Raport z Incydentu AMN-C227-939
ocena: +3+x

Incydent AMN-C227-939

Zaangażowany SCP: SCP-939

Opis: Dnia 30-01-1992 odnotowano statycznie większy o ██ razy wskaźnik zaginięć w stosunku do średniej krajowej ████████ wśród osób, które otrzymały AMN-C227 w związku z pozyskaniem SCP-███ dnia 28-11-1990, dwa (2) kilometry na północny zachód od █████████ ████, ███████, ██████. Na czas dochodzenia zawieszono używanie AMN-C227. Dnia 31-01-1992, Agenci Polowi ███████, ████ i ████████ zostali wysłani na miejsce w celu przeprowadzania śledztwa. Dzięki współpracy z lokalnymi organami ścigania, Agent ████ był w stanie przeprowadzić wywiad z J████ S████. Około siedem miesięcy przed przybyciem Agentów, J████ S████ zgłosił zaginięcie trzech osób w podejrzanych okolicznościach; wszystkie z nich były poprzednio potraktowane AMN-C227.

Dokument# 939-73: Przesłuchanie 1 J████ S████

Przesłuchiwany: J████ S████

Przesłuchujący: Agent ████

Przedsłowie: Przesłuchanie to przeprowadzone zostało przeze mnie, Agenta ██████ ████, w celu ustalenia możliwych powiązań ze zaginięciami A██████ M██, J███ B█████ N█████ i C██████ W███ zgłoszonymi przez Pana J████ S████ dnia 5 czerwca, 1991, z następującą aplikacją AMN-C227 wszystkim wyżej wymienionym osobom dnia listopada, 1990.

<Rozpoczęcie Logu>

Agent ████: Dziękuje za poświęcenie mi czasu, Panie S████. Na początek chciałbym, żeby opowiedział mi pan wydarzenia z 5 czerwca tak dokładnie, jak pan potrafi.

J. S.: Ok… zadzwoniłem do przyjaciół i zdecydowaliśmy się na wycieczkę, po prostu do lasu, odchamić się. Dzień był całkiem dobry, a my nie mieliśmy niczego do roboty. Pamiętam, jak [WYMAZANO ZBĘDNY DIALOG] Nic dziwnego się nie zapowiadało, dopóki nie powiedziałem, że mam deja vu. A██████ dziwnie się na mnie spojrzała i powiedziała, że ma tak samo. Wszyscy mieliśmy. M█████ okazał się być tym mądrym i wrócił do domu. Reszta z nas była ciekawska i zdecydowała się to sprawdzić. Chyba rozumiesz, no bo kiedy słyszałeś, żeby pięciu ludzi miało kiedykolwiek deja vu w tym samym czasie?

Agent ████: Nie mogę powiedzieć, bym kiedykolwiek o tym słyszał. Proszę kontynuować.

J. S.: Stało się jeszcze silniejsze. To uczucie nasilało się jeszcze bardziej, kiedy zbliżaliśmy się do █████████ ███.

Agent ████: █████████ ███?

J. S.: Ta, to taka duża jaskinia w okolicy. Nie sądzę, żeby ktokolwiek z nas kiedyś w niej był. Mieliśmy tylko jedną latarkę i fakt, było to głupie, ale weszliśmy do środka. Uczucie stawało się tym silniejsze im głębiej wchodziliśmy. Ciągle nazywam to deja vu, ale to nie jest odpowiednie określenie. To było bardziej jak ogólne poczucie znajomości, a nie tego, że kiedyś już coś takiego było, lecz nikt nie umiał tego wyjaśnić. Im głębiej schodziliśmy tym uczucie było coraz bardziej znajome i czuliśmy, że się zbliżamy. Do czego? Nie wiem, nikt nie wiedział, dlatego wciąż szliśmy.

Agent ████: Czy coś znaleźliście?

J. S.: Nie. Cóż, nie wiem. Pamiętam, że C██████ mówił, że robi się późno i powinniśmy wrócić. Nie pamiętam nic dale… dopóki nie…ja…

Agent ████: Jeżeli potrzebuje Pan chwili, nie ma problemu.

J. S.: (szlochając) Ja… nie pamiętam tej pieprzonej… rzeczy, dopóki nie siedziałem przy szosie. Było… było ciemno. A policjant… on… zadawał mi pytania… mówił mi, żebym się us-pokoił po… potem pojawiła się karetka. To wszystko było… takie chaotyczne, to krzyczenie o-o czerwieni i pro… proszenie policjanta, żeby pozwolił mi iść, mu-musiałem stamtąd… uciekać.

Agent ████: Uciekać przed czym?

J. S.: Przed czerwienią!

Agent ████: Co było czerwone?

J. S.: Ja… Ja n-nie pamiętam.

Agent ████: Co z pana przyjaciółmi?

J. S.: Nie-nie było ich ze mną. M-myśleli, że to moja wina, nie-nie chcieli m-mnie słuchać, po-powiedzieli, ż-że jestem czymś naćpany, ż-że ledwo po kwasie. J-ja k-k-krzyczałem na światła k… karetki, że mnie n-nie dorwą. J-już tego nie pamiętam… a-ale czerwień wciąż mnie niepokoi.

[ZBęDNY DIALOG WYMAZANY]

<Koniec Logu>

Posłowie: Mój zespół nie jest gotowy na dalsze śledztwo. Wracamy do [ZMIENIONO] o poranku i zarejestrujemy to, co odkryliśmy. Minimalna przykrywka jest wymagana, ze względu na to, co odkryliśmy, a przynajmniej na zaistniały incydent. Na chwilę obecną proponuję, żeby Pan J████ S████ był silnie przekonany co do zaginięcia swoich przyjaciół. Ze względu na jego predyspozycje, powinien zostać zrekrutowany jako personel z Poziomem Upoważnienia 0 z przydziałem sprzątacza i przeniesiony do jakiegokolwiek potrzebującego projektu.


Agent ████ zgłosił możliwość legowiska SCP-939 na tym obszarze; wysłano zespół ds. zwalczania w celu przeprowadzenia dochodzenia. Obecność potwierdzona w █████████ ███ i zniszczona dnia 06-02-1992.

Dnia 02-20-1992, Dr. ███████ ustalił, że uczucie znajomości zgłoszone przez J████ S████ było wyłącznie spowodowane przez jak dotąd nieznany efekt uboczny AMN-C227, który oddziaływał na denata od pierwszego potraktowania. Poczucie to zdaje się działać na zasadzie wabika oddziałującego na osoby potraktowane AMN-C227, przyciągając je do najbliższych skupisk, najczęściej obok legowisk SCP-939.

Dodatek 03-01-1992: Namierzanie SCP-939 za pomocą AMN-C227: Możemy to wykorzystać.
Każda osoba wystawiona na wystarczająco silną dawkę, by wywołać tymczasową amnezję, może posłużyć jako pies myśliwski, jeżeli będzie w stanie określić źródło znajomości, jakkolwiek to działa.
Opierając się na trasie przebytą przez Pana J. S. i jego przyjaciół według Agenta ████████, możemy spodziewać się nawet █ kilometrowego zasięgu działania. Prawda, nie może to nas doprowadzić do osobnej instancji SCP-939, lecz do ich gniazd owszem.

Proponowałbym poinformować o tym pomyśle kilku pracowników w terenie. Każdy chętny zostałby w kontrolowanych warunkach potraktowany AMN-C227 i wypuszczony na poszukiwania do miejsc pierwszego potraktowania populacji cywilnej preparatem. Wszelkie doświadczenia znajomości będą traktowane jako wykrycie leża SCP-939 w pobliżu i takowo zgłaszane. Zespoły ds. zwalczania zostaną wysłane w celu przeprowadzenia śledztwa i zniszczenia takowych.

Ze względu na sukces tej akcji, wierzę, że wysyłanie agentów do tego typu lokalizacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa, połączone z przestrzeganiem standardowego monitorowania ludności, wojskowości, organów ścigania i mediów [ZMIENIONO] jest najlepszą metodą na zlokalizowanie i zniszczenie instancji SCP-939 na wolności. - Dr. ███████

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported