"Kawior Kaiju" (OCN39/T5FG6/7HJL2)

ocena: +4+x

OCN39/T5FG6/7HJL2
Status Sprzedawane
Popyt Wysoki
Cena 440 GBP za porcję, 2000 GBP za słoik
Dostępność Obecna ilość egzemplarzy wynosi około 3 miliony sztuk
Identyfikator Kawior Kaiju
Opis Peklowana ikra Kolosalnego Bytu Akwamorficznego, który zaatakował w 1988 roku zamieszkałą przez Fae wyspę Hy-Brasil. Każde jajo posiada 2 1/4 cala średnicy, jest koloru opalizującej morskiej zieleni. Najlepiej je podawać oddzielnie jako przystawkę. Obecnie dostępne zarówno w menu Mother of Pearl Collection naszej sieci restauracji Pretty Penny, oraz w słoikach po 6 sztuk poprzez handel detaliczny
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
Raport Wstępny
Autor Ruprecht Carter Data 22 Sierpnia, 1988
Zainteresowanie Wysokie Identyfikator Kawior Kaiju
O rany, rany, rany, rany. Ten Akwamorf, czy jakiekolwiek jest teraz właściwe określenie na niego, z pewnością okazał się być niespotykanym łupem. I pomyśleć, że te obecnie zubożałe chochliki były tak zdesperowane, że sprzedały nam bestię za zaledwie 5 pensów za funta!

Tak bardzo, jak rozkoszuje mnie oglądanie wielu chętnych klientów żarliwie odpalających małe fortuny za garstkę ropiejącej padliny, także mam przyjemność ogłosić, że znaleźliśmy znacznie bardziej wyrafinowane zastosowanie dla tego stworzenia, które zadowoli naszą główną klientelę.

Jestem pewien, że wszyscy wiecie o mojej sympatii do kawioru, więc kiedy dowiedziałem się, że Akwamorf jest samicą, to nie mogłem się nie zastanawiać nad charakterem jej jaj. Kazałem mojemu zespołowi rozciąć jej jajniki, a moje przeczucia potwierdziły się; były wypełnione dojrzałą ikrą. Miliony jaj wielkości jabłek, błyszczących niczym perły tak zielone, jak morze!

Dzięki Bogu, żadne z nich nie było zapłodnione, aczkolwiek to chyba nie jest jakąś niespodzianką. Gdybyście wyglądali jak ten potwór, to też mielibyście kłopot z umówieniem się na randkę. Kazałem laboratorium przeprowadzić parę badań, by upewnić się, że są one bezpieczne do spożywania przez ludzi, a potem powierzyłem je Penny Price, naszej Chef du cuisine.

Nie zawiodła mnie.

Te abominacje są bez wątpienia najprzepyszniejszym kawiorem, jaki kiedykolwiek jadłem. Są o wiele lepsze, niż ten Brokatowy Łosoś, jakiego serwujemy. Obecnie jedynym problemem jest nadmiar. Małą porcję jaj poddałem kriokonserwacji dla celów badawczych, przez co odkryliśmy, że mrożenie kawioru rujnuje teksturę, więc dla pozostałych ta opcja odpada. Kazałem je pasteryzować i próżniowo zaplombować, więc być może wytrzymają 15 miesięcy, jednak sprzedanie tak wielkiej ilości w tak krótkim czasie może zalać rynek (aczkolwiek nie aż tak, jak zalane było Hy-Brasil).

Naszym najważniejszym zmartwieniem jest znalezienie sposobu, anomalnego bądź innego, by zakonserwować te jaja na czas nieokreślony. Gdybyśmy mogli to zrobić, nasze zapasy mogłyby spokojnie wystarczyć do końca następnego wieku.

Poszukajmy kury, co znosi złote jajka.

~ Z pozdrowieniami, Ruprecht Carter
Plik Otworzono Jako: OCN39/T5FG6/7HJL2
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
Memo 01
OCN39/T5FG6/7HJL2
Nadawca Percival Darke Odbiorca Ruprecht Carter
Zważywszy na fakt, jak obfite są nasze zasoby, sądzę, że mogę tolerować oddanie ich za kilkaset funtów za sztukę. Niemniej jednak, muszę szczerze stwierdzić, że jedzenie jaj morskiego potwora uznaje za frywolność, sięgającą granic szaleństwa.

Z przykrością stwierdzam, że nie spodziewałem się po Tobie niczego lepszego, Ruprechcie.

Mogę bezproblemowo zakonserwować jaja na czas nieokreślony w alchemicznym filtrze, ale odkąd przeznaczyłeś je do konsumpcji, jak jaja jakieś zwykłej przepiórki, może to być nieopłacalne. Jaja mogłyby niewątpliwie wchłonąć część roztworu, skażając ich smak. Co gorsze, gdyby śladowe ilości zostałyby spożyte przez naszych patronów, efekty mogłyby być… nieprzewidywalne.

Żądam dostarczenia mi stu czterdziestu czterech (dwudziestu tysięcy siedemset i trzydziestu sześciu) sztuk tych jaj do mojej pracowni do badań. Mimo że mają one mnóstwo potencjalnych zastosowań, moim priorytetem będzie znalezienie sposobu na zakonserwowanie ich.
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
Memo 02
OCN39/T5FG6/7HJL2
Nadawca Penny Price Odbiorca Ruprecht Carter
Dzień dobry, Panie Carter.

Moi klienci kochają ten Kawior Kaiju. Dziennie sprzedajemy prawie sto talerzy. Zgadzam się z tobą, że byłoby szkoda pozwolić, aby się zepsuł. Wiem, że Tall, Darke i Hammy mają na to oko, ale nie sądzę, że zależy im tak bardzo na tym produkcie, jak nam.

Problem kawioru pojawił się, podczas mojej rozmowy z parą moich stałych klientów. Są małżeństwem Neosarkistów, która jest bardzo zainteresowana atakiem Akwamorfa i całkowicie wniebowzięta przywilejem jedzenia jego jaj. To przywilej, który bardzo chcieliby zachować, więc są skłonni pójść na układ.

W zamian za nic innego, jak darmowe, dożywotnie obiady, są skłonni wykonać karnomancji, która pozwoli nam przechowywać jaja bezterminowo.

Powinniśmy raczej teraz przeprowadzać rytuał w niewielkich porcjach, niż wszystkie na raz, gdyby coś poszło nie tak i stracilibyśmy cały zapas, ale poza tym nie widzę w tym niczego złego.

Odpisz mi i daj znać, co o tym myślisz.

~ Całuski, Penny
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
Memo 03
OCN39/T5FG6/7HJL2
Nadawca Ruprecht Carter Odbiorca Penny Price
Penny, jesteś geniuszem.
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
Raport Incydentu 01
OCN39/T5FG6/7HJL2
Nagranie pozyskane z Hathscorn Manor: 13.10.1988, 20:55 - 22:55
Czas Nagranie
20:55 Ruprecht Carter i Penny Price przybywają do Hathscorn Manor. Są witani przez Seamusa i Eurydykę Hathscorn.
21:00 Hathscornowie zapraszają Cartera i Price do ich salonu na drinki i hors d'oeuvres.
21:32 Price pokazuje Hathscornom słój z sześcioma porcjami Kawioru Kaiju.
21:38 Po paru przygotowaniach, jaja są umieszczone wewnątrz kręgu glifów neosarkickich. Eurydyka rozbiera się do naga, podczas gdy pozostali nakładają krwawoczerwone szaty. Eurydyka stoi w środku kręgu, podczas gdy pozostali układają się w trójkąt wokół niej.
21:40 Po około minucie śpiewania w języku adytyckim, nietypowa ilość krwi menstruacyjnej zaczyna wypływać z kanału rodnego Eurydyki. Krew ścieka na krąg, spływa na glify i zaczyna wyparowywać w czerwony wyziew, która następnie jest pochłaniana przez jaja.
21:46 Wewnątrz jaj widoczne są teraz twory płodowe. Carter, Price i Hathscornowie przejawiają zakłopotanie i przerażenie takim obrotem rzeczy.
21:58 Pierwsze jajo wykluwa się, tworząc potomstwo identyczne do Kolosalnego Bytu Akwamorficznego. Podczas gdy Carter jest oczarowany tym zjawiskiem, reszta nadal jest wyraźnie zdenerwowana.
22:11 Wszystkie jaja są teraz wyklute, a każdy wylęg szybko rośnie. Carter próbuje wsadzić je do skrzyni, jednak one reagują z wrogością.
22:13 Po krótkiej potyczce, Carter, Price i Hathscornowie uciekają z salonu i zamykają wylęgi wewnątrz niego. Carter dzwoni do Londyńskiego Biura, informując o sytuacji i prosi o "łowców potworów".
22:34 Wiele pojazdów przyjeżdża do Hathscorn Manor. Carter wychodzi, by się z nimi spotkać wierząc, że są z MC&D, jednak orientuje się, że są z GOC. Najwidoczniej linia telefoniczna nie była prawidłowo zabezpieczona, alarmując GOC i możliwie innych o tej sytuacji.
22:37 Podczas gdy dowódca GOC przesłuchuje Cartera, wylęgi wydostają się z salonu, będąc teraz wysokie na pięć stóp wysokości. Wszyscy obecni członkowie GOC zajmują się wylęgami a Carter i Price uciekają podczas zamieszania.
22:46 Po udanej eksterminacji wszystkich sześciu wylęgów, GOC przesłuchuje Hathscornów. Kiedy nie udaje im się przekonać ich o swojej niewinności, podejmują próbę ucieczki. Oboje zostają zabici.
22:55 Ciała wylęgów, Seamusa i Eurydyki a także Hathscorn Manor i wszystkie parafernalia neosarkickie znajdujące się wewnątrz, są teraz w posiadaniu GOC.
Notatka Departament prawny MC&D otrzymał później dostęp do nagrań z monitoringu ochronnego Hathscornów, w celu przygotowania się do zeznań Pana Cartera.
Koniec logu.
Memo 04
OCN39/T5FG6/7HJL2
Nadawca Percival Darke Odbiorca Ruprecht Carter
Ruprecht, chyba jestem Ci winien przeprosiny.

Twój problem kawioru był tylko podnietą, jakiej potrzebowałem do dalszego opracowywania mojego Chronosferycznego Cavaedium.

Jestem dość zadowolony z tego urządzenia. W jego obrębie, czas może zostać przyspieszony lub spowolniony stukrotnie a jestem całkowicie pewny, że może działać w nieskończoność. Obecny prototyp jest na tyle duży, że może pomieścić cały zapas jaj Akwamorfa, co na chwilę wystarczy. Oczywiście, będę też tworzył inne urządzenia, gdyż nie chcielibyśmy wsadzać wszystkich naszych jaj do jednego koszyka.

To było naprawdę mądre z twojej strony, że powierzyłeś to zadanie mnie, a nie poszedłeś na własną rękę, by znaleźć w bocznej alejce jakiś Czarnokrwawych, by spróbowali uwiecznić jaja tylko po to, by zmutować je w partenogenetyczne wylęgi, które przykują uwagę Palaczy Ksiąg, co będzie kosztowało ich życia, a także prawie i twoje. Tak, zaprawdę to było bardzo mądre z twojej strony.

Ty idioto.
Marshall, Carter i Darke, Ltd.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported