Jak napisać SCP

A więc chcesz napisać SCP

Nim zaczniesz

Na ogół najlepiej oceniane raporty SCP zgodne są z co najmniej dwoma poniższymi wytycznymi:

  • skupiają się wokół interesującego pomysłu;
  • protokół SCP jest przemyślany;
  • a opis zrozumiały.

— Jeżeli dzieło jest dobrze napisane, wciągnie ono czytelnika i nie pozwoli mu odejść od monitora, aż do zakończenia lektury. —

Warto zdać sobie sprawę z faktu, iż większość debiutanckich tekstów jest naprawdę paskudna i w rezultacie — oceniana negatywnie (nie może to stanowić wymówki, by pisać niestarannie!). Co więcej pisanie w niszy SCP nie jest dla każdego, dlatego znajdziesz wielu użytkowników, którzy nigdy nie napisali pozytywnie przyjętego dzieła. Szukamy ściśle określonego stylu; jeżeli nie jesteś w stanie przetworzyć swojej koncepcji w raport SCP, spróbuj go opisać w inny sposób.

Najlepszą radą, jaką możesz otrzymać w tej kwestii, to: bądź cierpliwy. Rozsiądź się wygodnie i poszwendaj po SCP-Wiki.pl. Poświęć trochę czasu na zrozumienie tego, jak funkcjonuje nasza witryna. Określ, co Ci się tutaj podoba, a co nie; spróbuj zrozumieć, dlaczego niektóre artykuły zostają ocenione wysoko, a inne — nisko. Wywnioskuj, o czym społeczność chce czytać.

Pamiętaj również, że publikowanie niskiej jakości dzieł SCP celem przerwania złej passy jedynie zaśmieca naszą stronę. Podczas pisania swojego pierwszego dzieła SCP naprawdę się do tego przyłóż, ponieważ przez pryzmat niego oceniane będą często Twoje przyszłe prace. Żartuj na forum, ale bądź profesjonalistą na stronie. Ludzie w ten sposób wyrobią sobie na Twój temat lepszą opinię, będziesz dokonywał jakościowego wkładu w SCP-Wiki.pl, a to zaś implikuje, iż będziesz również modelowym członkiem naszej społeczności.

Możesz pisać i dopracowywać swoje dzieła na stronie swego sandboxa. Załóż go, a potem pokazuj innym swoje prace przed opublikowaniem ich na tej stronie. Dowiedz się, co w nich gra, a co… niekoniecznie.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported