Japońskie Organizacje
ocena: +4+x

JAPOŃSKIE ORGANIZACJE


Przegląd pliku: Obiekty SCP nie zostały całkowicie opanowane w żadnej części świata. Oczywistym jest, że Fundacja musi położyć większy nacisk na walkę z tymi grupami, które wykazały się wiedzą lub posiadaniem anomalii, niż z innymi, które tego nie zrobiły.
Personel posiadający dodatkowe informacje na temat tych lub innych grup powinien natychmiast je zgłosić, aby opracować skuteczny plan rozprawienia się z nimi.


Spis treści

Japońskie Laboratorium Ulepszania i Tworzenia Organizmów (JOICL)

JOICL.png

Przegląd: Japońskie Laboratorium Ulepszania i Tworzenia Organizmów (日本生類創研) zostało odnotowane w kilku sprawach dotyczących anomalnych stworzeń, w tym szerokiego zakresu form życia, takich jak zwierzęta, rośliny i obiekty, które zachowują się jak takie stworzenia.

Ponieważ prawie wszystkie z tych istot przejawiają anomalne właściwości lub dodatkowe funkcje, których nie da się osiągnąć w naturze lub wyjaśnić za pomocą zwykłej współczesnej nauki, Laboratorium nie wydaje się być ograniczone przez ogólną etykę. Uważa się, że jest to placówka badawcza lub grupa badaczy dysponująca jakąś technologią, ale jej rzeczywista sytuacja nie została jeszcze zbadana.

Początkowo sądzono, że nie prowadzi się bezpośredniej dystrybucji ani sprzedaży anomalii stworzonych przez Japońskie Laboratorium Ulepszania i Tworzenia Organizmów, jednak w rzadkich przypadkach potwierdzono, że organizacja sprzedaje swoje wytwory jako produkty komercyjne, takie jak SCP-483-JP czy SCP-1919-JP. Jej cel operacyjny pozostaje jednak nieznany.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako joicl, kliknij tu.

Przemysł Ciężki Tou-Hei

TouHei.png

Przegląd: Przemysł Ciężki Tou-Hei (東弊重工) uważany jest za grupę zajmującą się wytwarzaniem artefaktów, których mechanizm działania nie może być wyjaśniony przez współczesną naukę. Do tej pory Fundacja zebrała wiele materiałów na ten temat, ale szczegółowa struktura organizacji i jej cel nie zostały jeszcze wyjaśnione. Wielu badaczy Fundacji spekuluje, że działalność Przemysłu Ciężkiego Tou-Hei prowadzona jest głównie w Japonii.

Ponieważ zebrane przez tę grupę materiały sugerują, że aktywnie dostarczają oni anomalną technologię osobom nie należącym do nich samych, należy jak najszybciej rozprawić się z tą Organizacją.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako tou-hei, kliknij tu.


Shūshū-In (Agencja Kolekcjonerska)

Shushu.png

Przegląd: Shūshū-In (蒐集院) była japońską organizacją, która zbierała anomalne przedmioty znane Fundacji jako obiekty SCP. Używali oni nienaukowych metod wykorzystujących wróżenie, magię i religię, głównie Shintō1 i Shugendō2. Niektóre z ich procedur okazały się cenne i zostały przejęte przez Fundację jako Specjalne Czynności Przechowawcze.

Po tym jak Fundacja umocniła swoje wpływy w Japonii, większość członków została przejęta przez Fundację i inne Organizacje, ale radykałowie z Shūshū-In wciąż zachowali zebrane obiekty i ukryli je w nadziei na odbudowę organizacji.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako shūshū-in, kliknij tu.

Frakcje Saigi

saiga.png

Przegląd: Frakcje Saigi to organizacje składające się z PoI znanego jako Rokumi Saiga (犀賀六巳) i jego zwolenników.

Rokumi Saiga określa siebie jako naukowca specjalizującego się w fizyce czasoprzestrzennej i jest niezidentyfikowaną osobą, która wydaje się prowadzić swoją działalność w wielu równoległych wszechświatach. Uważa się, że celem tej działalności jest ocalenie docelowych wszechświatów i należących do nich istot ludzkich.

Saiga wydaje się ukrywać wiele anormalnych przedmiotów przywiezionych z różnych równoległych wszechświatów, ale poszukiwania ich przyniosły nikłe rezultaty. Saiga prawdopodobnie zdobył wiedzę o Fundacjach i innych grupach związanych z anormalnymi przedmiotami w procesie podróżowania tam i z powrotem po równoległych wszechświatach i zwraca szczególną uwagę na ukrywanie się przed każdą z tych organizacji.

Saiga ma pewną liczbę ludzkich zwolenników w kilku równoległych wszechświatach. Zwolennicy ci określani są mianem "Frakcji Saigi" i zasadniczo są przyjaźnie nastawieni do ludzkości. Jednakże, ich "istoty ludzkie" odnoszą się do istot ludzkich wszystkich wszechświatów, w tym wszechświatów równoległych, więc często działania "Frakcji Saigi" poważnie szkodzą obecnym wszechświatom, do których należy Fundacja. Ponieważ "Frakcje Saigi" nie trzymają się obecnych wszechświatów, będą działać bez wahania, aby ocalić więcej ludzkości i wszechświatów, nawet jeśli przewidują szkody dla obecnych wszechświatów. Z tego powodu, Fundacja rozpoznaje "Frakcje Saigi" jako Organizację.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako frakcje-saiga, kliknij tu.

"Doktor"

dr.png

Przegląd: "Doktor" jest jednostką lub grupą, która imituje zachowania innych Organizacji.

Potwierdzono istnienie wielu obiektów naśladujących Organizację "Doktor Wondertainment", a także przykłady naśladujące "Fabrykę" i "Japońskie Laboratorium Ulepszania i Tworzenia Organizmów". Większość obiektów stworzonych przez "Doktora" wyrządza szkody użytkownikom. Choć powód jego działalności nie jest znany, to mimo konsekwencji jego działań, sugeruje się, że motywuje go potrzeba zabawy.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako doktor, click here.

Specjalne Siły Medyczne Cesarskiej Armii Japońskiej (a.k.a. "Jednostka Liczb Ujemnych")

Przegląd: Specjalne Siły Medyczne Cesarskiej Armii Japońskiej (特別医療部隊) były jednostką Cesarskiej Armii Japońskiej, zajmującą się badaniami nad okultyzmem i technologią, założoną w 1937 r. w ramach współpracy Armii i Shūshū-In. Jako nazwę zwyczajową nadano jej kryptonim "Jednostka Liczb Ujemnych (負号部隊)".

Jednostka składała się z trzech oddziałów, "Tsuchigumo", "Jofuku" i "Tatara", które prowadziły badania głównie nad magią, naukami przyrodniczymi i inżynierią mechaniczną. Celem organizacji jest badanie i produkcja broni poprzez połączenie magii i nauki, w tym "Projekt Tokijiku" mający na celu stworzenie nieśmiertelnych żołnierzy. Broń ta nie była produkowana masowo, jednak niektóre z nich zostały użyte podczas prawdziwej wojny.

W 1945 r. organizacja została rozwiązana, a większość jej technologii została zebrana przez Fundację po zakończeniu II wojny światowej.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako jednostka-liczb-ujemnych, kliknij tu.

Sprzedawczyni Miyoko

Przegląd: Sprzedawczyni Miyoko3 to osoba lub grupa, która sprzedaje i oferuje produkty lub usługi związane z urodą o anomalnych cechach. Większość sprzedawanych produktów ma wspólne założenia, takie jak "dla kobiet" i "różowe opakowanie", ale potwierdzono również istnienie towarów nie należących do kategorii urody oraz towarów dla mężczyzn. Większość z tych produktów ma na celu rozwiązanie problemów użytkowników, ale powoduje poważne szkody w postaci skutków ubocznych.

Metoda sprzedaży Sprzedawczyni Miyoko obejmuje szeroki zakres, w tym reklamy w domach towarowych i sprzedaży obwoźnej. Chociaż jej wygląd w momencie sprzedaży charakteryzuje się strojem garniturowym, istnieje kilka różnych sprawozdań na temat jej cech fizycznych. Zapisy pokazują, że Sprzedawczyni Miyoko wskazała przynależność do organizacji o nazwie "Iwanaga Beauty Association".

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako sprzedawczyni-miyoko, kliknij tu.

Ulica Pijaństwa

Przegląd: Ulica Pijaństwa (酩酊街), prawdopodobnie duża dzielnica mieszkalna, jest miejscem znajdującym się w równoległym wszechświecie lub w pozawymiarowym świecie. Fundacja odnalazła i zabezpieczyła kilka anomalii, które uważane są za pochodzące z Ulicy Pijaństwa. Ponadto odkryto kilka dwukierunkowo przechodzących wymiarów tranzytowych związanych z naszym światem i Ulicą Pijaństwa. Wszystkie one zostały odkryte w prefekturze Kioto, ale nie istnieją wyłącznie tam.

Podczas gdy część organizacji zajmuje się zbieraniem informacji na temat Ulicy Pijaństwa, Fundacja posiada niewiele informacji na ten temat. W większości wymiaru tranzytowego żyją istoty rozumne, dla których pojęciem egzystencjalnym jest "Pijaństwo, Zapomnienie, Marazm". Te słowa kluczowe można znaleźć rozsiane w danych uzyskanych podczas śledztwa. Chociaż mieszkańcy wymiaru tranzytowego nie zgadzają się z tą koncepcją, nie wykazują obecnie tendencji do aktywnego przeciwstawiania się jej lub przeniesienia się na ulicę Pijaństwa lub do naszego świata.

Jak na razie Fundacja i Ulica Pijaństwa nie są wobec siebie konfliktowo nastawione. Nie wiadomo nawet, czy Ulica Pijaństwa w ogóle zauważyła Fundację. Aby zapobiec nieprzewidzianym wydarzeniom, Fundacja wprowadziła system nietykalności, zabraniając w zasadzie dostępu do Ulicy Pijaństwa. Jednakże, kilku agentów lub członków klasy D wtargnęło na Ulicę Pijaństwa bez pozwolenia lub zanim system ten nie został dobrze wprowadzony, a przypadki, w których udało im się wrócić, były bardzo nieliczne.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako ulica-pijaństwa, kliknij tu.

Organizacja Traktatu o Pokoju i Dobroci Japońskich Grup Anomalnych

PEJEOPAT.png

Przegląd: Organizacja Traktatu o Pokoju i Dobroci Japońskich Grup Anomalnych (JAGPATO) jest organizacją powstałą na podstawie umowy zawartej pod tym samym tytułem przez Fundację i Globalną Koalicję Okultystyczną z Rządem Japonii. Fundacja, jako jedna z głównych organizacji posiadających członkostwo, wywiera duży wpływ na tę grupę.

Choć początkowo pełniła funkcję nadzorcy, który miał trzymać w ryzach japońskie instytucje rządowe intensyfikujące samowolne działania, jej obecna rola wydaje się nieść ze sobą coraz większy zakres odpowiedzialności. Obecnie głównie pośredniczy w konfliktach między grupami członkowskimi, pokojowo rozwiązując starcia między poszczególnymi organizacjami. Czasami pomaga grupom członkowskim współpracować, przyczyniając się do tworzenia dużych sił sojuszniczych.

Niemniej jednak zwrócono uwagę, że istnieje możliwość, że JAGPATO jest związane z anomaliami pozostającymi poza kontrolą Fundacji lub przeciekiem informacji do rządu. Fundacja będzie budować relacje współpracy jako grupa członkowska w czasie trwania dochodzenia.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako jagpato, kliknij tu.

Klub Sekiryu

ukida

Przegląd: Klub Sekiryu4 (石榴倶楽部) to tajne stowarzyszenie, które działa w Kioto5, którego istnienie potwierdzono od połowy XIX wieku. Jego członkowie mają upodobanie do ludzkiego mięsa i nazywają ludzkie mięso "granatem" w związku z opowieścią o Kishimojin (鬼子母神)6.

W Klubie Sekiryu może być maksymalnie 10 członków jednocześnie, każdy z nich przejmuje imię Hashidume (橋詰), Shiina (椎名), Rokkaku (六角), Hayase (早瀬), Usuki (宇宿), Tojo (東条), Funakoshi (舟越), Akitsu (秋津), Teduka (手塚) i Ukita (浮田). Jeśli zwolni się miejsce z powodu wycofania, śmierci lub wydalenia, zostanie zaproszona nowa osoba, więc to samo imię nie oznacza tej samej osoby.

Ich celem jest uprawianie kanibalizmu i organizowanie regularnych spotkań. Tożsamość organizacyjna poza interakcjami nie jest jasna. Wcześniej uważano, że nie stanowią zagrożenia dla Fundacji, jednak ostatnie badania sugerują związek z anomaliami i aktywną współpracę z innymi rządami, dlatego potrzebne są bardziej szczegółowe informacje.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako klub-sekiryu, kliknij tu.

Dreaming Technology

Przegląd: Dreaming Technology (夢見テクノロジー) to grupa zajmująca się produkcją i sprzedażą anomalnych przedmiotów. Choć konkretny cel i filozofia ich działalności nie są obecnie znane, głównie zajmują się oni spełnianiem czyichś życzeń i przyszłych marzeń. Dotychczasowe śledztwo potwierdziło, że używają oni nieznanych technologii i generowanych przez nie anomalii do realizacji czyichś "życzeń/marzeń".

Jednak w wielu przypadkach modyfikują lub usuwają coś ważnego dla podmiotu (np. pamięć, ciało, bliską osobę itp.) jako „cenę” za spełnienie ich marzeń. Z tego powodu zdarzają się przypadki, że "życzenia/marzenia" podmiotu kończą się zupełnie inaczej, niż dana osoba tego chciała. Fundacja jest wobec nich bardzo czujna, ponieważ niektóre z ich anomalii powodują duże szkody w społeczeństwie.

Dreaming Technology reklamuje się głównie poprzez lokalne gazety i ogłoszenia internetowe, w niektórych przypadkach donosi się, że prowadzi sprzedaż indywidualną dla osób z silnymi "życzeniami/marzeniami". Potwierdzono również aktywną współpracę z innymi rządami, ale pełne szczegóły nie są znane. Ponadto obecnie trwają dochodzenia w związku z tym, że istniało prawdopodobieństwo, że informacje wewnętrzne o Fundacji mogły zostać w jakiś sposób uzyskane, ponieważ w przeszłości wykryto anomalie w firmie-przykrywce Fundacji.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako dreaming-tech, kliknij tu.

Tłumaczenia i Transport Trismegistus

TTT.png

Przegląd: Tłumaczenia i Transport Trismegistus (a.k.a. Ttt lub Ttt Co.) składa się z inteligentnych anomalnych bytów i jest organizacją, która przyjmuje charakter firmy. Większość bytów, których przynależność do organizacji została do tej pory potwierdzona, nosi nazwy związane z mitami i folklorem na całym świecie. Na przykład osoba pełniąca funkcję prezesa firmy sama siebie nazywa "Hermesem", który jest bóstwem z mitologii greckiej, a osoba pełniąca funkcję wiceprezesa nazywa się "Thoth", który jest bóstwem z mitologii egipskiej.

Zidentyfikowane do tej pory przedsiębiorstwa obejmują "tłumaczenia", "turystykę", "żywność i napoje", "usługi komunikacyjne", "ośrodki wypoczynkowe" i wiele innych, a szacuje się, że istnieje wiele niepotwierdzonych przedsiębiorstw. Firmy te mają za głównych klientów istoty anomalne, podobne do nich samych, a ich zaplecze kulturowe pochodzi z różnych regionów i czasów. W rezultacie, języki używane w ich firmach zostały zidentyfikowane jako wymarłe języki starożytne, rzadkie języki mniejszości oraz języki liturgiczne, które są uznawane za cenny materiał do badań lingwistycznych.

Organizacja ta ma neutralny lub przyjazny stosunek do Fundacji i społeczności ludzkiej, i jak dotąd nie potwierdzono posiadania lub wykorzystywania przez nią anomalii powstałych z wyraźną wrogością. Z drugiej strony, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ich anomalne przedsięwzięcia zostaną ujawnione opinii publicznej, a dla zachowania normalności Fundacja uważa tę organizację za podmiot alarmowy.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako ttt-co, kliknij tu.

Koigarezaki Shinbun

koigarezaki-news-agency.png

Przegląd: Koigarezaki Shinbun7 (恋昏崎新聞社) jest gazetą, która rozpowszechnia informacje o bieżących wydarzeniach w społeczeństwie paranormalnym. Wykorzystuje głównie wiadomości internetowe jako medium do relacjonowania bieżących wydarzeń w świecie nadprzyrodzonym i rozpowszechnia informacje, które z punktu widzenia zachowania normalności powinny być utrzymywane w tajemnicy przed opinią publiczną. Szczególnie wrogo patrzą na Fundację, a związane z nią historie zawierają fabrykacje i tendencyjne raporty.

Koigarezaki, gdzie znajduje się siedziba Koigarezaki Shinbun, jest Lokacją LoI-0850. Koigarezaki istnieje w innym wymiarze, do którego sposób podróżowania nie jest znany, a zamieszkuje go wielu byłych członków kilku ważnych Organizacji. Uważa się, że większość członków Koigarezaki Shinbun to również byli członkowie tych grup. W rezultacie Koigarezaki Shinbun ma specjalne powiązania z innymi prestiżowymi organizacjami i jest w stanie produkować własne anomalie przy użyciu technologii pochodzących od innych organizacji. Czynniki te utrudniają powstrzymanie działań Koigarezaki Shinbun.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako koigarezaki-shinbun, kliknij tu.

Budownictwo Kisaragi

Przegląd: Budownictwo Kisaragi (如月工務店) jest wspomniane w wielu anomalnych budynkach i obiektach z nimi związanych. Twierdzą, że jest to mała prywatna firma budowlana w regionie Tōhoku8 w Japonii, ale istnieje wiele przykładów nienaturalnej działalności komercyjnej i brak jasnego celu jej działalności.

Chociaż wykazali chęć odpowiedzi na potrzeby swoich klientów w zakresie produkcji i konstrukcji swoich produktów, w wielu przypadkach rezultaty miały nieoczekiwany negatywny wpływ na zaangażowane osoby. Nie jest jasne, czy wynika to z różnic w wartościach wyznawanych przez ogół społeczeństwa, czy też z wyraźnego zamiaru wyrządzenia szkody.

Szczegóły działalności Kisaragi są nadal niejasne, a informacje, które posiadamy do tej pory są ograniczone. Istnieją jednak pewne dokumenty i świadectwa, które łączą ich z "oni" ze starego japońskiego folkloru, a w ich metodach znaleziono wiele śladów czarów i niewyjaśnionych anomalnych efektów. Obecnie badany jest faktyczny stan organizacji, jej członkowie i stosunki ze światem zewnętrznym.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako budownictwo-kisaragi, kliknij tu.

Konfederacja Widmowych Wysp

cicp.png

Przegląd: Konfederacja Widmowych Wysp9 jest federacją wysp, które istnieją w innym świecie. Wyspy członkowskie istniały w naszym świecie do około XIV do XVI wieku, ale przeniosły się do innego świata z powodów takich jak ucieczka przed inwigilacją i kolonizacją przez wielkie mocarstwa. Na podstawie tego wydarzenia narodziła się legenda o wyspach-widmo, czyli wyspach, które kiedyś były opisane na mapach morskich, ale których istnieniu zaprzeczyły badania późniejszych pokoleń.

W świecie CICP istnieje grupa niezwykłych przedmiotów zwanych "reliktami", a szczególnie potężne przedmioty nazywane są inicjałami T lub 丁10 i są używane do obrony wysp członkowskich. Ruch wysp członkowskich jest również spowodowany reliktami, które podobno zostały przeniesione z paranormalnej pomocy cywilizacyjnej znanej jako "Thule". Mówi się, że Thule zniknęło po utworzeniu CICP, a mieszkańcy wysp członkowskich nie znają żadnych szczegółów na ten temat.

Świat CICP i nasz świat nadal mogą się wzajemnie przenikać na wiele sposobów. Odnaleziono również anomalie pochodzące ze świata CICP, a także odnotowano przypadki zniszczenia otoczenia. Nie wiadomo, co mieszkańcy wysp członkowskich sądzą o swojej dawnej ojczyźnie, ale w zależności od rozwoju sytuacji, została ona uznana za Organizację, ponieważ może stać się zagrożeniem.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako cicp, kliknij tu.

Wydział Spraw Specjalnych, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Departamentu Policji Miejskiej

警視庁公安部特事課.png

Przegląd: Wydział Spraw Specjalnych (lub po prostu SAD11) Biura Bezpieczeństwa Publicznego Departamentu Policji Metropolitalnej jest tajną agencją śledczą w ramach Departamentu Policji Metropolitalnej, zorganizowaną w celu zajmowania się zjawiskami anormalnymi i przestępstwami paranormalnymi.

SAD znajduje się pod kontrolą Biura Dochodzeniowego do Spraw Specjalnych Narodowej Agencji Policji, która jest członkiem JAGPATO, a pośrednio podlega wpływom polityki rządu japońskiego i JAGPATO. Ich główne działania mają na celu uchwycenie trendów i powstrzymanie zachowań Organizacji w całej Japonii, złagodzenie wpływu anomalnych jednostek na społeczeństwo oraz ochronę ogółu społeczeństwa przed zagrażającymi anomaliami. Jednak ze względu na problemy biurokratyczne, brak środków finansowych, personelu i sprzętu, ich działalność jest często utrudniona.

Fundacja buduje system współpracy z SAD, ale wzajemna wymiana jest ograniczona ze względu na obawy o wyciek informacji.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako wydział-spraw-specjalnych, kliknij tu.

Dark Sushi

yami.sushi

Przegląd: Dark Sushi (闇寿司) to grupa kucharzy sushi, którzy zajmują się głównie anomaliami związanymi z jedzeniem. Struktura organizacyjna jest podobna do sieci lub firmy w branży restauracyjnej i składa się z wielu restauracji i pracowników w każdej restauracji.

Kilku członków ma anomalię podobną do SCP-1134-JP. Jednakże, "sushi" używane przez Dark Sushi zawiera pokarmy, które generalnie nie są klasyfikowane jako sushi, a anomalia SCP-1134-JP-1 generowana z takich pokarmów jest nieprzewidywalna. Co więcej, członkowie aktywnie rozwijają i poszerzają technologię związaną z SCP-1134-JP-1.

Początki Dark Sushi, takie jak data powstania i założyciel, są niejasne, ale obecny przywódca został zidentyfikowany jako osoba zwana Yami12. Podczas gdy szczegóły polityki organizacji nie są znane, badania sugerują, że grupa jest w pewien sposób niezadowolona z tradycyjnej kultury jedzenia sushi.

W ostatnich latach Dark Sushi gwałtownie zyskało na sile w społeczności paranormalnych produktów spożywczych, co może być osiągnięte dzięki niezwykłym technikom manipulacji psychologicznej posiadanym przez grupę. Dodatkowo, większość członków nie ma skrupułów przed użyciem brutalnych i ciężkich środków. Fundacja pozostaje czujna wobec Dark Sushi, które aktywnie łączy się z innymi GoI w miarę ich rozwoju.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako dark-sushi, kliknij tu.

Mujin-Getsudō-Shū (Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Księżycowych Przewodników Ninja)

NinjyaNinjya

Przegląd: Mujin-Getsudō-Shū (無尽月導衆) to grupa, która może być wzmiankowana w odniesieniu do "ninja/shinobi" lub "ninjutsu/ninpō". Przypuszcza się, że angażują się w działalność wywiadowczą i operacyjną w zamian za pieniądze, często pozostając w konflikcie z Fundacją.

Poziom technologiczny Mujin-Getsudō-Shū i szczegóły dotyczące posiadanych przez nich anomalii nie są znane. Niektóre dowody sugerują, że jej członkowie wolą używać tradycyjnej broni, narzędzi i sztuki. Jednakże istnieją również dowody sugerujące, że organizacyjnie używają najnowszej technologii zarówno anomalnej, jak i normalnej.

Przypuszcza się, że ma ona siedzibę w Japonii, ale potwierdza się jej działalność również poza tym krajem. Na temat tej Organizacji brakuje danych, które nadal są zbierane przez Fundację.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako mujin-getsudō-shū, kliknij tu.

Eden leap Mutual Aid (ElMA)

eee.png

Przegląd: ElMA jest anomalną grupą religijną, która działa we wszystkich wymiarach, a jej doktryną lub celem jest "skok do innych światów". Skok do innych światów odnosi się do przenoszenia się do innych światów jako praktyki religijnej ElMA. Podmioty skoków odzwierciedlają postrzeganie "innych światów" przez każdego z członków i obejmują inne wymiary, równoległe wszechświaty, przeszłość, ciała niebieskie, wymiary kieszonkowe, światy snów, niższe i wyższe światy stworzenia oraz wyższą i niższą czasoprzestrzeń konceptualną.

Chociaż skoki do różnych światów mają znaczenie religijne jako służba Bogini Elmie, bóstwu wyznawanemu przez wyznawców ElMA bez żadnych szczegółów, istnieje niewiele religijnych nakazów ElMA poza owym skokiem. Mają bardzo luźną strukturę organizacyjną i powstrzymują się od kultowych zachowań i fanatycznego poświęcenia, a ich praca misyjna jest wykonywana dobrowolnie przez oddanych wyznawców znanych jako migsjonarze13. Uważa się, że jest to spowodowane wpływem mitu o legendarnym migsjonarzu, "Założycielu", który jest uważany za ich ideał religijny.

Ze względu na międzyświatową pracę misyjną "Założyciela" i migsjonarzy, ElMA posiada oddziały rozrzucone po wielu światach, włączając w to wszechświat bazowy, w którym pisany jest ten dokument. Niektóre z tych oddziałów są małe i odizolowane, ponieważ nie dysponują jeszcze środkami do przemieszczania się pomiędzy światami, podczas gdy inne są wspomagane przez oddziały z kilku światów i posiadają większe możliwości techniczne niż Fundacja. Podejrzewa się, że duża liczba GoI i PoI jest w przyjaznych stosunkach z ElMA, albo w celu wykorzystania ich technologii skoków, albo poprzez pomoc w tworzeniu anomalii na ich życzenie.

Do tej pory ElMA nie wykazywała konsekwentnej postawy wobec Fundacji, ale ze względu na to, że biologiczne/przyczynowe/czasoprzestrzennie fizyczne niebezpieczeństwa związane z przeskakiwaniem do różnych światów są niewiadomą, Fundacja postrzega ElMA jako wszechwymiarowe zagrożenie i śledzi jej ruchy poprzez interakcje z innoświatowymi Fundacjami.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako elma, kliknij tu.

Klan Kamikase

KWTHJCTtmk.jpg

Przegląd: Klan Kamikase (神枷) to spokrewniona grupa od dawna istniejąca w Japonii. Doskonale radzili sobie z "rozmowami", byli odpowiedzialni za szereg zadań, takich jak pośrednictwo w wojnach, mediacje między organizacjami i kompilowanie ksiąg historycznych pod patronatem Shūshū-In. Mówi się, że "rozmawianie" Kamikase nie ograniczało się do komunikacji międzyludzkiej. Choć nie dysponowali standardowymi środkami opozycji, takimi jak zakrzywianie rzeczywistości czy taumatologia, potrafili rozmawiać i ugodowo przekonywać zwierzęta, rośliny, a nawet byty boskie.

Kamikase nie posiadali sił zbrojnych, ale służyli jako trzon organizacji wzajemnej pomocy dla słabszych. W ramach swojej roli chronili sieroty wojenne i włóczęgów, przesiedlone dzieci, a także członków klanu. Byli wpływowi w niektórych regionach, pośrednicząc w codziennych kłótniach wioskowych.

Jednak ich związek jako grupy pokrewieństwa rozpadł się i pozostali tylko potomkowie rozproszeni po całym regionie, którzy zachowali nieliczne cechy charakterystyczne do dziś.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako klan-kamikase, kliknij tu.

Liferaft

liferaft-d.png

Przegląd: Liferaft to zbiorowa nazwa różnych organizacji wzajemnej pomocy istot inteligentnych pochodzących z różnych światów. Sama nazwa "Liferaft" jest tylko umowna, nie jest ustaloną nazwą każdej z tych społeczności i jej członków. Członkowie i społeczności są rozproszeni po całym świecie. Skład, wielkość itp. wspólnot może się bardzo różnić. Spekuluje się, że jest jak lider z powodu braku interakcji między wspólnotami, podczas gdy są one spółdzielcze.

Jego członkowie to głównie inteligentne istoty, które zostały przypadkowo przeniesione z innego świata niż ten, w którym istnieje ten tekst, a wielu z nich ma inne cechy i właściwości niż istniejąca rasa ludzka i gatunki biologiczne. Celem każdego z członków jest powrót do swojego oryginalnego świata lub uzyskanie stabilnego środowiska życia, ale nie są oni jednakowi. Z tego powodu zostało potwierdzone, że w niektórych grupach Liferaftu członkowie dołączają i odchodzą z dużą częstotliwością.

Chociaż Liferaft po raz pierwszy zwrócił uwagę Fundacji w 19██ roku, z wielu dokumentów i wywiadów wiadomo, że organizacja, z której wywodzi się Liferaft, działała w Europie i innych częściach świata już pod koniec XIX wieku. Ustalono również, że kilka podobnych towarzystw wzajemnej pomocy, które nie mają bezpośredniego związku z obecnym Liferaftem, istniało w historii przed XIX wiekiem. Na podstawie tych informacji oraz tego, czego Fundacja dowiedziała się od osób zaangażowanych w działalność tych organizacji, uważa się, że tożsamość organizacyjna Liferaft jest nikła.

Ich relacje z Fundacją są ze względu na ich charakter w większości w stanie łagodnego napięcia. Z drugiej strony, niektóre społeczności zachowują się w sposób bardzo wrogi, inne bardzo skrycie, a jeszcze inne nawiązują pewne relacje. Fundacja ustala więc, jak postępować z każdą konkretną społecznością Liferaftu. Relacje pomiędzy Liferaftem a innymi grupami są podobne do relacji pomiędzy nimi a Fundacją, a niektórzy członkowie innych Organizacji, którzy tymczasowo zapisują się do Liferafta są również wykrywani.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako liferaft, kliknij tu.

Imaginanimal

Imaginanimal_logo.png

Przegląd: Imaginanimal jest inteligentnym, metafizycznym zbiorowiskiem "koncepcji zwierząt" o nieokreślonej skali i nie posiadającym systematycznej organizacji. Informacje uzyskane z kilku stosowanych przypadków wskazują, że nazwa "Imaginanimal" jest nazwą klasyfikacyjną pochodzącą od zewnętrznego oznaczenia.

Każde istnienie, które składa się na Imaginanimal, to koncepcje "zwierząt i postaci opartych na zwierzętach z wyjątkiem ludzi", posiadane przez istoty ludzkie i każdą inną egzystencjalną inteligencję, określone przez "pozytywne postrzeganie ludzkości jako pojęciowego gospodarza i kulturowego sąsiada" oraz "zakłócenia dla fizycznych działań intelektualnych, które wykorzystują poznanie przez egzystencjalną inteligencję jako drogę dostępu". Posiadają one rozróżnienia gatunków i jednostek, ale ich granice są o wiele bardziej niestabilne niż w przypadku bytów fizycznych.

Są bardzo proaktywnym ugrupowaniem w kontaktach z inteligencją egzystencjalną, a ich postawa jest generalnie przyjazna. Jednakże, często wykazują wyobcowanie z ludzkich wartości i niezrozumienie dla ludzkiego społeczeństwa. Ponadto, działania takie jak "oświecanie koncepcji nieokreślonej liczbie osób w celu ustabilizowania drogi dostępu" i "ingerencja po stronie egzystencjalnej poprzez bezcielesną istotę lub istotę ze snu, lub inne", a także "kontakt z członkami innych GoI i posiadaczami anomalnej technologii" są sporadycznie wykrywane, choć niesystematycznie, a Imaginanimal stanowi ryzyko, którego nie można zignorować w kontekście zachowania normalności.

Istotną kwestią dla Fundacji jest to, że ze względu na ich naturę bardzo trudno jest zbadać ich cały aspekt i aktywnie ingerować w nie od strony egzystencjalnej. Z tego powodu Fundacja nadaje Imaginanimal numer GoI-6636. Z drugiej strony, nie ma znaczących napięć czy konfliktów pomiędzy Fundacją a Imaginanimal, a modyfikowalność protokołu zabezpieczania/ukrywania poprzez bezpośrednie negocjacje jest stosunkowo wysoka w przypadkach, gdy kontakt został nawiązany.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako imaginanimal, kliknij tu.

Sanktuarium Tōno Yōkai

tono.png

Przegląd: Sanktuarium Tōno Yōkai (遠野妖怪保護区) to paranormalna społeczność, która istnieje w innym wymiarze o tej samej nazwie, który jest dostępny z Gór Kitakami na obrzeżach Miasta Tōno i wielu innych miejsc w regionie Tōhoku. Jest on zamieszkany przez anomalne istoty zwane ogólnie Yōkai", a także niewielką liczbę ludzi i mieszańców między ludźmi a tymi istotami. Wymiar ten, znany również jako "Samuto-no-sato (寒戸郷)", był zamieszkiwany przez społeczność boskich bytów i ich czcicieli od czasów starożytnych.

W Sanktuarium Yōkai przeważa samorządność władz lokalnych, co pasuje do definicji Wolnego Portu w Fundacji. Od zakończenia II wojny światowej urząd okręgowy konsekwentnie nie współpracuje z organizacjami chroniącymi normalność, w tym z Fundacją. Pobyt pracowników rządowych jest ograniczony z nielicznymi wyjątkami. Od momentu powstania, urząd okręgowy kontynuuje politykę zamknięcia i izolacji. Jednakże, od początku Ery Heisei, polityka zewnętrzna okręgu zmieniła się w stopniową otwartość, co doprowadziło do natychmiastowego zaniepokojenia napływem/wypływem anomalii poprzez wymianę zewnętrzną.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane jako sanktuarium-tōno-yōkai, kliknij tu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported