Profil Zwierzaka: Genghis!

Angielskie Kanony » Owadzie Piekło Hub » Profil Zwierzaka: Genghis!

ocena: +3+x

Profil Zwierzaka: Genghis!

Opis!

locust_doomsday


Imię: Genghis

Gatunek: Chortoicetes terminifera (Australijska Szarańcza Dżumy)

Główny Opiekun: Zespół Naziemny, Karl Heller

Dieta: Kukurydza, ryż, inne uprawy; Genghis zdaje się preferować zboża

Domek: Cieplarnia 4 i 5

Cechy Zwierzęcia!

"Genghis" to imię dla naszej Australijskiej Szarańczy, która zadomowiła się w starym dobrym Oregonie. Przypuszczalnie po Australii mieszkał w sąsiednim Wasco County, gdzie jego chmara spowodowała utratę plonów. Został znaleziony, kiedy nasi eksperci ustalili, że chmara Genghisa rosła w niezwykle szybkim tempie.

Kolejną rzeczą, która przykuła naszą uwagę, był fakt, że Genghis był Australijską Szarańczą! Owady te są wyłącznie spotykane w Australii i Nowej Zelandii i to nie bez powodu. Genghis jest bardziej przystosowany do klimatów spotykanych na drugim końcu świata. Byliśmy zdziwieni, że przeżył, nie mówiąc już o tym, że rozwinął się tutaj! Nasi eksperci (tak, mamy tutaj paru) chcieli przeprowadzić kilka testów i wtedy odkryliśmy wyjątkowość Genghisa!

Genghis jest w stanie "replikować" się w dwie szarańcze! Po tym jak owad zje wystarczająco jedzenia, dzieli się na dwa osobniki. Genghis i nowo powstała szarańcza zdają się być z wyglądu identyczne. Żeby je rozróżnić, Genghisa oznaczyliśmy markerem, robiąc mu małą kropkę na spodzie, która zdaje się nie schodzić. Można sobie pomyśleć, że Genghis wcale nie dzieli się tak często, ale ludzie, ile on wcina! Szczególnie uwielbia, kiedy Karl przynosi zboże - jest ulubioną przekąską Genghisa, jeżeli jeszcze tego nie powiedziałem. Poza tym Genghis nic zbytnio nie robi, ale z pewnością jest wiele rzeczy, jakie można z nim zrobić.

Historia!

Swarm_of_Locusts.JPG

Chmara szarańcz rozpoznana jako "Chortoicetes terminifera americanum", około 2015 roku.

Jak już wspomniałem wcześniej, znaleźliśmy Genghisa i jego gang w pobliżu Wasco County. Jeżeli trochę pokopiesz, znajdziesz zapiski o rzadkich "Chortoicetes terminifera americanum": inaczej nazywane przez was nieuczony lud "Amerykańską Australijską Szarańczą Dżumy". Zapisy te pochodzą sprzed kilku lat; najwcześniejsze sięgają do 13 lat - z około 2008 roku. Oczywiście wtedy Genghis nie był taki aktywny, jednak obserwacje wokół dolnego zachodniego wybrzeża zdają się pasować z naszymi przewidywanymi ruchami chmary Genghisa.

Faktycznie zaczęliśmy namierzać nowy "gatunek" w styczniu 2021 roku, jednak już w marcu mogliśmy po prawdzie ujrzeć osobiście chmarę Genghisa. Jak tylko nasz kontakt w Wasco poinformował nas o chmarze, Zespół Naziemny był już w drodze. Kiedy dotarliśmy na miejsce, jego chmara była już spryskana pestycydami, aczkolwiek udało nam się złapać kilka nadal dychających szarańcz. Transport powrotny był przyspieszony, gdyż staraliśmy się zabrać jak najwięcej żywych szarańcz, ile mogliśmy - to byłaby prawdziwa katastrofa, gdyby wszystkie umarły. Kiedy dojechaliśmy z powrotem do Boring, tylko jeden osobnik przeżył. Karl Heller został przypisany do zapewnienia, że szarańcza przeżyje i jak możecie zobaczyć, dobrze sobie radzi!

Po tym jak odzyskaliśmy naszego małego kolegę, Karl zapytał mnie, czy mógłby nazwać go po nazwie jego ulubionego zespołu, a ja nie miałem żadnych przeciwskazań (sam tak czasami robię). Kiedy zaczął nazywać słodziaka "Dschinghis Khan", poprosiłem go, żeby skrócił to do "Genghis". I właśnie tak Genghis zdobył swoje imię!

Specjalne Zapotrzebowania i Zakwaterowanie!

Genghis spędza swój czas w Cieplarni 4 wraz grupką jego kolegów szarańcz, podczas gdy reszta jego chmary znajduje się w Cieplarni 5. Przechowujemy je w dobrym porządku z mnóstwem ilości jedzonka: otrzymujemy pełne dostawy plonów z Dant. Karl przynosi porcje kukurydzy i o jejku - nie wystarczają na więcej niż dzień!

Niezbyt lubimy mieszać w naturalnym środowisku zwierzęcia. Zadecydowaliśmy zatem, że będziemy je wywozić na specjalne pola uprawne w Wasco, gdzie będą mogły się po okolicy poruszać i nadal być przechowywane! Wokół lokacji jest rozstawione ogrodzenie ze specjalną siatką, więc jakby to duża cieplarnia! Nie chcemy, żeby Genghisowi i jego chmarze coś się stało; nie chcemy także, żeby zniszczyły nasze sąsiedzkie uprawy w Boring. Zatem uważamy nasz obecny plan cieplarniany za sytuację, gdzie i wilk syty i owca cała do czasu, dopóki nie znajdziemy bezpiecznego wybiegu dla Genghisa i jego ekipy.

Niestety, chmara Genghisa czasami robi się zbyt duża, dlatego sprzedajemy jej część korporacjom naukowym dla celów testowych. Nie leży nam na sercu, żeby sprzedawać w ten sposób kolegów Genghisa, ale tak musimy postępować.

Notatki o Genghisie!

Karl Heller, opiekun Genghisa, sugeruje, żeby podarować chmarze owadów Cieplarnię 6 w celach mieszkalnych, abyśmy mogli sobie pozwolić na więcej szarańcz. Sugestia obecnie jest w trakcie przeglądu.

INCYDENT: Dnia 06.03.2021 Genghis i jego chmara uciekły z przechowalni, po tym jak samochód towarowy Karla Hellera uczestniczył w poważnym wypadku samochodowym na płatnej autostradzie w Maupin. Karl jechał do naszej strefy przechowawczej wolnego wybiegu w Sarbrick i przewoził Genghisa i jego chmarę w specjalnym pojeździe przechowawczym; samochód został poważnie uszkodzony i uwolnione zostały przewożone okazy. Skontaktowaliśmy się z naszymi Nadzorcami w sprawie wsparcia przy ponownym zabezpieczeniu Genghisa i jego chmary. Okazało się to ciężką stratą dla wydziału naziemnego, a w szczególności dla Karla.O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported