Użytkowanie licencji

Strona ta została stworzona celem informacji odnośnie licencji używanej przez SCP-Wiki.net.pl i warunków wiążących się z jej wykorzystywaniem. Jeżeli chcesz stworzyć jakiekolwiek dzieło związane z Fundacją SCP, obowiązkowo zapoznaj się z zawartą tu treścią.

Informacje ogólne

Witryna SCP-Wiki.net.pl jako jedna z wersji językowych SCP Foundation używa i publikuje swoje materiały na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0).

Ważne: Jeżeli jesteś przeciwny tworzeniu, kopiowaniu oraz dystrybucji dzieł zależnych od Twojej pracy przez inne osoby bądź nie jesteś w stanie oznaczyć swojej pracy jako zależnej od uniwersum Fundacji SCP nie ma powodu, dla którego powinieneś dalej czytać ten artykuł.

Warunki użytkowania licencji

  • Uznanie autorstwa: Tworząc dzieło zależne obowiązkowo musisz podać autora (nick) oryginalnego dzieła oraz link zwrotny do źródła dzieła, który w naszym przypadku odnosi się do danego artykułu lub strony na witrynie SCP-Wiki.net.pl. Jeżeli korzystasz z ogólnej koncepcji Fundacji SCP (np. postaci, grupy czy uniwersum całościowo), musisz jedynie umieścić link do strony głównej witryny. Jeżeli dokonałeś zmian w danym utworze, również masz obowiązek o tym poinformować.
    • Wymienione powyżej czynności biorą udział w jednej procedurze, którą nazywamy Atrybucją. Informacje odnośnie jej poprawnego tworzenia znajdują się w następnej zakładce.
  • Na tych samych warunkach: Wszystkie dzieła bazujące na uniwersum Fundacji SCP muszą być objęte identyczną licencją — tworząc utwór zależny od SCP, wyrażasz zgodę na objęcie go licencją CC BY-SA 3.0. W konsekwencji każdy, kto będzie chciał stworzyć coś na podstawie Twojej pracy, musi podać Ciebie jako jej autora. Nie możesz tego zakazać, ale możesz prosić o podanie w atrybucji informacji odnośnie autora w sposób, jaki bardziej Ci odpowiada, np. dołączenie do dzieła zależnego linków prowadzących na Twoją witrynę internetową lub stronę projektu.

Możliwości wynikające z licencji

Licencja CC BY-SA 3.0 umożliwia następujące czynności z dowolnym oznaczonym nią utworem:

  • Dzielenie się: Możesz dzielić się każdą treścią znalezioną na SCP-Wiki.net.pl, wykorzystywać części lub całe artykuły na innych stronach internetowych, portalach itd.
  • Adaptacja: Możesz dowolnie tworzyć dzieła zależne: fanowskie grafiki, dzieła Fan fiction, mody do gier, filmy, wszelkiego rodzaju gadżety jak plakaty, koszulki, naszywki itd.
  • Sprzedaż: Każde dzieło zależne, które stworzysz w ramach adaptacji możesz użyć celem uzyskania korzyści majątkowych, czyli mówiąc prościej sprzedawać. Pamiętaj jednak, że kluczem jest tu sformułowanie "na tych samych warunkach" co oznacza, że każdy może bez płacenia skopiować Twoje dzieło i nie będziesz mógł podjąć wobec takiej osoby reakcji prawnej (pod warunkiem, że będzie ona przestrzegać zasad licencji).

Poradnik ten posiada charakter jedynie informacyjny i nie jest żadnym wiążącym dokumentem prawnym — nie został stworzony przez osobę z wiedzą i doświadczeniem prawniczym. W przypadku zauważenia błędów, nieścisłości powiadom o tym administrację.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported