Konkurs Wakacyjny 2017

Wakacyjny konkurs SCP

Są rzeczy, które trzeba zrobić, i robi się je, ale nigdy o nich nie mówi. Nie próbuje się ich usprawiedliwiać. Są nie do usprawiedliwienia. Po prostu się je robi. A potem o nich zapomina.

~ Mario Puzo, "Ojciec Chrzestny"

Obecny etap: Zakończenie

Zwycięzcą konkursu jest SCP-PL-067 autorstwa JosephSolomonJosephSolomon! Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału!


Pozycje konkursowe:

Szablon

[[[nazwa strony]]]Tytuł strony[[*user Twój nick ]]


InkwizytorInkwizytorFuturityFuturity
SCP-PL-067 — SCP-PL-067 — JosephSolomonJosephSolomon
Czwartowymiarowy PatrolCzwartowymiarowy PatrolWhiterPLWhiterPL
Były nauczyciel — Były nauczycielJohnyispolishJohnyispolish
SpóźnienieSpóźnieniewanna-amigowanna-amigo
NiezapominajkiNiezapominajkiPerelka_LPerelka_L


Wprowadzenie

Polska Filia, mimo ograniczonego działania w jednym kraju, skutecznie rozszerza swoje akta o coraz to nowe osoby i postacie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji. Poniższy zbiór akt służy rozeznaniu się w najważniejszych postaciach związanych z misją Fundacji.

Podany wyżej cytat pochodzi z Akt Polskiej Filii SCP. Porównując jednak ten artykuł z przetłumaczoną wersją odnosi się jedno wrażenie: strasznie tam pusto.

Trzeba to zmienić.

W tym celu zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie Wakacyjnym 2017 Polskiej Filii Fundacji SCP! Na czym on będzie polegać? Jak najbardziej na stworzeniu postaci, które będzie można wpisać do powyższych akt, i które będą służyć czytelnikom, ale i pisarzom w przyszłych pracach. Niebezpieczne anomalie, rozbudowane historie czy ciekawe opowieści są tym, co lubimy w Fundacji. jednak tym, co specjalnie nas do niej przywiązuje są właśnie wszelakie postacie.

Clef, Bright, Gears: imiona te z pewnością każdemu obiły się o uszy. Polska Filia nie jest gorsza: posiada Juliana, Clyda czy Rasiewicza. Nie jest to jednak zadowalająca ilość, a rozmowy o postaciach, ich historiach, charakterach czy przygodach nie są zbyt popularne. Ale jakże wyczekiwane!

Przechodząc jednak do sedna, zadaniem konkursowym jest napisanie pracy, w której pierwsze skrzypce będzie grać jakaś postać. Może być to raport SCP opisujący humanoida. Może to być raport, gdzie szczególnie wyraźnie widać postać pewnego naukowca. Może to być opowieść o jednym z O5. Liczy się to, aby była to postać, o której można coś opowiedzieć, i nasza praca opierała się właśnie na tym.


Zasady konkursu

W związku że jest to konkurs mający zapewnić "content" witrynie, obowiązywać będzie nas kilka zasad. Oto i one:

  • Postać musi być oryginalna: niestety, rozszerzanie postaci Juliana czy wyjaśnienie tajemnicy Koźmińskiego nie będzie akceptowalne. Stanowiłoby to nieuczciwą przewagę niektórych uczestników. No i nie możemy się lenić. postać, którą stworzymy, musi w danej pracy pojawić się po raz pierwszy.
  • Postać musi nadawać się do dalszego użytku: ta kiepska forma oznacza nic innego, jak: postać nie może być martwa, być super potężna i dyktująca losy świata czy w jakikolwiek inny sposób uniemożliwiająca powstawanie więcej prac o nich. Nasz artykuł musi tak przedstawić ową postać, aby inny autor mógł ją użyć w swojej pracy.
  • Forma dowolna: chciałbym podkreślić ten element: opowieść, raport, goi-format jak najbardziej mają miejsce. Liczy się to, że w artykule musi pierwsze skrzypce grać postać.
  • Specjalne zasady odnośnie prac konkursowych: Prace konkursowe nie będą usuwane w czasie trwania konkursu. Zwycięzca zostanie wybrany na podstawie ocen danej pracy. Nie można oceniać swoich prac. Załączniki i podstrony są w porządku, ale nadal pod uwagę brana jest jedna strona, jeden artykuł. Jedna praca na jednego autora. Możliwa jest współpraca dowolnej liczby autorów. Aprobacje nie są wymagane. Uczestnictwa w konkursie nie trzeba zaznaczać (nie ma zapisów).
  • Bawimy się świetnie i uczciwie.

Terminy:

  1. Sprawy organizacyjne trwają do 15 czerwca
  2. Wrzucanie swoich prac trwa do 15 sierpnia
  3. Głosowanie i wybór zwycięzcy trwa do 1 września

Jako że nie jest to inicjatywa, a konkurs, pojawia się kilka dodatkowych zasad. Złamanie ich będzie równać się z dyskwalifikacją.

  • Edytowanie wrzuconych prac: Dozwolone są jedynie "małe" edycje — poprawa literówek, gramatyki czy podobne. Zabronione jest edytowanie prac innych, choćby w celu naprawy błędów, jak również wprowadzanie zmian w fabułę pracy.
  • Zapisy: Mówiłem o tym wcześniej, ale powiem jeszcze raz: KAŻDY może wziąć udział, nie ma potrzeby nigdzie się zapisywać: po prostu wrzuć swoją pracę.
  • Kolaboracja (praca kilku autorów) jest dozwolona, jednak jeden autor może napisać tylko jedno dzieło.
  • Głosowanie jest bez zmian: nie głosujemy na swoje, na wszystkie inne śmiało.
  • Jedna praca na jednego autora jeżeli ktoś zdecyduje się usunąć swoja pracę, może opublikować kolejną.

W ramach pytań czy propozycji zapraszam do dyskusji strony.

Jak należy wrzucać prace

Prace należy normalnie wrzucać w dedykowane miejsce (GOI format, raporty czy opowieści), a następnie dodać ją na tej stronie w odpowiednim miejscu i odpowiednim szablonem. Jeżeli masz z tym problemy to skontaktuj się z administracją.

W ramach problemów proszę o kontakt z administracją: pomożemy.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported