Identyfikator podmiotu: SCP-PL-XXX
Klasa podmiotu: Euclid
Specjalne Czynności Przechowawcze: Obiekt znajduje się w kafeterii w Strefie Obiektów Odwrotnego Przeznaczenia Ośrodka 13. Nie wymagają specjalnych czynności przechowawczych. Dostęp jest nieograniczony.
Opis: Obiekt to gaśnica proszkowa firmy [USUNIĘTO]. Mechanizm uwalniania anomalii działa dzięki sprężonemu CO2 oraz wodzie. Data produkcji gaśnicy wskazuje na 2010 rok.
Etykieta gaśnicy zawiera standardowe ostrzeżenia oraz instrukcje użytkowania. Na dole etykiety znajduje się dopisek "Prototyp 140" oraz numer seryjny kończący się numerem 140, co każe podejrzewać istnienie co najmniej 140 instancji.
Efekt anormalny uaktywnia się w wyniku skierowania dyszy gaśnicy w kierunku kubka lub dzbanka do kawy.
Proszek, który w założeniu powinien stłumić płomienie poprzez stopienie się w wysokiej temperaturze tutaj zastąpiony jest pojemnikiem na wodę.
Wybranie za pomocą pokrętła na dyszy odpowiedniego rodzaju kawy oraz naciśnięcie dyszy powoduje wytryśnięcie strumienia kawy.
Efekt zmienia się po skierowaniu gaśnicy w kierunku istoty ludzkiej - w zależności od koloru skóry zostaje spryskany innym rodzajem napoju - rasa kaukaska - czarne espresso, rasa mongolska - latte, rasa etiopska - kawa z mlekiem, rasa rdzennych Amerykanów - cappuccino.
W przypadku zwierząt efekt nie występuje.
Pozyskanie
Obiekt 140 pozyskano podczas śledztwa dotyczącego śmierci nastolatka w [USUNIĘTO] w północnej Polsce w 2015 roku. 16-letni wówczas Piotr D. brał udział wraz z dwoma kolegami w maratonie gry MMO League of Legends.
Obiekt stanowił prototyp czegoś, co chłopcy określali mianem Zestawu Awaryjnego Gaszenia Zmęczenia. Podczas przesłuchania ujawnili, iż skorzystali w celu jego konstrukcji oraz wytworzenia anomalii z alchemicznych zapisków należących do Dżabira Ibn Hajjana (760–815), zwanego na Zachodzie Geberem.
Znacząco zmodyfikował on teorię czterech żywiołów Arystotelesa. Do czterech żywiołów (ziemi, powietrza, ognia i wody), będących podstawowymi elementami materii, dodał dwie „zasady bezpośrednie” (siarkę i rtęć), z których złożone były wszystkie metale. Z tego też powodu, uznawano, że manipulując tymi dwoma zasadami, można otrzymać dowolny z metali, np. zmienić ołów w złoto. Jego teksty zawierały opisy takich związków chemicznych, jak kwas cytrynowy i kwas octowy. Niekiedy Geberowi przypisuje się także odkrycie kwasu siarkowego i kwasu azotowego.
Jan P., Olivier T. oraz Piotr D. zmodyfikowali formuły znalezione w tekstach Gebera, zastępując potrzebne ingrediencje kawą z lenistwa, jak to kreślił Jan P. "nie chciało nam się latać ciągle do kuchni po nową kawę".