Polskie Organizacje

POLSKIE ORGANIZACJE


Przegląd Pliku: Fundacja SCP to nie jedyna organizacja interesująca się i inwestująca w badania paranormalne i metafizyczne. Istnieje wiele innych grup, które posiadają, wykorzystują lub usiłują tworzyć obiekty SCP. Czasami ich celem jest własny zysk, a czasami ochrona ludzkości. Niektóre to organizacje rywalizujące, inne to odłamy Fundacji, a niektóre to jej zaufani sprzymierzeńcy. W każdym razie uznano za konieczne utworzenie i dystrybucję informacji podsumowujących na temat owych organizacji.
A.R.G.U.S. Inc.

Przegląd: Akronim od "Autonomic Recon Group with Undefined Specialization". Amerykańska firma wynajmująca/sprzedająca wyszkolonych żołnierzy, ciężki sprzęt militarny, szkoląca bojówki oraz produkująca silne narkotyki i stymulanty psychotropowe. Działa pod przykrywką firmy ochroniarskiej. Najczęściej podejmuje się zleceń zwiadowczych lub walk partyzanckich, zdarzały się jednak przypadki udziału w większych, znanych konfliktach. Nieznana jest historia firmy, jak i dane osobowe jej klientów.

A.R.G.U.S. często popadał w konflikty z władzą ze względu na liczne morderstwa na osobach cywilnych, często ze szczególnym okrucieństwem.

Z nieznanego źródła firma pozyskuje niezwykle niebezpieczne obiekty anomalne o przeznaczeniu wojskowym. Zazwyczaj pomagają one odnieść przewagę na polu walki, okaleczają jednak także użytkownika. Anomalie nie są produkowane przez firmę, nieznana jest ich dokładna liczba ani poziom zagrożenia. Większość obiektów pozyskanych przez Fundację pochodzi ze Strefy 13, byłego kompleksu zlokalizowanego w ███████ (Polska).

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną argus, kliknij tutaj.

Hunter Industries

Przegląd: Hunter Industries powstało w roku 1989 w miejscowości Cyców. Z początku zajmowali się tylko produkcją broni pod nazwą "Zakłady Zbrojeniowe Cyców", lecz wkrótce została ona zmieniona wraz z dynamicznym rozwojem na rynku i krajowym, i międzynarodowym. Z ich usług korzystają zarówno potężne organizacje, jak i osoby prywatne.

Wszelakiego typu bronie okazały się rewolucyjne i zaczęły powoli podbijać rynek militarny na całym świecie. Wykorzystując nieznaną dotąd ludzkości technologię, której tajemnicę znają tylko i wyłącznie zaufani pracownicy firmy, produkty Hunter Industries podbiły znaczną część konkurencji i szybko zyskały sławę oraz rozgłos.

Osoby założycieli same w sobie są owiane tajemnicą. Niewiele wiadomo o twarzy firmy, Adamie, a jeszcze mniej o jego siostrze bliźniaczce, Amandzie. Jedni mówią, że nie są oni ludźmi, inni, że oryginalni założyciele już dawno nie żyją i zostali zastąpieni sobowtórami, jednakże jest jeden niezaprzeczalny fakt — Za żadne skarby. Nie. Patrz. Im. W oczy.

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną hunter-industries, kliknij tutaj.

Kult Chopinowski

Przegląd: Kult założony w roku 19██ przez Antoniego Bukowskiego w Żelazowej Woli. Kult ten organizuje koncerty o charakterze anomalnym. Odpowiedzialni za ██ manifestacji efektów anomalnych na ████ cywilach.

Celem Kultu jest "Kontynuowanie dzieła wielkiego kompozytora". Z zebranych informacji wynika, że członkowie Kultu zbierają się raz w roku w ustalonym miejscu, aby przeprowadzić ceremonię próby przywołania Fryderyka Chopina. Kultysta, który będzie najbliżej podobieństwa do dzieła Chopina, dostaje "dar od Boga" w postaci nieuleczalnego rodzaju gruźlicy.

Zalecane jest pojmanie członków Kultu w celu uzyskania informacji o czasie i miejscu ceremonii. Wszelkie informacje o koncertach pianistycznych mają być brane pod uwagę jako anomalne koncerty Kultu.

Aktualnie znane są 2 odłamy Kultu Chopinowskiego. "Neo Chopinowcy", używający innych gatunków muzyki niż tylko klasyczna do wychwalania Fryderyka Chopina i wywoływania efektów anomalnych oraz "Krwawy Kult Chopinowski", którego to manifestacje anomalne, w odróżnieniu od obiektów głównego Kultu potrafią zabijać słuchaczy.

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną kult-chopinowski, kliknij tutaj.

Polski Związek Grzybiarstwa Anomalnego (PZGA)

Przegląd: Organizacja założona prawdopodobnie na przełomie XVIII i XIX wieku zajmująca się szeroko pojętym zbieraniem, obrabianiem oraz handlowaniem anomalnymi grzybami i pochodnymi. Obecną ilość członków szacuje się na ███.

Największą aktywność Związek wykazuje na terenach południowej Polski, szczególnie w województwach: Małopolskim, Podkarpackim, Śląskim oraz Świętokrzyskim, gdzie prowadzą najważniejsze transakcje. Głównym źródłem dochodu organizacji jest handel anomalnymi grzybami oraz wytworami z nich, jak substancje psychoaktywne oraz broń biologiczna. W przypadku wykrycia transakcji należy wysłać na miejsce zdarzenia siły reagowania.

Co okres około trzech miesięcy Związek organizuje turnieje grzybobrania, polegające na zebraniu jak największej liczby anomalnych grzybów, dokładne zasady nie są znane. Po zakończeniu konkursu, w specjalnie wybranym przez dowództwo organizacji miejscu odbywają się tzw. dożynki, gdzie zbiory uczestników są oddawane. Osoby, które zebrały najwięcej, dostają ofertę zatrudnienia przez PZGA. Organizacja zatrudnia także pracowników o wykształceniu mykologicznym, nabór głównie prowadzi wśród członków Polskiego Towarzystwa Mykologicznego.

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną pzga, kliknij tutaj.

Szwagier&Szwagier Motorized

Przegląd: Organizacja podszywająca się pod spółkę cywilną założoną na początku XXI wieku, zajmuje się produkcją, modyfikacją oraz handlem związanym z anomalnymi środkami transportu. Prawdopodobnie robi to w celu pozyskania środków do przeznaczenia na niezidentyfikowany przez Fundację projekt.

Potwierdzono, że każda transakcja przeprowadzona przez organizację musi zostać potwierdzona kontraktem, jeśli zakłada ono osoby z poza organizacji. Nieznany jest powód takiego działania, gdyż dokumenty nie mają żadnej mocy prawnej, ani właściwości anomalnych.

Największą aktywność organizacji obserwuje się na terenie województwa mazowieckiego, ale obejmuje ona teren całego kraju. Na forach związanych z motoryzacją grupa osiągnęła status miejskiej legendy, która zwiększa prawdopodobny zasięg wpływów jaki posiada. Jest możliwe, że to przez takie fora znajdują nabywców na swoje produkty.

Oficjalnie wiadomo o istnieniu dwóch członkach grupy, jednak nie wyklucza się istnienia siatki, która pomaga w prowadzeniu jej działania. Informatykom przeszukującym sieć w poszukiwaniu wszystkich wzmianek o organizacji udało się znaleźć fanatyczną grupę uważającą, iż dzieła spółki są darami od bogów, a sami twórcy są zbawicielami tego świata. Grupa ta liczy około ██ osób, ale nie ma potwierdzenia, że to wszyscy członkowie. Nie znaleziono dowodu, by mieli faktyczny związek ze spółką, mimo to należy ich obserwować.

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną szwagier&szwagier-motorized, kliknij tutaj.

Wspaniałości Mieszkaniowe sp. z o.o.

Przegląd: Organizacja zajmująca się wytwarzaniem anomalnych, zwykle niebezpiecznych przedmiotów codziennego użytku i wprowadzaniem ich do obiegu publicznego. Organizacja wytwarza obiekty w celu poprawienia jakości życia ich użytkowników, jednak często są one zawodne bądź niewłaściwie działające. Jej struktura nie jest znana, podobnie jak cele bądź sposoby produkcji. Po raz pierwszy zwróciła uwagę Fundacji na początku 2006 roku, poprzez zabezpieczenie obiektu SCP-PL-███-Z.

Obecnie prowadzone są działania mające na celu zapoznanie się ze strukturą organizacji i pozyskanie wszelkich możliwych informacji. Ze względu na szeroką działalność nacisk kładziony jest na przechwytywanie produktów i kontrolowanie kontrahentów. Należy nadmienić, że nie jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ani jakiekolwiek inne przedsiębiorstwo, gdyż nie jest nigdzie zarejestrowana. Źródło pozyskiwania majątku niezbędnego do funkcjonowania lub sposób zatrudniania pracowników nie jest znany. Nie wykryto działalności organizacji poza granicami kraju (wszelkie próby eksportu zostały powstrzymane przez Fundację).

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną wspaniałości-mieszkaniowe, kliknij tutaj.

WWW

Przegląd: WWW jest grupą o nieznanej strukturze, członkach, motywacji, czy celach. Najpewniej jest ona zainteresowana badaniami nad anomalnymi obiektami przeprowadzanymi przez Fundację i anomaliami samymi w sobie. Wszelkie dotychczasowe próby infiltracji WWW przez fundacyjne zespoły zakończyły się porażką.

Grupa jest odpowiedzialna łącznie za ██ potwierdzonych i podejrzewana o ████ ataków hakerskich na bazy danych Polskiej Filii Fundacji. Miały miejsce również sabotaże samych placówek. Inne filie, głównie działające w obszarze krajów europejskich, również zgłaszały występowanie incydentów mogących wskazywać na powiązanie z grupą.

W wyniku ataku na Ośrodek ██ wszyscy obecni tam członkowie WWW zginęli. Jednakże wyłącznie 16 zostało wyeliminowanych przez siły Fundacji, reszta z nich popełniła samobójstwo podczas próby złapania. Była to pierwsza i jedyna dotąd sytuacja bezpośredniego ataku ze strony WWW. Możliwość eliminacji całości członków grupy podczas wyżej wspomnianego incydentu została wykluczona.

Obecnym najwyższym priorytetem jest zidentyfikowanie i przechwycenie jakiegokolwiek członka grupy.

Aby zobaczyć całą dokumentację otagowaną www, kliknij tutaj.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported