Horror Wonders

Ludzie zawsze mieli obsesję z patrzeniem w górę. Od Egipcjam z Ra, przemierzającego na codzień nieboskłon w swym ognistym

ocena: +10+x
heritage-emblem.png

Ze względu na ważność dla całokształtu naszej strony i jej historii, poniższe dzieło zostało włączone do Dziedzictwa Polskiej Filii SCP.Ludzie zawsze mieli obsesję z patrzeniem w górę. Od Egipcjan z Ra, przemierzającego na codzień nieboskłon w swym ognistym rydwanie, Azteków i Majan, którzy w słońcu widzieli boskość, mitów Abrahamskich, przyrównujących niebo, naszą sferę nad głowami, do rajskiego życia po śmierci, ludzie zawsze dążyli do góry.

Niczym wieża Babel, im wyżej weszli, tym więcej oczekiwali. W nieboskłonie szukali zbawienia, ponieważ był on celem poza zasięgiem nawet ich wyobrażeń. Poza zasięgiem ich rąk, ich czynu, a przez to tworzące w nich strach przed potęgą tego, co może się tam kryć.

Lecz z czasem ludzie przełamali swój strach i dosięgneli tego czego się nie dało, wielkie maszyny stali i ognia, lecące na spotkanie kuli żelaza, gazu i ognia. I gdy te maszyny dotarły, ludzie wreszcie zrozumieli, że wyżej nie oznacza w stronę nieboskłonu. Tracąc tak swój cel, swój ferwor, oddali się jedynej rzeczy, którą umieli, poszukiwaniu wyżej, ich destynacji, do której na nowo mogą zmierzać.

Jednakoż nie ważne ile oni poszukiwali, ile kamieni obrócili, światów zobaczyli, wymiarów odkryli, bogów zabili, to za każdym razem rozumieli, że nie tak jest wyżej. Nie tam prowadzi ich odwieczna misja, nie tam mogą wznieść się na niebiański stan, aby zająć obiecane im miejsce. Ale jednego dnia, niektórzy, co byli wystarczająco dotrwali, ujrzeli swój cel, swoją świętą misję, w swym zasięgu, a gdy postawili pierwszy krok ku tej przygodzie, przypomnieli sobie dawno zapomniany strach niezrozumianej potęgi.


LISTA PRAC

Człowiek o trzech obliczach

Każda historia ma kiedyś swój początek. Niektóre początki przychodzą w trójkach.


Syn marnotrawny

A wtedy przybył on, uczeń, lecz nauczyciel, przedwieczny, lecz młody, mędrzec, lecz głupiec, ojciec, lecz syn.ZA KULISAMI

Ta sekcja ma na celu przedstawić jak wyglądała na tyłach budowa serii — nie oczekujcie więc tutaj jej wytłumaczenia, sekretnego lore, czy żadnych innych ważnych informacji. Można powiedzieć, że jest to jedynie ciekawostka historyczna dla zainteresowanych.

Sekcja ta będzie naturalnie aktualizowana wraz z pojawianiem się nowych prac.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported