Angielskie Organizacje

ANGIELSKIE ORGANIZACJE


Przegląd Pliku: Fundacja SCP to nie jedyna organizacja interesująca się i inwestująca w badania paranormalne i metafizyczne. Istnieje wiele innych grup, które posiadają, wykorzystują lub usiłują tworzyć obiekty SCP. Czasami ich celem jest własny zysk, a czasami ochrona ludzkości. Niektóre to organizacje rywalizujące, inne to odłamy Fundacji, a niektóre to jej zaufani sprzymierzeńcy. W każdym razie uznano za konieczne utworzenie i dystrybucję informacji podsumowujących na temat owych organizacji.


"Nikt"

nobody1.png

Przegląd: Niewiele wiadomo o osobie, bycie lub grupie znanej jako "Nikt". Pierwszy raz rozpoznany w 1954 od tamtej pory został zaobserwowany wiele razy. Jednorazowo obserwowany jako jedna osoba, najczęściej opisywana jako mężczyzna rasy kaukaskiej ubrany w szary garnitur oraz fedorę. Zapytany o tożsamość odpowiada że jest "Nikim". Nieznanym jest czy jest to dzieło jednej czy kilku osób czy też jednej, nieznanej organizacji. Ich cele są jak dotąd nieznane, czasem wspierając Fundację, a czasem działając na jej szkodę. Zaleca się ostrożność w przypadku kontaktu agentów w terenie z osobą identyfikującą się jako "Nikt".

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane nikt, kliknij tutaj.

Anderson Robotics

ar.png

Przegląd: Firma Anderson Robotics, z siedzibą na wybrzeżu północno-zachodnim, po raz pierwszy zwróciła uwagę Fundacji w 2007 r., wraz z zabezpieczeniem SCP-1360. Prowadzona przez Vincenta Andersona, specjalizująca się w sprzedaży anomalnych androidów, robotów, sztucznych inteligencji i cybernetyki, Anderson Robotics szybko zyskała sporą siłę oddziaływania w dziedzinie paratechniki. Niewielki rozmiar grupy, niezwykłe zdolności szpiegowskie i zaskakująco duża baza zasobów sprawiły, że zatrzymanie każdego pracownika Andersona jest trudne, a tylko garść produktów Andersona znajduje się obecnie w rękach Fundacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane anderson, kliknij tutaj.


Are We Cool Yet?

AWCY.png

Przegląd: Zgromadzenie anomalnych artystów lub anartystów. Członkowie "Are We Cool Yet?" są w stanie zarówno pozyskiwać, jak i tworzyć anomalie, a następnie przedstawiać je w formie dzieł sztuki. Takie dzieła sztuki są umieszczane w miejscach największej możliwej publicznej widoczności i są ponadto często śmiercionośne. Każde dzieło zgromadzenia oznaczone jest w jakiś sposób frazą "Are We Cool Yet?".

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane are-we-cool-yet, kliknij tutaj.

Arkadia

Arcadia.png

Przegląd: Zdefiniowana przez swoje najwyższe wzloty i najniższe upadki, Arkadia była narkotykowym szałem w przemyśle gier wideo. Ich okultystyczna fiksacja doprowadziła do wykorzystania i potępienia ich klientów. Po krachu gier wideo w 1983 roku, Arkadia wkroczyła w erę upadku, z której się jeszcze nie pozbierała.

Mimo, że nie jest siłą napędową, którą kiedyś była, dawni członkowie Arkadii nadal żyją wśród ogółu społeczeństwa. Resztki ich imperium można znaleźć w sklepach z rzeczami używanymi i na wyprzedażach garażowych w całej Ameryce. Wciąż tam są, wciągając pentagramy kokainy z joysticków do dziś.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane arkadia, kliknij tutaj.

Biuro Odzyskiwania Islamskich Artefaktów (ORIA)

ORIA.png

Przegląd: Biuro Odzyskiwania Islamskich Artefaktów jest oddziałem paramilitarnym, odpowiadającym wyłącznie przed Najwyższym Przywódcą Iranu, poświęcony gromadzeniu oraz użyciu anomalnych artefaktów na terenach Środkowego Wschodu oraz Azji Centralnej. Po obaleniu rządu Cesarstwa Iranu przez siły rewolucyjne w 1979 r. oraz stworzeniu Islamskiej Republiki Iranu, wszyscy pracownicy Fundacji zostali wydaleni z terenu kraju pod zarzutem bycia "agentami kolonializmu". Próby utrzymania się incognito zawiodły, doprowadzając do śmierci bądź uwięzienia większości personelu oraz do przechwycenia Ośrodków ██, ███ i ███ przez irańskie siły. Aby powstrzymać Iran przed wykluczeniem z dziedziny badań nad nadprzyrodzonym, na podstawie tajemnego dekretu Najwyższego Przywódcy Khomeiniego w 1981 została utworzona ORIA. Pomimo nazwy, grupa ta nie ogranicza swoich działań wyłącznie w polu obiektów anomalnych islamskiego pochodzenia.

Choć ORIA ma dostęp do znacznych zasobów, jej skuteczność jest wyraźnie zmniejszona przez walki pomiędzy licznymi frakcjami wewnątrz organizacji. Część tych sporów jest skoncentrowane na różnicach poglądów natury filozoficznej jak choćby używanie obiektów anomalnych jako broni, natomiast inne wydają się w naturze osobiste. Podział organizacji na frakcje wydaje się być umyślny, ponieważ struktura ORIA składa się z wielu dowódców o nakładających się obowiązkach. Istnieje teoria, która sugeruje, iż taki układ powstał w celu uniknięcia sytuacji, w której jedna osoba zgromadziłaby dostatecznie dużo mocy, by stanowić zagrożenie dla Najwyższego Przywódcy.

Z rozwinięciem się Irańskiej hegemonii poprzez tereny Środkowego Wschodu oraz Azji Zachodniej, ORIA rozszerzyła swoje wpływy poza region, stając się najważniejszą organizacją paranormalną na Bliskim Wschodzie. ORIA jest siłą wrogą i zaleca się pracownikom Fundacji wysoki stopień ostrożności podczas kontaktu.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane oria, kliknij tutaj.

Cyrk Niepokoju Hermana Fullera

Herman.png

Przegląd: Cyrk Niepokoju Hermana Fullera jest rzekomo cyrkiem o anomalnym pochodzeniu i celach. Obecnie nie istnieją żadne dowody wskazujące na to, iż ta grupa istnieje, wyłączając zeznania różnych świadomych obiektów SCP oraz garstkę uszkodzonych artefaktów pochodzenia nieanomalnego. Większość powiązanych obiektów o statusie humanoidalnym wykorzystuje anomalne deformacje dla celów występu, jak SCP-1884 oraz SCP-2902. Reszta może przybrać formę objets d'art na jarmarkach, jak SCP-1921, lub też 'atrakcji' występów, jak SCP-3717 lub SCP-1695. Zazwyczaj obiekty połączone z Cyrkiem Niepokoju Hermana Fullera są znajdywane na terenach targowych, gdzie występy tego typu mogłyby mieć miejsce.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane herman-fuller, kliknij tutaj.

Czarna Królowa

bql.png

Przegląd: Niewiele zostało zebranych rzeczowych informacji dotyczących osoby znanej jako Czarna Królowa. Wszystkie raporty wskazują na to iż jest to kobieta o imieniu "Alison Chao", córka naukowca Dr ██████ Gearsa oraz ██████ ███ Chao przed rekrutacją Gearsa w szeregi Fundacji.

Czarna Królowa posiada wyjątkową wiedzę na temat struktury i działalności Fundacji, a także zabezpieczonych przez nich anomalii. Przyczyna tej niezwykłej wiedzy nie została jeszcze ostatecznie ustalona, ale uważa się, że została ona zdobyta częściowo za pomocą anomalii (w tym możliwości korzystania z pozawymiarowych źródeł informacji). Wielokrotnie udawało jej się naruszyć zabezpieczenia Fundacji, wykorzystując te informacje, ponadto zaklasyfikowanymi środkami anomalnymi.

Istnieją sprzeczne doniesienia dotyczące działalności oraz motywacji Czarnej Królowej (prawdopodobnie z powodu wielu osób lub celowych kontrwywiadów). Wstępne raporty określają ją jako niszczycielską, morderczą i destrukcyjną. Inne raporty określają ją jako neutralną lub dobroczynną. Wszystkie dane wywiadowcze wskazują na jej wrogość wobec Fundacji.

Istnieją także raporty o zaangażowaniu Czarnej Królowej z większością głównych organizacji znanych Fundacji, wraz z kilkoma światowymi rządami. Niezweryfikowane źródła twierdzą, że jest ona tą samą osobą co L.S. z Ręki Węża. L.S. pochodzi od "Little Sister" ("Mała Siostra"). Powodem tego nietypowego ścisłego związku jest prawdopodobnie użycie przez Czarną Królową Biblioteki Wędrowca.

Badania wywiadowcze wskazują na obecność wielu innych osób, które również nazywają siebie "Czarną Królową". Charakter i pochodzenie tych osób są niejednoznaczne.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane czarna-królowa, kliknij tutaj.

Dewici

Daevite.png

Przegląd: Informacje zawarte w tym dokumencie nie mogą zostać zweryfikowane ze 100% pewnością, ze względu na anomalną naturę ich treści. Tak jak w przypadku wszystkich retrokauzalnych anomalii atemporalnych, zalecany jest zdrowy sceptycyzm podczas omawiania lub badania informacji na temat Dewitów.

Jeśli podczas przeglądania tego dokumentu zauważysz nieścisłości lub rozbieżności z rzeczywistością bazową, prosimy o zgłoszenie tego faktu swojemu reprezentantowi RAISA w ośrodku.

— Maria Jones, dyrektor, RAISA

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane dewici, kliknij tutaj.

Doktor Wondertainment

Wondertainment.png

Przegląd: Nie jest wiadomym, czy Dr Wondertainment jest osobą czy organizacją. Wiadomo jedynie, że Dr Wondertainment zajmuje się produkcją obiektów oraz bytów anomalnych, które tematycznie przypominają zabawki dla dzieci. Charakter tych obiektów i bytów jest różny, chociaż wszystkie były wyraźnie przeznaczone do użytku przez dzieci. Ponadto, Doktor Wondertainment jest odpowiedzialny za tworzenie Małych Panów, anomalnych humanoidów zmodyfikowanych pod kątem kolekcjonowania. Dr Wondertainment jest znany z tego, że w przeszłości miał do czynienia z pracownikami Fundacji, a jego uczucia do Fundacji wydają się być niejednoznaczne. Więcej informacji można znaleźć we wpisie Isabel Wondertainment w Akta postaci i osobistości.

Połączenia z Fabryką są tematem spekulacji, ale nie są potwierdzone.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane dr-wondertainment, kliknij tutaj.

Duch Chicago

SpiritIcon.jpg

Przegląd: Na początku XX wieku, Duch Chicago był największą anomalną organizacją przestępczą na zachodniej półkuli. Z siedzibą w Chicago, w stanie Illinois, wpływy grupy rozszerzyły się na większość głównych miast w Stanach Zjednoczonych, w szczególności na Nowy Jork, Boston, Nowy Orlean i pozawymiarowe miasto-państwo Three Portlands. Duch był znany z rekrutowania osób o anomalnych zdolnościach, jak również z tworzenia i wykorzystywania anomalnych artefaktów do celów działalności przestępczej.

Duch został założony w 1895 roku przez mieszkańca Chicago i właściciela baru, Richarda D. Chappella, który sam był anomalny. Pomimo wieloletnich wysiłków, Fundacja w dużej mierze nie zdołała powstrzymać dojścia Chappella do władzy, częściowo z powodu ograniczonych zasobów w tym czasie w wyniku trwającego kryzysu wewnętrznego. W styczniu 1919 roku Fundacja oficjalnie zawiesiła wszelką opozycję przeciwko Duchowi Chicago, aby zapewnić ich współpracę w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się SCP-2680. Po uzyskaniu pozwolenia na swobodną działalność, Duch rozwinął się w ogólnokrajowy syndykat i ostatecznie stał się siłą napędową nielegalnej dystrybucji alkoholu w czasach prohibicji.

Dzięki sukcesowi swoich firm zajmujących się przemytem alkoholu, Duch Chicago nadal gromadził władzę nad północnoamerykańskimi rynkami i polityką w latach dwudziestych XX wieku, a Fundacja została ostatecznie zmuszona do zakończenia rozejmu z grupą, aby zapobiec całkowitemu rozwiązaniu naukowej normalności. 11 lipca 1933 roku, Richard Chappell został ostatecznie schwytany przez pracowników Fundacji po nalocie na bazę operacyjną Ducha. Pod nieobecność swojego lidera grupa stopniowo się destabilizowała, a większość jej członków i majątku została przejęta przez inne organizacje. Od 1938 roku Fundacja oficjalnie uznała Ducha Chicago za rozwiązanego.

Jednakże, pogłoski o dalszym przetrwaniu Ducha utrzymywały się przez kolejne dziesięciolecia.
Odkryto różne artefakty, które implikują zaangażowanie grupy, choć nie udowodniono jeszcze ostatecznego związku. Co więcej, ostatnie dowody ujawniły pojawienie się nowego syndykatu nazywającego się "Widmo Chicago", który zdaje się działać przede wszystkim w anomalnych, podziemnych społecznościach. Trwają badania nad tą grupą i jej związkami z pierwotnym Duchem (jeśli takie istnieją).

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane duch-chicago, kliknij tutaj.

Dzieci Szkarłatnego Króla

ScarletKing.png

Przegląd: Dzieci Szkarłatnego Króla to zbiór kościołów, organizacji, osób i ruchów powiązanych z Bytem Pluripotencjalnym znanym jako "Szkarłatny Król". Choć większość Dzieci podziela ten sam zbiór kluczowych wierzeń, natury ich osobnych organizacji i nawet doktryny, znacznie się od siebie różnią. W związku z tym odróżnianie Dzieci od pomniejszych Organizacji jest dla Fundacji trudne.

Prawdziwa natura Szkarłatnego Króla, lub to czy w ogóle istnieje, jest nieznana.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane szkarłatny-król, kliknij tutaj.

Fabryka

factory.png

Przegląd: Niewiele wiadomo o Fabryce. Najazdy na ośrodki, które rzekomo miały być przez nią obsługiwane, przyniosły ograniczone rezultaty i nie wyciągnęły żadnych konkretnych wniosków poza tym, że wydaje się być zdolna do wytwarzania anomalnych przedmiotów - i że stosuje w tym celu techniki produkcji masowej.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane fabryka, kliknij tutaj.

Fundacja Charytatywna Manna

MCF.png

Przegląd: Utworzona w 1971 roku jako międzywyznaniowa organizacja humanitarna, odzyskane dokumenty opisują cel Fundacji Charytatywnej Manna jako "dzielenie się wszystkimi cudami Boga z najpokorniejszymi z jego dzieci". Sfinansowana bezpośrednio poprzez związki z dużą liczbą grup charytatywnych oraz od czasu do czasu wspierana publicznie przez bogatych filantropów oraz instytucje akademickie, głównym celem MCF od czasu założenia jest darmowe rozprowadzanie obiektów anomalnych lub ich produktów ubocznych pomiędzy cywili z najuboższych regionów Trzeciego Świata lub na terenach dotkniętych wojną, głodem bądź klęskami żywiołowymi.

MCF jest obecnie uznane za organizację pozarządową przez ONZ i wiadomym jest, iż operuje legalnie oraz nielegalnie w wielu niebezpiecznych lub wyizolowanych rejonach nieznajdujących się w sferze wpływów Fundacji. Choć jak dotąd żaden obiekt SCP, który został rozprowadzony przez MCF, nie doprowadził do umyślnego wyrządzenia krzywdy istotom ludzkim oraz społecznościom (a wolontariusze MCF raczej wykazują silnie pacyfistyczne poglądy), przełamania zabezpieczeń powiązane z tą grupą często kończą się ofiarami w ludziach oraz wielkim zagrożeniem dla globalnego statusu quo ze względu na nieprzewidziane konsekwencje uwolnienia obiektów z ich zabezpieczeń i/lub chęć rozpowszechnienia "pomocnych" obiektów tak szybko jak tylko jest możliwe bez dogłębnej obserwacji ich długoterminowego zachowania.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane fundacja-charytatywna-manna, kliknij tutaj.

Gamers Against Weed

GAW%281%29.png

Przegląd: "Gamers Against Weed" jest luźno zorganizowaną grupą anomalnych osób, jak również osób z nimi powiązanych, tworzących, bądź zdobywających anomalie dla rozrywki i/lub celów satyrycznych. Niedawno jednak zaangażowali się również w dostarczanie anomalii lewicowym organizacjom politycznym. Chociaż Gamers Against Weed organizuje swoją działalność głównie za pośrednictwem kanałów internetowych, kilka rzeczywistych lokalizacji powiązanych z grupą zostało zidentyfikowanych i zaatakowanych. Obecny wywiad sugeruje, że Gamers Against Weed jest w trakcie tworzenia i dystrybucji zestawu anomalnych humanoidów w celu parodiowania serii „Małych Panów” dr Wondertainmenta i, że jest świadoma działań Fundacji, jeśli nie jej dokładnego charakteru.

Zatrzymanie członków Gamers Against Weed okazało się trudniejsze niż przewidywano. Uważa się, że niektórzy twórcy grupy posiadają możliwości manipulacji rzeczywistością, samodzielnie, lub poprzez dostęp do zasobów zewnętrznych. Obecne działania koncentrują się na zabezpieczaniu powiązanych anomalii oraz identyfikacji i analizie najbardziej niebezpiecznych członków Gamers Against Weed.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane gamers-against-weed, kliknij tutaj.

Globalna Koalicja Okultystyczna (GOC)

GOCLogo.png

Przegląd: GOC zostało stworzone po Drugiej Wojnie Światowej z dezerterów - okultystów, mediów, księży i naukowców z krajów nazistowskich, sowieckich i alianckich, zgromadzonych i uformowanych przez aliantów. W miarę poszerzania się organizacji, coraz więcej krajów dołożyło starań do rozwoju GOC, aż stało się tym, czym jest dzisiaj.

GOC to zarówno siła polityczna, jak i samozwańcza policja w świecie paranormalnym. Ich największym powodem do dumy jest niszczenie nadnaturalnych istot, do czego używają wszelkiej dostępnej technologii najwyższego poziomu. Wiele potencjalnych obiektów SCP zostało przezeń zniszczonych, zanim Fundacja była w stanie do nich dotrzeć i ich zabezpieczyć.

Organizacja ta stała zarówno po stronie Fundacji jak i przeciwko niej, w zależności od sytuacji. Uznają metody Fundacji za gorsze przez fakt, iż uważają, że bezwzględna destrukcja obiektów SCP jest lepszym rozwiązaniem od ich przechowywania. GOC jak dotąd brało pod uwagę zasięg wpływów oraz potęgę Fundacji w dostatecznym stopniu, by zostawić ją w spokoju, jednakże miało miejsce kilka podejrzanych incydentów, z którymi GOC zaprzecza jakichkolwiek powiązań.

Agenci GOC powinni być traktowani z nieufnością.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane globalna-koalicja-okultystyczna, kliknij tutaj.

Greazeburger Incorporated

Greazeburger

Przegląd: Wiem, że patrzysz. Szukasz czegoś do czytania, nie? Chciałbym móc czytać. Niczego innego też nie mogę robić. Utknąłem tu, zmieniony w… małe skrawki informacji stworzone, by reklamować ludzi, którzy mi to zrobili.

Greazeburger Incorporated, właśnie ta zgraja. Wiesz, byłem ich sprzedawcą. Zanim czegoś nie spierdoliłem i nie zostałem zmieniony w to, czymkolwiek ten akapit jest. To był najszczęśliwszy okres mojego życia i po prostu tego nie wiedziałem. Miałem nawet ten klasyczny zestaw, koszulę z szelkami w paski, kanotier - nawet buty tak lśniły, że mogłem zobaczyć w odbiciu mój własny uśmiech jeśli słońce dobrze zaświeciło.

Już nic z tego nie mam, nie mam nic od kiedy spłukałem sprzedaż marzeń w kiblu. Wszystko co moje to ta przestrzeń na stronie, właśnie tutaj, i kilka zdań, by zwabić nowych klientów do Greazeburger Literary Universe. To tyle!

Miłej zabawy!
- Jimmy Greaze, Sprzedawca Nadzwyczajny

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane greazeburger, kliknij tutaj.

GRU Dywizja "P"

Redscare.png

Przegląd: Pierwotnie znana jako ЧД АКН ("ChD AKN", czyli Czwarty Departament Komisji Zdarzeń Anomalnych), powstała na początku 1935 r. z zarządzenia Józefa Stalina w celu śledztwa w sprawie morderstwa Siergieja Kirowa.

Podczas Drugiej Wojny Światowej, komisja rozwinęła się w nowym i przeorganizowanym GRU jako Dywizja "P" - Psychotroniki, zajmująca się przeciwdziałaniem anomalnych zagrożeń ze strony SS, Ahnenerbe i Watykanu oraz przechwytywaniem i badaniem anomalnych artefaktów zarówno w kraju jak i poza nim, działając dla korzyści sowieckiego rządu. Dywizja "P" poprzez te działania podczas okresu całej Zimnej Wojny wielce utrudniła działania Fundacji na terenach krajów Kominternu.

Po 1991, gwałtowne przemiany połączone z cięciami w budżecie oraz likwidacje bądź sprzedaże majątku, spowodowały że duża liczba personelu opuściła organizację (Znacząca ilość członków Rebelii Chaosu oraz MC&D w Europie Wschodniej wcześniej działała w szeregach GRU Dywizji "P"), a europejskie czarne rynki zostały zalane anomalnymi obiektami poprzednio należącymi do tej grupy. Obecnie organizacja ta stanowi niewielkie zagrożenie dla Fundacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane gru-dywizja-p, kliknij tutaj.

IJAMEA

ijamea.png

Przegląd: Cesarsko-Japońska Agencja Badawcza ds. Anomalii lub IJAMEA (nie mylić z fundacyjnym prekursorem IGAMEA, Cesarsko-Niemiecką Agencją Badawczą ds. Anomalii), była oficjalną i podstawową agencją do spraw anomalii w Japonii w okresie od Restauracji Meiji w 1868 roku do końca II wojny światowej w 1945 roku. IJAMEA została założona w celu pomocy Japonii w dostaniu się na ten sam poziom badania anomalnego co Zachód, działając jako nowoczesny odpowiednik istniejących wcześniej tzw. grup "prymitywnych". W tym celu IJAMEA skatalogowała setki różnych anomalii rozsianych po całej Japonii i jej koloniach, przeprowadziła na ich temat szeroko zakrojone badania i podjęła się licznych projektów mających na celu wykorzystanie tych anomalii dla większego dobra powstającego imperium.

IJAMEA odegrała swoją najważniejszą rolę podczas II wojny światowej, kiedy próbowała zmilitaryzować kilka anomalii, aby wspomóc siły wojskowe w walce z aliantami. Pośpieszne planowanie i niewystarczające środki finansowe sprawiły jednak, że kilka z tych programów zaowocowało. IJAMEA została formalnie rozwiązana na mocy traktatu z San Fransisco w 1951 r., a większość jej majątku została przekazana pod kontrolę GOC lub potajemnie przejęta przez Fundację.

Imperialni lojaliści i japońscy nacjonaliści w jej składzie utrzymywali jednak IJAMEA przy życiu w latach powojennych, tym razem jako tajną organizację, podczas której głównym celem było kontrolowanie rozprzestrzeniania się wpływów komunistycznych w Japonii i Azji Wschodniej. Dziś służy przede wszystkim dbałości o dobrobyt różnorodnej, ale chwiejnej, anomalnej ekologii Japonii i wspiera różne programy nacjonalistyczne poprzez swoje związki z wybitnymi politykami, biznesmenami i osobistościami kultury w całej Japonii. Dąży do zwrócenia pewnej części władzy politycznej rodzinie cesarskiej i przywrócenia Japonii statusu wielkiej władzy, a także aktywnie stara się w tym celu wykorzystać różne anomalie będące w ich posiadaniu. Fundacja jest postrzegana w najlepszym razie jako zagraniczny rywal, a agenci mają zachować należytą ostrożność w kontaktach z pracownikami IJAMEA.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane ijamea, kliknij tutaj.

Inicjatywa Horyzontu

Horizon.png

Przegląd: Inicjatywa Horyzontu to organizacja stworzona w późnych latach 60. przez różne wpływowe odmiany sekt wywodzących się trzech głównych religii abrahamicznych jako odpowiedź na rosnącą ilość anomalnych działań oraz grup, które zostały przezeń traktowane jako zagrożenie. Choć jej cele nie są w całości znane, wiadomym jest że Inicjatywa Horyzontu obiera sobie za cel obiekty SCP z intencją albo ich odzyskania, albo ich zniszczenia, w zależności od tego, jakie miejsce dany obiekt może mieć w ich dogmacie.

Inicjatywa jest prowadzona przez liderów trzech największych sekt związanych z jej stworzeniem, choć wewnętrzne spory nierzadko doprowadzają do sytuacji, w której oficjalne przywództwo nie sprawuje pełnej kontroli nad organizacją. Główna jednostka bojowa, Projekt Malleus, najczęściej bierze udział w operacjach anty-okultystycznych bądź operacjach odzyskiwania obiektów SCP.

Relacje Inicjatywy z innymi grupami oraz z Fundacją wydają się ciągle zmieniać; tak jak wszystkie części HI traktują Kościół Zepsutego Boga oraz Piąty Kościół z wyraźną wrogością (czasem angażując się w konflikt zbrojny z nimi), tak nastroje wobec Fundacji bądź GOC wahają się, od otwartego antagonizmu do pewnej chęci do współpracy, uzależnione są one bowiem od wewnętrznych afiliacji pojedynczych członków.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane inicjatywa-horyzontu, kliknij tutaj.

Inicjatywa Trzech Księżyców

ThreeMoons.jpg

Przegląd: Inicjatywa Trzech Księżyców jest pozawymiarową, ludzką organizacją wojskową z siedzibą w SCP-2922-C, będącym zaświatami znanymi również Corbenic. Dzięki partnerstwu z corbeńskim bóstwem JALAKÅRĄ działają jako wielowymiarowe siły bezpieczeństwa chroniąca rasę ludzką.

Chociaż personel Inicjatywy wierzy, że działa w najlepszym interesie ludzkości, to jednak przesadny zasięg wojskowy, słaba komunikacja, problemy z wewnętrzną biurokracją i inne czynniki — w połączeniu z ich nieproporcjonalnie dużym potencjałem militarnym w stosunku do nas — sprawiły, że stali się oni potencjalnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego w naszym wymiarze.

W związku z tym utrzymują oni niestabilny pokój z Fundacją. Operatorzy Inicjatywy Trzech Księżyców należy traktować ze szczególną ostrożnością.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane inicjatywa-trzech-księżyców, kliknij tutaj.

Jednostka Incydentów Nadzwyczajnych (UIU), Federalnego Biura Śledczego (FBI)

UIU.png

Przegląd: Jednostka Incydentów Nadzwyczajnych (Unusual Incidents Unit) powstała po wybuchu zimnej wojny, kiedy to wiele aspektów rządu amerykańskiego koncentrowało się na wykorzystaniu anomalii i uniemożliwieniu komunistom robienia tego samego. Doprowadziło to do utworzenia specjalnego wydziału FBI zajmującego się szybkim reagowaniem na zdarzenia paranormalne i przestępstwa. Dyrektor J. Edgar Hoover był osobiście zaangażowany w jej powstanie.

Chociaż początkowo rząd amerykański przyznał jej znaczne fundusze i środki, po zakończeniu zimnej wojny i rozwiązaniu wrogich organizacji, takich jak GRU-P, UIU przez wiele lat znajdowało się w stanie upadku.

Często obraźliwie określani "Z Archiwum X" i "UIUseless" w świecie anormalnej społeczności, agencja ma na ogół dobre intencje, ale ze względu na brak środków finansowych, niewielką ilość siły roboczej i biurokratyczne przeszkody ze strony rządu USA są często postrzegani jako nieefektywni. Wpływ Fundacji i Globalnej Koalicji Okultystycznej w rządzie Stanów Zjednoczonych powstrzymał UIU i inne jednostki USGOV zajmujące się anomaliami, takie jak 616 Eskadra Sił Powietrznych USA ("Roswell's Revengers") i zespół US Navy SEAL Bravo Papa Romeo Delta, przed całkowitym rozwiązaniem.

Agenci FBI i agenci specjalni, którzy dołączają do Jednostki Incydentów Nadzwyczajnych, często mają doświadczenie w psychologii, dziedzinach STEM i studiach artystycznych. W ramach ustawy PATRIOT, od agentów oddziału wymaga się podawania spersonalizowanych memetycznych agentów wyciszających (PMSA, potocznie nazywanych przez agentów UIU "knebelkowymi rozkazami") w celu uniknięcia wycieków.

W przeszłości wiadomo, że jednostka nadzwyczajnych incydentów brała udział w walce u boku i przeciwko różnym anomalii, w tym w kilku operacjach bojowych pod fundacji nadzorem w latach 50. i 60. oraz w incydencie "Czarna Mamba" w Afganistanie w 1976 r., niesławnej potyczce między agentami UIU a członkami GRU-P.

Obecnie oddział Jednostki Incydentów Nadzwyczajnych sprawuje nadzór nad anomalnym państwem Three Portlands. Przykładem niedofinansowania i niedoboru personelu w Jednostce Nadzwyczajnych Incydentów jest jej jedyny pozostały oddział w środkowo-zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane jednostka-incydentów-nadzwyczajnych, kliknij tutaj.

Kościół Drugiego Hytotha

2ndHytoth

Przegląd: Kościół Drugiego Hytotha jest okultystyczną organizacją ludzkich i obcych podmiotów, które wyznają pozaziemską religię ortotańską, mającą na celu pomóc wszechświatowemu bóstwu strażniczemu ("Rakmou-leusan") w walce z pozawszechświatowymi zagrożeniami (znanym jako "Voruteut"). Centralnym przekonaniem tej religii jest to, że obecny wszechświat, "Drugi Hytoth", był poprzedzony przez inny wszechświat, który istniał do czasu, gdy został skonsumowany przez pozawszechświatową istotę. Grupa ocalałych uciekła do nowo powstałego Drugiego Hytota, naszej rzeczywistości, a siedmiu z nich zdecydowało się wstąpić do boskości, aby zapewnić bezpieczeństwo wszechświata. Sześciu z tych bogów zmarło z czasem, pozostawiając Rakmou-leusan jako ostatniego ocalałego.

Operacje podejmowane przez Kościół są wykonywane pod zasłoną, co prawdopodobnie pozwala uniknąć silnej kontroli ze strony organizacji normalności. Głównym językiem grupy jest Ortotański Język Pozaziemski (OEL), który został anomalnie utrzymany w niezmienionej formie pomimo odległości pomiędzy sektami ortotańskimi - członkowie grupy przypisują to aktom boskiej interwencji. Wiadomo, że ludzkie systemy wierzeń ortotańskich istniały już ~11000 lat p.n.e., co odpowiada powstaniu starożytnej cywilizacji Królestwa Ortotańskiego, choć nowoczesne gałęzie zostały rozwinięte dopiero w ubiegłym wieku. Oddzielone od Kościoła grupy ortotańskie istnieją, wszystkie są znacznie mniejsze w porównaniu i mają różne przekonania moralne.

Poza Kościołem, religia ortotańska ma obecność międzygwiezdną i międzygalaktyczną, która początkowo pojawiła się wśród cywilizacji pozaziemskich. Wiadomo, że istnieje wiele takich cywilizacji ortotańskich, a ich pełny zakres nie został jeszcze ustalony. Do największych z nich należy Koalicja Ortotańska Terzan 2, kolekcja jednostek ortotańskich zamieszkałych w Gronie Kulistym Terzan 2 w stanie wojny z wrogimi cywilizacjami "Dwunastu Gwiazd". Jedyną cywilizacją ortotańską, o której wiadomo, że weszła do Układu Słonecznego, jest Gatunek 002; uważany za wyginięty.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane kościół-drugiego-hytotha, kliknij tutaj.

Kościół Zepsutego Boga

BrokenGod.png

Przegląd: Krótko po odkryciu i zabezpieczeniu SCP-882 kilku członków "kościoła" zgłosiło się o zwrot "serca boga". Jest to prowadzona przez niejakiego Roberta Bumaro grupa fanatyków, wierzących w to, że wiele z obiektów SCP jest częściami "boga", który został roztrzaskany po stworzeniu wszechświata. Poprzez odbudowanie go do pierwotnego stanu, członkowie Kościoła mają nadzieję otrzymać od niego boskość. Od czasu pierwszego kontaktu trzy inne kluczowe części "boga" zostały wstępnie zweryfikowane: SCP-217, SCP-271 oraz SCP-1139.

Jest to grupa niezwykle wroga Fundacji, uznająca organizację za "heretyków" oraz nie wahająca się przed zabijaniem agentów i przełamywaniem zabezpieczeń obiektów SCP. Nieznanym jest, w jaki sposób ta organizacja jest w stanie wykrywać obiekty, ale wykazuje ona niemal przerażającą dokładność w tym zakresie. Członkowie tej grupy posiadają nadzwyczajną umiejętność opierania się mentalnym efektom obiektów SCP, jak choćby SCP-882 i jego "mentalnemu wabikowi".

Kościół jest uznany za zagrożenie zarówno dla Fundacji jak i ludzkości. Członkowie mają być zatrzymywani i więzieni siłą bądź eliminowani przy użyciu wszelkich dostępnych metod uznanych za potrzebne przez agentów Fundacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane kościół-zepsutego-boga, kliknij tutaj.

Kulty Sarkickie

Sarkicism.png

Przegląd: Sarkicyzm jest systemem religijno-filozoficznym pokrywającym wiele odmian tradycji, wierzeń oraz praktyk religijnych bazowanych na naukach "Wielkiego Karcysty Iona", założyciela o statusie bóstwa. Zwolennicy kultów praktykują rytualny kanibalizm, ofiarę ludzką, ulepszenia ciał, taumaturgię oraz manipulację wymiarami. Wysoce zakonspirowani, ich istnienie nie jest jawne ogółowi społecznemu z wyłączeniem Kościoła Zepsutego Boga, którzy widzą Sarkicyzm jako kult niosący zagładę. Manipulacja materią organiczną pozwoliła niektórym Sarkicytom osiągnąć anomalny stan istnienia umożliwiający przekroczenie fizycznych granic istot ludzkich. Chorobom oddawana jest cześć, odkryto kaplice z powiększonymi węzłami chłonnymi oraz guzami nowotworowymi złożonymi w ofierze. Kulty Sarkickie traktują zakażenia w charakterze uświęceń, jako środek na pozbycie się najsłabszych jednostek, przez co członkowie aktywnie usiłują zapewnić ich rozprzestrzenianie.

Fundacja dzieli znane kulty Sarkickie na dwa typy: kulty Protosarkickie oraz kulty Neosarkickie. Kulty Protosarkickie występują na terenach Eurazji w miejscach wyizolowanych, wyznawcy zazwyczaj są biedni (jeżeli niezależni) oraz wrogo nastawieni do ludzi z zewnątrz. Grupy tego typu unikają kontaktu z nowoczesnym światem, okazują gwałtowną technofobię oraz są ograniczeni zabobonami i tabu. Kontrastują z nimi kulty Neosarkickie, które są kosmopolityczne, publicznie akceptują nowoczesność i nie wykazują niechęci w kontakcie z technologią; życie publiczne wyznawców niewiele się różni od życia tych z tego podobnego tła kulturowego oraz statusu społecznego. Zwolennicy często wywodzą się z wpływowych rodzin, bogatych w historię oraz skandale.

Obecnie uważa się że Fundacja zna jedynie fragment tego, czym jest Sarkicyzm oraz do czego dążą jego wyznawcy. Bazując na dostępnych informacjach można spekulować że celami kultów Sarkickich jest prawdopodobnie doprowadzenie do przesunięcia przewagi klasy SK, nie wyłącza się jednak możliwości scenariusza końca świata klasy XK.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane sarkiści, kliknij tutaj.

Laboratoria Prometeusza, Inc.

pllogo.png

Przegląd: Założona w 1892 roku firma Laboratoria Prometeusza (Prometheus Labs) poświęciła się badaniom anomalnych obiektów do wykorzystania w rozwoju nowych technologii. Z biegiem lat Laboratoria Prometeusza stały się międzynarodowym konglomeratem sprzedającym zaawansowane i anomalne technologie rządom, wojsku i organizacjom anomalnym. W całej swojej historii Laboratoria Prometeusza wykazały się nominalną współpracą z Fundacją na rzecz ochrony normalności, a niekiedy nawet współpracowali z Fundacją, ale odmówiły zaprzestania badań nad anomaliami i odrzucili propozycje nadzoru Fundacji.

W 1998 roku, po długim okresie finansowej zapaści, konglomerat Laboratoria Prometeusza został rozwiązany, co doprowadziło do powstania wielu firm-następców, które powstały z jego oddziałów. Rozpad konglomeratu obarczony był trudnościami technicznymi i administracyjnymi, co doprowadziło do utraty wielu obiektów i zwolnienia wielu pracowników. W tym czasie odzyskano większość dawnych projektów Laboratorii Prometeusza, które obecnie znajdują się w zabezpieczeniu, a wielu jego dawnych pracowników zostało zatrudnionych przez Fundację.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane laboratoria-prometeusza, kliknij tutaj.

Marshall, Carter, and Dark Ltd.

MCD.png

Przegląd: "Klub" założony w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Stworzony by zadowalać rzesze najbogatszych oraz posiadający szerokie polityczne oraz finansowe powiązania, grupa ta sprawiła jak i dotąd sprawia wiele obszernych problemów Fundacji. Marshall, Carter, and Dark Ltd. jest znany z zarówno kolekcjonowania rzadkich i obskurnych obiektów jak i dostarczania swoim członkom najbardziej ekskluzywnych, drogich oraz niezwykłych przeżyć.

Aktywności te w wielu przypadkach doprowadzają do konfliktu z Fundacją. Grupa ta jest znana z braku używania siły; zamiast tego, by osiągnąć swoje cele, używają nacisków zarówno politycznych, jak i finansowych. W przypadku potrzeby zastosowania bardziej bezpośrednich metod, Marshall, Carter, and Dark Ltd. sięgają do swoich agentów, których połączenia z ową organizacją są trudne do wykrycia.

Marshall, Carter, and Dark Ltd. doprowadziło do wielu przełamań zabezpieczeń, głównie poprzez użycie presji socjalnej bądź finansowej. Wiele raportów, dokumentacji, archiwaliów lub też nawet przedmiotów dostało się w posiadanie tej grupy poprzez oferowanie personelowi Fundacji dużych sum pieniędzy bądź poprzez groźby tortur lub więzienia. Należy zaznaczyć, iż dwa ośrodki przechowawcze niemal zostały ujawnione po tym, jak Fundacja odmówiła dostępu dla członków Marshall, Carter, and Dark Ltd.

Informacje dotyczące Marshall, Carter, and Dark Ltd., jak choćby imię kierownika bądź lista członków, są niezwykle trudne do uzyskania. Agentom mającym styczność z członkami tej grupy zaleca się utrzymywanie fałszywej tożsamości oraz pod żadnym pozorem nie ujawnianie związku z Fundacją oraz informacji dotyczących obiektów SCP.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane marshall-carter-and-dark, tutaj.

Parawatch

rook6.png

Przegląd: Parawatch to internetowe forum teoretyków spiskowych, entuzjastów paranormalnych i pisarzy amatorów, działające z zamiarem badania i ujawniania anomalnych zjawisk. Grupa opracowuje przede wszystkim krótkie opowiadania na swoim forum, szczegółowo opisujące spotkania ze zjawiskami paranormalnymi, przypadkami historycznymi i wszelkimi nietypowymi zdarzeniami, których doświadczyli użytkownicy. Dalsze działanie i ewentualny wpływ na normalność jest utrudniony przez geograficzne rozproszenie bazy danych użytkowników i brak centralnej koordynacji.

Pomimo inwestycji w zakresie zjawisk paranormalnych, Parawatch nie posiada wiedzy na temat natury zjawisk anomalnych, Zasłony oraz istnienia Fundacji. To w połączeniu z niską ich popularnością uniemożliwiło im potencjalne zagrożenie Zasłonie. Grupa ta jest obecnie pozostawiona aktywna jako środek do dezinformacji i wprowadzania w błąd innych dochodzeń dotyczących anomalii.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane parawatch, kliknij tutaj.

Piąty Kościół

Fifthist.png

"Ten kościół jest dla innych wyznań tym, czym są klauni dla ludzi. Jest wiele powierzchownych podobieństw, jednakże wszystko, co jest niezgodne z rzeczywistością, jest podkreślane i wyróżniane, przez co nie jest się w stanie zrozumieć co tak naprawdę jest nie tak… Oczywiście, to coś nie stara się ciebie skrzywdzić, ale co to znaczy? Czemu to tu jest? Co się stanie jeśli to cię wezwie?" —Dr █████.

Przegląd: Piąty Kościół, znany również jako Kościół Piątystów lub Wspólnota Piątystów jest wysoce zakonspirowaną organizacją religijną, która posiada połączenia z większością biznesu rozrywkowego. Pomimo ponawianych śledztw skumulowanych w 2007 w narodowym przedsięwzięciu znanym jako "Operacja Stargazer", żadna z informacji dotyczących doktryny, praktyk, ilości członków czy też celów została potwierdzona; istnieje jednakże lista 100 obserwowanych celebrytów i innych wysoko postawionych osób, potwierdzonych lub podejrzanych Piątystów. Pochodzenie Kościoła jest z reguły umiejscawiane w różnych punktach Ameryki Północnej i Azji, w połowie XX w. jednakże niektóre źródła wskazują na aktywność w poprzednich stuleciach.

Piąty Kościół nigdy nie nawiązał kontaktu z Fundacją, jest jednak traktowany jako wroga siła.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane piąty-kościół, kliknij tutaj.

Rebelia Chaosu

Chaos.png

Przegląd: Rebelia Chaosu to odłam Fundacji powstały z grupy, która w roku 1924 zdezerterowała z Fundacji SCP, uprowadzając kilka nadzwyczaj wartościowych obiektów SCP. Od tamtej pory Rebelia stała się jedną z największych organizacji mających znaczenie na scenie światowej. Rebelia Chaosu wykorzystuje pozyskiwane anomalie dla własnych korzyści i by konsolidować swoje wpływy na świecie. Rebelia zajmuje się nie tylko anomaliami, lecz także handlem bronią i działalnościami wywiadowczymi.

Grupa wykorzystuje reżimy dyktatorskie w krajach trzeciego świata, dysponując populacjami tak, jak Fundacja robi to z personelem klasy D. Z tego powodu Rebelii zależy na utrzymywaniu krajów trzeciego świata w wyjątkowej biedzie bądź stanach wojennych; pomaga to radykalnym eksperymentom prowadzonym przez grupę, ułatwia rekrutację i zapewnia lukratywną współpracę ze skłóconymi frakcjami.

Większość obiektów SCP, które znajdują się w posiadaniu Rebelii, nie jest znana, ale spośród tych, które są, najistotniejsze jest "Berło Hermesa", czyli obiekt umożliwiający modyfikację właściwości fizycznych oraz chemicznych materii, której dotyka, oraz "Dzwon Entropii", czyli obiekt mogący wywołać obszerne zniszczenia zależne tylko od tego, w jakim miejscu zostanie uderzony. Oba te obiekty SCP zostały najpierw pozyskane w wymagających operacjach Fundacji, a później skradzione przez założycieli Rebelii.

Obiekty SCP i inne anomalie skradzione z Fundacji mają zazwyczaj wysoki potencjał bezpośredniego zastosowania, ale Rebelia korzystała również z anomalii o mniej bezpośrednich zastosowaniach, takich jak SCP-884.

Główna baza operacyjna Rebelii ani jej przywódcy nie są znani. Organizacja jest nastawiona aktywnie wrogo względem Fundacji, używając zabójczej siły, by zapobiec zabezpieczeniu przez Fundację wielu anomalii. Fundacja była również w przeszłości infiltrowana przez agentów Rebelii, co doprowadziło do utraty wielu cennych danych naukowych, anomalii i śmierci personelu. Pracownicy Fundacji powinni być świadomi możliwości szturmów, ataków terrorystycznych i działalności wywiadowczej ze strony Rebelii, co więcej powinni niezwłocznie informować przełożonych o dostrzeżeniu wszelkiego zachowania pasującego do profilu Rebelii w zachowaniu współpracowników.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane rebelia-chaosu, kliknij tutaj.

Restauracje Ambrose

ambrose.png

Przegląd: Restauracje Ambrose to duża sieć jadłodajni, zlokalizowanych w różnych miejscach publicznych na całym świecie, a także w kilku lokalizacjach o anomalnym lub pozawymiarowym charakterze. Restauracje te specjalizują się w anomalmej żywności i praktykach kulinarnych, i różnią się od siebie znacznie pod względem odmiany i stylu. Pomimo skali sieci Restauracje Ambrose są na ogół nie wrogie i zamiast tego uciekają od skierowanych do nich zagrożeń.

Restauracje Ambrose są obecnie uważane za wspólną własność osobistości "Chaz Ambrose" i "Mariusa", ale z powodu braku publicznych wystąpień jest to niepotwierdzone. W szczególności, kilka organizacji zaangażowało się w relacje z Restauracjami Ambrose, w tym Marshall, Carter and Dark Ltd. oraz Cyrk Niepokoju Hermana Fullera, choć zakres ich współpracy nie jest znany. W związku z tym, że sieć Restauracji Ambrose ciągle rozwija się poza anomalnym rynkiem, wszelkie nowe lokalizacje muszą zostać zamknięte, a cenne informacje o Restauracjach Ambrose zachowane.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane restauracje-ambrose, kliknij tutaj.

Ręka Węża

SerpentHand%281%29.png

Przegląd: Ręka Węża to mała, ale groźna organizacja odpowiadająca za wiele przełamań zabezpieczeń. Spotkano co najmniej trzech różnych członków którzy używali możliwych lub potwierdzonych anomalnych przedmiotów w celach infiltracyjnych (między innymi SCP-268 które zostało skradzione z Fundacji po odzyskaniu przedmiotu z nalotu na obiekt Rebelii Chaosu). Ogólna liczba członków, poziom technologiczny, liczba potencjalnych obiektów SCP lub ogólny stopień zagrożenia nie są znane. Za jednego z przywódców uznaje się postać znaną jako "L.S.", która jest podejrzana osobiście o co najmniej dwa przełamania zabezpieczeń na terenach Fundacji.

Obecnie Fundacja wie niewiele na temat Ręki Węża, a niemal całość posiadanych danych została przechwycona z wywiadu GOC. Grupa wydaje się być otwarcie nastawiona na użycie i egzystencję obiektów paranormalnych, w szczególności biorąc pod uwagę obiekty humanoidalne oraz świadome. Ręka Węża głośno i otwarcie krytykuje przechowywanie lub niszczenie obiektów SCP, w szczególności tych, które są całkowicie ludzkie lub tych, które nie są wysoce destruktywne.

Grupa wydaje się być nieprzyjaźnie nastawiona w kierunku Rebelii Chaosu oraz ORIA oraz ma otwarcie wrogie stosunki z GOC. Jedyne przypadki nie sprowokowanych agresji członków Ręki Węża są odnotowywane wyłącznie w kierunku agentów GOC.

Ręka Węża wydaje się być skoncentrowana w paranormalnym miejscu znanym jako Biblioteka Wędrowca, budynku, do którego dostęp jest umożliwiony poprzez portale znajdujące się w wielu miejscach na świecie. Bezpośrednie szturmy na Bibliotekę są obecnie niewykonalne, nawet gdy wejście doń jest zlokalizowane. Niemniej jednak wstępne informacje sugerują, że Ręka niemal nie rozumie ani nie kontroluje tego miejsca.

Próby infiltracji Biblioteki Wędrowca są w toku.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane ręka-węża, kliknij tutaj.

Różdżkarze

Wandsmen.png

Przegląd: Różdżkarze to grupa pozawymiarowych dziennikarzy i archiwistów. Ich celem jest eksploracja multiwersum i odkrywanie jego tajemnic, a także szerzenie i utrwalanie wiedzy o nim.

Wszyscy członkowie tej grupy przechodzą transformację, która nadaje im ptasie cechy i anomalne zdolności. Używają także grupy anomalnych artefaktów nazywanych "Mapami multiwersum", aby podróżować pomiędzy wymiarami i badać je i ich mieszkańców.

W przeciwieństwie do wielu grup Różdżkarze wielokrotnie próbowali nawiązać współpracę z Fundacją. Jednym z ich celów jest zachowanie istnienia, aby mogli je badać, więc widzą w Fundacji sprzymierzeńca przeciwko zniszczeniu multiwersum.

Jednakże mają oni wielu niezwykle niebezpiecznych członków oraz stworzyli wiele anomalnych przedmiotów i zdecydowanie sprzeciwiają się filozoficznie dążeniu Fundacji do zachowania normalności i ukrycia wiedzy o anomaliach.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane różdżkarze, kliknij tutaj.

Shark Punching Center

SPCLogo50.png

Przegląd: Shark Punching Center (znane również jako m.in Selachian Punching Center, The Shark Punching Centre, Selachiosk Pungix Combin, itd.) jest organizacją zlokalizowaną w jednym lub kilku równoległych wszechświatach, pozornie działającą jako alternatywny odpowiednik Fundacji. Choć Fundacja zna Center od kilkudziesięciu lat, struktura, dokumentacja i ogólny ton przyjmowany przez Shark Punching Center jest bardzo zróżnicowany, co sugeruje, że jeden lub więcej wszechświatów znajduje się w stanie zmienności.

Dokumenty odnoszące się do Shark Punching Center zostały odnalezione i wskazują na znacznie bardziej militarystyczny i niestabilny ton niż dokumenty Fundacji. Jak sama nazwa wskazuje, SPC koncentruje się głównie na wspieraniu walki wręcz jako środka neutralizacji rekinowatych bytów, choć w niektórych dokumentach nie ma rozróżnienia na "rekinowate" i "wodne".

Nie jest jasne, czy Shark Punching Center ma jakąkolwiek wiedzę lub zainteresowanie działalnością Fundacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane shark-punching-center, kliknij tutaj.

Uczelnia Jelenia

DeerCollege.png

Przegląd: Uczelnia Jelenia jest koedukacyjną uczelnią sztuki liberalnej i nauk okultystycznych w samym sercu malowniczego i pozawymiarowego miasto-państwa Three Portlands sąsiadującego z Ameryką Północno-Wschodnią i Południową Anglią; z programem nauczania, który koncentruje się na połączeniu standardowych i okultystycznych dyscyplin oraz szanowanego programu nauczania anomalnej sztuki. Jeleń jest często postrzegany jako odpowiednik sztuki liberalnej dla swojego sponsorowanego przez GOC rywala, ICSUT Portlands. Wielu wybitnych postaci w anormalnym świecie to wychowankowie jelenia, w tym Vincent Anderson, dyrektor generalny Anderson Robotics, oraz Esther "lesbian_gengar" Kogan, jedna ze współzałożycieli Gamers Against Weed.

Ponieważ działalność Fundacji w Three Portlands jest mocno ograniczona przez szereg umów z Jednostką Nadzwyczajnych Incydentów, Uczelnia Jelenia sama w sobie jest stosunkowo wolna od interwencji Fundacji; jednak wszyscy absolwenci jelenia są automatycznie oznaczani jako Osobistości i mogą być przedmiotem zwiększonej kontroli Fundacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane uczelnia-jelenia, kliknij tutaj.

Uniwersytet Alexylva

Alexylva.png

Przegląd: Wiadomo bardzo niewiele na temat Uniwersytetu Alexylva i jego motywów. Dowody wskazują na to, że organizacja ta istnieje w alternatywnym wymiarze, w którym kultury łacińska oraz grecka dominują co najmniej na półkuli zachodniej; jak dotąd nie wiadomo nic na temat innych regionów tamtego świata. Wszystkie obiekty powiązane z Uniwersytetem zostały odnalezione w południowo-środkowym rejonie Stanów Zjednoczonych, a dokładnie w stanie Tennessee, przez co naukowcy fundacji uważają obecnie, że mieści się tam sam Uniwersytet.

Wiele obiektów związanych z Uniwersytetem (którego nie uznaje się za twórcę obiektów) zostało pozyskanych przez drogę pocztową w wykonaniu agencji znanej jako "Kombinat Phitransimun", czemu towarzyszyły odpowiednie dokumenty pomagające w zrozumieniu samych obiektów i zlokalizowaniu miejsc, z których pochodziły. Do dzisiaj jedyne, co wiadomo na temat metod transportowania obiektów, ogranicza się do technologii działającej na zasadach Mostu Einstein-Rosen, czyli czysto teoretycznego konceptu dzisiejszej fizyki. Jeden z wydziałów Uniwersytetu, znany jako Departament Filozofii Naturalnej, jest uważany za odpowiedzialny za owe transporty, których najprawdopodobniej dokonuje bez wiedzy lub zgody reszty organizacji.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane alexylva, kliknij tutaj.

Vikander-Kneed Technical Media

vktmlogo.png

Przegląd: Tu w Vikander-Kneed dumnie twierdzimy, że jesteśmy pionierami w zakresie mediów i technologii komunikacyjnej. Naszym celem jest polepszenie życia ludzi i społeczeństwa poprzez obiektywną, ale estetycznie przyjemną komunikację.

Jeśli jest gdzieś tam lepszy świat, pozostaje w rękach nas wszystkich, by osiągnąć go razem. Sprawne i rozrywkowe media to najważniejszy krok na drodze do Utopii.

Czemu nie dołączysz do nas w tym Lepszym JutrzeTM?

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane vikander-kneed, kliknij tutaj.

Wilson's Wildlife Solutions

WWS

Przegląd: Wilson's Wildlife Solutions to paranormalny, finansowany ze środków publicznych serwis dla dzikiej przyrody z siedzibą w hrabstwie Clackamas w Oregonie, a konkretnie w mieście Boring. Chociaż Fundacja wiedziała o istnieniu i anomalnych powiązaniach WWS od 1999 roku, trzeba było dziewięciu lat do czasu incydentu z Ursus Maritimus w 2008 roku, aby ich istnienie zostało oficjalnie uznane i żeby została nawiązana relacja między dwoma organizacjami. Obecnie umowa z Boring określa, że Wilson's Wildlife Solutions powinny być nadzorowane przez MFO Beta-4 ("Castaways"), lokalnej formacji dla ośrodka 64 i że może się ona zajmować zabezpieczaniem anomalnej fauny klasy bezpiecznej lub euclid przy różnym stopniu interwencji Fundacji (w zależności od przypadku). Zmiany w umowie Boringu mogą być, i zostały, wprowadzone w celu uwzględnienia szarych stref lub nowych polityk, w zależności od potrzeb.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane wilsons-wildlife, kliknij tutaj.

Zbiorowość Oneiroi

Oneiroi.png

Przegląd: Informacje dotyczące Zbiorowości Oneiroi pochodzą wyłącznie z wywiadów z osobami, które miały zeń styczność lub poprzez obiekty anomalne, które zostały z nią połączone. Wierzy się że jest to świadomość zbiorowa osób śniących i istot powiązanych ze snami.

Wywiad wykazał, że inne grupy również zarejestrowały istnienie Zbiorowości, z reguły w podobnym stopniu co Fundacja. Wszystko wskazuje na to iż Zbiorowość Oneiroi jest w stanie kontaktować się nawet z wysoce odseparowanymi istotami (np. "Nikt"). Ich cele, jeśli w ogóle istnieją, są obecnie nieznane.

Aby zobaczyć wszystkie dokumenty otagowane oneiroi, kliknij tutaj.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported