Fundacji to przestrzegania delegacji rządów zewnętrznych w sprawie przechowywania jest niebezpiecznym pomysłem."

SCP-4427 ("Nikogo Nie Obchodzą Ludzie")
by CyantreuseCyantreuse

"Odkąd Fundacja zanotowała istnienie SCP-4427 w październiku 2009 roku, według statystyk o 40% wzrosła ilość doniesień medialnych na temat anomalii ludzkich, a o 175% potwierdzone przypadki istnienia ludzkich anomalii i/lub cywili zamienionych w anomalie za pomocą nieznanych metod; Organizacja Narodów Zjednoczonych zanotowała około 3500 pojedynczych doniesień o ludzkich anomaliach w roku 2024, o 73% więcej w porównaniu do 2023."

Papierologia
przez CyantreuseCyantreuse

"To, co odkryłem podczas porównywania moich doświadczeń z Fundacją jako całością z moimi doświadczeniami z poszczególnymi członkami personelu, nasuwa mi jeden wniosek: Fundacja nie karze szeregowych pracowników za egzystencję jako unikalna osoba z personalną etyką i przekonaniami, ale raczej uważa te osobiste przekonania i zachowania za zbędne."

Oceanus, Ojciec dla wszystkich
przez CyantreuseCyantreuse

"Straciła znaczny fragment podstawowych umiejętności zanim zorientowała się, co się działo; w szczególności jak prowadzić samochód, jak rzuć i połykać i fakt, że ruszt piekarnika rozgrzany do 425 Fahrenheitów nie powinien być łapany bez rękawicy żaroodpornej. Cywilni ratownicy medyczni zajęli się tą sprawą, na szczęście, ale nie potrafili naprawić jej wspomnień. Zaczynam się martwić, że może my też nie."

Jest pan zabawką, Panie Sanderson
przez CyantreuseCyantreuse

"To on… cóż, właściwie to raczej jego czip. To naprawdę zaczyna wyglądać jakby ktoś grzebał w plikach, co jak myślę jest mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę jego czystą kartę i nienaganne zachowanie, ale nie sądzę, że powinniśmy cokolwiek wykluczać."


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported