Baczcie Teraz Wszystkie Prawdziwe Dusze Najwyższe Słowa Waszych Kapelanów Dotyczące: Wroga

Wpierw odmawia się modlitwę o rozgrzeszenie.1 Dokumentaliści Prawdziwej Fundacji zmuszeni są przez techniczne ograniczenia do używania nieczystych szablonów organizacji poprzedzającej Oczyszczenie. Skupcie swe serca na zawartości wiadomości i nie pozwólcie, by wpłynęły na was herezje nieczystych zmarłych. Zgłaszać należy wszelkie takie wpływy do lokalnego biura Kapelana Duchowego.

Wiedza ta pobłogosławiona jest przez Tych-Którzy-Pilnowali (zabezpiecz przechowuj chroń nas wszystkich) i udzielona dwunastego dnia trzeciego miesiąca Szóstego Prawdziwego Roku.

Identyfikator podmiotu: SCP-2998

Klasa podmiotu: Nehemoth

Specjalne Czynności Przechowawcze: Zabij Wroga gdy to możliwe. Nie atakuj Wroga dopóki nie jesteś zmuszony i możesz zaatakować bez poświęcenia swojej pozycji. Nie pozwól Wrogowi zobaczyć Cię podczas ataku i opuść teren po ataku, aby uniknąć odwetu. Schowaj się w ustronnym miejscu po skutecznym ataku i nie wracaj do domu przez trzy (3) dni. Nie pozwól Wrogowi na pojmanie krzyżowców. Uczyń męczenników z krzyżowców, którzy zostali zabrani przez Wrogów, gdyż ich próby będą zbyt duże i zagrożenie dla Prawdziwej Fundacji jest nieskończone. Krzyżowcy, którzy pozwolili wrogowi żywcem pojmać kompanów powinni być ukarani terminacją. Nie łap Wroga! Ich sztuka pozwala im na śledzenie swoich bratnich demonów i nasz dom będzie zagrożony.

Zabij wroga gdy tylko to możliwe. Ukrywaj się przez cały czas. Nie pozwól, by wróg cię zobaczył, gdyż mogą zgłosić twoją pozycję swoim panom. Nie łap żywego wroga! Ich władcy mogą wyśledzić ich do naszego domu, jeśli nadal będą żywi. Najskuteczniejsi krzyżowcy w łapaniu wrogów w danym miesiącu zostaną wynagrodzeni przez zwiększone przydziały.

Zabij wroga gdy tylko to możliwe. Przynieś wroga do domu w celu przydzielenia do Służby Recyklingowej. Nie słuchaj wroga! Jego kłamstwa są trucizną dla krzyżowców Prawdziwej Fundacji! Najskuteczniejsi krzyżowcy w łapaniu wrogów w danym miesiącu zostaną wynagrodzeni przez zwiększone przydziały.

Opis: SCP-2998-A to Wróg. Żołnierze Wroga przybierają postać istot podobnych do ludzi, ukazując się całkowicie czarni2 ze wzmocnioną, niesegmentowaną skorupą. Anatomia żołnierzy Wroga nie jest zrozumiana; żadne narzędzia z obecnie posiadanych przez Prawdziwą Fundację nie są w stanie przebić ich skóry. Pogłoski o ich wewnętrznej anatomii rozpowszechniane bądź zbierane przez wrogów uważane są za Herezje Poziomu 2 i nie mogą być powtarzane głośno. Bronie Wrogów nie są zrozumiane przez Prawdziwą Fundację, ale pewne jest, że są one skuteczne jedynie na tych krzyżowcach, którzy pozwolą się uderzyć tymi broniami. Nie ma potrzeby posiadania wiedzy odnośnie narzędzi Wroga, gdyż unikanie Wroga powinno wystarczyć.

SCP-2998-B to wróg. Wróg składa się z tych ludzi, których uwiodły pieśni i sygnały Wroga o dołączeniu do ich oddziałów. Większość wrogów została zwerbowana podczas Korupcji Fali Powietrza, która zwiastowała koniec poprzedniej epoki; wszelkie człowieczeństwo w nich zostało stracone wiele lat temu. Niektóre archiwa nieczystej organizacji poprzedzającej Oczyszczenie wskazują, że Wrogowie posiadają atrybuty, które uniemożliwiają ludziom przeciwstawienie się sygnałom. Prawdziwa Fundacja uważa wszystkie słowa nieczystych za Herezje różnych poziomów; jednakże wielu Kapelanów udzieliło moralnego przebaczenia indywidualnym wrogom i zasugerowali, by służyło to jako główne przykazanie wobec wszystkich wrogów. Opinia ta jest dozwolona. Wróg jest wrażliwy na wszystkie standardowe bronie i powinien być poddany terminacji bądź przydzielony do Służby Recyklingowej tak, jak to opisano w Procedurach Zabezpieczenia.

SCP-2998-C to wróg. Wróg jest źródłem całej herezji. Wróg składa się z resztek nieczystej organizacji poprzedzającej Oczyszczenie; każda organizacja bądź grupa, która odrzuciła wniebowstąpienie Kapelanów po upadku Tych-Którzy-Pilnują ( zabezpiecz przechowuj chroń nas wszystkich) uważana jest za część wroga. Nakazem Kapelanów wroga dzieli się na dwa porządki:

  • Ci ludzie, którzy zostali bezpośrednio wystawieni na błagania Prawdziwej Fundacji LUB kroczących po terytorium zabezpieczonym przez Prawdziwą Fundację i odmawiających zaakceptowania zabezpieczenia przechowywania chronienia Kapelanów. Są to heretycy Poziomu 2 i są oni przedmiotem pojmania i Służby Recyklingowej bez moralnego przebaczenia.
  • Ci ludzie, którzy są poza obszarem Ameryki Północnej. Nie nawiązano kontaktu z tymi ludźmi od czasu Ciemności i prawdopodobieństwo kontaktu jest niskie. Wyżsi Kapelanie wysuwają postulat, że grupa ta może być uważana za wrogów bądź cywili i daje autorytet lokalnym Kapelanom do samodzielnej determinacji tego w razie potrzeby.

Błogosławieństwo dla wszystkich żołnierzy Wielkiej Krucjaty. Śmierć SCP-2998.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported