Dziennik Eksperymentów 137
ocena: +1+x

Data: ██-██-████
Badany materiał: Zabawkowy samolot odrzutowy.

Rezultat: Zabawka została zastąpiona przez pełnowymiarowy myśliwiec F-16, który próbował wystartować wewnątrz placówki, wywołując poważne uszkodzenia i zniszczenia. Szczątki szybko zamieniły się w plastik, a SCP-137 udało się zreanimować w obecnej formie.

Notatki: W przyszłości proszę unikać testowania rzeczy wyposażonych w silniki odrzutowe i pociski. To był kosztowny eksperyment.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Markowy samochodzik wyścigowy ███ ██████.

Rezultat: Zabawka została zastąpiona przez pełnowymiarowy bolid Ferrari, który próbował jeździć po ośrodku, ostatecznie rozbijając się z dużą prędkością o ścianę. Ponownie, szczątki szybko zamieniły się w plastik, a SCP-137 wróciło do obecnej formy.

Notatki: Eksperymenty z udziałem pojazdów wymagają teraz zgody Dyrektora ████████.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Breloczek w kształcie aligatora, przyczepiony do kluczy Agenta Sorensona.

Rezultat: Sześciometrowy słonowodny krokodyl w korytarzu. Czternastu martwych.

Notatki: Wszyscy agenci mają być przeszukiwani pod kątem zabawek albo podobnego do zabawek wyposażenia przed wejściem na teren Ośrodka ██

Data: ██-██-████
Badany materiał: Figurka "Amerykański Żołnierz" marki █████.

Rezultat: Zabawka zamieniła się w dorosłego mężczyznę w wojskowym oporządzeniu, uzbrojonego w duży karabin maszynowy, który zdołał zabić pięciu pracowników, zanim został zastrzelony.

Notatki: Następnym razem spróbujmy czegoś mniej brutalnego.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Figurka "Funkcjonariusz Jones" marki █████.

Rezultat: Dorosły mężczyzna w mundurze policjanta. Cały czas pytał, gdzie udali się "sprawcy" i podkreślał, że naukowcy nie biorą leków "rekreacyjnych". Po próbie przesłuchania oznajmił, że badacze są przestępcami, zastrzelił dwóch i skuł kajdankami trzeciego, zanim został zastrzelony.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Wypchana panda.

Rezultat: Bardzo duża panda. Należy zauważyć, że mimo ich "uroczego" wyglądu i fakt, że są roślinożercami, pandy to ciągle niedźwiedzie. Chciała przytulić jednego z pracowników, łamiąc mu trzy żebra, zanim ją zabili.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Pudło ████ plastikowych klocków.

Rezultat: W pudle pojawił się klocek z terakoty. Po chwili znikł, zastąpiony przez klocek z innego materiału. Trwało to kilka godzin, zanim wszystkie klocki zostały zniszczone i anomalia wróciła do swojego aktualnego stanu.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Jo-jo firmy ███████.

Rezultat: Jo-jo nie zmieniło wyglądu. Zaczęło się jednak poruszać samodzielnie i wykonywać różnego rodzaju sztuczki, nawet kiedy zostało zdjęte z palca naukowca i zawieszone na haczyku na ścianie.

Data: ██-██-████
Badany materiał: Figurka Doktora Selena firmy ██████, na opakowaniu opisany jako "Najmądrzejszy Człowiek na Ziemi."

Rezultat: Dorosły mężczyzna w laboratoryjnym fartuchu. Cały czas nawiązywał do swojego "niesamowitego intelektu." Jednak gdy został zapytany o jakąkolwiek naukową bądź matematyczną wiedzę, nie odpowiadał bezpośrednio, mówiąc tylko, że jest "najmądrzejszym człowiekiem na Ziemi." Eksperyment zakończono po kilku godzinach bezowocnych przesłuchiwań.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported