Propozycja Dr Gears
ocena: +17+x

Numer identyfikacyjny podmiotu: #86243AR-001

Ostrzeżenie: Podmiot jest agresywny i niebezpieczny.

Opis podmiotu:

196 [cm] wzrostu, 44 [kg] wagi (średnio: wartość spada i wzrasta od 2,5 [kg] do 4,5 [kg]), nieznany wiek, szarobrązowy odcień skóry (widoczne siniaki), oko(?) koloru mleczno‐niebieskiego, brak włosów. Mizerny wygląd, kości i struktura mięśniowa niepodobna do znanych gatunków. Nogi długie i chude, zakończone ostrymi, czarnymi szpikulcami. Dłonie mają po 3 palce, które również zakończone są ostrymi, czarnymi szpikulcami. Nogi i ręce są dwa razy dłuższe niż tors. Brak organów reprodukcyjnych, odbytu, uszu, nosa i otworów w ciele. Głowa jest kulista, bardzo duża w proporcjonalnym porównaniu z ciałem, szyja wydaje się zbyt chuda, aby mogła podtrzymać głowę. Jama ustna sięga połowy obwodu głowy, brak warg. Dwadzieścia jeden (21) zębów, lokalizowanych losowo w jamie ustnej; wiele z nich jest zepsutych, nadłamanych lub wyłamanych. "Oko" jest dużą, przypominającą piłkę, mleczno‐niebieską kulą; prawdopodobnie znajduje się w głowie lub ustach. Oko wydaje się "turlać" do środka ust, kiedy te zostają otwarte. Element ten nie posiada źrenic ani tęczówek.

Szczegóły obecnego zabezpieczenia:

Pokój pokryty jest ołowiem, a reflektory oświetlają jego wnętrze. Temperaturę utrzymuje się na poziomie 35 stopni Celsjusza (98 Fahrenheitów), panuje stuprocentowa wilgotność. Do pomieszczenia prowadzą drzwi wykonane ze wzmocnionej stali. Rejon zewnętrzny patrolowany jest przez strażników wyposażonych w wysokiej mocy stroboskopy. Wszystkie wchodzące do przechowalni osoby powinny być wyposażone w stroboskopy oraz mieć założone gogle. Osoby usiłujące zabrać obiekt lub wejść do przechowalni bez uprzedniego uzyskania autoryzacji zostaną natychmiast zastrzelone.

Raport:

Podmiot został pozyskany w Gwatemali, na początku tego tygodnia. Najpierw otrzymano doniesienia o "demonie" widzianym przez kilku chłopców na wiejskiej drodze. Osobnik wydawał się chory lub ranny. Chłopcy donieśli, iż kreatura dyszała i trzęsły się jej nogi. Osobnik następnie podniósł głowę i uwidocznił swoje "oko". Chłopcy uciekli do domów; poinformowano lokalne służby porządkowe. Miejscowi donosili o słyszeniu "straszliwych ryków" i "pisków" przez kilka dni. Dwanaście osób zgłosiło się do szpitali, gdzie zdiagnozowano u nich ciężkie zatrucia promieniowaniem; siedem osób zaginęło. Zmobilizowano zespół pozyskujący pod dowództwem generała Machoi. Formację wysłano z bazy ADRX-19. Skierowane do Nadzorców raporty zespołu pozyskującego, które wysłano po niepowodzeniu standardowej procedury zabezpieczenia, doprowadziły do implementacji dodatkowych protokołów bezpieczeństwa pod przewodnictwem dr. Hermanna Ketera. Dr Keter zginął w czasie wstępnych testów, po których kreatura została przeniesiona do ADRX-19.

Obiekt potrafi tworzyć mikro‐osobliwości których używa do teleportacji i obrony. Osobliwości znikają w kilka sekund po stworzeniu, lecz emitują niezwykle silną dawkę promieniowania oraz wyrządzają obszerne szkody otoczenia. "Oko" najprawdopodobniej używane jest do kontroli tych manifestacji, jako że element ten był widoczny podczas kreacji każdej osobliwości. Obiekt jest wszystkożerny i traktuje ludzi jako źródło pożywienia. Osobnik wykazuje skrajne przerażenie i chorobliwość, kiedy zostaje wystawiony na działanie wysokich temperatur, wilgotności lub jasnego bądź migającego światła. Kreatura prawdopodobnie nie może teleportować się przez ołów ani tworzyć osobliwości, kiedy znajduje się w stanie "choroby". W stanie "zdrowym" obiekt potrafi osiągać skrajne prędkości i demonstrować spryt. Podmiot zabił kilku agentów z zespołu pozyskującego, używając do tego osobliwości oraz swych pazurów. Obiekt sporadycznie emituje piski; nie powiodła się żadna próba komunikacji z nim.

Dodatek: Wpłynęły raporty o dodatkowych obiektach, Nadzorcy rozważają przeniesienie ADRX-19 do dedykowanej placówki pozyskawczo‐przechowawczej. W ramach protokołu bezpieczeństwa może zaistnieć potrzeba aplikacji cenzury do raportów.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported