Historia Klasyfikacji Obiektów I Ty
ocena: +13+x

What this is

A bunch of miscellaneous CSS 'improvements' that I, CroquemboucheCroquembouche, use on a bunch of pages because I think it makes them easier to deal with.

The changes this component makes are bunch of really trivial modifications to ease the writing experience and to make documenting components/themes a bit easier (which I do a lot). It doesn't change anything about the page visually for the reader — the changes are for the writer.

I wouldn't expect translations of articles that use this component to also use this component, unless the translator likes it and would want to use it anyway.

This component probably won't conflict with other components or themes, and even if it does, it probably won't matter too much.

Usage

On any wiki:

[[include :scp-wiki:component:croqstyle]]

This component is designed to be used on other components. When using on another component, be sure to add this inside the component's [[iftags]] block, so that users of your component are not forced into also using Croqstyle.

Related components

Other personal styling components (which change just a couple things):

Personal styling themes (which are visual overhauls):

CSS changes

Reasonably-sized footnotes

Stops footnotes from being a million miles wide, so that you can actually read them.

.hovertip { max-width: 400px; }

Monospace edit/code

Makes the edit textbox monospace, and also changes all monospace text to Fira Code, the obviously superior monospace font.

@import url('https://fonts.googleapis.com/css2?family=Fira+Code:wght@400;700&display=swap');
 
:root { --mono-font: "Fira Code", Cousine, monospace; }
#edit-page-textarea, .code pre, .code p, .code, tt, .page-source { font-family: var(--mono-font); }
.code pre * { white-space: pre; }
.code *, .pre * { font-feature-settings: unset; }

Teletype backgrounds

Adds a light grey background to <tt> elements ({{text}}), so code snippets stand out more.

tt {
 background-color: var(--swatch-something-bhl-idk-will-fix-later, #f4f4f4);
 font-size: 85%;
 padding: 0.2em 0.4em;
 margin: 0;
 border-radius: 6px;
}

No more bigfaces

Stops big pictures from appearing when you hover over someone's avatar image, because they're stupid and really annoying and you can just click on them if you want to see the big version.

.avatar-hover { display: none !important; }

Breaky breaky

Any text inside a div with class nobreak has line-wrapping happen between every letter.

.nobreak { word-break: break-all; }

Code colours

Add my terminal's code colours as variables. Maybe I'll change this to a more common terminal theme like Monokai or something at some point, but for now it's just my personal theme, which is derived from Tomorrow Night Eighties.

Also, adding the .terminal class to a fake code block as [[div class="code terminal"]] gives it a sort of pseudo-terminal look with a dark background. Doesn't work with [[code]], because Wikidot inserts a bunch of syntax highlighting that you can't change yourself without a bunch of CSS. Use it for non-[[code]] code snippets only.

Quick tool to colourise a 'standard' Wikidot component usage example with the above vars: link

:root {
 --c-bg: #393939;
 --c-syntax: #e0e0e0;
 --c-comment: #999999;
 --c-error: #f2777a;
 --c-value: #f99157;
 --c-symbol: #ffcc66;
 --c-string: #99cc99;
 --c-operator: #66cccc;
 --c-builtin: #70a7df;
 --c-keyword: #cc99cc;
}
 
.terminal, .terminal > .code {
 color: var(--c-syntax);
 background: var(--c-bg);
 border: 0.4rem solid var(--c-comment);
 border-radius: 1rem;
}

Debug mode

Draw lines around anything inside .debug-mode. The colour of the lines is red but defers to CSS variable --debug-colour.

You can also add div.debug-info.over and div.debug-info.under inside an element to annotate the debug boxes — though you'll need to make sure to leave enough vertical space that the annotation doesn't overlap the thing above or below it.

…like this!

.debug-mode, .debug-mode *, .debug-mode *::before, .debug-mode *::after {
 outline: 1px solid var(--debug-colour, red);
 position: relative;
}
.debug-info {
 position: absolute;
 left: 50%;
 transform: translateX(-50%);
 font-family: 'Fira Code', monospace;
 font-size: 1rem;
 white-space: nowrap;
}
.debug-info.over { top: -2.5rem; }
.debug-info.under { bottom: -2.5rem; }
.debug-info p { margin: 0; }

Historia Klasyfikacji Obiektów i Ty

Biuletyn Informacyjny


ocena: +13+x

Wyobraź sobie że masz zabezpieczyć obiekt który łatwo się rozprzestrzenia oraz stale przełamuje zabezpieczenia. Danie klasy jest niezwykle proste. Keter, ale czy na pewno? Aby odpowiedzieć sobie na to, musimy najpierw sobie zadać pytanie. Czym jest keter? Jak możemy przeczytać w Wikipedii, "Keter" z języka hebrajskiego znaczy "koronę", coś najwyższego. Czy zatem ten obiekt jest koroną? Nie do końca, dlaczego więc posiada klasę znaczącą "koronę"?

W 1910 roku znany badacz Fundacji, doktor James Carlson, opracował tak zwany "Test Pudełka". Test działa na bardzo prostej zasadzie: badacz stawia przed sobą obiekt oraz hipotetyczne pudełko, sprytną analogię do celi bądź też przechowalni. Jeśli obiekt można było umieścić w pudełku bez większych problemów oraz był przewidywalny, przydzielano mu klasę "Bezpieczne". Jeśli nie można było przewidzieć zachowania obiektu po umieszczeniu w pudełku, klasę "Euclid". Kiedy obiektu nie da się umieścić w pudełku, bądź też aktywnie je niszczy i ucieka, wtedy obiekt otrzymuje klasę "Keter". Brzmi relatywnie prosto i zrozumiale, system ten w niezmienionej formie funkcjonował do 1976 roku. Pojawiały się jednak pewne komplikacje, które słusznie zauważył profesor Konrad Krueger z Fundacyjnej Głównej Uczelni. Jego zdaniem anomalność jest na tyle abstrakcyjnym konceptem, iż nie można jej skategoryzować na 3 klasy według Testu Pudełka Jamesa Carlsona.

Zostały wtedy dodane kolejne klasy takie jak "Thaumiel", gdzie anomalia sama w sobie była pudełkiem i służyła do przechowywania innych anomalii. Klasa "Apollyon" która jest rozszerzoną wersją klasy Keter. Według testu pudełka, obiekt po zostaniu umieszczonym w pudełku natychmiastowo się z niego uwolni, niszcząc je oraz ma potencjał doprowadzenia do jednego ze scenariuszy K, często określających koniec znanego nam świata. Tak więc możemy powrócić do pytania z samego początku. Czy ten obiekt jest klasą Keter? Czy może już klasyfikuje się jako Apollyon? Odpowiedź wydaje się prosta, jednak czy taka jest? Co możemy zaklasyfikować jako "Koniec Świata"? Według fundacyjnego podręcznika napisanego przez profesora Kruegera, "Scenariusze Klasy K to hipotetyczne sytuacje, które mogą mieć drastyczny wpływ na normalność lub rzeczywistość, łącznie z końcem świata." Wśród nich możemy wyróżnić takie scenariusze jak AK, gdzie cała ludzkość, bądź też jej większość popada w szaleństwo. Scenariusz klasy CK gdzie cała rzeczywistość jaką znamy zostaje zrestrukturyzowana. URK scenariusz gdzie to właśnie Ty zostaniesz zabity, oraz scenariusz UHK gdzie już zostałeś zabity. Oraz scenariusz SK, Zepsuta Maskarada. Gdzie świat anomalny staje się jawny dla całej ludzkości. Cała "Maskarada" zostaje zerwana.

System ten posiada jednak swoje wady, gdyż nie jestem w stanie przewidzieć czy zostaniesz zabity, bądź czy już nie żyjesz, tak więc scenariusze URK oraz UHK można zignorować. Ale czy na pewno? Skąd wiesz, że właśnie w tył twojej głowy nie celuje opłacony przeze mnie snajper? Snajper, którego numer wybrałem używając tego obiektu, przez co ten obiekt pośrednio spowodował scenariusz URK, oraz być może UHK. Tak więc powinien być sklasyfikowany jako Apollyon. Ale czy na pewno? W końcu jak dokument z tym obiektem zostanie przekazany komuś innemu, dla nich scenariusz URK oraz UHK się nie wydarzył. Wtedy obiekt nie klasyfikuje się do klasy Apollyon i powinien być przypisany Keter.

Tak by to wyglądało do roku 1987, kiedy to doktor Gabriel Deamonne widzący kolejne luki w systemie klasyfikacji postanowił wprowadzić swoje zmiany, wprowadzono klasy Ezoteryczne. Powstały takie klasy jak Embla, gdzie powracając do Testu Pudełka obiekt jest wytwórcą pudełek, jednak też nie jest to dokładne określenie, gdyż ten wytwórca pudełek robi również anomalie. Można by rzec że obiekt klasy Embla w Teście Pudełka zapewnia wszystkie produkty niezbędne do wykonania testu. Klasa Gödel która oznacza, iż obiekt jest wyjaśnialny przez anomalną naukę. Co tworzy jednak kolejne pytania, skoro obiekt można wyjaśnić, czy jest on dalej anomalny i czy powinien być przechowywany? Kolejną klasą był Nehemoth, która to oznacza, iż obiekt jest wprost nastawiony wrogo do Fundacji. Według tych nowych klas obiektu, ten konkretny powinien otrzymać klasę Gödel bądź Nehemoth, gdyż hipotetycznie zakładając, że wybieram numer do snajpera z pomocą obiektu, pośrednio przyczynia się do śmierci pracownika Fundacji. Przez co jest również do niej wrogi. Jednakże dalej działają poprzednie klasyfikacje więc również Keter oraz hipotetycznie Apollyon, zakładając, że mogę Cię zabić używając obiektu. Bądź też nim jestem i Ciebie zabiję.

Więc mamy tu kilka klas pasujących do jednego obiektu, ten sam problem zauważył doktor Placeholder McDoctorate, zainspirowany badaniami profesora Kruegera w 2010 roku stworzył "Subklasy". W ten sposób jeden obiekt mógł mieć normalną klasę oraz subklasę. Tak więc obiekt ten może być sklasyfikowany jako Keter-Gödel a hipotetycznie zakładając sytuację ze snajperem, dla Ciebie bądź Twoich zwłok, byłby to Keter-Apollyon-Gödel-Nehemoth. Dla kolejnego pracownika który weźmie dokument i nie planuję zabić będzie to już tylko Keter-Gödel-Nehemoth.

Możemy jednak sprecyzować problem z początku, obiekt aktywnie konspiruje przeciwko samemu istnieniu Fundacji, pojawiając się jako dowolny przedmiot użytku codziennego takiego jak: krzesło, kubek, plecak, pistolet z tłumikiem, szpadel oraz worek. Wydaje się mieć pewną wiedzę o Fundacji, jednakże nie jest ona pełna, jego działanie anomalne wpływa prosto na Twój mózg. Musisz go przeczytać, pomimo tego iż jest to absolutna strata czasu, sam obiekt w sobie jest niegroźny, jednak jego konsekwencje mogą być gigantyczne. Pomimo tego, iż doskonale wiesz o tym, że czytanie tego to strata czasu, mało tego, powiedziałem ci to wprost, dalej to robisz.

Hej! Czy wiedziałeś że przez ostatnie 4 minuty mogłeś na przykład ogłosić ewakuację sektora C, gdyż przez to jak byłeś zaobsorbowany dokumentem nie zauważyłeś przełamania zabezpieczeń? Teraz być może przesyłasz ten dokument wyżej, gdyż właśnie wyłapałeś jednego z Chwastów. Co początkowo wydawało Ci się świetnym pomysłem, jednak teraz dociera do Ciebie, że właśnie rozpowszechniłeś anomalię dalej, swoiście wyrywając ją z "pudełka" jakim były twoje ręce. Stąd właśnie klasa Keter. Oraz oprócz tego, w pełni klasa Keter-Apollyon-Gödel-Nehemoth, gdyż właśnie doświadczasz scenariusza URK z powodu tego, iż obiekt, który zbiegł z przechowalni gwałtownie zmierza w stronę twojego biura. Jednak dalej czytasz ten dokument, więc można śmiało założyć, iż dojdzie do scenariusza UHK. Jednak te klasy będą tylko dla Ciebie, jak już wspominałem, dla każdego innego, w tym również dla osoby której właśnie wysłałeś ten dokument, będzie tylko Keter-Gödel-Nehemoth. Ale czy na pewno? Jaką masz pewność, że coś podobnego nie wydarzy się również tej osobie? Być może już teraz dla niej otrzymany dokument z obiektem klasyfikuje się jako Keter-Apollyon-Gödel-Nehemoth?

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported