Galeria sław

GALERIA SŁAW


Konkursy i inicjatywy

Konkurs Powszechny 2023

SCP-PL-251 autorstwa CharonidesCharonides

"To chciałam powiedzieć. Dlatego tak ogromnym szokiem było usłyszenie, że nawiązali z nami łączność i zachowują się, jak gdyby nigdy nic się nie stało."


SCP-PL-366 autorstwa Draven AddamsDraven Addams

"U mnie na polu to często takie automobile przejeżdżają w stadach. Raz nawet widziałam jak aeroplan podleciał i porwał jednego 😱 to było trochę straszne, bo reszta stada tak żałośnie trąbiła 😭"


Wikimedia Commons stanowi łatwo dostępną bazę zdjęć, zgodnych z licencją wiki, przez co pełni niezwykle ważną funkcję dla użytkowników wiki, którzy często sięgają po jej bogate zasoby w poszukiwaniu obrazków do swoich artykułów. Aby podkreślić kreatywny potencjał jej zasobów, postanowiliśmy zorganizować konkurs, w którym użytkownicy będą musieli stworzyć artykuł wykorzystujący co najmniej jeden z wylosowanych dla nich obrazków z wyselekcjonowanej puli zdjęć pochodzących z Wikimedia Commons. Co więcej, w ramach tego wydarzenia, użytkownicy mieli także możliwość zgłaszania propozycji dodania zdjęć do artykułów, które dotychczas ich nie posiadały.

Pierwsze miejsce zajęło ex aequo dwóch utalentowanych pisarzy, Charonides i Draven Addams. Ich prace, choć zupełnie różne pod względem tematyki, były równie interesujące i zostały wzbogacone licznymi interesującymi zdjęciami, które wylosowali.

Konkurs został również objęty patronatem Stowarzyszenia Wikimedia Polska, która przygotowała dla autorów zajmujących podium nagrody tematyczne.


Konkurs Formatów GoI 2: Atak GoI'ów

Oferta Samdaecheon: ODIN! autorstwa KubKacKubKac

"POMOCY RĘKA WYROSŁA MI Z GŁOWY CO MAM ZROBIĆ"


Fundacja SCP jest główną organizacją w uniwersum, ale nie jedyną. Istnieje wiele małych i dużych grup, działających lokalnie i międzynarodowo w anomalnym świecie, pośród których Fundacja jest zaledwie wierzchołkiem góry lodowej. Więc w tym czerwcowym konkursie, będącym kontynuacją zeszłorocznego o takiej samej tematyce, użytkownicy mieli szansę na zanurzyć się w zróżnicowane perspektywy tych licznych grup.

W tym roku zwycięzcą okazał się KubKac, który nie tylko zdobył pierwsze miejsce, ale także był współtwórcą artykułu, który wygrał w zeszłym roku poprzednią edycję Konkursu Formatów. Jego praca sięgnęła po organizację z koreańskiej filii, Samdaecheon, łącząc ją z polskim kanonem Przyczajone Leczenie — ukazując tym połączeniem nie tylko bogactwa różnorodności anomalnego świata, ale również międzynarodową współpracę.


Haszyszofikcjokonkurs 2: Haszysz Twardszy

-1 autorstwa Nats482Nats482

"Niech najgorszy przegra!"


Lufen machen.

Tak jak w zeszłym roku, na tegorocznego 1 kwietnia z okazji prima aprilis, święta nikczemnictwa i żartów, administracja dumnie prezentuje HASZYSZOFIKCJOKONKURS 2: HASZYSZ TWARDSZY gdzie, tak jak ostatnio zadaniem uczestników było napisanie najzabawniejszej, najgłupszej i najgorszej pracy.

Pomimo wielu dobrych i tych mniej dobrych kandydatów, zwycięzca pośród nich mógł być tylko jeden, a był nim wpis Nats482, który zaskoczył wszystkich tym, że pomimo swej treści najgorszy wpis jednak wygrał.


Barok Kanonów

Drużyna Votre toast, je peux vous le rendre: Faust Hub


SCP-PL-232 autorstwa FedorianFedorian

"Obecnie uważa się, że morderstwo dyrektora Strefy PL-34, Ferdynanda Churchilla, jest równoznaczne z tymczasowym zabezpieczeniem anomalii. W związku z czym, zamach na dawnego pracownika Fundacji otrzymuje oznaczenie wysokiego priorytetu."


"Ja Jestem Mesjaszem" autorstwa ZygardZygard

"— Szacowane straty cywilne to 12 milionów — zakończył Crane."


SCP-PL-319 autorstwa ZygardZygard

"Są tam osoby, które znałam. Osoby, z którymi pracowałam. Osoby, które nauczyły mnie wszystkiego, co umiem. Osoby, które były moimi przyjaciółmi."


SCP-PL-233 autorstwa FedorianFedorian

"SCP-PL-233 to w rozumowaniu nienaukowym „dusza ludzka” (ekstrakt z istot innych niż ludzie nie był akceptowany przez byt demoniczny)."


Kanony są nierozłączną częścią uniwersum Fundacji. Przedstawiają inne interpretacje klasycznego świata SCP lub rozbudowują pewne jego elementy. Ale większość osób skupia się jedynie na kanonach polskich lub angielskich, co skłoniło nas do stworzenia konkursu mającego na celu zachęcenie ludzi do poznania i zagłębienia się w kanony innych filii. W ramach tego konkursu, drużyny składające się z 2 do 3 uczestników miały za zadanie napisanie prac związanych z wybranym zagranicznym kanonem INT.

Zwycięzcą konkursu była seria Faust, autorstwa Zygarda i Fedoriana, dziejąca się w japońskim kanonie złaFundacja, prezentującym znacznie bardziej okrutną i bezduszną wersję Fundacji niż ta, którą zazwyczaj znamy. Seria ukazuje w jaki sposób organizacja mogła przyjąć taką postawę oraz jak wielkie konsekwencje może spotkać świat, gdy damy moc nieodpowiedniej do tego osobie, wplątując do tego wszystkiego wątki z polskich kanonów.Najwyżej ocenione

Prace konkursowe zostały wykluczone z tej kategorii.


Raporty 2023

SCP-PL-355 autorstwa BlazingPieBlazingPie

SCP-PL-355 został wybudowany przez Departamenty Patafizyki i Architektury Nadzwyczajnej w ramach PROJEKTU FIREWALL, którego celem było stworzenie bezpiecznej strefy, wolnej od obserwacji bytów z wyższych planów narracyjnych.
SCP-PL-390 autorstwa BlazingPieBlazingPie

Jako że opinia publiczna jest jako tako świadoma istnienia SCP-PL-390, a przechowanie wszystkich łazienek na świecie byłoby logistycznie wymagające, bezpośrednie zabezpieczenie podmiotu jest niemożliwe i zarazem niepotrzebne.


Opowiadanie 2023

Kroniki Kolubryny Ultra Omega 3000™ — Przemek kurna umiera autorstwa FedorianFedorian

"Pora na kolejną Kronikę Kolubryny Ultra Omega 3000™."

Wyróżnienia personalne

Najlepiej oceniany autor 2023

Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace — Najlepiej oceniany autor roku 2023!

"Quidquid Latine dictum sit, altum videtur"


Nie liczy się ilość, ale jakość. Można robić coś przez całe życie i osiągać mierne rezultaty, ale można też pracować krótko i podbić serca wielu. Właśnie to liczy się w tutejszej kategorii naszej uniwersjady. Nasza triumfatorka we wszystkich swoich pracach uzyskała łączną ilość pozytywnych ocen w liczbie aż 168!


Najaktywniejszy autor 2023

Dr_BlackpeaceDr_Blackpeace — Najaktywniejszy autor roku 2023!

"A posse ad esse"


Aby otrzymać to zaszczytne miejsce należy wykazać się sprytem i ogromem pracy, który wymaga poświęcenia — nie każdy może tu trafić, ale to nie znaczy, że nie można próbować.
W każdym razie, tegoroczna uwieńczona użytkowniczka napisała i wypuściła aż 17 prac!
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported