Ostatnie posty
Z kategorii:
strona 1123...następna »

Praca jest całkiem ciekawa (bo śmiechłam nawet) ale trudno się ją czyta i bolą mnie po niej oczy. Nie dodam nic więcej.

+/- przez DoreriDoreri, 27 Sep 2022 13:31

Praca jest bardzo "łatwa". Idzie liniowo do konkretnego punktu, na którego zakończenie dorzucasz coś, co twoim zdaniem świetnie się na to nadaje. Przez całość nie ma żadnego rozwinięcia akcji poza tym 'zakończeniem', bo spotkanie nazistów za panowania wszyscy wiemy kogo jest zbyt przewidywalne i nie daje żadnej satysfakcji w pracy. Osobiście za nakład pracy, którą czyta się dość spójnie plusik, ale płytkość pracy i wymienione wyżej wady przeważają nad tą oceną. Minus then.

przez DoreriDoreri, 27 Sep 2022 13:14

Pracę przyjemnie się czyta, a informacje są przejrzyste. Opis świata, w którym znajduje się kuźnia podsyca wyobraźnię, a w połączeniu z css wygląda świetnie. Mimo to udało mi się wyłapać parę "elementów":

Część z nich to po prostu literówki, ale niektóre po prostu dziwnie brzmią. Swoją drogą jeśli mam być szczera, to praca wydaje się zbyt lekka moim zdaniem na ten numer, ale za nakład pracy i całość jest plusik.

+1 przez DoreriDoreri, 27 Sep 2022 12:55

Krytyka udzielona na discordzie

syf jak mało co ten raport

przez Douglas-MADouglas-MA, 26 Sep 2022 19:32

Krytyka pracy udzielona na discordzie.

Re: Prośba o krytykę przez ArcydziegielArcydziegiel, 26 Sep 2022 19:06

Krytyka pracy udzielona na discordzie.

0 za język amerykański /żart

(Tak na serio to bardzo widać jak bardzo na ostatnią chwilę jest ta praca, ale widać tak bardzo bardzo, może jak ją po konkursie przepiszesz i mi dasz znać to będzie +1)

przez Douglas-MADouglas-MA, 26 Sep 2022 19:02

No niby fajny ale jakoś tego nie czuję, 0 ode mnie

przez Douglas-MADouglas-MA, 26 Sep 2022 18:21
przez Douglas-MADouglas-MA, 26 Sep 2022 18:09

http://scpdsandbox.wikidot.com/przepisanie-pl-039
Oto przepisana przeze mnie praca autorstwa Dr JamesHDr JamesH, o której krytykę proszę. Mam nadzieję, że się spodoba i za niedługo zostanie to opublikowane na wiki. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i życzę miłego dnia.

spoiler vvvvvv

Bardzo mi się podobało, notki jednak utrzymane w zbyt podobnym jak dla mnie stylu, ale to można by uznać po prostu za to, że ci ludzie bądź co bądź jak udział tam brali to się znali i swoje maniery językowe podłapali na przykład. Krótkie łatwe i przyjemne, plusik leci (bardziej zasłużony od pracy Wiadomo_Kogo)

przez Douglas-MADouglas-MA, 26 Sep 2022 17:24

my sibling in christ dosłownie praca nazywa się Irracjonalna Insurekcja

A tak na serio to dzięki wielkie, bardzo mi miło :)

przez RallistonRalliston, 26 Sep 2022 13:52

Ralliston ale ty jesteś lewakiem czemu piszesz takie patriotyczne prace :problem:

+1, bardzo fajne

przez Draven AddamsDraven Addams, 26 Sep 2022 13:48

świetna praca, tak samo jak innym mi też się bardzo podobały rysunki i ogólny koncept, tylko nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem zakończenie — ten papierowy dokument się urywa w połowie, bo papierowe bazy danych też jakoś uszkodził? jeśli tak, to ja bym końcówkę tekstu "zglitchował", żeby to było trochę jaśniejsze, ale to szczegół. w każdym razie +1

przez Draven AddamsDraven Addams, 26 Sep 2022 13:27

Maurycy ty bezbożniku i psi synu :engri:

+1 przez Draven AddamsDraven Addams, 26 Sep 2022 10:22

Ogólnie +1, bo mi się podobało, natomiast strasznie żałuję, że nie udało mi się dać tej krytyki na czas (hehe.), bo myślę, że mógłbym pomóc w paru kwestiach. Dokładny opis eksperymentów z glebą zdecydowanie był na plus, natomiast brakowało mi jakichś konkretnych prób powstrzymania anomalii — tak naprawdę jedyne co zrobili, to spróbowali odciąć dostęp do Słupska, zbadali tę glebę i stwierdzili że nie robią ewakuacji, żeby skupić się na powstrzymaniu anomalii. Problem w tym, że nie wiemy praktycznie nic o tym, co zrobili w tym decydującym momencie. Jeśli zdecydowałaś się postawić pewien nacisk na przebieg eksperymentów z glebą, to żeby utrzymać konwencję, moim zdaniem powinnaś też tak samo dokładnie opisać kolejne kroki, albo przynajmniej dać jakieś wyjaśnienie, czemu tego nie ma w dokumentacji — nawet jakąś ramkę typu "BŁĄD: ZA DUŻO SŁUPSKA W SŁUPSKU" z jakimś jeszcze dopiskiem, który sugerowałby coś dodatkowego w tej historii.

przez Draven AddamsDraven Addams, 26 Sep 2022 10:13

jestem gotowy przewodzić przyszłym ekspedycją

Takich na przykład. Przykład, który sprawił, że się zatrzymałem w czytaniu, bo to jest ten błąd, za który każdego zawsze ganię. Jak będziesz chciał, to mogę za jakiś czas przeglądnąć pracę i popoprawiać pod względem literówkowym, co trzeba, bo wiesz, że mam do tego oko.

Pominę masę literówek

Jakich kuźwa literówek

Może zanim przejdę do tego, co naprawdę mi się nie podobało, to powiem, co jest według mnie decyzją trafioną, która poprawnie zaowocowała. Format. Dobrze oddaje historię, umożliwia efekt przeplatania się i powolnego wiązania końca z końcem. W dodatku jest to praca po prostu jakościowa, to muszę oddać.

Ma też swoje problemy, które jednak przeważyły ostatecznie na mojej ocenie.

Nie czytało mi się tego przyjemnie. Jak już pisałem na kete, u Ciebie los rzuca monetą — albo praca będzie płynna w czytaniu, albo będzie to doświadczenie porównywalne do przymusowego sprintu w miodzie. Tutaj była to, niestety, ta druga opcja. Pominę masę literówek, bo to nie jest ważne w ogólnym odbiorze pracy. Język jest toporny, niektóre rozwiązania zastosowane tutaj wybijają z rytmu, a postawienie na dosyć wylewne obrazowanie w takiej, a nie innej formie, zamiast przyciągać, odwraca uwagę i "rozwadnia" towarzyszącą im linię fabularną.

Co do samej fabuły natomiast, potwierdziło się to, czego się obawiałem. Rozumiem, o czym jest praca, co ogólnie opowiada, ale sposób przedstawienia tego rzeczywiście można wyrazić słowami mojego byłego już nauczyciela fortepianu o Debussym i jego melodiach — "niby ładne, ale takie do niczego nie dążące". Nie ma zbytnio elementów wzrostów czy spadków napięcia, wszystko to płynnie jednolicie i szybko wpada w przytłaczającą monotonię. Jasne, w kontekście znaczenia pracy, poczucie monotonii jest pożądane, ale tu doszło to do momentu, kiedy jest przesadzone i powoduje zawód. Podobnie jest z takim "fabularnym przytłumieniem", czyli tłumieniem nastrojów, emocjonalności itd., co byłoby też dobrą decyzją, ale znów przesadziłeś z tym. Obie decyzje byłyby dobre, gdyby nie zostały wprowadzone aż nazbyt konsekwentnie, co w połączeniu z taką mniej trzymającą w napięciu, a bardziej refleksyjną fabułą, dało efekt taki, że narracyjnie praca robi się trochę mdła.

Gdyby tej monotonii i przytłumienia było mniej i gdyby język był mniej toporny, zdecydowanie praca podobałaby mi się o wiele bardziej, zwłaszcza że mi samemu zdarza się pisać prace o charakterze refleksyjno-filozoficznym (na Bibliotekę głównie), więc to nie jest tak, że po prostu takowych nie doceniam. "Symfonia czynów niedokonanych" stała się dla mnie jednak idealnym zobrazowaniem zasady "co za dużo, to niezdrowo" — nawet dobre decyzje co do kreowania narracji mogą zostać zepsute przez ich zbyt kategoryczną i pedantyczną implementację.

Niestety -1.

strona 1123...następna »
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported