Angielskie Kanony

Polskie Kanony | Angielskie Kanony

ANGIELSKIE KANONY


Założenie, że nie może zaistnieć żaden kanon, czasami bywa nieprzemyślane. Nieprawda, że nie mamy żadnego kanonu. Wiele z naszych dzieł często jest ze sobą w logiczny sposób związanych i spójnych. To do Ciebie, czytelniku, należy podjęcie decyzji odnośnie do tego, w co uwierzysz i uznasz za jądro tego uniwersum. Nie powinno się jednak zakładać, iż autorom brakuje chęci ani zorganizowania.

Poniższe linki prowadzą do oficjalnie rozpoznawanych i współdzielonych kanonów uniwersum Fundacji SCP. Aby pisać dzieła w oparciu o dany, przyszły autor musi się upewnić, że zna resztę materiałów już do owego kanonu przynależących oraz pamięta, iż utwory te są względem siebie spójne.Bez Powrotu jest o życiu po punkcie krytycznym SCP-6500: Nieuniknione, razem z dwoma bardzo różnymi zwykłymi ścieżkami. Jedna, w której Fundacja utrzymuje swoją żelazną rękę nad anomalnym światem, ale ci, którzy wiedzą, że SCP-6500 jest winą FSCP i druga, w której Fundacja się rozwiązuje, tworząc Vanguard — nową organizację z różnymi organizacjami — by edukować opinię publiczną o świecie anomalnym.


Jest to potępienie, nie wybaczalne w swojej ogólności i nieugięte w marszu w kierunku otchłani.

Pozwolenie temu kontynuować swój marsz, byłoby niepowodzeniem naszej misji Chronienia. Ustąpienie do jego wpływów byłoby pozwoleniem na ukradnięcie cudów z naszego świata. Stanie obok i przyzywanie na to byłoby równoznaczne z ludobójstwem.

I dlatego to nie może być wybaczone.

Fragment SCP-6500 autorstwa S D Locke, HarryBlank, Aethris, Placeholder McD, Grigori Karpin, Darkstuff, and ihp


Brzask to kanon, który skupia się na sytuacji świata po słonecznej osobliwości oraz wysiłkach tych, którzy walczą o przetrwanie.


Nauczcie się być ogarnięci mrokiem, przyjaciele. Bójcie się światła.

Fragment "Propozycja S D Locke" autorstwa S D Locke


FitnessGram Pacer Test to wieloetapowy test wydolności tlenowej który z czasem staje się stopniowo trudniejszy. 20 metrowy test biegowy zacznie się za 30 sekund. Ustawcie się na linii startu. Bieg zaczyna się powolnie ale staje się szybszy co minutę, po tym jak usłyszycie ten sygnał. bodeboop. Pojedyncze okrążenie powinno być ukończone za każdym razem, jak słyszycie ten sygnał. ding. Pamiętajcie, by biec w prostej linii i biec tak długo, jak to możliwe. Za drugim razem, jak nie uda wam się skończyć okrążenie przed usłyszeniem sygnału, wasz test suę kończy. Test zacznie się na słowo start. Na mój znak. Do biegu. Gotowi! Start.


"To jest to, co czyni rzeczy prawdziwymi. Przełomy, momenty, chwile szaleństwa. Korek wyskakuje i moja butelka przelewa się nienawiścią i skurwysyńską złością."

Fragment "Conservation of Momentum" autorstwa Randomini


Ludzie dochodzą do władzy. Innym ludziom dzieje się krzywda. Nie ma znaczenia, czy należy ona do wcielenia konceptu, czy do dyrektora ośrodka, władza wydaje się rodzić cierpienia w Ośrodku 17, a ludzie zaczynają to zauważać. Stare struktury jęczą pod ciężarem swojej przestarzałości, a przetrwanie nadchodzącej katastrofy zależy tylko od kilku badaczy i SCP.


Tak jak w przypadku społeczeństwa i Fundacji, prawdziwym arbitrem etyki jest ten, kto ma większy kij. W tym przypadku moim kijem są ukryte czynniki memetyczne rozproszone w tym e-mailu i środki amnezyjne klasy A, które obecnie wypełniają twoje biuro. Naprawdę miło pracowało mi się z tobą przy projekcie SCP-4415, Natalie. Już wiem dlaczego, Tonya tak za tobą przepadała.

Najlepsze życzenia,
Dr Thomas Graham, Dyrektor Ośrodka 17

Fragment "SCP-4415" autorstwa Nagiros


Śmierć to obietnica, że wszystkie trudności, z którymi się mierzymy, w pewnym momencie, się zakończą. Ale co jeśli śmierć obietnicy nie dotrzyma? Jeśli trudności wciąż przychodzą? Nie mielibyśmy innego wyboru, jak trwać przez nie. Na zawsze.


Prezenterka się uśmiechała. 'Cud', mówiła. Joyce nie była w stanie się uśmiechnąć — jedyną rzeczą w jej głowie była ilość pracy, która oczekuje.

Fragment "ΩK", autorstwa Croquembouche


Byt znany jako "Nikt" działa podobnie jak natura: jego działanie są nieobliczalne, a metody niejasne. Cel i prawdziwa tożsamość bytu stanowią zagadkę dla wszystkich, oprócz niego samego. Jednakże, kiedy dojdzie do ich pojęcia, Nikt zniknie. Wydarzyło się to już co najmniej raz.


Zatrzymał się i chwilowo spojrzał na odbicie swej twarzy w lustrze, starając się przypomnieć sobie, czy jakikolwiek jej szczegół wyglądał znajomo. I, jak zwykle, nie. Westchnął. "Cóż, nic mi z zastanawia się. Czas iść do pracy". Ostatni raz poprawił kurtkę i uroczyście przechylił kapelusz ku pustemu pokojowi. Następnie przekroczył próg.

Fragment "Preludium: Terminus", autorstwa Drewbear.


Zawsze zakładaliśmy, że Fundacja SCP to zło konieczne. Ale co jeśli tak by nie było?


Kiedy skończyli swoją krótką rozmowę, Tang wskazał swoim palcem wskazującym anomalię i tuż przez dziurę między światami obaj naukowcy styknęli się dłońmi.

Z Gateway Contact Center w Terre Haute, mówi Stephen Fleischer. Tu NPR.

Fragment "All Things Considered" autorstwa Photosynthetic


Do zniszczenia świata wystarczył jeden malutki robaczek i obietnica, że go powstrzymamy. Nie doceniono jednak go. Oto historie - zarówno dobre, jak i złe - tych, którzy byli częścią tej obietnicy i zostali przez nią dotknięci.


Jednak dekady, a nawet wieki postępu mogą runąć w jednej chwili. 5 lipca 2022 roku rój szarańczy wydostał się z Ośrodka zakopanego głęboko pod pustynią Nevada i rozpoczął się koniec świata.

Fragment "Apologies and Redemption", autorstwa DrMorris.


Operacja została zatwierdzona pod kryptonimem "Projekt Heimdall". Celem ma być zbadanie potencjalnych środków, za pomocą których pozaziemskie siły wykazujące aktywną wrogość wobec ludzkiego życia i/lub cywilizacji mogłyby próbować podbić, zniewolić lub dokonać eksterminacji ludzkości. Na podstawie uzyskanych danych mają zostać opracowane środki zaradcze i protokoły awaryjne. Wyniki projektu po jego zakończeniu mają zostać przedstawione Radzie O5.


– Generale, szanse na to, że cokolwiek przyleci, żeby zmieść nas z powierzchni planety, wynoszą milion do jednego – odpowiedział Rex z uśmiechem.

Fragment "We Have Dismissed That Claim" autorstwa Hornby


Wciągnie nas w przygody wir miasto Sloth's Pit. Ludzie z Ośrodka 87 chcą tylko je zrozumieć.


“Przypomnienie;” interkom zapiszczał podczas drugiego śniadania; "napoje o smaku przyprawy dyniowej są surowo zabronione w świetle niedawnego zabezpieczenia E-8820. Dla szczegółów, proszę przeczytać wiadomość w mailu Ośrodka 87 "Re:
Imbir podskórny', wysłany w zeszłą środę. Głowy departamentów, proszę przekazać swoim zespołom.

Grant spojrzał na swoją kawą i niemal od razu poczuł się źle. Nikt inni nie tknął swoich napoi.

Fragment "Leafers" autorstwa HammerMaiden


Akcja Szczurzego Gniazda rozgrywa się we wszechświecie, w którym rzeczywistość rozpada się z powodu braku LTE-0913, energetycznej istoty, która utrzymywała naszą rzeczywistość aż do jej zniszczenia.


Przyjaźń i duchowa siła nie były w stanie tego powstrzymać. Ich ideały, aspiracje i serca, które mieli od narodzin, nie były w stanie dać im potrzebnej siły. Szacunek i obowiązki już dawno zeszły na dalszy plan, daleki od których zasad mieli przestrzegać. W końcu i tak nic, w co naprawdę wierzyli, nie mogło ich uratować…

Fragment "Senescence, Consumption, Persecution" autorstwa SoullessSingularity


Będziemy potrzebować większej łodzi.


Zanim dopłynęliśmy do Hy-Brasil, miasto ogarnął chaos i ruina. Sztorm był tyle silny, że wywołał panikę, a zionący ogniem ośmiorniczy potwór wyłonił się z oceanu. To był przepis na tragedię i to się właśnie stało.

Fragment "LTE-0851-Cetus", autorstwa stormbreath


Po latach zimnego i bezwzględnego podejścia Fundacja w końcu zdała sobie sprawę, że jej metody są przestarzałe we współczesnym świecie. Starając się poprawić swoją sytuację poprzez współpracę i akceptację dla anomalii, Ośrodek 120 musi poradzić sobie z następstwami Trzech Wielkich Diaspor, cieniami dawno minionego imperium Fae i nieuchronnym powrotem jego potwornej władczyni, królowej Mab. Pełen magii, bogów i starożytnych tajemnic Z Archiwum 120 opowiada o tym, że cały świat w końcu wykonał ruch, we wspólnym wysiłku, by zmienić się na lepsze.


Kiedy Pan Żądzy będzie gotowy, my również będziemy. Pokażemy mu, że jesteśmy czymś więcej niż tylko małpami, z którymi zetknął się tysiąclecia temu, używającymi podstawowej magii i rytuałów jako próby walki z bogami. Z żelazną pięścią będziemy walczyć z panem strachu i zazdrości, gdy słońce wzejdzie ze wschodu. Będziemy gotowi i zwyciężymy.

Przygotujcie się przyjaciele, bo nadchodzi świt ludzkości.

Fragment "SCP-5659", autorstwa Ralliston


Co niegdyś było ukryte, teraz jest jawne. Jak Fundacja przetrwa w świecie, w którym nie może sobie pozwolić już na tajemnice?


"…dzień piąty ratowania, kolejne ciała zostały odzyskane z oceanu. Wstępne szacunki wskazują, iż liczba ofiar śmiertelnych oscyluję koło miliona i ciągle wzrasta. ONZ wydało oświadczenie o niedawnym Incydencie Północnokoreańskim, twierdząc, że był to "sprawunek natury". Ostatni wyciek poufnych dokumentów z Zebrania Japońskiego, które opisują kradzież wobec czegoś znanego jako "Fundacja", sugeruje inną możliwość…".

Fragment "Joseona", autorstwa Doc Burns.


Po nieudanej próbie zamachu przez Fundację na boginię Yvith, świat zanurzył się w wiecznej nocy. Istoty nocy szaleją, wyższe byty, które dawniej były niezrozumiałe, obecnie kroczą między nami. To opowieść o Xerofilii i wiecznej nocy Yvith.


I wtedy coś sobie uświadomiłeś. Przyjęcie nocy to jedyny sposób na przetrwanie w tym cholernym mieście. Jesteś tego pewien.
Twe szpony zmieniają się w sztylety, gdy słyszysz jak konstable uderzają w drzwi. Włosy zaczynają wyrastać z twojego ciała. Okropny trzask odbija się echem w prawie pustym mieszkaniu, gdy twoje kości rosną i przemieszczają się. Twoje pożółkłe oczy spoczywają na ofierze zeszłej nocy, opartej o framugę drzwi. I znasz gorzką prawdę.
Tutaj. Na ten moment. A może na zawsze?
Wszyscy umierają w ciemności.

Fragment "ZMROK Hub" autorstwa Doctor Cimmerian, MoreMuffins, Neatpicky, TheDarkArtist

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported