Cel nr 78 "Pociąg Miłości"

ocena: +9+x

autorstwa Calamari_Knight

Cel nr 78

Kryptonim "Pociąg Miłości"


Informacje Ogólne


Cel Nr 78
"Pociąg Miłości"
Poziom Ryzyka: Średni
Typ: Pojazd
Powiązane Organizacje/Osoby: Szwagier&Szwagier Motorized
Stan: Zniszczony
Cechy Szczególne Celu:
Cel jest pociągiem zdolnym przemieszczać się między alternatywnymi wszechświatami.

Pociąg ten ma długość około 77 metrów i składa się z 7 wagonów. Na przednim wagonie jest namalowane logo Szwagier&Szwagier Motorized i czerwony napis "PKP Interdimensionial.” Godne zauważenia jest, że napis ten jest zrozumiały dla każdego, niezależnie od znanych przez daną osobę języków i alfabetów.

Cel podróżuje po multiwersum po ustalonej trasie składającej się kilkudziesięciu wszechświatów. Pojawia się w danym wszechświecie raz na mniej więcej 24 godziny (w wymiarze AA-01 są to okolice godziny 14) znajdując się na tzw. "Stacji". Stacja w każdej rzeczywistości, do której Cel ma dostęp, znajduje się w innym miejscu, w rzeczywistości AA-01 jest to ulica Jagiellońska 74, Warszawa.

Stacja w każdej rzeczywistości ma wygląd niewielkiego niebieskiego budynku. W stacji działa zapewne anomalia zaginająca przestrzeń, gdyż każda istota, niezależnie od rozmiarów, może wejść na jej teren i nigdy nie będzie się wydawać wyższa niż 3 metry. W środku znajduje się jedno pomieszczenie, w którym rozpisany jest rozkład jazdy i regulamin pociągu, a także znajduje się automat, w którym można zakupić bilet. Bilet pozwala na jednorazowy przejazd pociągiem na całej linii i kosztuje kwotę równą 1000 złotych polskich w walucie obowiązującej w miejscu umiejscowienia stacji w danym wymiarze. Na końcu pomieszczenia znajdują się drzwi wychodzące na zewnątrz budynku, gdzie znajduje się jedna linia torów biegnąca równolegle do stacji. Sama zewnętrzna stacja znajduje się prawdopodobnie w wymiarze kieszonkowym, bo w wymiarze AA-01 po zewnętrznej stronie stacji, w miejscu w którym powinny się znajdować tory, stoi budynek mieszkalny.

Gdy Cel przyjedzie na Stację (w każdym wymiarze nadjeżdża z lewej), osoby na Stacji będą mogły do niego wsiąść. Po około 10 minutach stania przy stacji, pociąg ruszy po torach. Po krótkiej chwili gwałtownie przyspieszy wraz z towarzyszącym mu rozbłyskiem światła, tym samym wkraczając do tunelu międzywymiarowego. Podczas podróży międzywymiarowej przez okna będzie widać tylko ciemnoniebieskie światło, typowe dla tuneli klasy B i ciągnące się po horyzont tory. Po 30 minutach takiej jazdy pociąg wyjedzie z tunelu międzywymiarowego koło odpowiednika Stacji w kolejnym wymiarze.

Wnętrze pociągu przypomina wnętrze pociągu kategorii Express InterCity Premium. W każdym z 7 wagonów znajduje się 20 miejsc siedzących i dwie kabiny toaletowe. Na początku pierwszego wagonu znajduje się zamknięte przejście do kabiny maszynisty, którego nie udało się dotąd otworzyć.

W pociągu stacjonuje około tuzin robotów metalowych automatonów klasy A5 o nieznanym źródle zasilania (dalej zwanych Kontrolerami), których zadaniem jest kasowanie biletów, a także powstrzymanie bójek między pasażerami bądź prób uszkodzenia pociągu. Gdy Kontroler zauważy pasażera jadącego bez biletu bądź sprawiającego problemy, spróbuje go dotknąć. Gdy tego dokona, pasażer zostanie przeteleportowany przed wejście na Stację w wymiarze, w którym wsiadł do pociągu, a jego pieniądze bądź losowo wybrane własności o łącznej wartości 2000 złotych dokonają dematerializacji.

Nieznane są efektywne sposoby trwałego uszkodzenia Celu. W momencie gdy ktoś spróbuje uszkodzić pociąg, stację, innych pasażerów lub Kontrolerów, wszelkie zadane im obrażenia zostaną przekierowane w stronę osoby, która je zadała, po czym uszkodzone obiekty zaczną się regenerować.
Nasze Działania względem Celu:
Ponieważ próby zniszczenia Celu były nieskuteczne, dopóki nie zostanie opracowany efektywny sposob na zniszczenie go, agenci mają się skupić na badaniu Pociągu i powstrzymywaniu inwazji na wymiar AA-01 za jego pomocą.

Stacje w wymiarach o wyższych stopniach niebezpieczeństwa zostały zablokowane przez agentów. We wnętrzu Celu powinien przebywać co najmniej jeden agent, który ma za zadanie powstrzymać każde nieautoryzowane wejście do Celu.

Ważniejsze Dostępne Wszechświaty:
Numer: Opis: Ryzyko: Uwagi:
AA-21 Świat, w którym połowa ludzkości opuściła Ziemię. Niskie W tym wszechświecie stacja znajduje się nie Ziemi, lecz na Marsie.
AC-08 Świat, w którym Fundacja SCP nie istnieje, będący na poziomie technologicznym odpowiadającym XIX wiekowi. Niskie
AC-13 Świat, w którym Fundacja SCP nie istnieje. Bardzo Niskie
AD-07 Świat, w którym odpowiedniczka Ziemi jest zamieszkana przez rasę rozumnych głowonogów Średnie Brak Stacja w tym wszechświecie znajduje się na planecie głowonogów. Dnia 18 sierpnia rzeczywistość została zniszczona przez Kruka Końca. Cel najwyraźniej utracił dostęp do tego wymiaru, w momencie gdy miałby wkroczyć do tej rzeczywistości, kontynuuje podróż przez następne 35 minut aż dotrze do kolejnego świata z kolei.
CK-27 Świat, w którym Śmierć przestała istnieć. Średnie Kiedy ktoś pochodzący z tego wymiaru wysiądzie z pociągu w innym, wciąż nie będzie mógł umrzeć.
EM-26 Świat, w którym istnienie anomalii zostało ujawnione opinii publicznej. Średnie
SB-01 Świat zniszczony przez tysiące Jaszczuro-ośmiornic. Bardzo Wysokie Najwyraźniej Jaszczuro-ośmiornice zrozumiały zasady działania Celu, ponieważ notorycznie próbują się dostać do pociągu, a ze względu na ich rozmiary i zdolności, powstrzymywanie ich jest niezwykle trudne.
SD-02 Świat, w którym Słońce zniszczyło Ziemię. Niskie Podczas przejazdu przez ten wymiar, szyby w pociągu się automatycznie przyciemniają.
XD-05 Świat, w którym niektórzy członkowie personelu Fundacji SCP zyskali moce manipulacji rzeczywistości i oszaleli. Wysokie
BP-03 Świat, w którym WWW nie istnieje, a dominującą rolę w świecie anomalnym pełni Fundacja SCP Wysokie Pociąg odwiedził ten wymiar tylko raz, patrz Incydent "Wadliwa Zwrotnica"

Dodatkowa Dokumentacja


Powstanie i Odkrycie Celu:
Cel został stworzony najprawdopobniej przez organizację Szwagier&Szwagier Motorized w bliżej nieokreślonym czasie, jednak pierwsza manifestacja Celu nastąpiło dnia 3 maja 2021 roku, kiedy to Stacje nagle pojawiły się we wszystkich wszechświatach na trasie pociągu. Tydzień później agenci WWW odkryli Stację w AA-01, po tym jak Zespół Strażniczy wykrył przejście międzywymiarowe w tamtej okolicy. Po kilku nieudanych próbach zniszczenia Celu, WWW skupiło się na wdrożeniu procedur wymienionych wyżej. Godnym zauważenia jest, że Wykrywacze Wyjątkowości Wymiarowych wstępnie wysłanych agentów oprócz zdolności pociągu do przemieszczania się między wymiarami, zanotowały także ślady promieniowania temporalnego, sugerujące, że Cel podróżował w czasie.

Incydent "Wadliwa Zwrotnica
Data: 25 listopada 20221
Powiązane Osoby: Agent Robert Sikora, Szwagier Starszy i Szwagier Młodszy
Przebieg:
Dnia 25 listopada 2022 o godzinie 17:04 Cel dokonał nagłej zmiany zachowania. Zamiast standardowo przemieścić się z jednego wymiaru do drugiego (incydent zaczął się w trakcie podróży między wymiarami MN-13 i XL-12) pociąg nagle dokonał skrętu, co spowodowało przemieszczeniu do nieodwiedzonego dotąd przez Cel wymiaru BD-03. Pociąg wkroczył do wymiaru w podziemiach nieznanego budynku, ulegając przy tym zniszczeniu. Od tego czasu nigdzie nie zaobserwowano Celu, więc jest uważany za zneutralizowany.
Przesłuchanie Agenta Sikory w związku z incydentem z dnia 26.11.2022:
Przesłuchujący: Baron How
Przesłuchiwany: Robert Sikora
Zapis z Przesłuchania:
Baron How: Witaj, drogi agencie.
Agent Sikora: Dzień dobry, mości baronie.
Baron How: Opowiedz mi. proszę, jak przebiegał wczorajszy Incydent związany z Celem numer 78.
Agent Sikora: W porządku. Tego dnia zgodnie z grafikiem miałem pilnować wnętrza pociągu. Niezbyt emocjonująca robota, jeśli mam być szczery, ale nie mogę narzekać. Przechadzałem się właśnie po pociągu, gdy pociąg dojechał do AC-13. Na ogół jest tam pusto, bo zabezpieczyliśmy Stację, ale kiedy spojrzałem przez okno, zobaczyłem, że na peronie stało dwóch typów.
Baron How: Mógłbyś mi opisać wygląd owych jegomości?
Agent Sikora: Jeden był dosyć wysoki i łysy, miał długi czarny płaszcz i nosił okulary przeciwsłoneczne. Drugi był niższy i starszy, miał na sobie koszulę w kratę i fikuśny melonik.
Baron How: Jak mniemam, byli to Szwagrowie?
Agent Sikora: No tak. Kiedy tylko ich zobaczyłem, schowałem się i zbadałem ich skanerem. Ich sygnatura energetyczna wskazywała, że to oni bez cienia wątpliwości.
Baron How: Ciekawe, zaiste ciekawe. Szwagrowie wyglądają nieco inaczej, co oznacza że musieli zmienić powłokę. Kontynuuj, proszę
Agent Sikora: Ponieważ byłem jedyny w pociągu, wolałem nie zostać przez nich zauważony. Schowałem się w najbliższej toalecie i za pomocą zamontowanych przez nas kamer obserwowałem rozwój wydarzeń. Szwagrowie weszli do pociągu, a z interkomu rozległ się kobiecy głos "Szanowni Państwo, dojechaliśmy do stacji końcowej. Wszystkich podróżnych proszę o opuszczenie pociągu." Wtedy nawet Konduktorzy wyszli z pociągu. Potem tamci skierowali się do kabiny maszynisty — tej, co zawsze była zamknięta — i ją otworzyli. Tam nie było, ma się rozumieć, kamer, więc nie widziałem co tam robili, ale po chwili wyszli z niej, chichocząc. Potem zaczęli o czymś rozmawiać.
Baron How: Czy kamery zarejestrowały ich konwersację?
Agent Sikorski: Nie, Zespół Techniczny dał nam kamery niższej jakości bez mikrofonów, by ograniczyć koszty, ale gdy przechodzili koło toalety usłyszałem część rozmowy. Wyższy Szwagier powiedział coś w stylu „No ale wiesz, jednak szkoda takiego dobrego pociągu”. A drugi na to, że powinien doskonale wiedzieć, że muszą go użyć, bo inaczej nie powstanie, czy jakoś tak. Na to ten pierwszy odpowiada, że wie, ale wciąż szkoda i że im "się to wszystko nie opłaca". A ten niższy odrzekł, że opłaci., już jego w tym głowa, coś o tym że jakimś "im" się "to" należy za "tamto" i że podwójny profit będzie. I że za pieniądze, które wydaliśmy — w sensie my, WWW, nie oni — na to, zbudują drugi lepszy. Dalej już nie słyszałem, bo wyszli z pociągu.
Baron How: W porządku, co zaszło dalej?
Agent Sikora: Pociąg ruszył dalej. Wyszedłem z kabiny i wyjrzałem przez okno. Pociąg wkraczał właśnie do tunelu międzywymiarowego. Ponieważ nie bardzo mogłem coś zrobić czekałem na rozwój wypadków. Wtem pociąg gwałtownie skręcił. Ledwo się nie wywróciłem. Przez okno zobaczyłem, że pociąg zamiast jechać po torach zjechał z nich i pędził w psutej przestrzeni pozawymiarowej. Jak najszybciej usiadłem w jednym z foteli i zapiąłem pasy. Pociąg pędził coraz szybciej i szybciej, aż w pewnym momencie otworzyło się przed nim wyjście z przestrzeni pozawymiarowej. Pociąg wleciał w nie i wyjechał do innej rzeczywistości. A wtedy nastąpiło uderzenie.
Baron How: Uderzenie?
Agent Sikora: Ta, pociąg w coś uderzył, gdy tylko wyjechał z tunelu. I to bardzo mocno uderzył, sądząc po wybuchu, który potem nastąpił. Gwałtownie wyhamował i zaczął się obracać i obracać, aż w końcu się zatrzymał. O panie, ależ to było uderzenie. Niemal krzesła się nie zerwały. Jakieś metalowe odłamki rozwaliły połowę okien i wszędzie latało szkło. Zaczęło mi się kręcić w głowie. Po kilku minutach, jak już ochłonąłem, zacząłem analizować otoczenie. Szybkie użycie skanera pokazało mi, że jestem w BP-03. Na dodatek Wykrywacz Wyjątkowości Wymiarowych buczał jak szalony. Ostrożnie wyjrzałem zza okna. Zobaczyłem, że wylądowałem w jakimś podziemnym hangarze. Całe ogromne pomieszczenie było wypełnione po brzegi kablami, skrzyniami i jakimiś urządzeniami. Widać było wiele śladów po zniszczeniach spowodowanych przez pociąg, musiało nieźle pierdolnąć. Na dodatek różne rzeczy, co leżały na sali — jakieś części, kable, te klimaty — jakby co chwila znikały i pojawiały się po kilku sekundach. Jeszcze coś tam płonęło, coś buczało, ktoś krzyczał — normalnie wariatkowo. Między tym całym bajzlem chodziło sporo zaaferowanych ludzi, kilku było uzbrojonych, pewnie goście co zajmowali się tą maszynerią. Uznałem, że skoro pociąg był dosyć poważnie uszkodzony i nie wyglądał, jakby miał kiedyś jeszcze pojechać, nie było sensu go pilnować, a ponieważ zgodnie z zasadami WWW mamy uniknąć wykrycia w innych wymiarach, dokonałem odwrotu taktycznego za pomocą podręcznego teleportera, by wrócić do bazy.
Baron How: Świetnie. To chyba wyczerpuje temat naszego przesłuchania. Czy są jeszcze jakieś szczegóły, które zaprzątają ci głowę i chciałbyś się nimi z nami podzielić, agencie?
Agent Sikora: W zasadzie, zanim się teleportowałem, zdążyłem zauważyć takie fikuśne loga na pobliskich urządzeniach.
Baron How: Cóż to był za symbol?
Agent Sikora: Takie kółko z trzema strzałkami, tak mi się zdaje.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported