To dział o nazwie "Szkice i krytyka". Niestety nie znajdują w nim szkicu, więc nie mogę dać krytyki. Dział, który Cię interesuje to "Pomysły i burza mózgów" http://scp-wiki.net.pl/forum/c-902069/pomysly-i-burze-mozgow
Ale jak widzisz przeniosłem ten temat. Lećmy więc do samego pomysłu.
Przede wszystkim SCP-049 ma około 8 lat. Jest grubo poniżej dzisiejszych standardów i nie powinien by wzorem do naśladowania. Pomijając jednak ten aspekt, to co nowego wniesie zmiana płci obiektu? Jak zmieni się fabularność, wrażenia pracy? Bo, niestety, obecnie nie widziałbym różnicy.
Cytując użytkownika angielskiej Filii, Vezaz'a "Przestań myśleć o "rodzaju obiektu" czy "rodzaju kreatury", a zamiast tego zacznij myśleć o historii którą chcesz opowiedzieć. Spójrz na te chwile Twojego codziennego dnia, które powodują że się zatrzymujesz, czujesz się nieswojo, czy zamyślasz się nad nimi. Następnie spróbuj wywołać w czytelniku to samo uczucie.
Zauważ że obecnie większość raportów nie polega na "opisaniu anomalnej rzeczy która robi coś dziwnego". To nie podręcznik do gry RPG, ani nie lista przedmiotów z gry fantasy: to fikcja literacka. Oznacza to, że stawiamy na fabułę, historię, uczucia jakie w nas pozostawia napisana praca. Nie szukaj "rzeczy które coś robią". Szukaj odczuć: strachu, ciekawości, odrazy czy smutku. Zwróć na nie uwagę, zastanów się, dlaczego je odczuwasz, co je powoduje, i przerób to w raport, abyśmy my poczuli to samo. Posłuż się anomalią jako narzędziem do opowiedzenia nam historii. To jak jedzenie: raport jest jedynie przystawką. Aby był wystarczającym posiłkiem, musi być wyjątkowo dobrze zrobiony, inaczej stanowi jedynie pobudzenie apetytu dla dania głównego (fabuły).