Wkład

Chcesz dokonać wkładu do Polskiej Filii Fundacji SCP? Znajdujesz się w odpowiednim miejscu! Nim jednak zaczniesz, upewnij się, że poniższe masz już za sobą:

  1. Utworzenie konta na platformie Wikidot,
  2. Zaznajomienie się z zasadami oraz poradnikiem dla nowicjuszy,
  3. Dołączenie do społeczności poprzez złożenie aplikacji.
  4. Utworzenie własnego sandboxa, w którym będziesz mógł pisać swoje prace i dawać je innym do oceny przed publikowaniem dzieł.

Raporty SCP

Raporty SCP to serce Fundacji; seria pisanych językiem fachowym artykułów, które opisują anomalne obiekty, byty oraz zjawiska będące przedmiotem zainteresowania Fundacji.

Aby dowiedzieć się, jak sporządzić raport, zaznajom się z "Jak napisać SCP". Społeczność SCP korzysta ze ścisłych standardów dotyczących tonu i technicznej poprawności dzieła; zalecamy przeczytanie wszelkich nawiązujących do Twojego pomysłu poradników oraz komunikowanie się z innym za pomocą forum.

Opowieści

Jeżeli raporty SCP są sercem Fundacji, to opowieści są jej duszą. Utwory te mogą przyjąć formę dowolną; począwszy od raportów oficjalnych, przez opowiadania narratywne, po poezję na tematy Fundacji, jej personelu itd.

Możesz utworzyć nową opowieść za pomocą poniższego przycisku. Po sporządzeniu utworu dopisz go do listy opowieści.

Uwaga: Strony utworzone za pomocą tego formularza zostają automatycznie oznaczone jako opowieść. Dla nie-opowieści używaj generycznego formularza na samym dole tego artykułu.

Artykuły alternatywne

Artykuły alternatywne to specjalne artykuły SCP, które łączy wiele elementów, aczkolwiek zmienny jest ich charakter i cel. Artykuły alternatywne są często trudniejsze do sporządzenia niż regularne, ale też w unikalny sposób wpływają na wizerunek Fundacji.

Kanony

Kanony to kolaboracyjne serie prac, które mogą eksplorować dany aspekt uniwersum Fundacji, inne (podobne) grupy, alternatywne światy i interpretacje. Kanony tworzymy tak samo, jak opowieści.


Nowa strona

Formularz ten służy utworzeniu nowej, dowolnej strony.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported