Dekalog Bohatera
ocena: +12+x
heritage-emblem.png

Ze względu na ważność dla całokształtu naszej strony i jej historii, poniższe dzieło zostało włączone do Dziedzictwa Polskiej Filii SCP.


Na początku wszyscy wierzyli, że Fundacja jest organizacją dobra. Stojącą na straży porządku i miłości.

Wrażenie to szybko minęło. Wielu ze zgrozą odkrywało, że Fundacja walcząc z horrorami tego świata staje się jednym z nich.

Nawet gorszym horrorem niż inne, gdyż nie potrzebowała paranormalnych mocy, by czynić zło. Fakt, że stało za tym dobro nikogo nie ruszał.

Zło jest złem.

Każdy jednak, z nieukrywanym wstrętem, przyznałby, że Fundacja jest potrzebna, do zachowania spokoju i porządku na świecie.

Teraz jednak możesz zapomnieć o wszystkim, co wiesz o Fundacji.

Ponieważ przyszedł czas kopania tyłków.

Projekt MR-2000

Fundacja zawsze była organizacją dobra. Mimo, że nierzadko sięgała po brutalne czy okrutne metody, by osiągnąć swój cel, to zawsze przyświecały jej najwyższe ideały. Rozwijając wszystkie możliwe dziedziny nauki, jak również odkrywając coraz to nowsze, powstrzymując się od używania anomalii, unikając kultu jednostki i gloryfikacji bohaterów przyszedł ten czas, kiedy wszystkie te cechy zostaną użyte, naraz.

Maksymalny Rozpierdol dwa tysiące. Jest to najdoskonalsze rozwinięcie potęgi Fundacji, cała siła całej organizacji wciśnięta w jedną osobę, jeden kombinezon i jedną anomalię. Pancerz MR-2000, pilotowany przez najdoskonalszego mężczyznę chodzącego po tej ziemi, Badgaja, sterowany jest przez sztab 1999 ludzi, skąd wziął się kryptonim jednostki.

Korzystając z najpotężniejszych systemów komputerowych i cyfrowej teleportacji, Badgaj jest w stanie zakrzywić komputerowo rzeczywistość dookoła siebie tak, jak w danej chwili jest to potrzebne. Dzięki temu jest w stanie zrobić dokładnie to, co sobie pomyśli, na wzór najpotężniejszych Manipulatorów Rzeczywistości. Zdolność ta jest wykorzystywana do niszczenia najgroźniejszych anomalii, które chodziły po tej planecie: istot i obiektów tak niebezpiecznych, że jedynym zabezpieczeniem jest terminacja. Ratując świat od zagłady, projekt MR-2000 może szczycić się nie tylko powodzeniem, ale i bohaterstwem.

A każdy bohater posiada cechy, które definiują zawarty w nim heroizm. Cechy te można ułożyć w Dekalog bohatera:

  1. Dominacja — Bohater zawsze dominuje swojego przeciwnika
  2. Improwizacja — Bohater musi działać w sposób nieprzewidywalny
  3. Wierność — Bohater nigdy nie łamie danego słowa, gdyż łamie inne rzeczy.

Fanarty:

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported