Dokument 860-III i IV
ocena: +5+x

Poniżej znajdują się transkrypcje eksploracji III i IV w SCP-860-1.
Eksplorację III zrealizowano dnia ██.██.████.
Eksplorację IV zrealizowano dnia ██.██.████.

Eksploracja III

(D-2562 jest 35 letnim, dobrze zbudowanym mężczyzną rasy kaukaskiej. Podłoże psychologiczne wskazuje na [USUNIĘTO]. Obiekt miewa wybuchy nagłej agresji gdy znajduje się pod presją i jest odpowiedzialny za śmierć ██ ludzi. D-2562 jest wyposażony w latarkę LED, podręczną kamerę z możliwością transmisją na żywo, słuchawki do komunikacji z Dr. ███ w Centrum Kontroli i siekierę strażacką.)

D-2562 wsuwa SCP-860 do drzwi prowadzących do domu pana ███████, znajdującego się na ulicy ██████, ██████, w Anglii. Przekręca klucz i otwiera drzwi, ujawniając SCP-860-1. D-2562 wacha się, ale przechodzi przez drzwi. Po przejściu dwóch kroków, słychać głośne trzaśnięcie. D-2562 odwraca się. Drzwi są zamknięte i przymocowane do dużej betonowej ściany.

D-2562: Teraz…co?
Dr ███: Proszę użyć wręczonej ci siekiery aby spróbować zniszczyć drzwi.
D-2562: Uh… jesteś pewien?
Dr ███: Proszę wykonać polecenie.

D-2562 kładzie kamerę na ziemi, przodem do siebie i drzwi i zaczyna uderzać drzwi siekierą. Uderza drzwi cztery razy, po czym szybko się odwraca.

D-2562: █████! Słyszałeś to?
Dr ███: Nie zarejestrowaliśmy żadnego dźwięku.
D-2562: To był ██████ głośny ryk, człowieku, jak mogłeś tego—
Dr ███: Proszę się uspokoić i dokończyć zadanie.

D-2562 wpatruje się w las.

Dr ███: D-2562, proszę pamiętać o naszej umowie, Jeśli nie będziesz podążał za naszymi instrukcjami—
D-2562: Tak, wiem, po prostu… ok… ok, nie ma problemu…

D-2562 wznawia próbę zniszczenia drzwi. Po dwóch uderzeniach, mały kawałek drewna odpada. Widocznie zachęcony tym, D-2562 zaczyna uderzać drzwi mocniej. Po dziewięciu ciosach da się słyszeć bardzo głośny ryk. D-2562 krzyczy i zaczyna machać toporem w stronę kamery. Wielka [USUNIĘTO] łapa pojawia się przed obiektywem. D-2562 szarżuje i [USUNIĘTO]. Dźwięki [USUNIĘTO] były słyszalne jeszcze przez ██ godzin po zdarzeniu, długo po tym jak baterie w kamerze się wyczerpały i nie wydawały się przestawać. Dr ███ zdecydował że przerwie transmisję audio po ██ godzinach.


Eksploracja IV

(█████ (od teraz oznaczany jako Obiekt-1) jest 41 letnim Afroamerykaninem o powyżej przeciętnej budowie ciała. Podłoże psychologiczne nie wykazuje żadnych nieprawidłowości. Obiekt zgłosił się na ochotnika do eksploracji. Obiekt-1 jest wyposażony w latarkę LED, podręczną kamerę z możliwością transmisji na żywo i słuchawki dla komunikacji z Dr. ███ w Centrum Kontroli.)

Obiekt-1 wsuwa SCP-860 do drzwi prowadzących do pustego pokoju w Ośrodku ██.Przekręca klucz i otwiera drzwi, ujawniając SCP-860-1. Obiekt-1 przechodzi przez drzwi. Po przejściu dwóch kroków, słychać głośne trzaśnięcie.

Obiekt-1: Drzwi właśnie się zamknęły, nie?
Dr ███: Tak. Proszę podążać szlakiem. Wyjście będzie po drugiej stronie.

Obiekt-1 zaczyna iść wydłuż drogi. Las wykazuje znaczące różnice w stosunku do poprzednich eksploracji; mgła posiadła czerwony odcień i niezrozumiałe pomrukiwanie jest słyszalne przez rejestrator audio, mimo to Obiekt-1 wydaje się nieświadomy zmian. Obiekt podąża szlakiem przez 123 metry.

Obiekt-1: Miejsce wydaje się inne niż opisywaliście, doktorku. Sprawia, że — Czekaj. Co do?

Obiekt zatrzymuje się. Naprzeciw niego ścieżka rozgałęzia się w dwa kierunki, droga jednego z nich jest brukowana.

Obiekt-1: Uhh, doktorku? Którędy… którędy mam iść?
Dr ███: To… to jest nowość. Nigdy się to nie manifestowało w taki sposób.
Obiekt-1: …więc, najwidoczniej — [krzycząc] O, █████!

Obiekt-1 odwraca się. Szlak zniknął; zastąpiły go tysiące drzew. Mgła nagle zmieniła się w [USUNIĘTO], a pomruki stały się głośniejsze.

Obiekt-1: [krzycząc] █████, doktorku, co do █████ się tu dzieje? Co to za dźwięk?
Dr ███: Proszę się uspokoić i podążać dalej brukowanym szlakiem.
Obiekt-1: Nie jestem ███████ królikiem doświadczalnym, doktorku, tylko dlatego że się zgłosiłem, ja nie— [krzycząc] Mój Boże!
Dr ███: Co? █████, odpowiedz, co zobaczyłeś?

Obiekt-1 zaczyna krzyczeć i biec brukowaną drogą. Pomruki nagle ustały i jedynie krzyki Obiektu-1 są słyszalne. Przebiega 143 metry, po czym kamera nagle zostaje rzucona na ziemię. Krzyki Obiektu-1 ustają. Kamera zostaje odwrócona w stronę lasu. Mgła jest obecnie gęsta na tyle, by całkowicie zablokować widok dalej niż na dwa metry.

Dr ███: █████, słyszysz mnie?
Obiekt-1: [USUNIĘTO]
Dr ███: █████?
Obiekt-1: [USUNIĘTO]
Dr ███: O Boże.

Nie ma dalszych odpowiedzi od Obiektu-1. Trzy sekundy przed wyczerpaniem się baterii kamery słychać bardzo niski dźwięk. Analiza wideo pokazała dwie świecące się sfery na jednej klatce w ostatniej sekundzie wideo. Dźwięk później wzmocniono, i można przesłuchać tutaj. Na prośbę Dr. ███, dźwięk odwrócono, zmodyfikowany plik można usłyszeć tutaj.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported