Przyzwoitość
ocena: +9+x

Niech wszyscy, którzy to czytają, wiedzą, że wypełniłem swoje obowiązki względem Fundacji SCP. Nie złamałem się pod wpływem stresu ani nie oszalałem. Po prostu nie mogę pozwolić, by wydarzenia dookoła mnie wciąż miały miejsce.

Umrę. Po godzinach spędzonych w samotnym zamknięciu i gdy w międzyczasie było to nie do zniesienia, doszedłem do wniosku, że chcę to zrobić i bez wątpienia zakończy się to moją śmiercią. Jeśli znalazłeś to przed moim zgonem, nie próbuj mnie zatrzymać. Pogodziłem się z Bogiem i zdecydowałem, że to, co zamierzam zrobić, jest właściwą rzeczą.

Zamierzam złamać każdą z zasad Specjalnych Wymagań Kadrowych projektu, do którego jestem przydzielony. Normalnie nie zrobiłbym tego, ale nie mogę pozwolić jej cierpieć ani chwili dłużej. Nawet jeśli umrę, próbując, będzie wiedziała, że ktoś o niej myśli.

To będzie jeden moment, może mniej. Nie dbam o to. Wystarczy mi, iż jej cierpienie zostanie przerwane, chociaż na jedną sekundę. Wystarczy mi wiedzieć, że przez krótką chwilę nie będzie czuła się ani więźniem, ani potworem; będzie wiedziała, że ktoś dba o nią na tyle, by coś dla niej zrobić. Przez tę krótką chwilę będzie wolna.

Zaliczyłem wszystkie testy psychologiczne. Nie załamałem się ani jej nie kocham. Nie chcę XK. Wszystko, czego chcę, to by przez krótką chwilę ktoś zaopiekował się nią jak istotą ludzką.

I upewnię się, że wie o tym.

— Agent Shields

Nota: O czasie 0900 agent Shields zdjął swój kask maskujący i nieznanym sposobem przedostał się w pobliże 231-7. 231-7 w tym czasie była przytomna, jednak nie zareagowała na obecność Shieldsa. Uzbrojeni strażnicy byli rozmieszczeni przy przechowalni, gdy zbliżał się do łóżka. Położył na nim jedną różę, a następnie opuścił pokój przechowawczy. Cztery minuty po przełamaniu zabezpieczeń, agent Shields został zastrzelony przez sześciu strażników, a 231-7 podano preparat amnezyjny po wcześniejszym sporządzeniu kalendarza. Procedura 110-Montauk została zrealizowana kilka minut później.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported