Nagranie przechwycone z prywatnego serwera
ocena: +5+x
bowe.jpg

Generał George Bowe, około 1986 roku, przed Incydentem ████-OMEGA.

Generał George Bowe (ur. 1930, przypuszczalnie zm. 1983) znany opinii publicznej z licznych zwycięstw z okresu zimnej wojny. W Fundacji wielu pracowników wie, że pełnił funkcję łącznika z wojskiem amerykańskim. Jednakże często pomijanym szczegółem jest to, że był on odpowiedzialny za zapewnienie Fundacji początkowego finansowania oraz że dogmat "nauki przechowawczej" był głównie konceptem stworzonym przez Bowe'a. W istocie Bowe był obecny w wewnętrznym kręgu Fundacji od samego jej początku, a jego wpływy są trudne do pominięcia.

Generał Bowe zniknął 17 grudnia 1983 roku, w wyniku ściśle tajnego incydentu związanego z manipulatorem rzeczywistości. Ten incydent, wraz z innymi o podobnej skali, skłonił Fundację do odejścia od doktryny "nauki przechowawczej" na rzecz idei "czystego przechowania". W latach dziewięćdziesiątych RAISA poświęciła większość swojego czasu na usunięcie wszelkich śladów idei Boweizmu z bazy danych Fundacji. Jednakże Boweiści nadal stanowili uporczywy problem dla Fundacji aż do początków XXI wieku.

Poniższy dokument jest transkrypcją nagrania przechwyconego przez boty internetowe Fundacji z 28 sierpnia 2020 roku. Adres IP, z którego wiadomości e-mail zawierające wspomniane nagranie zostały wysłane, zidentyfikowano jako serwer pośredniczący należący do GoI-102 ("Rebelia Chaosu"). Serwer, do którego wiadomość została wysłana, należy do firmy fasadowej powiązanej z SCP-140-A.


TRANSKRYPCJA WIDEO


<Początek Logu>

<Nagranie przedstawia pustą scenę. Większa część pomieszczenia spowita jest w ciemności. Widać kilka osób w mundurach Rebelii Chaosu, stojących przed sceną. Z tłumu słychać ciche pomruki w oczekiwaniu na coś.>

<Z ciemności wyłania się mężczyzna w ciemnoszarym kitlu. Ma na sobie hełm zasłaniający jego twarz. Na podstawie tego można zidentyfikować go jako jednego z członków Dowództwa Delta, najwyższego rangą personelu w Rebelii Chaosu. Na ten widok cały tłum milknie.>

<Po rozejrzeniu się po publiczności, mężczyzna podchodzi do mikrofonu i zaczyna mówić.>

Inżynier: Dobry wieczór, szanowni panowie. Wiem, że wszyscy z was są bardzo zajęci i dziękuję wam za poświęcenie dla mnie waszego cennego czasu. Obiecuję, że zostaniecie za to sowicie wynagrodzeni, gdyż nasi najlepsi agenci operacyjni dokonali bardzo ważnego odkrycia. W zasadzie ośmielę się nawet stwierdzić, że jest to najważniejsze odkrycie w całej historii Rebelii Chaosu.

<Cisza.>

Inżynier: Pozwólcie, że się najpierw przedstawię dla tych, którzy nie mieli odpowiednich uprawnień, by wiedzieć, kim jestem. Jestem Inżynierem. Osobą odpowiedzialną za tworzenie procedur, których używamy do łamania i wykorzystywania praw naszego wszechświata. Kiedy nasi założyciele uformowali Rebelię, została ona stworzona z wyraźnym celem, byśmy mogli zrobić coś więcej z anomaliami. Nasza macierzysta organizacja, Fundacja, chciała jedynie trzymać cuda wszechświata w tytanowych pudełkach. Z całej wyższej administracji znalazł się tylko jeden człowiek, który miał na tyle odwagi, by temu zaprotestować.

Inżynier: Z pewnością wszyscy znacie ideologię Boweizmu? W końcu to ta ideologia stanowi fundament naszej organizacji. To idea, że błędy w rzeczywistości, które nazywamy "anomaliami" powinny być wykorzystane do stworzenia lepszego świata, a nie jedynie zamykane przed nim. Proszę powitać na scenie, Generała George'a Bowe'a.

<Kilku członków widowni wzdycha. Rosły mężczyzna w tle, będący przypuszczalnie ochroniarzem, zdejmuje hełm i pelerynę. Generał Bowe ma na sobie ozdobny mundur wojskowy. Wygląda identycznie jak przed swoim zniknięciem w wyniku Incydentu ████-OMEGA, najwyraźniej w ogóle się nie zestarzał w przeciągu ostatnich trzydziestu siedmiu lat. Bowe podchodzi do mikrofonu, ściska rękę Inżyniera i zaczyna mówić.>

Bowe: Gdy prawie czterdzieści lat temu rozpoczynałem swą rebelię, nie miałem pojęcia, że przerodzi się ona w osobną organizację, którą dzisiaj jest. Chciałbym podziękować wszystkim tu obecnym za zapewnienie, że moje ideały przetrwały przez te długie dekady, aż do mojego powrotu. Jestem dumny z każdego z was.

Bowe: Minęło trzydzieści siedem lat, odkąd zniknąłem. Świat z pewnością posunął się do przodu znacznie bardziej niż mógłbym się tego spodziewać. Komputery są dwadzieścia razy szybsze, pokrywy lodowe stopiły się w dwudziestu procentach, a nasi wrogowie stali się dwadzieścia razy potężniejsi.

<Bowe bierze mikrofon i chodzi po scenie.>

Bowe: Kiedy pierwotnie rozpocząłem swój ruch, aby zmienić Fundację od wewnątrz, realizowali oni bardzo niebezpieczną ideę. Zabezpieczania i przechowywania. Klepali się po plecach w swej pysze, jak to nie są inteligentniejsi od "destrukcyjnych dzikusów" z Koalicji, podczas gdy ich idea przechowywania stwarzała tylko większe niebezpieczeństwo. Kiedy zamykasz to, co złe w pudełku, to rośnie i umacnia się, aż w końcu nie wybuchnie. Tylko dlatego, że chciałem temu zapobiec, zostałem wyrzucony.

Bowe: Dziś, w roku 2020 Fundacja realizuje jeszcze bardziej niebezpieczną ideę. Zdali sobie sprawę, że przechowywane przez nich anomalie mogą być wykorzystane w dobrym celu, co próbowałem im przekazać już 40 lat temu. Nie chcą jednak wykorzystać tej niezwykłej mocy dla dobra ludzkości. Chcą, aby ta moc została użyta do wymuszenia ich tak zwanej normalności. Ta idea jest bardziej niebezpieczna niż jakikolwiek niezniszczalny gad czy magiczny potwór. Jest o wiele bardziej podstępna.

Bowe: Zanim tu przybyłem, poprosiłem o wycieczkę samolotem do Nowego Jorku. Incognito, oczywiście. Zgadnijcie, co zobaczyłem? Zobaczyłem ulic, gdzie ludzie byli upchani jak sardynki. Oddychałem nieczystym powietrzem i byłem świadkiem propagandy. Czytałem o niekończących się wojnach i niekończącej się biedzie, bardziej śmiercionośnych niż jakakolwiek anomalia, którą Fundacja przechowuje, a jednak w jakiś ich pokręcony sposób mniej zasługująca na fundacyjną uwagę!

Bowe: To jest rzeczywistość, o którą walczy Fundacja. Ta organizacja spędziła dwadzieścia lat walcząc o to, aby wasze dzieci mogły być biedne, a nasze skarbce mogły być puste. Dzięki uprzejmości najwybitniejszych hakerów waszej organizacji udało nam się zajrzeć do ich tajnej bazy danych. Stworzyli MFO Alfa-9 i anomalie klasy Thaumiel, aby działały jako broń dla ich ideologii. Wykorzystują broń, o której nikt w moich czasach nie mógł sobie nawet pomyśleć!

Bowe: Co najgorsze, Fundacja wykorzystała ją do zgromadzenia większej mocy, niż kiedykolwiek powinna była mieć. To, co początkowo było małym, amerykańskim laboratorium w latach osiemdziesiątych, przerodziło się w wieloramienną bestię, z mackami w każdym światowym rządzie. Musiałem stać się praktycznie niewidzialnym, aby uniknąć wykrycia przez nią. Jednakże od tego momentu oświadczam: nie mam zamiaru już dłużej się ukrywać. Stało się dla mnie jasne, że dla dobra świata musimy zniszczyć Fundację! W tym momencie oficjalnie ogłaszam wypowiedzenie wojny przeciwko Fundacji!

<Spotyka się to z okrzykami radości ze strony publiczności. Bowe staje w miejscu.>

Bowe: Jedynym logicznym problemem w toczeniu otwartej wojny z Fundacją są zasoby. Chociaż nasza organizacja jest duża, nie jest wystarczająco duża. Zwiększenie naszych sił nie wchodzi w grę. Jak już wspomniałem, Fundacja jest najbardziej niebezpieczną siłą polityczną na naszej planecie. Próby powiększenia naszej strefy wpływów oznaczałaby pewną śmierć dla naszej idei.

Bowe: Jedyną drogą, jaką możemy obrać, jest więc sprzymierzenie się z podobnie myślącymi organizacjami, również odrzucającymi opresyjne istnienie Fundacji. W przeszłości unikaliśmy współpracy z innymi grupami, mimo posiadania w gruncie rzeczy takich samych celów. Chcę jednakże to naprawić, więc dlatego chciałbym przedstawić moich nowych sprzymierzeńców. Proszę o zabranie głosu.

<Z ciemności wyłaniają się dwie postacie ubrane w maski. Gdy stają obok Bowe'a, zdejmują je. Jedną z nich jest Robert Bumaro, Najwyższy Kapłan GoI-004 ("Kościoła Zepsutego Boga") a druga postać pozostaje niezidentyfikowana.>

Bowe: Po mojej lewej stoi Najwyższy Kapłan Robert Bumaro, z Kościoła MEKHANE. Po mojej prawej natomiast stoi Mistrz John Yttoric z Kościoła Szkarłatnego Króla. Obie te organizacje stanowiły zagrożenie dla Fundacji, gdy jeszcze w niej byłem; zostały jednakże zmuszone do pokojowego z nią istnienia z powodu globalnej hegemonii, jaką Fundacja zdołała sobie zbudować. Nasze cele mogą się różnic w szczegółach, ale główna idea jest taka sama: wykorzystanie anomalii dla dobra ludzkości. W tym celu właśnie jednoczymy się przeciwko Fundacji!

<Bowe odwraca się do nich i podaje im swoje ręce.>

Bowe: To wezwanie o pomoc od wszystkich grup ciemiężonych przez Fundację. Wezwanie do wszystkich grup, które pragną pozbycia się Fundacji, o przyłączenie się do nas, abyśmy mogli to osiągnąć. Od tego momentu nie mamy zamiaru się już dłużej ukrywać! Dla dobra świata wypowiadamy wojnę Fundacji!

<Słychać gromki aplauz publiczności. Gdy Bowe się kłania, nagranie kończy się.>

<Koniec Logu>

Wywiad Fundacji w społeczności anomalnej sugeruje, że to nagranie zostało wysłane do kilku wrogich Fundacji organizacji. Operatorzy infiltrujący Rebelię Chaosu mają podjąć wszelkie możliwe próby uzyskania dodatkowych informacji na temat aktualnego stanu PoI-1912 ("Generał Bowe"). Próby doprowadzenia do powstania podziałów w innych organizacjach trwają.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported