Departament Gaszenia Zapału Hub
ocena: +3+x

Witam i serdecznie gratuluję nowego stanowiska w Departamencie Gaszenia Zapału.

Być może zadajecie sobie teraz pytanie: "na czym będzie polegać moje nowe stanowisko?". Więc pozwólcie, że wytłumaczę wam to szybko. Gasimy zapał. Oczywiście nie taki dosłowny fizyczny zapał, to zostawiamy Departamentowi Straży Pożarnej. Zajmujemy się bardziej metaforycznym zapałem, zapałem do odejścia z Fundacji.

Na przykład powiedzmy, że wysoki rangą pracownik Fundacji otrzymałby lukratywną ofertę pracy od Globalnej Koalicji Okultystycznej. Jest to nie tylko poważne naruszenie umowy o pracę z Fundacją, ale także poważne zagrożenie dla nas. W końcu co powstrzymuje tego pracownika przed wyjawieniem im wszystkich naszych sekretów? Chyba nie chcielibyśmy, żeby to się teraz stało, prawda? Oczywiście, że nie.

Ale co możemy zrobić, aby powstrzymać ten zapał przed odejściem? Cieszę się, że pytasz. Po prostu przypominamy temu pracownikowi, dlaczego zdecydowali się na pracę w Fundacji. Każdy ma rodzinę, prawda? Można się nią posłużyć. Nikt nie chce, żeby jego rodzinie stało się coś złego. A ich ochrona jest częścią tego, co oferuje Fundacja. Ale nie możemy zagwarantować bezpieczeństwa rodzinie osoby, która impulsywnie próbuje od nas uciec.

Nie oznacza to, że mamy zamiar ją skrzywdzić, na Boga, nie, ale jeśli coś by się jej przydarzyło i nie bylibyśmy w stanie zareagować, to z pewnością byłaby to wielka tragedia, prawda? W końcu Fundacja ma ograniczoną liczbę Mobilnych Formacji Operacyjnych i nie może sobie pozwolić na wysyłanie ich, żeby chronić rodzinę pracownika, który rozważa skok za burtę.

A co z pracownikami, którzy palą? Cóż, po prostu przypominamy im o doskonałym pakiecie opieki zdrowotnej, jaki zapewnia Fundacja. Szkody, jakie wyrządzają swojemu układowi krążenia, są niestety nieodwracalne i spowodowane przez nich samych. Będą potrzebowali naszych doskonałych usług zdrowotnych, aby przetrwać trudności związane z rakiem, którego nieuchronnie sprowadzili na siebie. To nie nasza wina, że palą. My po prostu staramy się jak najlepiej o nich zadbać.

Ale co z tymi trudnymi przypadkami? Prawdziwie trudnymi? I tu właśnie wkraczacie wy, moi drodzy rozwiązywacze problemów. Waszym zadaniem będzie ugaszenie potencjalnego zapału, które te osoby mogą potencjalnie wywołać, próbując odejść.

Pomyślcie o tym, jak o opracowaniu Specjalnych Czynności Przechowawczych dla swoich współpracowników. Będziecie musieli zrobić wszystko, aby utrzymać ich w ryzach i na stanowisku w Fundacji. Bo jeśli jedna osoba odejdzie, to za nią na pewno pójdą kolejne. Ogień szybko się rozprzestrzenia, a my nie chcemy, żeby cała Fundacja spłonęła.

To waszym zadaniem będzie zapewnienie im spokoju i zadowolenia. Bo w końcu wszyscy w Fundacji jesteśmy rodziną. Wielką, szczęśliwą, dbającą o siebie rodziną. A nikt nie opuszcza rodziny.


medium.jpg

Obrazek autorstwa Mark0riginals.


Tłumaczenia


SCP-6630 - Ogień na horyzoncie - autorstwa T RutherfordT Rutherford - tłumaczenie Jasiu06Jasiu06 i KubKacKubKac

Powinnaś naprawdę wrócić do środka. Będzie tylko chłodniej na dworze.

Ubezpieczenie na życie - autorstwa Uncle NicoliniUncle Nicolini - tłumaczenie Jasiu06Jasiu06 i KubKacKubKac

Do zobaczenia jutro rano, Panie Rodriguez.

SCP-6355 - Duszący chwyt na szyi przyzwoitości - autorstwa T RutherfordT Rutherford i UraniumEmpireUraniumEmpire - tłumaczenie Jasiu06Jasiu06 i KubKacKubKac

Odpowiedz mi, 6355. Czy jesteś gotowa, żeby wrócić do pracy?

Turn the lights off when you leave. - autorstwa UraniumEmpireUraniumEmpire

… enjoy your freedom, Mr. Schalit. You've earned it.


Fourth-Degree - autorstwa UraniumEmpireUraniumEmpire

"… I don't hate you, Nari." She looks back. "I don't feel anything for you, and I don't think I ever did."

SCP-7726 - Cześć i dzięki za ryby. - autorstwa Uncle NicoliniUncle Nicolini - tłumaczenie BlazingPieBlazingPie i KubKacKubKac

Ale co ważniejsze, dziękuję za Twoją przyjaźń. Z Tobą praca tu była o wiele fajniejsza.

SCP-6856 - Look What I Can Do - autorstwa crashbcrashb

"Are you feeling fulfilled, generally speaking?" "Uh, yeah. Yeah, I guess so."

SCP-7340 - I is for "Incision" - autorstwa bigslothonmyfacebigslothonmyface

And remember: we're always here if you need to talk again.

Sebastian - autorstwa Uncle NicoliniUncle Nicolini

I wanted to do all I could for Sebastian.

SCP-6857 - The Birthday Problem - autorstwa crashbcrashb

There is still fire in your eyes, Caroline.


Oryginały


Zaznaczyć X przy właściwej odpowiedzi - autorstwa KubKacKubKac

Badacz Paul Konnen wykazuje oznaki chęci zmiany miejsca pracy i zamierza wysłać wniosek o transfer do Ośrodka 74.

fsd2.jpg

Logo autorstwa Cole 13Cole 13 i EstrellaYoshteEstrellaYoshteO ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported