Rosyjskie Organizacje
ocena: +5+x

ROSYJSKIE ORGANIZACJE


Przegląd Pliku: Fundacja SCP to nie jedyna organizacja interesująca się i inwestująca w badania paranormalne i metafizyczne. Istnieje wiele innych grup, które posiadają, wykorzystują lub usiłują tworzyć obiekty SCP. Czasami ich celem jest własny zysk, a czasami ochrona ludzkości. Niektóre to organizacje rywalizujące, inne to odłamy Fundacji, a niektóre to jej zaufani sprzymierzeńcy. W każdym razie uznano za konieczne utworzenie i dystrybucję informacji podsumowujących na temat owych organizacji.


Mięsny Cyrk

Oryginalna nazwa: Мясной цирк

Niewiele wiadomo o organizacji znanej jako "Mięsny Cyrk", poza faktem, że parają się drastycznymi modyfikacjami ciała. "Dzieła sztuki" będące efektami takich działań zdają się być wystawiane potem na sprzedaż. Większość dzieł Mięsnego Cyrku posiada wspólne cechy — liczne wkładki niezidentyfikowanego czarnego metalu i rzymskie cyfry wytatuowane na skórze.

Fundacja pierwszy raz zwróciła uwagę na grupę po ich napadzie na [ZMIENIONO] Bazę Mobilną w 2███. Podczas ataku, członkowie Mięsnego Cyrku porwali wielu pracowników Fundacji, wliczając w to operatorów MTF Eta-█ "Hornets", Później w tym roku, w Marcu, dwóch operatorów MFO zostało znalezionych martwych w pobliżu Ośrodka █, razem Dr. F████, który wciąż był żywy. Tyły ich głów były ogolone, a także posiadały wytatuowaną literę "F". Po tym zdarzeniu, członkowie Mięsnego Cyrku skonfrontowali się z siłami Fundacji kilka razy.

Zgodnie z najnowszymi raportami, Mięsny Cyrk składa się z trzech departamentów. Pierwszy, zwany "Mutatorami", znany jest z rzeźbienia mięsa jak gliny, tworząc niezwykłe i niepokojące chimery. Drugi departament, "Technicy" umieszcza różne protezy w ciała ich kreacji, sprawiając, że wyglądają jak skomplikowane mechanizmy. Trzeci, zwany "Magami" używa mistycznych mocy, by tchnąć życie w zwłoki. Wszystkie trzy departamenty rywalizują ze sobą, próbując stworzyć ostateczną kreację — "Arcydzieło." Zgodnie z legendą, te departamenty wywodzą się od "Trzech Córek Bólu" — półboskich istot dążących do dominacji.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane mięsny-cyrk, kliknij tu.

Lefty

Oryginalna Nazwa: Левша

"Lefty" to pseudonim dla wynalazcy, którego tożsamość nie jest aktualnie znana. Przydomek został wzięty z klasycznej pracy Leskova o utalentowanym rzemieślniku z Tula, który umiał podkuwać pchły. Lefty wspiera gangi kryminalistów różnorakim anomalnym sprzętem i substancjami, które — podobno — sam zaprojektował i wykonał. Wiadomo, że Lefty jest świadomy istnienia Fundacji, aczkolwiek nie było żadnych wrogich działań względem Fundacji z jego strony. Niemniej jednak, schwytanie Lefty'ego jest priorytetem Rosyjskiej filii.

Niecodzienną cechą do wytworów Lefty'ego jest dodawanie notek napisanych w miłym i uprzejmym tonie. Jego standardowym podpisem jest "Od Lefty'ego, z miłością".

By zobaczyć wszystkie strony otagowane lefty, kliknij tu.

Logos Inc.

W latach 90, na skutek negocjacji pomiędzy Fundacją SCP i Globalną Koalicją Okultystyczną, został utworzony projekt nazwany "Logos", będący przedsiębiorstwem mającym zajmować się anomalnymi zdarzeniami mającymi psychologiczny i dalekosiężny wpływ na społeczeństwo, które mogą zmienić sposób ludzkiego życia, i/lub ludzką świadomość.

Kiedy Globalna Koalicja Okultystyczna rosła w siłę, wykształciła niezależną doktrynę radzenia sobie z anomaliami, z destrukcją jako pierwszy i najważniejszy cel — kompletnie przeciwko interesom Fundacji. W zamieszaniu spowodowanym następującą po tym aktywną konfrontacją, Logos Inc. pozostało bez nadzoru, jako że zostało uznane za projekt o niskim priorytecie na ten czas. Okazało się to być błędem — podczas okresu niezależności (trwającego co najmniej █ lat) priorytety nowej organizacji przeszły ważne zmiany. Zaczęła się ona skupiać na ich własnym postępie naukowym na polu medycyny, IT, psychologii i stosowania technologii, którą wytworzyli.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane logos, kliknij tu.

Góra Gnijącego Guru

Oryginalna nazwa: Гора Гнилого Господа

"Góra Gnijącego Guru" to popularna desygnacja na liczne sekty, które powstały w Federacji Rosyjskiej podczas ostatnich kilku dekad (od połowy lat 90 do teraźniejszości).

Na pierwszy rzut oka, "GGG" zdaje się być zdecentralizowane i podzielone na wiele osobnych wyznań. Jednakże, pomimo pewnych różnic, wszystkie filie "GGG" mają pewne cechy wspólne; głównym punktem ich wyznań jest czczenie entropii w każdej postaci i manifestacji. Ten koncept jest uosobiony w postaci Gnijącego Guru, a także mniejszych bóstw zwanych "Przewrotowymi Prekursorami", które symbolizują konkretne aspekty gnicia i rozkładu. Z szacunku do niszczących wydarzeń, adepci często przechodzą samookaleczenia, dobrowolnie zarażając się różnymi chorobami (trąd jest szczególnie częsty), a także spożywając zepsute jedzenie i odpady organiczne. Do innych podobieństw należą podobne modele kosmologiczne, estetyka, powszechne używanie aliteracji w tytułach, a także — w niektórych przypadkach — w mowie i piśmie. Czasami zmienia się to w specyficzną formę glosolalii.

"Góra Gnijącego Guru" często używa anomalnych artefaktów w swojej religijnej aktywności, z czego część lub wszystkie nie pochodzą z naszego wszechświata. Niecodzienną cechą większości anomalnych artefaktów powiązanych z kultami Gnijącego Guru jest ich wpływ na umysł, głównie w sensie estetycznym i postrzegania wartości. Używanie większości artefaktów jest obarczone negatywnymi efektami na zdrowie, zwłaszcza ze względu na fakt, że są postrzegane w euforyczny sposób, więc mogą powodować uzależnienie.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane ggg, kliknij tu.

Instytut Badawczy "Postęp"

прогресс%20мини.jpg

Oryginalna nazwa: НИИ "Прогресс"

Stworzony w latach 20 XX wieku, Instytut Badawczy "Postęp" zrzeszał idealistycznych sowieckich naukowców do brania udziału w badaniach, które miały przynieść korzyści zarówno Związkowi Socjalistycznych Republik Radzieckich, jak i całemu światu. Poprzez swoje aktywności, Instytut próbował szybciej osiągnąć najwyższą organizację socjalno-polityczną — prawdziwy komunizm. Do projektów naiwnych idealistów w Instytucie Badawczym "Postęp" należało (ale nie tylko) stworzenie "supermana", eksploracja kosmosu, otwieranie portali do innych światów, kontakt z przedstawicielami pozaziemskich cywilizacji, wzmacnianie ludzkiego mózgu, tworzenie "umysłu zbiorowego", elektroniczna sztuczna inteligencja, utopijne modele, miasta przyszłości, przełomy w przemyśle i rolnictwie, a także opracowywanie nowych form transportu i komunikacji.

Na przestrzeni lat, konflikt między sowieckimi autorytetami i badaczami z Instytutu Badawczego "Postęp" stale wzrastał. Większość wynalazków organizacji zostało utajnionych i nigdy nie zostały ujawnione dla szerokiego użytku. Wreszcie, rozczarowany sowieckim reżimem i porzuceniem ich pierwotnego celu, dyrektor Instytutu Badawczego "Postęp", Akademik Kovalev, opracował i przeprowadził operację "Kot z Worka", na skutek której większość korpusu badawczego zniknęło, razem z archiwami i wyposażeniem Instytutu.

Na skutek śledztwa KGB w następujących latach, wiele anomalnych urządzeń i obiektów rozprowadzanych przez Instytut Badawczy "Postęp" przed ich ucieczką zostało skonfiskowanych z rąk mieszkańców ZSSR i posowieckich republik. Zaginieni pracownicy Instytutu nie zostali jeszcze znalezieni. Są przesłanki, by wierzyć, że nowe wynalazki Instytutu okazjonalnie pojawiają się na globalnym rynku anomalnych obiektów albo w rękach indywidualnych mieszkańców, co może sugerować, że organizacja kontynuuje swoją aktywność. Wierzy się, że te są swojego rodzaju "małym podarunkiem" dla mieszkańców Ziemi, a sama organizacja najprawdopodobniej istnieje w innym wymiarze, wciąż próbując skończyć to, co zaczęli.

By zobaczyć wszystkie strony otagowane instytut-badawczy-postęp, kliknij tu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported