Zepsuta Maskarada Hub

ocena: +26+x

"Ja tylko mówię, że to była słuszna rzecz do zrobienia w tym czasie. Mogła nie być słuszna teraz. Mogła nie być już od jakiegoś czasu. Ale w takim wypadku? Tak trzeba było."

"Czy pan mówi, Panie Cle—"

"Doktorze."

"Proszę wybaczyć, doktorze. Czy pan mówi, Doktorze Clef, że ci ludzie zasłużyli na to by umrzeć?"

"Nie do końca, Oprah. Mówię, że w tym czasie nie mieliśmy innego wyboru, jeśli chcieliśmy zrozumieć jak działało to urządzenie. Dzięki tej wiedzy byliśmy wstanie ukryć obiekt przed opinią publiczną i uratować życie większej ilości osób niż straciliśmy."

"Dobro ogółu, Doktorze Clef?"

"Dobro ogółu, Oprah."

"I teraz zasłona tajemnic opadła?"

"Robimy różne rzeczy, ale nadal musimy coś robić. Musimy się uczyć."

"Ale dlaczego, Doktorze?"

"Korea."


images2.png

| Projekt graficzny autorstwa DrKens i Cyantreuse. |

ORYGINALNE

SCP-PL-211 ("See, I")
autorstwa BlazingPieBlazingPie

"SCP-PL-211 jest objęty Fundacyjnym Programem Nadzoru Anomalnych Cywili, wprowadzonym po wystąpieniu Scenariusza "Zepsutej Maskarady" Klasy BK i w związku z czym musiał zostać wypuszczony z fundacyjnego aresztu. SCP-PL-211 może kontynuować swoją działalność artystyczną pod warunkiem, że nie będzie ona zagrożeniem dla ludzkiego życia."

SCP-PL-230 ("Projekt PANTOGNOSIA")
autorstwa CharonidesCharonides i KubKacKubKac

"Podczas prób ucieczki, SCP-PL-230 dokonał znaczących zniszczeń Warszawy zarejestrowanych przez światowe media, co w połączeniu z blokadą miasta doprowadziło do Scenariusza Klasy BK ("Zepsuta Maskarada"). Przyczyniło się to do łańcuchowego zdekonspirowania organizacji Fundacji i świata anomalnego. Do opinii publicznej wyciekły zdjęcia obiektu, jak i relacje z akcji, w ilości uniemożliwiającej skuteczną cenzurę wyciekających informacji."

TŁUMACZONE

Wyrwane z nagłówków
autorstwa DrEverettMannDrEverettMann

"Wszystko się dziś zmieniło. Są inni tacy jak ja. Potrafisz to sobie wyobrazić? Nie jestem sam. Nie całkiem."

Egzekucje Doktora Brighta
autorstwa DrEverettMannDrEverettMann

"Sporadycznie, któryś z reszty poruszył się i słyszał ich krzyki, kiedy byli poprawiani. Był nieruchomy. Miał duże doświadczenie w byciu jeńcem."

Lekcja o Potędze
autorstwa renacerrenacer

"Mogła go teraz usłyszeć, jego ciężki oddech wydawał się mieszaniną skomlenia i rzężenia. Miała nadzieję, że go nie dotknie. Kolejny krok na przód. Albo Doktor Kowalski był wystarczająco blisko by mogła poczuć gorąco jego oddechu, albo to napięcie gotowało ją od środka."

Skonfiskowane obiekty, marzec 2022, Ośrodek 42 Sektor Obiektów Rozumnych
autorstwa Cyantreuse
"Witam Panie Trauss, dziękuje za stanie w korytarzach przez całą noc podczas gdy jeden z tych potworów był na wolności. Właśnie skończyłem 15 lat i dziękuje panu, że nie musiałem się bać całą noc w moje urodziny. Dziękuje za chronienie mnie.."

SCP-7404 ("Wszystko, co złote, krótko trwa.")
autorstwa UraniumEmpireUraniumEmpire

"W przeciwieństwie do większości istot infożernych, SCP-7404 był podatny na choroby i starzenie się."


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported