Raport Powypadkowy X23
ocena: +2+x

Raport Powypadkowy -X23: Dnia ██. ██. ██, Ośrodek SCP 19 został naruszony przez członków operacyjnych z organizacji znanej Fundacji jedynie jako "Ręka Węża".

Naruszenie Ośrodka 19: Naruszenie Ośrodka 19 wydaje się być drugim z dwóch włamań na posesje SCP dokonanych przez ██████████, znanego fundacji jako "L.S." Ten osobnik był odpowiedzialny za poprzednie naruszenie bezpieczeństwa, koordynując wykradnięcie SCP-268. Pomimo, iż [DANE USUNIĘTO], z nagrań z kamer bezpieczeństwa jasno wynika, że SCP-268 było zamieszane w tę infiltrację. Jak się okazuje, intruz znany jako L.S. zwyczajnie wszedł do Ośrodka 19.

Wtargnięcie zdawało się mieć na celu użycie SCP-914. Wiedza na temat użycia SCP-914 przez intruza może być wywnioskowana jedynie dzięki temu, że przeszkodził on Dr ██████ w czasie rutynowych badań. Dr ██████ wydaje się być [DANE USUNIĘTE], przez co straty dokonały się jedynie w personelu.

Zdaje się, że wtedy właśnie usunięto z systemu Fundacji SCP-407, więc można jedynie założyć, że dokonały tego osoby zamieszane. Nie wiadomo jednak, czy zostało ono całkowicie zniszczone, czy przejęte przez tę grupę.

W pomieszczeniu SCP-914 znaleziono krótką, wydrukowaną notkę; owa notka jest obecnie jedynym wglądem, jaki Fundacja posiada w grupę odpowiedzialną za ten incydent. [Zobacz dokument X23-01]

Dokument X23-01:

Drodzy panowie z Fundacji

Kryjecie się za bronią i protokołami; desperacko zakuwając w kajdany to, co nienazwane, sami tkwiąc w swoich misternie utkanych, żałosnych klatkach strachu i ignorancji. Uważacie się za pasterzy chroniących stado niemądrych przez noc, ale jesteście tak wstrząśnięci wątpliwościami i strachem, że w swojej zdezorientowanej arogancji zamierzylibyście się z próżności na przykucie słońca do nieboskłonu, aby tylko powstrzymać codzienną noc. Nawet niosące uwolnienie anioły trzymacie zamknięte w trzech cyfrach i czterech ścianach. Czyż nie widzicie ślepoty, która każe wam iść, wymachując waszym ostrzem? Czy w dniu ostatecznym również chcielibyście, abyśmy spętali samego Czarnego Surtra pomiarami i nauką, skazując się na przegniłą stagnację, podczas gdy wy wstrzymywać będziecie jego święty ogień oczyszczenia?

Nie proszę, byście nie działali, róbcie to jednak ze światłością i sercem; nie należy być ani owładniętym przez mrok, ani oślepionym przez światło, ale kroczyć pewnie w zmierzchu i spoglądać ponad podziały. Przejdź przez Świat Ognia bosą stopą, a pozbędziesz się blizn, o których istnieniu nie miałeś pojęcia.

Niestety, w swoich strachach nie uda wam się dojrzeć Pradawnych Bogów, którymi wszyscy jesteśmy, i niezdolni będziecie do zaakceptowania tej suwerenności, odrzucając zarówno myśl jak i to, że zabrałoby to człowieka dalej niż doczesność. Nie bądźcie tak skorzy do powstrzymywania fal nieubłaganej destrukcji, gdyż depczecie dzielną trawę, która byłaby odważna rosnąć w monochromatycznym świecie, który życzycie wybrukować. Taka ślepota dusi chaos, a czymże jest chaos, jak nie życiem?

Zostawiam wam jedną, ostateczną prawdę; Ogród jest miejscem Węża; bożkowie strachu i porządku, którzy przychodzą spacerować w chłodnym powietrzu wieczornym są jedynie gośćmi. Umiejcie dostrzec zło, kryjące się w świetle, i aromatyczne piękno najbledszego kwiatu ciemności.

Podpisane uniżenie,
L.S.

P.S. - Podziękujecie mi za usunięcie tego, co zwiecie "407"

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported