Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Muszę przyznać, że jest to naprawdę ciekawe opowiadanko. Perspektywa zagubienia w innych wymiarach, alternatywnych rzeczywistościach, czy miejscach niezbyt dobrze komuś znanych i próbach odnalezienia się w takowych, zawsze jest tematem godnym uwagi. Chętnie zobaczę jaki kierunek obierzesz w swojej pracy.

Where tlen?

+1 przez DoreriDoreri, 02 Mar 2021 22:05

Dla wszystkich, którzy chcieliby to skrytykować, ale nie czytali poprzedniej części, to daję ją tutaj: http://scp-pl.wikidot.com/fake-plastic-trees
Warto byłoby ją przeczytać przed zabraniem się za krytykę, ponieważ główny wątek w serii jest akcją ciągłą, rozdzieloną między częściami.


Dobry wieczór.

Oto przychodzę wreszcie z drugą częścią mojej serii. Trochę kisiła mi się na sandboxie, trochę moje plany poszły w łeb (mianowicie "1 opo na miesiąc" z początku lutego :P). Jednak trochę leżenia dobrze jej zrobiło, bo w ostatnim momencie jeszcze pozmieniałem co nieco, popoprawiałem trochę przecinków itd.

Oto link do sandboxa: http://scpsandbox-pl.wikidot.com/park-anomalnosci-charonidesa

A oto nawigacja:
Wejdź na sandboxa, zjedź w dół aż do działu "Opowieści. Seria "Człowieczeństwo jest pojęciem względnym", a następnie skręć w lewo do zakładki "Żaden świat nie jest czarno-biały".

Chyba największą moją obawą jest coś mocno ogólnego, a mianowicie jak to wyszło. Nie ukrywam, że ta część jest bardziej przejściem i kończeniem fundamentów, które starałem się w 1 części wylewać. Próbowałem też jednocześnie popchnąć akcję do przodu. No cóż, nie jestem pewien jak to wyszło, mam nadzieję, że chociaż akceptowalnie. :P

To chyba tyle. Miłego czytania!

Jakby ktoś potrzebował tej informacji (a pomaga ona sobie zorganizować czas na krytykę), to długość tego opowiadania wynosi 4 870 słów.

Opowieść cz. 2 przez CharonidesCharonides, 02 Mar 2021 20:04

Praca naprawdę mi się spodobała. Nawiązania do innych prac w formie poezji dają naprawdę ciekawy wydźwięk. Poszczególne analogie wyłapałam od razu, ale coś mi się zdaje, że jest tu gdzieś głębszy sens, którego jeszcze nie wyłapałam lub coś obecnie uniemożliwia mi zrozumienie go. Anyway +1.

Skipopoezja przez DoreriDoreri, 02 Mar 2021 16:49

Zaczynając - Witam z powrotem

Co do samej krytyki, jestem w stanie się zgodzić z większością ilością punktów, jednak co do historii z kangurem będącej nierealnej. To jest dosłownie historia, która się wydarzyła znajomemu, znajomego, który pracuje jako ambasador i musiał dwóm łebkom nowy paszport dawać, bo zgubili w ten sposób marynarkę. Co do jednak większości problemów co do opowieści, muszę się z nimi zgodzić. Celem opowieści jako tako było pokazanie Strefy, która zamiast misję Fundacji wykonuje wszystkie swoje akcje w celu zarobku, reputacji i opinii publicznej innych placówek, nie ważne za jaką cenę.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi commodo, ipsum sed pharetra gravida, orci magna rhoncus neque, id pulvinar odio lorem non turpis. Nullam sit amet enim.

Re: Proszę o krytykę opowieści przez FedorianFedorian, 02 Mar 2021 15:51

Hej. Dawno nie krytykowałam żadnej pracy, a ostatnio odczuwam braki zajęć (nie licząc pracy), więc postanowiłam udzielić Ci krytyki. Zanim zacznę, powiem tylko (gdyby ktoś chciał wiedzieć), że Tak wracam do krytykowania, ale moja aktywność będzie znacznie mniejsza niż dawniej.

Podsumowanie: Poza wymienionymi powyżej błędami z pewnością przydałoby się tu wrzucenie synonimów poszczególnych słów lub zmiana niektórych fragmentów by nie były maślane, lub oczywiste. Ortograf w niektórych miejscach wykazał brak przecinków, ale nie łapie on zbyt dobrze kontekstu, więc proponuję, byś przysiadł nad tekstem i dorzucił gdzieniegdzie przecinki (lub je wyrzucił) by lepiej czytało się treść.

Nie rozumiem zbyt dobrze, co chcesz przekazać tym opowiadaniem. Poszczególne elementy są zbyt zagmatwane (dlaczego ginie ten gościu na końcu i czy to Smoliński), nierealne (historia z kluczami i kangurem) lub nieekonomiczne (po co wysyłać gościa aż do Australii, by go zabić?). Sama fabuła jest dla mnie zbyt płytka i dość chaotyczna, więc niestety moja ocena jest bardziej negatywna niż neutralna. Mimo wszystko chyba widzę, co próbujesz przekazać, ale nie rozumiem tego zbyt dobrze. Bardzo możliwe, że praca wymaga całkowitej reedycji (o luj w niej chodzi), ale to bardziej zależy od Ciebie, po tym co napisałam.

Ode mnie to tyle.

Re: Proszę o krytykę opowieści przez DoreriDoreri, 02 Mar 2021 15:17
RallistonRalliston 02 Mar 2021 12:46
w dyskusji Dyskusje stron / Dyskusje stron » SCP-PL-180

Wow. Świetny raport.

;___; ___b  (+1)
przez RallistonRalliston, 02 Mar 2021 12:46

Cześć! Dostałem wiadomość że poprawiłeś raport, więc ja zrobię nową krytykę.

To już naprawdę wszystko ode mnie, oprócz tego raczej nic innego nie dojrzałem w raporcie i raczej nie znajdę. Teraz dam pole dla prawdziwych krytyków. Ja spadam w podziemiaaaaaaaaaaaaa.

Re: Propozycja Raportu przez Nats482Nats482, 01 Mar 2021 19:34
przez ArcydziegielArcydziegiel, 01 Mar 2021 18:12

nie mogę zaprzeczyć, to bardzo uroczy kot.

przez djkaktusdjkaktus, 01 Mar 2021 18:06

Dzięki za krytykę. Pogadam z Kalmarem.

Jednak kim bym był, nie odpowiadając na postawione uwagi? Właśnie.

Podsumowanie: Krytyka bardzo fajna i miło się ją czytało. Wymienione błędy mają sens, więc dostosuję się i na dsc dam ci znać kiedy poprawię.

Re: Propozycja Raportu przez Not Normal JacobNot Normal Jacob, 01 Mar 2021 17:08

Cześć! Skrytykuje twoją pracę, jak miałbyś jakieś problemy, to proszę skontaktuj się na prywatnych wiadomościach w serwisie Discord.

Zanim zacznę, zauważyłem że masz podobną nazwę tytułu co użytkownik Calamari_KnightCalamari_Knight. Nie jest to praca skończona ale dobrze przedyskutować nazwę, żeby nie było niepotrzebnych gównoburz.1 ;)

Więc przejdźmy do opieprzania konstruktywnej krytyki.

Re: Propozycja Raportu przez Nats482Nats482, 01 Mar 2021 15:51

Czołem ponownie. Z tej strony jak to zwykle ja, a przed wami to, co zrobiłem od ostatniego razu w tym dziale:

http://scpsandbox-pl.wikidot.com/piwnica

Zakładka SCP-PL-231 - "Gwiazda Autostrady" (nazwa bardzo robocza, chociaż może zostać)

Jako że nadal to moja pierwsza praca, która mogłaby trafić na wiki, przypominam o aprobacjach.

W razie potrzeby, jestem gotów na odpowiedzieć na wszelkie zarzuty (patrzy głównie na Osmorneka).

A Niematerialna Zapłata jest taka jaka jest, bo nie mam zupełnie pojęcia co mogłoby być.

Propozycja Raportu przez Not Normal JacobNot Normal Jacob, 01 Mar 2021 14:09

Oryginał autorstwa RallistonRalliston

Za zgodą autora dokonałem następujących zmian:

- Przetłumaczyłem klasę i zmieniłem zakończenie by żart miał sens
- Dodałem crosslink do innego raportu polskiego joke. Bo tak.

Atrybucja przez Calamari_KnightCalamari_Knight, 27 Feb 2021 20:59

(Dużo zdjęć w tym więc nie polecam wchodzić na danych komórkowych)


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi commodo, ipsum sed pharetra gravida, orci magna rhoncus neque, id pulvinar odio lorem non turpis. Nullam sit amet enim.

Re: Just Keterownia Things przez FedorianFedorian, 26 Feb 2021 21:46

Wspominam o wirusach w odniesieniu do innych skipów-chorób. Więc nie przejmuj się tym za bardzo :v

To o czym mówię to fakt, że twoje Zielone Krwinki reagowałyby na każdą obcą komórkę. Więc albo ogarniesz to tak, że faktycznie reaguje na każdy obcy organizm i masz wspomniany wyżej problem, albo zrobisz na konkretny typ. W końcu to anomalia, logika tutaj nie zawsze ma sens.

Jak mówię, pomysł fajny, ale musiałabyś na przykład zrobić to tak, że tak reagują na wszystko tylko nie drobnoustroje. No i jeszcze jak Fundacja by natrafiła na tą mutację, bo raczej nikt sobie komórek roślinnych nie wstrzykuje. :v

Re: Zarys podmiotu SCP przez Not Normal JacobNot Normal Jacob, 26 Feb 2021 09:42

Przede wszystkim, nie chciałam opisywać faktu związanego z wirusami w tym pomyśle, gdyż prawdopodobnie wykorzystam motyw tego, że Zielone Komórki to bardziej mutacja białych krwinek, które uczą się także budowy obcych ciał w organizmie i Zielone Komórki mogłyby automatycznie negatywnie reagować na obecność drobnoustrojów. Chodź faktycznie twoja sugestia jest ciekawa.
Ale ja uważam, że gdyby tylko powodowała ta mutacja zwiększone ryzyko chorób, całe nazwijmy… zabezpieczanie tej choroby, nie byłoby aż tak sensowne, a po dodaniu możliwości duplikowania całych roślin i tworzenia mutacji, daje to anomalności. W dodatku, miałabym tutaj większe pole do popisu z dodatkami, gdzie fundacja mogłaby prowadzić eksperymenty, związane właśnie z kopiowaniem. Sprawdzaniem jak działa na zwierzęta, sprawdzać jak wygląda ten proces dokładniej, oraz jak zachowują się takie… duplikaty.

Re: Zarys podmiotu SCP przez GearsGothGearsGoth, 26 Feb 2021 07:33

Uszanowanie,
Na forum udzielam się od niedawna, ale skoro tu burze mózgów… Chyba mogę coś dorzucić.

Moim zdaniem, pomysł ma nawet ciekawy potencjał, ponieważ istniejące skipy-choroby to zazwyczaj wirusy, a nie przypominam sobie by istniała jakakolwiek anomalna mutacja.

Teraz zastanówmy się nad działaniem zielonych krwinek od strony technicznej. Jakby nie patrzeć, można to porównać (ale tak tylko trochę) do komórek macierzystych, tylko takich bardziej na sterydach. Mamy komórki, krążą po organizmie człowieka i jak mamy bobola lat niecałe 1, nagle napotykają na jakąś obcą bakterię. Widzą - zmieniają swój kod genetyczny na ww drobnoustroju i po jakimś czasie zaczyna się mnożyć. Jeśli to jakaś lżejsza bakteria - antybiotyki załatwiają sprawę. Ale jak coś groźniejszego, to może się skończyć naprawdę źle. Rośliny roślinami, ale zobaczmy to od strony całego życia osoby ze zmutowanym genem. Ta mutacja zwiększa podatność na wszelkie istniejące choroby, niezależnie czy to bakteria, wirus, grzyb etc. Przynajmniej tak rozumiem opisaną przez ciebie sytuację.

Będzie miło jak trochę doprecyzujesz sam zamysł. Ja wiem że to na razie pomysł i szczegóły wymyśla się lekko po drodze, ale kwestie, które poruszyłem chyba muszą być poruszone zanim zabierzesz się do tego, nawet fajnego tbh, pomysłu.

PS: Sorry że nie napisałem w odpowiedzi, ale gdy spostrzegłem, było już za późno.

Re: Zarys podmiotu SCP przez Not Normal JacobNot Normal Jacob, 25 Feb 2021 13:14

Cześć,
Kiedyś pisałam tu swój pomysł, ale końcowo nie udało mi się rozwinąć go na tyle, by wyszedł dobrze, więc przychodzę z kolejnym, który sądzę, że ma większy potencjał.
Mianowicie chciałabym napisać raport o anomalnej chorobie wrodzonej. Specyficzna mutacja, dotycząca komórek we krwi. Dokładniej, nie byłaby to mutacja samych krwinek, a sprawiałaby, że chory w swoim organizmie wytwarza nowy typ komórek. Wobec samego ciała chorego, zachowują się w sposób podobny do krwinek białych, po części je zastępując (jednym z objawów, jest właśnie wysoka odporność, mimo braków pod tym kątem) Jednak, ich główną zdolnością, dla której Fundacja zainteresowałaby się nimi, był fakt ich zdolności duplikowania.

Dla uproszczenia, określę je tutaj w tłumaczeniach jako Zielone Krwinki, w nawiązaniu do ich zdolności. Zielone Krwinki, gdy napotkają komórki inne niż organizmu właściciela, lub zagrażających ustrojów, zaczynają zapisywać czym są. Jeśli trafią na komórki roślinne, to po trafieniu do odpowiednich warunków, zaczynają robić z siebie kopie, komórki danej rośliny. Powoduje to stworzenie nowej roślinki, niestety najczęściej w organizmie nieświadomego chorego. Co ciekawe, mogą one zapisać takich informacji wiele na raz, powodując różne mutacje roślin.

Fundacja mogłaby rozsiać między normalnymi lekarzami informację, że Zielone Krwinki to nowotwór, po to, aby zdobywać bardziej szczegółowo miejsca pobytu chorych, a także zapobiec wycieknięciu danych, o obiekcie do opinii publicznej.
Prosiłabym o rady, czy byłby to dobry pomysł, oraz opcjonalne opisanie problemów z nim.
Z góry dziękuję,
GearsGoth

Zarys podmiotu SCP przez GearsGothGearsGoth, 25 Feb 2021 11:31

Mija tydzień, bumpuje, bo praca została przeczytana przez wielu, ale przez nikogo nie oceniona.


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Morbi commodo, ipsum sed pharetra gravida, orci magna rhoncus neque, id pulvinar odio lorem non turpis. Nullam sit amet enim.

strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported