Dziennik Eksperymentów 040
ocena: +1+x

Dziennik Eksperymentów: Profesora K. P. Crowa, użycie SCP-040 w celu pozyskania materiałów dla "Projektu Olimpia".

  • Data: 13/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Myślę, że najwyższy czas abyśmy zaczęli korzystać ze zdolności 040 lub pozwolić jej na używanie ich do tego stopnia, gdzie będziemy wiedzieli jak je kontrolować. Nie będziemy mogli przez wieczność polegać na SCP-148. Zakładamy, że wraz z wiekiem jej moc będzie proporcjonalnie rosła, możliwe, że do takiego stopnia, gdy jej podświadoma telepatia nie będzie mogła być zabezpieczona.

W tym momencie, zdaje się ona nie być w pełni świadoma swoich zdolności, pozwalając jej podświadomości na przejęcie kontroli gdy ich używa. Mówi, że jest jej w ten sposób łatwiej, lecz nie jest wtedy pewna czym stanie się rzecz nad którą pracuje, lub nawet co tak właściwie robi.

Mam w planach przeprowadzenie przez nią ustaloną liczbę ćwiczeń. Rozpoczniemy małymi rzeczami, takimi jak kamyczki, małe kawałki gruzu, tego typu rzeczy, a ona będzie próbowała przemienić je w coś, co wcześniej ustalimy, na przykład jakieś skorupiaki czy insekty.

Uwaga Po Eksperymencie:
Cóż… To mogło pójść lepiej.

Początek eksperymentu poszedł kiepsko. 040 była nerwowa, próbując zrobić to przed tak wieloma ludźmi, a ten niepokój odbił się w rezultacie testu. Większość tworów była niebezpieczna, często z kłami, pazurami i torbielami z trucizną, zagrażając każdemu, kto podszedł blisko, mimo największych wysiłków 040. Musieliśmy pozbyć się większości z nich z powodu bezpieczeństwa. Nie była zbyt szczęśliwa z tego powodu.

Jednakże, poprawiła się pod koniec sesji, mimo że wciąż nie potrafiła poradzić sobie z procesem, często gubiąc się i tracąc stabilność podczas czynności. Nie jest to jednak najgorszy scenariusz. Radzi sobie całkiem dobrze jak na pierwszy raz pod nadzorem. Minie jeszcze trochę czasu nim będzie w stanie zrobić cokolwiek na taką skalę, na jaką mam nadzieję. Potrzebuje po prostu więcej praktyki.

  • 14/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Myślę, że 040 jest dzisiaj trochę lepiej przygotowana, ale wciąż wydaje się trochę niespokojna. Na szczęście nie aż tak bardzo jak wczoraj, lecz wciąż.. Przynajmniej zaprzestała z tymi chwilowymi złudzeniami wspaniałości. Były trochę niepokojące.

Dokonamy tej samej próby co wczoraj, lecz jeśli jej wynik znacząco się poprawi, to przejdziemy do następnych testów. Ale póki co trzymajmy się małych rzeczy.

Uwaga Po Eksperymencie:
Dzisiaj poszło lepiej niż wczoraj, znacznie lepiej niż wczoraj, lecz niewystarczająco dobrze by przejść do kolejnego etapu testów. 040 wciąż ma problemy z kontrolą. Z dwudziestu pięciu prób użycia jej zdolności oczekiwany rezultat został osiągnięty trzy razy, a nawet wtedy prawdopodobnie był to jedynie szczęśliwy traf. Praktyka jest wciąż potrzebna. Będziemy musieli złamać blokadę pomiędzy nią, a jej mocami. Żeby to zrobić będziemy musieli zastosować trochę bardziej… stresujące środki.

  • 15/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Wciąż zdaje się radzić sobie z początkowym lękiem, lecz teraz, jest on już prawie niezauważalny. Spróbujemy ponownie z małymi rzeczami, lecz będzie musiała skoncentrować się na użyciu mocy świadomie, a nie za pomocą podświadomości. Chcemy, żeby "zachowała kontrolę".

Uwaga Po Eksperymencie:
Dzisiaj poszło tak samo jak wczoraj. Zdaje się, że ma trudności z kontrolowaniem swoich mocy. Wszystko co jest w stanie zrobić to "otworzyć tamy" i skierować wszystko na cel. Bez finezji czy kontroli. Jedynie włącza i celuje. Wyślę ją na badania psychologiczne. Musimy znaleźć powód tej blokady.

  • 16/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
040 zdaje się być dzisiaj w dobrym nastroju, uznaliśmy, że będzie w stanie użyć mocy samodzielnie i świadomie, a nie automatycznie. Te same zadania jak przez ostatnie kilka dni.

Uwaga Po Eksperymencie:
Doszło do niewielkiej poprawy, ale mimo tego, to mógł znowu być po prostu fart. Została zapisana na badania psychologiczne, powinny mieć miejsce w przeciągu najbliższych kilku dni.

  • 17/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Zakończyły się badania psychologiczne, a wyniki były, niestety, przewidywalne. Najwyraźniej 040 cierpi na psychiczne pohamowanie odnośnie jej zdolności. Jedynym powodem dla którego ma do nich dostęp jest fakt, iż używa ich dla swoich potrzeb poprzez jej telepatię i znajduje akceptowalny sposób użycia ich. Pomimo to, nadal żałuje robienia tego i natychmiast pozbywa się tych wspomnień. Rozwinęło się to do tego stopnia, gdzie działa to jak automatyczna odpowiedź. Ma też dużą ilość "odsuniętych" wspomnień odnoszących się do tego, dlaczego czuje obawę przed używaniem swych zdolności. Najwyraźniej jedyną naszą poszlaką są jej poprzedni strażnicy lub jej rodzice, przy czym wszyscy są już martwi. Więc, w trakcie gdy będziemy próbowali zdjąć tę blokadę, spróbujemy pozbyć się piętna korzystania z jej zdolności w pewnych granicach, poprzez zwiększenie okazji w których wolno jej ich użyć.

Uwaga Po Eksperymencie:
Blokada wciąż jest obecna, co sprawia, że wszelkie eksperymenty czy trening są bezużyteczne. Lecz wciąż, jeśli każemy jej korzystać z mocy tak nagle po testach psychologicznych, będąc tak młodą i emocjonalnie niedoświadczoną osobą, może myśleć, że powodem dla zaprzestania eksperymentów jest jej niedoskonałość, prowadząc do spadku samooceny, samotności i ogólnego bagażu emocjonalnego, co doprowadzi do większej ilości incydentów odnośnie jej zdolności, większego piętna i większej krzywdy dla każdego w pobliżu. Eksperymenty będą, na chwilę obecną, kontynuowane, lecz skupimy się na sondowaniu psychologicznym i odkryciu co doprowadziło do tych represji.

  • 18/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Próby naprawienia defektów jej umysłu okazują się trudne. 040 nieświadomie opiera się leczeniu, ponieważ podświadomie nie chce być leczona. Nie jest to dla nas zbyt dobre środowisko. Będziemy musieli się temu przyjrzeć. Kontynuujemy z tymi samymi zadaniami.

Uwaga Po Eksperymencie:
Te same wyniki. Zezwolimy jej na dostęp do większej ilości produktów jej mocy. Być może złagodzi to jej piętno. Teoretycznie moglibyśmy rozluźnić jej ograniczenia, lecz musimy pamiętać o tym, że nie chcemy jej rozpieszczać. Jest wciąż dzieckiem, a w związku z tym jest wciąż podatna na zmiany w rozwoju umysłowym.

  • 19/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Próbujemy zbadać jej historię i dowiedzieć się, co mogło do tego doprowadzić. Jest to trudne, gdyż wszyscy członkowie [USUNIĘTO]. Zostajemy więc bez żadnych faktycznych wskazówek, gdyż na pierwotnej populacji tego obszaru dokonano umysłowej czystki, nie mogliśmy też znaleźć żadnych innych śladów [USUNIĘTO]. Wymagane są dalsze badania odnośnie jej historii. Te same zadania, jak ostatnio.

Uwaga Po Eksperymencie:
Te same wyniki. To zaczyna być frustrujące. Być może będziemy musieli uciec się do hipnozy, aby dotrzeć do wspomnień, których szukamy.

  • 20/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
040 zdecydowanie staje się pewniejsza siebie, więc przynajmniej te eksperymenty mają jakiś pozytywny efekt. Kontrola nad jej zdolnościami wciąż nie jest wystarczająca, ale przynajmniej jest to krok w dobrą stronę. Pozwolenie na zatrzymanie przy sobie jej tworów także zdaje się pomagać, jednak możliwe, że będziemy musieli w związku z tym zwiększyć jej obszar przechowawczy. Wciąż czekam na zezwolenie na hipnozę, ponownie te same zadania.

Uwaga Po Eksperymencie:
Póki co brak zmian, jednak częstotliwość trafniejszej transformacji wzrasta. Pomimo braku bezpośredniej kontroli nad mocą zdaje się naginać swą podświadomość do swej woli. Może to być jednak spowodowane faktem, iż wykonujemy te same testy od kilku dni, więc jej psychika spodziewa się tego, co ma się wydarzyć. Będziemy musieli zmienić docelowy organizm.

  • 21/12/2008

Uwaga Przed Eksperymentem:
Dostaliśmy pozwolenie na hipnozę, wkrótce użyjemy jej w połączeniu z normalnymi eksperymentami. Rozpoczniemy jutro. Zmieniliśmy docelowy organizm na gada, a nie insekta. Zobaczymy jak jej pójdzie.

Uwaga Po Eksperymencie:
Co dziwne, brak zmian. Szansa na udaną transformację wzrasta powoli i stabilnie. Może zaczyna rozumieć o co chodzi. Niemniej jednak, będziemy kontynuować z hipnozą i próbami zdjęcia tej blokady psychicznej z 040.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported