Cienie Łaknące Świętego Graala Hub
ocena: +4+x

Cienie Łaknące
Świętego Graala

Do zebranych tu ludzi wielkiej lojalności i waleczności,

W tym dniu stawiamy nowy krok w kierunku odrodzenia naszego Wielkiego Narodu. Nadszedł dzień męstwa, w którym odbieramy nasz prawowity symbol, który dawno temu został skradziony narodowi Aryjskiemu i zwracamy go Ojczyźnie.

Pamiętajcie o dumie naszej ojczyzny, Niemiec, o nas, Germanach, na których niesprawiedliwie patrzono z góry. Przypomnijcie sobie dwadzieścia lat wypełnionych jedynie chaosem, hańbą i udręką. Przypomnijcie sobie twarze tych podłych ludzi, którzy nawet dziś depczą i miażdżą owoce naszej krwi i honoru, stąpając po ziemi naszych przodków, jakby byli jej właścicielami.

Zawziętość i męstwo stanowią siłę wojownika. Kolejnym razem spotkamy się albo w oficjalnej rezydencji w Berlinie albo w halach Walhalli. A teraz wznieśmy nasze kielichy za zwycięstwo!

— Konrad Weiss
Przemówienie podczas uroczystości wyjazdu zespołu badawczego, 3 sierpnia 1938 roku

Dzięki poświęceniu towarzysza Tarkowa, III Sekcja Departamentu Parapsychologii osiągnęła znaczące rezultaty wojenne na Morzu Północnym. Z jednostki patrolowej Obskurakorps przejęto nieznaną formę magicznego uzbrojenia, z którego dwie sztuki używały uświęconych katalizatorów stworzonych przez Watykan.

Podobnego zdania jest IV Departament Komisji Zdarzeń Anomalnych oraz Biuro Polityczne partii. Siły rzymskokatolickie nie są wrogo nastawione do instytutów badań paranormalnych mocarstw Osi i potajemnie współpracowały z nimi, wymieniając się zasobami. Jest to wyraźnie sprzeczne z poglądami British Occult Service, dlatego wymagane będzie polityczne śledztwo w tej sprawie.

Sytuacja Wielkiej Wojny Ojczyźnianej jest wciąż napięta i nie wiadomo kiedy ataki ustaną. Wróg wyśpiewuje pieśni o sprzyjającej mu woli Bożej, o błogosławieństwach duchów, o ochronie od świętych… Są oni jednak w błędzie. Mamy obowiązek. Musimy bronić naszej Ojczyzny, zniszczyć najeźdźców i udowodnić światu słuszność naszych tez.

Towarzysze, wyprzyjmy się Boga!

— Gieorgij Mitrochow
Komunikacja wewnętrzna Departamentu III, GRU Dywizji "P", 23 grudnia 1941 roku

Witajcie, pasterze.

To zaszczyt i wyróżnienie, że mogę się tu z wami wszystkimi dzisiaj spotkać. Od dziesięciu lat pełnię funkcję skryby i nigdy nie miałem okazji zebrać wszystkich członków okręgu pod jednym dachem. Dziękuję za tę możliwość Bogu.

Nie jest to jednak koniecznie dobry znak. Uaktywnili się ci, którzy są wrogo nastawieni do naszej wiary, a Paryż nie jest już bezpieczny. Zaobserwowano alchemików w Pradze, kulty mięsa w Budapeszcie, kabalistów w Nadżd, a nawet heretyckich wyznawców z Hongkongu dalej działających.

Nie staniemy z nimi otwarcie do walki. Nie wolno nam zapominać o zasadach wiary i rozumu. Bądźcie jednak ostrożni. Miejcie się na baczności, nie pozwólcie, aby emocje nad wami panowały, działajcie z rozwagą i samokontrolą.

Powodzenia. Nich Pan was chroni.

— Skryba Elaine
Spotkanie na Île de la Cité, data nieznana

… ponadto chcielibyśmy podkreślić, że obowiązki Globalnej Koalicji Okultystycznej nie zmieniły się od czasu, gdy przejęła ona misję od Allied Occult Initiative w 1945 roku.

Rozrośliśmy się znacząco i w niczym już nie przypominamy organizacji, którą kiedyś byliśmy. Jednak świat paranormalny znajdujący się pod Pięciokrotną Misją również się rozszerzył, a społeczeństwo znajduje się w ciągłym zagrożeniu.

Rada 108 i jej organizacje członkowskie nie zamierzają powstrzymywać się od działania, o ile oczywiście będzie to zgodne z Kartą Koalicji. Trzymamy zawsze się tej zasady, nie pozwalając sobie na żadne od niej odchylenia, będąc ludźmi prawa lub przynajmniej jego sprawiedliwymi arbitrami.

W tym katalogu wymieniono zagrożenia, które z łatwością mogą zakłócić równowagę świata na najbliższe 20 lat. Musimy działać szybko. Jeśli jakakolwiek organizacja, wroga lub nie, dowie się o tym, będzie należało się nią natychmiastowo zająć.

Niech patrzą na nas z góry jako na ludzi niekompetentnych, którzy potrafią tylko niszczyć. W naszym interesie jest, aby tak było.

Przechwycona rozmowa telefoniczna Departamentu Łączności Globalnej Koalicji Okultystycznej
Północ, 4 lipca 1999 roku

Czterdzieści lat temu, w wyniku dwóch wielkich wojen toczących się równolegle, wiele ugrupowań upadło, a my zajęliśmy ich miejsce jako dominująca organizacja świata paranormalnego. Choć nie był to zamierzony cel, dzięki wsparciu wielu utalentowanych ludzi, położyliśmy kamień węgielny pod współczesną potęgę Fundacji.

Patrząc wstecz, były to czasy przemian i postępu. Wśród tego chaosu byliśmy jedynie kilkoma małymi stowarzyszeniami, które nie zdążyły się jeszcze połączyć. Niektóre zabezpieczały fantastyczne potwory. Niektóre z cienia manipulowały politykami. Niektóre działały za zamkniętymi kurtynami. Wszystkie z nich działały zgodnie z własnymi przekonaniami, ale ostatecznie stały się jednością.

Dziś jednak wydaje się, że zapomnieliśmy o prostym, bezpośrednim sceptycyzmie z czasów młodości naszej organizacji. Światło nauki bardzo pomogło nam w naszej misji, ale nie ma powodu, byśmy odwracali się od enigmatycznych konceptów z dawnych lat.

Wiem, że tradycją tej organizacji stało się odrzucanie elementów magii, wiary i rytuałów i bardzo mnie to martwi. Z pewnością byliśmy w stanie zapobiec wielu katastrofom, które mogłyby zniszczyć świat. Ale czy jednak 40 lat temu nie byliśmy świadkami tego, że bez względu na to, jak trywialny, zabobonny czy dziecinny może być okultyzm, zawsze czai się w nim jakiś cień prawdy, dowód działania prastarych praw? Czy wspólna umiejętność przeciwstawienia się tym siłą, nie było tym, co nas zjednoczyło?

Po raz kolejny musimy wrócić do korzeni i przyjrzeć się naszym początkom. Ludzkość nie może powrócić do czasów, w których uciekaliśmy i chowaliśmy się przed naszymi strachami. Z tego powodu stale musimy przeciwstawiać się tym pierwotnym przesądom.

— Administrator
Osobisty list skierowany do Rady Nadzorczej

.

.

.

Udokumentowane zapisy

Dokumenty zostały uporządkowane w kolejności z grubsza chronologicznej:

Co się stało?

Ten świat jest wypełniony anomaliami. Od najdawniejszych czasów, ludzkość nadawała różne nazwy istotom, których nie była w stanie zrozumieć. Bogowie, duchy, upiory, demony… Niejednoznaczne postrzeganie i wyobrażenia tych, którzy mocno w nie wierzyli, wpłynęły na nie w różny sposób.

Irlandzcy druidzi, północnoafrykańskie zakonnice, szamani z Nowego Świata, koreańscy taoiści i wiele więcej. Ludzkość zawsze w coś wierzyła, co stawało się przyczyną sporów po obu stronach Zasłony. Ostatni taki konflikt rozpoczął się w Czechach w 1939 roku, ale jego płomień tlił się od dawna i jedynie rozbłysnął w odpowiednim momencie.

Nikt nie pamięta dokładnie, co się wydarzyło podczas VII Wojny Okultystycznej. Pewne jest to, że nazistowskie Niemcy odkryły Święty Graal i że został on następnie utracony. Konflikt został ukryty przed światem, Protokół Zasłony został ostatecznie ustanowiony jako kompromis pomiędzy Fundacją a GOC, a próby rozwiązania tajemnicy zniknęły pod nowo powstałą żelazną kurtyną.

W 1945 roku, Fundacja była jeszcze młoda, a pył wonnej zawieruchy zdążył już opaść.

Teraz duchy przeszłości obwieszczają swój triumfalny powrót. Fałszywki relikwii zalewają domy aukcyjne, a Internet przepełniony jest historiami o zjawiskach paranormalnych. Kilka organizacji anomalnych działa publicznie, badając utracone dziedzictwo. Czary i wiara powracają, a społeczeństwo paranormalne drży pod cieniem dawnych czasów.

Co zrobi więc Fundacja? A raczej, co już zrobiła?

Wojna i magia

Witamy w oszałamiającym świecie wojny i magii. Szukamy tajemnic i romantyzmu pośród XX-wiecznego pola bitwy, gdzie ostatnie resztki boskich świętości przeplatają się z pozostałościami imperializmu i groteskowej ewolucji.

Pierwsza połowa XX wieku nie była tak zaawansowana i nowoczesna, jak może nam się dzisiaj wydawać. Nadal wierzono w wiele przesądów, a nauka nie była jeszcze tak spopularyzowana. Nawet gdy samoloty tańczyły na niebie, koleje mknęły przez kontynenty, a czołgi i karabiny maszynowe kontrolowały pole walki, ludzie wierzyli, że czarownice kradną mleko z gospodarstw, a medium będzie w stanie przewidzieć przyszłoroczne zbiory.

Talizmany, wróżby, magiczne rytuały, spirytyzm, mitologiczny historie i starożytne relikty. Kanon ten jest próbą reinterpretacji legend i wyjaśnienia dawnych tajemnic, stworzenia nowych opowieści poprzez połączenie faktów historycznych i fantastyki, dodając do niej esencję myśli okultystycznej.

Obecnie w skład tego kanonu wchodzą następujące elementy:

 • Siódma Wojna Okultystyczna:
  • Poszukiwania Świętego Graala przez nazistowskie Niemcy i ich konsekwencje;
  • Badania psychokinetyczne Związku Radzieckiego;
 • Poszukiwania obiektów anomalnych przez poprzedników Fundacji i co się z nimi współcześnie stało;
 • Działania i konflikty między różnymi anomalnymi organizacjami/osobistościami;
 • Inne przygody historyczne i badania okultystyczne.

Jednak okultyzm to tradycyjnie seria różnych fantastycznych przekonań oraz ich wzajemnej sprzeczności, więc zawsze znajdzie się okazja, żeby jakoś wzbogacić historię. Masz swobodę twórczą w dodawaniu własnych elementów, o ile pasuje to do ogólnego nastroju i kierunku kanonu.

Przy pisaniu do tego kanonu, dokładność historyczna nie jest aż tak ważna. Mamy do czynienia z fantastyką, a Ty możesz dowolnie zmienić fakty historyczne w swoim artykule.

Jednak w przypadku pisaniu na podstawie faktów historycznych należy zachować odpowiedni szacunek i ostrożność. Zaleca się wyraźnie oddzielić rzeczywiste fakty od fantastyki, a także nie mieszać ich ze sobą w złej intencji.

Fundacja w tym kanonie jest silna, ale i też powściągliwa. Wydają się być stosunkowo nową organizacją, która powstała z kilku mniejszych ugrupowań podczas II wojny światowej. Po zjednoczeniu się w obliczu zagrożenia wojną okultystyczną, z czasem zaczęli zapominać o niebezpieczeństwie staroświeckich rytuałów wraz z postępem technologicznym społeczeństwa. Czy to dobrze, czy źle, to się jeszcze okaże.

Wiele anomalnych organizacji jest bardziej aktywnych niż w innych kanonach. Odkryły one na nowo efekty starych praktyk okultystycznych. Oto kilka przykładów:

 • Ręka Węża, a raczej jej poprzedniczka, to tajne mistyczne stowarzyszenie istniejące od czasów starożytnych. Przez pewien czas nie mieli dostępu do Biblioteki, ale pomimo tego nadal są bardzo aktywni.
 • MC&D to uznany sprzedawca antyków, a także kupiec dzieł kultury, posiadający w swoim katalogu niezliczoną ilość artefaktów religijnych.
 • GRU Dywizja "P" była jedną z najbardziej aktywnych organizacji podczas zimnej wojny. Obecnie są o krok od zupełnego zniknięcia w odmętach historii.
 • Obskurakorps już nie istnieje. Ślady, które po sobie pozostawili, można jednak znaleźć w wielu miejscach.

Ponadto istnieje możliwość zaangażowania innych dodatkowych organizacji. W czasach, gdy na całym świecie wybuchają wojny, tam, gdzie dochodzi do konfliktów międzyludzkich, okultyzm z pewnością czai się w cieniu.

Ważna uwaga: W tym kanonie wszystkie fakty są ze sobą powiązane. Niespójności w wydarzeń nie będą tolerowane. Z powodu wielu mieszających się organizacji i osobistości, możliwe jest, że historia widziana z czyjegoś punktu widzenia będzie miała inne znaczenie niż z punktu widzenia drugiej osoby. Zauważ, że tylko historie należące do głównej osi kanonu są wymienione w sekcji "Udokumentowane zapisy".

Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontaktuj się z islandsmasterislandsmaster. Pomogę Ci dopasować Twoją nową historię do tego kanonu.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported