Log eksperymentów SCP-191
ocena: +4+x

Notatka: To jest log testów badających możliwości SCP-191. Proszę pamiętać, że SCP-191 to narzędzie badawcze, nie centrum rozrywki. Wszelkie testy wykorzystujące gry czy inne technologie rekreacyjne powinny być wykonywane profesjonalnie, a nie dla zabawy. — Dr ███


Obiekt: "██ Paint," powszechny, prosty program do rysowania.

Instrukcje: Połącz się z komputerem przez port USB i wykonaj konkretne rysunki w programie ██ Paint.

Wyniki: SCP-191 był w stanie od razu emulować funkcje myszy i klawiatury. Po pokazaniu dowolnej fotografii, 191 zdołał dokonać jej reprodukcji w czasie kilku sekund, używając tylko narzędzia „ołówek”. Stworzone kopie były nie do odróżnienia od oryginałów.

Po nagraniu testu zauważono, że SCP-191 kontynuował rysowanie w kolejnych plikach programu ██ Paint. SCP-191 wydawał się zaskoczony i otworzył plik tekstowy, pisząc w nim że nie wiedział o tym, że nadal rysuje.

Odkryto następujące rysunki:

 • Trójka ludzi nosząca ubrania przypominające uniformy GOC, stojąca w płonącym pomieszczeniu i celująca bronią w człowieka po drugiej stronie pokoju. Człowiek popełnia samobójstwo poprzez postrzał w głowę – jego twarz pokryta jest krwią.1
 • Dorosły i dziecko bawiący się w „cukierek albo psikus”. Dziecko to dziewczynka z makijażem podobnym do tego, który nosiła Boris Karloff we Frankenstein, a dorosły [USUNIĘTO].
 • [USUNIĘTO]2

Obiekt: Gra komputerowa "███████ █████ █: ██████████."

Instrukcje: Spróbuj emulować funkcje „Wiimote” i zagraj w grę.

Wyniki: Test rozpoczął się porażką; przez osłabione możliwości motoryczne SCP-191 doprowadziły do złamania płyty na pół zanim została włożona do stacji dysków. SCP-191 zaczął się stresować. Zaczął wpatrywać się w płytę, następnie czerwone światło na jego oku zmieniło na chwilę kolor na zielony.
Kiedy doktor ███ wróciła z nową płytą (minęło mniej niż dwie minuty), gra była już uruchomiona na konsoli. Kiedy doktor ███ starała się dociec jak to się stało, na ekranie pokazała się wiadomość: "Spojrzałam na jedynki i zera i je załadowałam. Przepraszam, wiem, że nie powinnam robić tego w ten sposób, po prostu nie chciałam żeby marnowała Pani dysk. Proszę, niech Pani nie będzie zła." SCP-191 nadal obawiał się reprymendy, nawet po upewnieniu go, że jego zachowanie było bardzo dobre. SCP-191 przeszedł grę idealnie, pomimo faktu, że nie wykonał żadnego poruszenia potrzebnego do używania kontrolerów Wii.


Obiekt:

 • "█████ █████ ███████" (znany program do obróbki plików wideo).
 • 40 - sekundowe nagranie z kamery bezpieczeństwa zamontowanej w stołówce dla pracowników.

Instrukcje: Wykonaj kilka technik obróbki obrazu, używanych przez detektywów w popularnym serialu telewizyjnym "█.█.█." (technik, które w rzeczywistości nie mogą być wykonane):

 • "Przybliż i wyostrz": SCP-191 został poinstruowany, aby zbliżyć obraz na okno wychodzące na parking i wyostrzyć tablice rejestracyjne samochodów, które były nieczytelne z tej odległości (zdjęcia tych tablic zostały wykonane dla porównania wyników)
 • "Przytnij": SCP-191 został poproszony o zmniejszenie wideo o 100 pikseli po każdej stronie i wypełnienie pozostałego miejsca tak, by przypominało pozostałą część stołówki (po raz kolejny, te elementy nie były widoczne na nagraniu)
 • "Przesuń kamerę": SCP-191 został poinformowany o dokładnym położeniu i kącie innej kamery bezpieczeństwa w stołówce i poproszony o wyrenderowanie obrazu widzianego z niej, wypełniając miejsca które pierwsza kamera nie widzi (oryginalne nagranie z drugiej kamery zostało dostarczone i zapisane dla porównania).

Wyniki: SCP-191 początkowo nie był w stanie zrozumieć poleceń. Dr. ███ musiała wytłumaczyć je bardzo dokładnie, a następnie stać za SCP-191 i wydawać polecenia krok po kroku. Wiele minut zajęło samo przygotowanie do testu.
Mimo tego, kiedy SCP-191 rozpoczął, stworzenie odpowiednich plików wideo zajęło mu mniej niż siedem minut (z czego przez co najmniej trzy wpatrywał się w pasek postępu renderowania).

 • "Przybliż i wyostrz": SCP-191 stworzył zbliżenia na tablice rejestracyjne, uzupełniając je o fotorealistyczne zadrapania i zabrudzenia. Numery nie pasowały jednak do rzeczywistych tablic z tamtego nagrania. SCP-191 stwierdził, że "Nie było tam tych danych, musiałam zgadywać"3
 • "Przytnij": SCP-191 rozszerzył ramkę nagrania i wypełnił pustą przestrzeń, bezproblemowo renderując pozostałą część stołówki. Wyrenderowany obraz nie pokrywał się z rzeczywistością, ale po raz kolejny obiekt nie posiadał danych na jego temat i był zmuszony do zgadywania.
 • " Przesuń kamerę”: Wygenerowane nagranie idealnie pasowało do kąta drugiej kamery i prawie wszystkie elementy widziane z kąta K-1 pasowały do sceny z K-2. Tak jak wcześniej, niewidoczna część znacznie odbiegała od rzeczywistości. Przy stoliku widocznym jedynie z K-2, zajętym przez [ZREDAGOWANO], siedzieli teraz (w wyrenderowanym nagraniu) doktor ███ i agent ████ (obecna doktor i agent nadzorujący SCP-191), jedząc posiłek i rozmawiając.4

Mimo wielu rozbieżności między prawdziwym nagraniem a kopiami SCP-191, wielu obecnych pracowników nie było w stanie rozpoznać, które nagrania były podrobione.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported