SCP-6000-31/6000 POZIOM 1/6000
Poufne
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
classified-bar.svg
Identyfikator: SCP-6000
apollyon

earth.png

SCP-6000, ujęcie z kosmosu.


794px-Long_Room_Interior%2C_Trinity_College_Dublin%2C_Ireland_-_Diliff.jpg

SCP-6000.

SPECJALNE CZYNNOŚCI PRZECHOWAWCZE: Próby zabezpieczenia SCP-6000 nie powiodły się. Cały personel Fundacji/KANONADA pozostały na Ziemi powinien zgłosić się do najbliższego nadzorcy HMCL w celu otrzymania dalszych instrukcji.

OPIS: SCP-6000 to fragment Ziemi, który został przekształcony w część pozawymiarowej lokacji znanej jako Biblioteka Wędrowca. Obecnie SCP-6000 obejmuje całą półkulę zachodnią i nadal zwiększa swoje rozmiary. Transformacja SCP-6000 rozpoczęła się w dorzeczu Amazonki w Ameryce Południowej i kontynuowana była na całej półkuli w następnych tygodniach, pomimo wspólnych wysiłków Fundacji i GOC pod szyldem Projektu KANONADA, aby zahamować jej postęp.

Wszystkie skupiska ludności, placówki Fundacji, GOC i KANONADA wewnątrz SCP-6000 uważa się za utracone. W aktualnej sytuacji należy zignorować protokoły Zasłony.

Obecnie, przechowywanie SCP-6000 polega na ewakuacji personelu KANONADA do wyznaczonych pozawymiarowych placówek zapasowych.

SCP-6000 pokrywa 58% powierzchni Ziemi i aktywnie się rozrasta. Prognozy wskazują, że pokryje całą planetę w ciągu dwóch i pół tygodnia.


Dodatek 6000.1

KOŃCOWY LOG


Poniższy log audio został nagrany i wyemitowany z Placówki 57, zanim została kompletnie pochłonięta przez SCP-6000. Chociaż uważano, że cały personel i wszystkie użyteczne anomalie zostały ewakuowane, dochodzenie wykazało, że dyrektor Moose w całym chaosie nigdy nie wsiadła na pokład żadnego z helikopterów ewakuacyjnych.

Po tym nagraniu audio, obie postacie zniknęły z skanerów biometrycznych Placówki 57. Sekundy później, placówka została pochłonięta przez SCP-6000.

«POCZĄTEK FRAGMENTU»


MOOSE: Więc.. co się wydarzy teraz?

SCP-6000-A: Co masz na myśli? Czekamy.

MOOSE: Czyli nic. Więc czekamy.

SCP-6000-A: W takim razie o co jesteś taka zmartwiona?

MOOSE: Nie jestem pewna.

[Cisza.]

SCP-6000-A: Naprawdę nie powinnaś się martwić, wiesz.

MOOSE: Dlaczego?

SCP-6000-A: Opuszczanie tego świata nie jest tak straszne jak brzmi.

MOOSE: Myślę, że zaczynam rozumieć co się zaraz wydarzy.

SCP-6000-A: To co się w takim razie wydarzy? To jest to co się zawsze wydarza. To jest naturalne.

MOOSE: Nie. Do diabła z tym, tu nie ma nic naturalnego z tym. Świat jest zjadany żywcem. Siedzimy i oglądamy apokalipsę i nic nie możemy z tym zrobić.

[Cisza.]

SCP-6000-A: Myślisz, że coś będzie po tym?

MOOSE: Nie wierzę w Boga, jeżeli o to pytasz. Każdy, kto pracuje w Fundacji i wciąż wierzy w Boga ma więcej wiary niż Papież.

SCP-6000-A: Nie o to się pytam. Co sądzisz, że się wydarzy po tym jak Droga pokryje cały świat? Po prostu będzie nic?

MOOSE: Oczywiście. To pochłania świat, zastępuje go.

SCP-6000-A: Tutaj nie masz racji.

MOOSE: Co?

[SCP-6000-A zapala papierosa swoim palcem.]

SCP-6000-A: Nie rozumiem, Dyrektorze. Wiesz, na logicznym poziomie, słońce wypali się któregoś dnia. Przechodzisz przez każdy dzień twojego życia, przez cały jego wir, wiedząc, że jest okres trwałości uniwersum. Zawsze jest jakieś zakończenie.

MOOSE: Tak, ale w tym wy-

SCP-6000-A: Jest to naturalne? Powolna, bolesna śmierć cieplna, patrzenie na każdą gwiazdę zmieniającą się w ciemność, jedna po drugiej, co sprawia że jest to bardziej naturalnego niż to? To zawsze była największa wada Fundacji. Niemożliwość do adaptacji i przetrwania.

MOOSE: To nic nie zmienia.

SCP-6000-A: To zmienia wszystko, Tilda. Wszyscy żyjemy i pracujemy wiedząc, że nic nie trwa wiecznie. Ale nie pozwalamy wiedzy tego, że jest koniec, zrujnować historie dla nas. I- tutaj jest część, która ma znaczenie. Zawsze jest więcej historii.

MOOSE: Ja… nie rozumiem.

SCP-6000-A: Biblioteka jest w całości o historiach. Tam, gdzie kiedyś była jedna historia, o Fundacji i jej odważnej walce z końcem świata, będzie tysiąc milionów nowych historii i tysiąc milionów nowych światów wewnątrz ich.

[Cisza.]

SCP-6000-A: Biblioteka nie łączy wszystkich światów. Jest wszystkimi światami. Każdy świat ma historie, każda historia ma świat i to wszystko co ma znaczenie.

MOOSE: Więc to nie jest poza kontrolą. To jest koniec historii, a my stajemy się… częścią Biblioteki.

SCP-6000-A: Zgaduję, że można tak to ująć. Nie chciałaś odwiedzić Biblioteki ponownie? Wydawało mi się, że za nią tęskniłaś. Agent MacMillan na pewno tęsknił.

[Cisza.]

SCP-6000-A: No dalej. Zdejmij te kajdanki. Nie chcesz chyba przegapić końca świata, co nie?

[Cisza.]

SCP-6000-A: Hm?

MOOSE: Więc… co, ja i Adam nie mogliśmy nic zrobić, by to zatrzymać? Wszystko to bez celu?

SCP-6000-A: [Wzdychając.] Celem było zawsze była ta sama rzecz, co zawsze. Tworzenie nowych historii, gdzie kiedyś nic nie było. Bądź szczęśliwa, Tilda. Twoja historia zostanie zapamiętana na zawsze.

MOOSE: Co jeżeli... co jeżeli nie chce nowych historii? MOOSE: Myślisz, że ludzie będą chcieli czytać o nas?

Historie na historiach


«KONIEC LOGU»

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported