Emporium Wyzwań
RMgEqwc.png

Baner autorstwa Fedorian

ZASADY

Zasady Ogólne

 1. Celem konkursu jest napisanie pracy na listę polskich raportów SCP.
  • Każdy użytkownik może opublikować tylko jedną pracę.
  • Kolaboracje (czyli kilka osób piszących jedną pracę) są dozwolone. W ich przypadku, dzieło liczy się jako jedna praca dla wszystkich autorów biorących udział.
  • Prace rozpoczęte przed ogłoszeniem konkursu nie są dozwolone.
 2. Wygrana jest decydowana poprzez całkowitą sumę punktów z oceny pracy i punktów bonusowych z wyzwań.
 3. Pracom należy dodać tag [cyoa2022].
 4. Podczas trwania konkursu prace, których ocena spadnie poniżej 0, nie będą usuwane, lecz zostaną usunięte po skończeniu konkursu z pominięciem licznika.
 5. Obowiązuje zakaz głosowania na swoje prace podczas konkursu. Zakazane są również inne aktywności, które mogą negatywnie wpłynąć na wyniki: minusowanie prac swoich konkurentów bez czytania, nakłanianie innych do minusowania prac konkurentów, itp. Akcje takie mogą doprowadzić do zdyskwalifikowania z tego, a może i nawet przyszłych, konkursów.
 6. Na potrzeby konkursu, autorzy nie posiadający żadnej pracy mogą ominąć politykę aprobacji wrzucając prace konkursowe — prace te jednak nie będą liczyć się jako opublikowane prace w przypadku wrzucania innych dzieł, aż do końca konkursu.
 7. Organizatorem konkursu jest ArcydziegielArcydziegiel.

Zasady Wyzwań

 1. Celem wyzwań jest nagromadzenie jak nawięcej punktów bonusowych za wypełnienie określonych wymagań, podanych w sekcji "Wyzwania".
 2. Niektóre wyzwania posiadają klauzule "w sposób znaczący dla fabuły". Oznacza to, że podany element musi być uwzględniony w pracy w forme ważnej dla całokształtu dzieła i tego co opowiada, a pomniejsze wzmianki nie spełnią tego wyzwania. Dobrym wyznaczynikiem tego, czy coś jest "ważne dla fabuły" jest fakt czy fabuła pracy zmieni się po usunięciu tego elementu.
 3. Wyzwania Standardowe nie posiadają żadnych limitów i bierze w nich udział każda praca opublikowana na konkurs. W przypadku ich spełnienia, praca otrzyma dodatkowe punkty, ilość różniąca się zależnie od wyzwania, podczas podliczania wyników.
  • Niektóre wyzwania standardowe posiadają dodatkowe wymagania czy wyjątki.
 4. Wyzwania Unikatowe mogą zostać wypełnione przez tylko jedną pracę. Każda osoba biorąca udział w konkursie może zarezerwować jedno Wyzwanie Unikatowe; naturalnie w przypadku kolaboracji, drużyna może zarezerwować tylko jedno Wyzwanie Unikatowe. Te wyzwania są z reguły o wiele trudniejsze od standardowych, ale też oferują większe nagrody i ryzko — niewypełnienie zarezerwowanego wyzwania unikatowego skutkuje otrzymaniem punktów minusowych.
  • Rezerwacja Wyzwania Unikatowego odbywa się na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy". Robi się to poprzez edycje strony i wpisanie swojego nicku w formie [[*user TwójNick]] w podane miejse obok wyzwania. Kto jako pierwszy wpisze się w podaną rezerwacje, ten ją otrzymuje.
  • Użytkownicy mogą anulować rezerwacje czy wymieniać się rezerwacjami podczas fazy zapisów. Podczas fazy pisania, zmiany do rezerwacji nie są dozwolone.
  • Rezerwacja Wyzwania Unikatowego jest opcjonalna.
 5. Fakt wypełnienia lub niewypełnienia wyzwań będzie decydowana przez organizatora ArcydziegielArcydziegiel. Jeśli uważasz, że wypełniłeś wyzwanie, lecz może to być niejasne w pracy, możesz umieścić w dyskusji pracy post, który tłumaczy wyzwania, które twoim zdaniem spełniasz.
  • Organizator rezerwuje sobie prawo do niezgodzenia się z twoim postem.
 6. Kiedy wspominasz o innym raporcie/grupie/etc. w kontekście wyzwania, umieść do niej link w tekście. Jeśli nie będzie oczywiste, że wyzwanie jest spełnione, prawdopodobnie nie otrzymasz za nie punkty.

TERMINARZ

Faza zapisów

Zapisy to okres, który głownie służy do rezerwacji Unikatowych Wyzwań. Macie na to siedem dni, po czym to co jest wpisane na stronie staje się finalne, a dalsze modyfikacje nie są dozwolone.

Dodatkowo, w tym czasie możecie zgłaszać propozycje na dodatkowe wyzwania w tym wątku na forum.

 • Żadne propozycje nie mogą łamać zasad strony czy konkursu.
 • Dodawanie propozycji ironicznie jest zakazane. Żartobliwe wyzwania są mile widziane, lecz wszystko co jest zaproponowane musi faktycznie mieć na celu bycie wykorzystanym w konkursie.
 • W przypadku zgłoszeń wyzwań unikatowych, nie jest dozwolone zarezerwować wyzwanie, które ty zaproponowałeś. Działania mające na celu to ominąć, jak proszenie kogoś innego by złożyć propozycje za Ciebie, poskutkują wykluczeniem z tego i potencjalnie przyszyłych konkursów.
 • Wszystkie propozycje umieść w osobnym poście w wątku.

Faza ta potrwa od 8.06 do 15.06.

Faza pisania

Podczas fazy pisania, zmiany w drużynach kolaboracyjnych, czy w rezerwacjach nie są dozwolone. Użytkownicy mają pełne prawo prosić o krytykę, czy to na forum, czy prywatnie we własnym zakresie. Nie można jednak publikować prac, aż do rozpoczęcia fazy publikacji

Podczas tej fazy, jak i poprzedniej, istnieje też możliwość aby zapytać organizatora o sprecyzowanie o co chodzi w określonym wyzwaniach (w przypadku gdy takie sprecyzowanie może być udzielone).

Faza ta potrwa od 8.06 do 4.07.

Faza publikacji

Publikacja to okres, w którym naturalnie trzeba wrzucić dzieło na wiki. Nie ma wymagania, aby praca została wrzucona od razu z rozpoczęciem okresu publikacji, tak długo jak zmieścicie sie w określonym przedziale czasowym. Aby nie nadawać zbyt dużej przewagi pracom napisanym szybko i skupić konkurs na jak najwyższej jakości dzieł, okres publikacji będzie trwać tylko trzy dni. W skrajnych przypadkach, za odpowiednim uzasadnieniem, może istnieć możliwość publikacji z lekkim opóźnieniem, nie większym niż dwa dni.

Dzieło musi być opublikowane tak samo jak normalny raport:

 • Wejdź na Polską listę raportów i wybierz wolny numer.
 • Opublikuj pracę zgodnie z zasadami w "Jak napisać SCP" i ogłoś ją w odpowiednim wątku na forum.
 • Poprzez guzik na dole strony "tagi" dodaj tag "cyoa2022". Jeśli nie umiesz tagować, nie dodawaj niczego poza tagiem konkursowym — niepoprawne tagi są o wiele większym problemem niż brak tagów.

Faza ta potrwa od 5.07 do 8.07.

Wyniki

Wyniki zostaną opublikowane 15.07. Pomiędzy tą datą, a końcem okresu publikacji, jest tzw. faza oceniania, podczas której dalsze modyfikacje do prac nie są mile widziane, a użytkownicy mogą spokojnie czytać i oceniań.

Wszystkie punkty bonusowe za konkursy zostaną opublikowane w dniu wyników i będzie możliwości odwołania się od nich. Będą na to trzy dni, po czym to co zostanie zdecydowane zostanie finalnymi wynikami, a zwycięzca ogłoszony. Organizator konkursu zastrzega sobie prawo do dowolnego przyznawania punktów bonusowych i niezgodzenia się z odwołaniem.

Zwycięzca zostanie ogłoszony 18.07


Rezerwacje: 8.06. — 15.06.
Pisanie prac: 8.06. — 4.07.
Publikacja: 5.07. — 8.07.
Wyniki: 15.07 | 18.07.LISTA PRAC


# Praca Autor
#1 SCP-PL-046 ZygardZygardEvilAngel413EvilAngel413
#2 EE-PL-240 KubKacKubKac
#3 SCP-PL-205 Draven AddamsDraven Addamsdensefishdensefish
#4 SCP-PL-291 Drzony13Drzony13
#5 SCP-PL-270 FedorianFedorian
#6 SCP-PL-286 UntwistedknowPLUntwistedknowPL
#7 SCP-PL-216 GadziskoGadzisko
#8 SCP-PL-251 PlaganPlagan
#9 SCP-PL-273 JustZlomJustZlom


LISTA WYZWAŃ

Wyzwania Standardowe


Wyzwania Unikatowe

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported