fragment:SCP-PL-230-1

SCP-PL-230
Poziom4
Klasa podmiotu:
ezoteryczne
Klasa drugorzędna:
apollyon
Poziom zakłóceń:
amida
Poziom ryzyka:
krytyczny

Specjalne Czynności Przechowawcze: Położenie SCP-PL-230 musi być cały czas monitorowane w celu ułatwienia podtrzymania stanu gotowości wśród połączonych sił Fundacji i Globalnej Koalicji Okultystycznej. Wskazane jest przeprowadzanie krótkich ataków, na przykład nalotów powietrznych, na byt w odstępach czasowych zależnych od odległości podmiotu od muru "Maria" aż do czasu opracowania spójnego planu przeprowadzenia zmasowanego ataku w celu neutralizacji obiektu.

W przypadku przedostania się obiektu poza mur wskazane jest przeprowadzenie ewakuacji ludności cywilnej do odpowiednich Nexusów i wymiarów kieszonkowych, w celu zapewnienia przeżycia jak największej części populacji Ziemi. Z tego samego powodu użycie broni masowego rażenia jest niewskazane.

Opis: SCP-PL-230 to sztucznie stworzony organizm wielokomórkowy, powstały w wyniku niepowodzenia Projektu PANTOGNOSIA. Ciało obiektu składa się w całości z tkanek miękkich, których komórki ulegają szybkim i niekontrolowanym podziałom, skutkując gwałtownym rozrostem, którego tempo częściowo zależne jest od ilości przyjmowanego przez podmiot pożywienia. SCP-PL-230 odżywia się poprzez otaczanie sobą ofiary i wydzielanie w tym miejscu dużych ilości charakterystycznego, żółtego śluzu, zawierającego duże ilości trawiennych proenzymów, które po kontakcie z pożywieniem ulegają aktywacji, rozkładając je do zawiesiny związków prostych na bieżąco wchłanianej przez obiekt. Podczas tego procesu, w miejscu kontaktu najprawdopodobniej powstaje warstwa ochronna uniemożliwiająca szkodliwy wpływ aktywnych form tych enzymów na SCP-PL-230.

Ze względu na swoją budowę, podmiot posiada zdolności do dowolnej fragmentacji własnego ciała, tworząc tak swoje mniejsze kopie, które następnie mogą zostać ponownie wcielone do SCP-PL-230. Oprócz tego, obiekt posiada rozwinięty układ nerwowy i wykazuje zarówno znaczną inteligencję, jak i zdolność do uczenia się, dzięki czemu jest zdolny do jak najefektywniejszego wykorzystywania swoich cech do przetrwania i dalszego rozrostu. U podmiotu nie zaobserwowano jednak żadnych oznak cefalizacji. Podejrzewa się występowanie zwojów nerwowych w różnych miejscach ciała SCP-PL-230, których liczba zwiększa się wraz ze zwiększaniem się rozmiarów obiektu, lecz ze względu na wydarzenia związane z podmiotem, nie istnieje możliwość przeprowadzenia odpowiednich badań w celu potwierdzenia bądź obalenia tej hipotezy.

Dodatek 230.04: Ponowne Odkrycie

SCP-PL-230 został ponownie odnaleziony dnia 10.08.2018 roku przed blokiem mieszkalnym na Powązkach, Warszawa, gdzie zaatakował stację kontrolno-badawczą Fundacji. Śmierć poniósł cały personel obiektu, po czym podmiot zbiegł, kierując się do kolejnego bloku. Po otrzymaniu informacji o zajściu, MFO Kappa-49 podjęło próbę zablokowania Warszawy, w celu uniemożliwienia obiektowi ucieczki, a następnie zneutralizowania go. SCP-PL-230 udało się jednak złamać szyk i zbiec w kierunku północno-zachodnim.

W wyniku szkód wyrządzonych w miejscu wykrycia obiektu, klatka bloku, w którym się znajdował, zawaliła się, ujawniając pojedynczą piwnicę w całości pokrytą żółtym śluzem SCP-PL-230. Teoretyzuje się, że wstępnie byt ukrył się w niej i czekał, aż osiągnie odpowiedni rozmiar, a także na zniesienie obszaru poszukiwań po likwidacji jednego z jego fragmentów.

Podczas prób ucieczki, SCP-PL-230 dokonał znaczących zniszczeń Warszawy zarejestrowanych przez światowe media, co w połączeniu z blokadą miasta doprowadziło do Scenariusza Klasy BK ("Zepsuta Maskarada"). Przyczyniło się to do łańcuchowego zdekonspirowania organizacji Fundacji i świata anomalnego. Do opinii publicznej wyciekły zdjęcia obiektu, jak i relacje z akcji, w ilości uniemożliwiającej skuteczną cenzurę wyciekających informacji.

Dodatek 230.05: Szczyt GOC, ONZ i Fundacji w sprawie koordynacji dalszych działań przeciwko SCP-PL-230.

BIULETYN ZE SZCZYTU W GENEWIE, SZWAJCARIA

GLOBALNA KOALICJA OKULTYSTYCZNA

FUNDACJA SCP

ORGANIZACJA NARODÓW ZJEDNOCZONYCHkrzeslo_robi_ziuuuum SCP_Foundation_%28emblem%29.svg 20200905063509%21UN_emblem_blue.svg

10 SIERPNIA 2018

SIEDZIBA ONZ W GENEWIE

GENEWA, SZWAJCARIAPRZEDSTAWICIELE

GOC

GENERAŁ JOHN DAUNREY

FUNDACJA

O5-01

ONZ

ANTÓNIO GUTERRESCEL ZJAZDU

  • Natychmiastowe ustalenie sposobu powstrzymania SCP-PL-230 przed dalszym rozprzestrzenieniem się po Europie
  • Ustalenie planu likwidacji SCP-PL-230 przy użyciu broni atomowej, paratechnologicznej lub przez wykorzystanie eigenbroni
  • Opracowanie planu awaryjnego w przypadku porażki zlikwidowania SCP-PL-230TRANSKRYPCJA

[POCZĄTEK LOGU 13:00]

Wszyscy trzej wchodzą do sali obrad i zasiadają na wyznaczonych miejscach.

GUTERRES: Witam wszystkich zgromadzonych. Sytuacja obecna nieco wymusza na nas odejście od zwykłej etykiety takich spotkań, więc proponuję przejść do sedna spotkania. Od czego chcecie zacząć?

DAUNREY: Kto by się spodziewał, że coś spod waszego nadzoru rozpocznie ten chaos. Jesteście przewidywalni.

O5-01: Daunrey, nie poprosiliśmy cię o uczestnictwo w tym spotkaniu, aby prowadzić sąsiedzką sprzeczkę. Mamy tykającą bombę w Europie Centralnej, która może się diametralnie powiększyć.

DAUNREY: A jak mam reagować na… to coś, co zjadło stolicę Polski?! Skąd wy to coś wytrzasnęliście? Jakaś organizacja?

GUTERRES: To nie jest teraz ważne. Proszę, zostawmy to na później i naprawdę zajmijmy się tym, co jest teraz istotne. Wiadomo może gdzie zmierza?

O5-01: Agenci polowi informowali, że kieruje się na zachód, czyli zapewne na Niemcy i całą Europę Zachodnią.

DAUNREY: Świetnie.

O5-01: Coś nie tak?

DAUNREY: Nie, nic. Nadal się zastanawiam skąd macie to monstrum i dlaczego chce zrobić sobie kolacyjkę z Ziemi. Nabu was nie ostrzegł?

O5-01: Nabu?

DAUNREY: Tak, Nabu. Ten Typ Czarny, którego wam oddaliśmy do zajęcia się nim. Nic wam nie powiedział o tym potworze?

O5-01: Nie, nie powiedział nam.

DAUNREY: To skąd wiecie o tym czymś?

GUTERRES: Panowie proszę was o skupienie się. Tu chodzi o zatrzymanie tego potwora.

DAUNREY: Jak chcecie go zatrzymać?

[Wycięto znaczną część rozmowy, skupiającą się na omawianiu różnych koncepcji przeprowadzenia operacji.]

O5-01: Obecnie jest ogromny i rozmiarem porównuje się go do stadionu, więc może być ciężko go już w jakikolwiek sposób zatrzymać.

DAUNREY: Jedynka, myśl do cholery, a nie spisuj wszystko na straty! Tu chodzi o ludzkie życie, nawet i twoje! Jeżeli nie chcesz przeżyć, to ja chcę. Zbombardujmy go czymś. Nie wiem, przeprowadźmy atak nuklearny na niego. Po eksplozji na pewno się zmniejszy i będzie łatwiej go zabezpieczyć.

GUTERRES: NIE MA MOWY!

DAUNREY: Słucham?

GUTERRES: Chcesz nas wszystkich pozabijać?

DAUNREY: A masz jakiś lepszy sposób na zatrzymanie giganta pożerającego wszystko na swojej drodze?

O5-01: Broń jądrowa odpada. Nie macie czasem jakieś eigenbroni, która byłaby precyzyjna?

DAUNREY: Ehh, niby mamy ten wasz HECOR, ale załadowanie go potrwa zbyt długo, a stwór przemieszcza się zbyt szybko. Ponadto musimy wcześniej ewakuować ludność z obszaru, inaczej i ich przypieczemy.

GUTERRES: Nie możecie postawić jakiegoś muru?

DAUNREY: Ty chyba sobie żartujesz teraz. Powiedz mi, że żartujesz.

O5-01: To… to nie jest zbytnio głupi pomysł. GOC jak i Fundacja ma środki na budowę odpowiedniego muru.

GUTERRES: A jak z czasem? Mówiliście, że jest wielkości co najmniej stadionu, więc mur musi być ogromny, a to może trochę potrwać. Nie możecie tego jakoś przyspieszyć?

O5-01: Hmm. Właściwie to tak, możemy. Prawda?

O5-01 patrzy sugestywnie na Daunreya.

DAUNREY: Co się tak na mnie patrzysz?

O5-01: Będziemy musieli wykorzystać anomalię do budowy muru. Przypuszczam, że macie jakieś urządzenie do przyspieszania budowy?

DAUNREY: wzdycha Tak, mamy. Jak wielki chcecie mieć ten mur?

O5-01: Będziemy musieli odizolować praktycznie całą Polskę i część wschodnich Niemiec. Musimy też wyliczyć wysokość muru, bo chyba nie chcemy, żeby go przeskoczył.

DAUNREY: 100 metrów?

O5-01: 300 metrów wysokości i 50 metrów grubości. Dla porównania: wieża Eiffela ma 324 metry, więc to może być wystarczające. A grubości chyba nie muszę tłumaczyć.

GUTERRES: Czyli mamy to "zabezpieczenie" przemyślane, tak? No to co potem? Co jak mur upadnie?

O5-01: Krzyżyk na drogę.

DAUNREY: Na tych waszych spotkaniach też taki jesteś?

O5-01: Co cię to?

DAUNREY: Bo próbujemy ratować ludzkość przez czymś, co wypełzło z waszej kieszeni, a ty masz to w dupie. Naprawiamy wasz syf, a ty nie widzisz w tym żadnego problemu. Co jest z tobą nie tak?!

Cisza.

O5-01: chrząka Jeżeli to coś się przedostanie się przez mur, to musimy przewidzieć, co może zrobić PL-230.

GUTERRES: Pewnie będzie próbował pożerać więcej ludzi i terenu, więc pozostaje nam tylko ewakuacja.

DAUNREY: I gdzie ich przeniesiesz? Na bezludną wyspę albo na inny kontynent? Co jak i tam dotrze?

O5-01: Moglibyśmy wykorzystać aportację do ewakuacji ludzi do innych wymiarów lub Wolnych Portów. Chyba macie na tyle taumaturgów, aby przenieść Niemców gdzieś indziej.

DAUNREY: wzdycha z lekką irytacją Tak, mamy. Wy chyba też macie, prawda?

GUTERRES: Panowie, spokojnie. Przypomnijcie, co chodzi z tą aportacją?

DAUNREY: W skrócie, magicznie będziemy przenosić ludzi do innych rzeczywistości. To dość ryzykowne, ale nie ma innego wyboru.

GUTERRES: Jakie jest ryzyko?

O5-01: Bum.

GUTERRES: No cudownie.

DAUNREY: Gdzie możemy ich przenieść?

O5-01: Najbezpieczniej będzie poza obszar Ziemi i naszej rzeczywistości.

DAUNREY: Dobra. To wszystko? Mamy plan zabezpieczenia i plan ucieczki. Coś jeszcze?

GUTERRES: Mówiliście coś o tej eigenbroni.

O5-01: HECOR-a użyjemy, kiedy mur będzie skończony.

GUTERRES: Czyli wszystko mamy już ustalone? Możemy już ratować świat?

DAUNREY: Jeszcze jedna sprawa. Fundacja musiała się ujawnić i pociągnęła za sobą nas wszystkich. Genialne zagranie, nie powiem, ale co teraz?

O5-01: Musimy jakoś oswoić opinię publiczną ze światem anomalnym, przekonać ich, że ich chronimy. Dokładny plan działania opracujemy zaocznie, pozostaniemy z wami w kontakcie. Zresztą, sami macie na to swoje procedury.

DAUNREY: Świetnie wam ta ochrona wyszła. I tak, mamy Pizzicato. Sugeruję po prostu grzecznie, byście kooperowali. Wracając do potwora, to skonsultujcie cały plan z Nabu, może będzie znał dokładne poczynania olbrzyma.

O5-01: Ta, tak zrobimy. Co cię tak interesuje Nabu?

DAUNREY: Bo widzę, że kłamiesz, kiedy o niego pytam. Widać to po tobie. Byłbyś okropny w hazardzie, wiesz?

O5-01: Wiem, wiele razy już przegrałem i tego akurat nie chcę przegrać.

GUTERRES: No to dziękuję panom, że się zjawiliście.

Guterres podaje rękę każdemu z mężczyzn. Daunrey podczas podawania ręki O5-01 mierzy go podejrzliwym wzrokiem. Guterres jako pierwszy wychodzi z hali obrad.

O5-01 szybkim krokiem udaje się do drzwi, jednak dogania go Daunrey i szepcze mu do ucha.

DAUNREY: Nie wierzę w żadne twoje puste słowo i zapewnienie. Jeżeli Nabu jest wmieszany w to coś, to ostro za to zapłacisz. Jeszcze do tego wrócimy.

Daunrey wyprzedza O5-01 i wychodzi z sali. O5-01 zatrzymuje się przed drzwiami.

O5-01: wzdycha Kurwa jego mać…

O5-01 wychodzi z sali.


[KONIEC LOGU 14:07]

Dodatek 230.06: Budowa muru

Budowę muru "Maria" rozpoczęto dnia 11.08.2018 r. Udział w pracach brały połączone siły Fundacji oraz Globalnej Koalicji Okultystycznej, używające anomalnych zasobów własnych w celu przyspieszenia budowy. Plany muru obejmowały otoczenie większości terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz byłych terytoriów Niemieckiej Republiki Demokratycznej, miał on także mieć 300 metrów wysokości i 50 metrów grubości.

Podczas procesu budowy dokonywano ciągłej kontroli położenia SCP-PL-230, starając się utrzymywać obiekt w bezpiecznej odległości od powstającego muru. Zadanie to zostało powierzone MFO Kappa-49, z poleceniem dokonywania regularnych, szybkich uderzeń na obiekt w celu jednoczesnego ograniczenia jego rozrostu.

Mur "Maria" został oddany do użytku dnia 18.08.2018 r. Wraz z tym nakazano wycofanie się MFO Kappa-49 i rozpoczęto planowanie ataku na SCP-PL-230, mającego na celu neutralizację podmiotu. Satelitarna kontrola położenia obiektu została zachowana.

Incydent 230.02: Upadek muru i ewakuacja

Dnia 20.08.2018 roku, SCP-PL-230 przedostał się poza granice muru "Maria", burząc jego zachodnią ścianę i kierując się w stronę pozostałych terenów Niemiec. Zdjęcia satelitarne wykazały, że w przeciągu dwóch dni od zbudowania prowizorycznej przechowalni dla obiektu, podmiot pożarł wszelką materię biologiczną, upustynniając odizolowany obszar. Ponadto, SCP-PL-230 był szacunkowo stukrotnie większy, niż w ostatnim czasie, kiedy był przeprowadzany pomiar wielkości.

Nagrania wskazują na to, że SCP-PL-230 z dużą siłą wielokrotnie wystrzelił się w stronę muru, tworząc w nim wyłom. Natychmiast ewakuowano ludność z obszaru zagrożenia, w którym może pojawić się podmiot i wprowadzono wstępny protokół aportacji do wymiarów kieszonkowych i niedostępnych w nieanomalny sposób Nexusów.

W ciągu doby obiekt pokrył 70% lądów Europy Centralnej i Wschodniej i pochłonął około 86% tamtejszej flory i fauny. Co więcej, SCP-PL-230 okazał się być zdolnym do przemieszczania się po wodzie, docierając dnia 22 sierpnia na tereny Islandii. Z tego faktu rozpoczęto ewakuację Ameryki, Afryki, Australii, a także niedotkniętej jeszcze części Eurazji. Dowództwo Fundacji zostało ewakuowane do Księżycowej Strefy 32.

Na dzień 23.08.2018 roku, SCP-PL-230 zostaje sklasyfikowany jako Apollyon. Przypuszcza się, że większość, jak nie całość ludzkości zostało pomyślnie ewakuowanych do wymiarów typu Noe.1

Dodatek 230.07: Obserwacja Ziemi z Księżycowej Strefy 32

▶ Otwórz Dokumentację Obserwacji Ziemi.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported