Dziedzictwo
heritage-emblem.png

Oto Dziedzictwo Fundacji SCP będące oficjalną "galerią sław", którymi są tutaj artykuły uznawane zarówno za ikoniczne, jak i łatwo rozpoznawalne oraz istotne dla rozwoju historycznego i kulturalnego Fundacji SCP.

Wymagania

Wszystkie artykuły Dziedzictwa muszą sprostać poniższym wymaganiom:

  1. Istotność jako obiekt zarówno na głównej liście Fundacji SCP, jak i w umysłach fanów uniwersum.
  2. Trzyletnia egzystencja i pozytywna ocena.
  3. Ikona na tyle ważna, że użytkownicy w rangach decyzyjnych usunięcie właściwej jej desygnacji numerycznej uznaliby za mogące poważnie zdezorientować społeczność witryny.

Artykuły te to niekoniecznie spójny kanon, ale modelowe przykłady klasyki lub istoty Fundacji, które są szeroko rozpoznawalne i ogólnie dobrze przyjęte.


Rok 2013

SCP-055

Inauguracja: 20 grudnia

[Nieznane]

"Nie wiem, czym jest, ale wiem, że jest. Nie można go zapamiętać i nie jest kulisty".

SCP-076

Inauguracja: 20 grudnia

"Abel"

"Na Boga! Gościu, ludzie, którzy go strzegą, zasługują na informację, czym jest i co zrobił. Co MY zrobiliśmy. Jak nawaliliśmy, żeby nie popełnili naszych błędów".

SCP-087

Inauguracja: 14 sierpnia

Klatka schodowa

"Badający donoszą (co zostało potwierdzone nagraniami) o dźwięku płaczącego, błagającego o litość dziecka, dochodzącym z odległości około 200 metrów spod pierwszego półpiętra".

SCP-093

Inauguracja: 20 grudnia

Obiekt z Morza Czerwonego

"Zakładam, że jest taki sam w tym świecie, ale z tego, co widziałem w związku z SCP-093, życie na tym świecie dobiegło końca około roku 1954".

SCP-173

Inauguracja: 14 sierpnia

Rzeźba

"SCP-173 jest zbudowany z betonu i prętów zbrojeniowych oraz pomalowany farbą w sprayu marki Krylon. SCP-173 jest żywy i ekstremalnie niebezpieczny".

SCP-231

Inauguracja: 20 grudnia

Specjalne wymagania kadrowe

"Ostatnia sprawa: Fundacja, w imię wypełniania naszej misji, czyni wiele okrutnych rzeczy, ale nasza misja jest na tyle ważna, że cenę tę musimy płacić".

SCP-239

Inauguracja: 20 grudnia

Dziecię wiedźmy

"Kategorycznie wzbronione jest budzenie obiektu. Osoby usiłujące obudzić obiekt zostaną poddane terminacji".

SCP-343

Inauguracja: 20 grudnia

"Bóg"

"Próby implementacji innych protokołów bezpieczeństwa bądź zawyżenia wymaganego upoważnienia są zbędne lub niemożliwe w związku z naturą SCP-343".

SCP-500

Inauguracja: 20 grudnia

Panaceum

"Pomimo licznych prób, żadna mająca na celu zsyntetyzowanie składnika aktywnego pigułek nie przyniosła wyczekiwanych rezultatów".

SCP-682

Inauguracja: 20 grudnia

Gad trudny-do-zniszczenia

"SCP-682 musi zostać zniszczony najszybciej jak to możliwe".

SCP-701

Inauguracja: 20 grudnia

Tragedia powieszonego króla

"Stawmy czoła faktom, doktorze. Niewiadoma została poznana już dawno, a w tej branży możemy uznać się za szczęśliwców, jeżeli co dekadę zdołamy stracić tylko sto osób".

SCP-882

Inauguracja: 20 grudnia

Maszyna

"Pracownicy są zobowiązani w trybie natychmiastowym zgłaszać wszelkie halucynacje słuchowe i w następstwie podchodzić do pełnej ewaluacji psychologicznej. W zależności od jej rezultatu zostaną albo przeniesieni do innej placówki, albo permanentnie zamknięci w [USUNIĘTO]".

SCP-914

Inauguracja: 20 grudnia

Mechanizmy

"Naukowcy odpowiedzialni są za wszystkie obiekty wynikowe. W razie nastania szkody bądź utraty życia odpowiedzialny za nie pracownik naukowy zostanie poddany ocenie administracyjnej i ewentualnej karze dyscyplinarnej".

SCP-963

Inauguracja: 20 grudnia

Nieśmiertelność

"Chyba mamy problem".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported