Obszerna Lista Klas Ezoterycznych
ocena: +9+x

Główną dyrektywą fundacji jest szeregowanie anomalii poprzez desygnowanie instancji za pomocą 4-cyfrowych liczb i metod przechowywania. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu są Klasy Obiektów, proces łączenia anomalii w grupy bazujący na trudności ich przechowywania. Pełne Akta są dostępne dla czytelników pragnących się z nimi zaznajomić.

Pomimo to, niektóre anomalie wymagają kompletnie nowe klasy obiektów poza standardowymi Bezpiecznym, Euclidem, i Keterem, a czasami nawet poza Thaumielem, Znetralizowanym, i Zrozumianym. Te Klasy Ezoteryczne są niezwykle rzadkie, i wiele z nich nie jest odpowiednich dla standardowej dokumentacji ze względu na ich specjalną naturę. Poniższe listy mają stanowić zbiór tych klas.


To otwarty, kolaboracyjny projekt. Jeśli znajdziesz jakąś klasę nieobecną tutaj albo niewłaściwie skatalogowaną, nie krępuj się jej dodać.

Zobacz też

Poradnik dla kontrybutorów (Proszę. przeczytaj przed edycją!)


Przyjęte Klasy Ezoteryczne

Poniższe klasy obiektów zostały stworzone przez Fundację w celu opisania zabezpieczania anomalii albo samych anomalii.

Podklasy

Ponieważ niektóre anomalnie nie do końca pasują do standardowych klas obiektów — jednocześnie nie wymagając utworzenia nowych klas obiektów samych w sobie — Różne systemy podklas zostały stworzone, by głębiej opisać przechowywanie anomalii i same anomalie.

Klasy Systemowe

Poniższe klasy nie opisują samej anomalii, do której są przydzielone, ale raczej stanowią zamiennik lub są efektem błędu systemu.

Nieformalne Klasy Ezoteryczne

Poniższe Klasy Obiektów są przypuszczalnie pod wpływem anomalii albo innego działania z zewnątrz; ogólnie, są rezultatem środka memetycznego lub zagrożenia poznawczego.

Zagraniczne Klasy Ezoteryczne.

Poniższe klasy obiektów zostały utworzone przez oficjalne filie Fundacji inne niż Angielska i są tam uważane za "Przyjęte".4

Podziękowania dla ZiakialZiakial za skompilowanie pierwszej wersji listy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported