Lista Grzybów Anomalnych
ocena: +25+x

Przedmowa: Fundacja wielokrotnie ma styczność z obiektami grzybowymi, zwłaszcza w przypadku konfrontacji z GoI-571-20, jednakże wiele z nich wykazuje cechy, które dla Fundacji są zbyt bezużyteczne, aby poświęcać im większą uwagę i stosować Specjalne Czynności Przechowawcze. Niniejsza lista stanowi spis pozyskanych grzybów, które w przyszłości mogą okazać się istotne dla dalszych badań. — Dr Kania, Ośrodek Grzybowy 03

Informacja: Personel proszony jest o dodawanie kolejnych wpisów u dołu listy według podanego szablonu oraz niebranie jej za oficjalny dokument badawczy. Wszyscy czytający tę stronę są od teraz starymi grzybami.

**#0000**
**Opis grzyba:**
**Data pozyskania:**
**Miejsce pozyskania:**
**Obecny status:**
**Informacje dodatkowe:** (opcjonalne, w przypadku ich braku wpisujemy "Brak.")


#0001
Opis grzyba: Owocnik Amanita muscaria, nie różniący się pod względem biologicznym od nieanomalnych przedstawicieli gatunku. Kapelusz grzyba posiada czarną skórkę, na której widoczne jest wiele białych plam do złudzenia przypominających logo Fundacji.
Data pozyskania: 17.07.2016
Miejsce pozyskania: Las przy Ośrodku 11.
Obecny status: Wykopany wraz z grzybnią do dalszej hodowli. Nie uzyskano innych, podobnych owocników.
Informacje dodatkowe: No cóż… Bardzo estetyczny. — Dr W


#0002
Opis grzyba: Grzyb z wyglądu przypomina Cantharellus cibarius. Charakteryzuje się różowym, futrzanym kapeluszem oraz trzonem przypominającym róg Antylopy indyjskiej.
Data pozyskania: ██.██.████
Miejsce pozyskania: Puszcza Białowieska.
Obecny status: Hodowany w Ośrodku 48 do celów dekoracyjnych.
Informacje dodatkowe: Miły w dotyku. — Dr Fermińska


#0003
Opis grzyba: Owocnik Amanita muscaria. Każda osoba która spojrzy na grzyba, dozna chęci skonsumowania go.
Data pozyskania: 15.06.2016
Miejsce pozyskania: Las Bielański.
Obecny status: Zjedzony przez Badacza Kowalskiego.
Informacje dodatkowe: Na pewno świetnie smakuje w sałatce. — Badacz Kowalski


#0004
Opis grzyba: Grzyb przypomina owocnika Boletus subtomentosus. Trzonek oraz kapelusz wykonane są z chleba żytniego.
Data pozyskania: 01.08.2017
Miejsce pozyskania: Park saski.
Obecny status: Utracony.
Informacje dodatkowe: Sczerstwiał. — Szef kuchni Strefy 20


#0005
Opis grzyba: Owocnik Agaricus bisporus. Każda osoba która znajdzie się w promieniu 3 metrów od grzyba, usłyszy piosenkę "O mój rozmarynie".
Data pozyskania: ██.██.████
Miejsce pozyskania: Pieczarkarnia w ████████.
Obecny status: Utracony.
Informacje dodatkowe: Niestety, nie smakowało jak rozmaryn. — Agent Dębski


#0006
Opis grzyba: Odmiana grzybicy, powodująca rozrost niewielkich owadzich skrzydełek na powierzchni skóry.
Data pozyskania: ██.██.████
Miejsce pozyskania: Szpital Bielański.
Obecny status: Na plecach agenta Radomskiego do dalszych badań.
Informacje dodatkowe: Ściągnijcie to ze mnie!!! — Agent Radomski


#0007
Opis grzyba: Obecnie znany jest jedynie wygląd zewnętrzny — obiektem jest skupisko trzech grzybów kapeluszowych w kolorach pomarańczowym, zielonym i czerwonym, o wzroście kolejno od największego poprzez najmniejszy i pośredni. Każda próba dotknięcia któregoś z grzybów skutkuje zadziałaniem na daną osobę siły porównywalnej z celnym uderzeniem zawodowego boksera wagi ciężkiej.
Data pozyskania: 26.10.2018
Miejsce pozyskania: Las nieopodal Ostrowca [USUNIĘTO]
Obecny status: Pozostaje w miejscu odnalezienia. Okolica nosi charakterystyczne znamiona nieudanych prób poruszenia grzyba.
Informacje dodatkowe: Doktor B próbował ruszyć grzyba koparką. Chirurdzy przez 5 godzin składali mu szczękę.


#0008
Opis grzyba: Grzybnia Boletus edulis wytwarzająca na powierzchni gleby pojedyncze sztuki jadalnych obiektów do złudzenia przypominających jabłka, gruszki, banany, pomarańcze itp. Obiekty są genetycznie identyczne do Boletus edulis.
Data pozyskania: ██.██.████
Miejsce pozyskania: Okolice Krupskiego Młyna.
Obecny status: Uprawiane w celach konsumpcyjnych.
Informacje dodatkowe: Smaczne, chociaż zajeżdżają drożdżami. — Agent Brona


#0009
Opis grzyba: Robakowata istota zdolna do powolnego poruszania się poprzez pełzanie. Analizy wykazały iż obiekt to w rzeczywistości kolonia mikroskopijnych jednokomórkowych grzybów. Obiekt odżywia się poprzez konsumpcję i rozkład drobnych owadów i szczątków roślinnych.
Data pozyskania: 03.12.2015
Miejsce pozyskania: Przestrzeń za lodówką w pokoju socjalnym, Skrzydło B Ośrodka 33.
Obecny status: W terrarium w biurze doktora Gliczka. Trwa dochodzenie mające wyjaśnić pochodzenie obiektu i powody zaniedbywania czystości miejsca pracy przez personel.
Informacje dodatkowe: W zasadzie… zawsze chciałem mieć zwierzątko. Dostałem grzyba. — Dr Gliczek


#0010
Opis grzyba: Pojedynczy obiekt o wysokości 1 [m] i średnicy kapelusza 1,2 [m], przypominający owocnik Amanita muscaria pozbawiony pierścienia. Grzyb jest zdolny do poruszania się przy pomocy dwóch antropogenicznych odnóży usadowionych u podstawy trzonu. Obiekt będzie dążył do popychania swoim ciałem każdej osoby znajdującej się w pobliżu.
Data pozyskania: 11.02.2016
Miejsce pozyskania: Zaplecze sklepu z grami video w █████.
Obecny status: W przechowalni obiektów bezużytecznych. Obiekt przez cały czas wydaje się siedzieć na podłodze pomieszczenia.
Informacje dodatkowe: Podczas mniejszego incydentu obiekt wydostał się z przechowalni i przedostał na dach Ośrodka. Agent Marian M. podczas próby przechwycenia obiektu doznał obrażeń w wyniku upadku na kontener ze śmieciami po tym, jak obiekt zepchnął go z krawędzi dachu.


#0011
Opis grzyba: Skupiska Lycoperdon perlatum rosnące na łące o powierzchni ok. jednego hektara. Po wypowiedzeniu słabego żartu w okolicy grzybów te wydają charakterystyczny dźwięk grany na perkusji (''Ba-dum-tss'') po czym pękają i uwalniają zarodniki na zewnątrz. Zdeptane nie dają takiego rezultatu.
Data pozyskania: 13.04.2018
Miejsce pozyskania: Wieś ██████, Opolskie.
Obecny status: Aktualnie prowadzone są badania nad obiektami. Zneutralizowane co do jednej sztuki przez doktora █████.
Informacje dodatkowe: To dopiero było przekozackie! - doktor █████.


#0012
Opis grzyba: Grupa pięciu Tuber aestivum znajdująca się w lesie nieopodal Strefy █. Tkanka budująca obiekt zmienia kolor co 0,12 s. Barwy zmieniają się, zaczynając od odcieni zielonego, przechodząc przez odcienie żółtego, kończąc na odcieniach czerwonego. Grzyby wykazują znikomą fluorescencję.
Data pozyskania: 19.06.2020
Miejsce pozyskania: ████, ███, ████████
Obecny status: Zabezpieczone.
Informacje dodatkowe: Trufle MLG-Tego jeszcze nie grali! — Dr Mengele


#0013
Opis grzyba: Grzyb przypomina Boletus edulis z tą różnicą, że na jego trzonie znajdują się odnóża z dwóch mniejszych kapeluszy Boletus edulis.
Po zbliżeniu się do grzyba ten zaczyna uciekać z prędkością do 1500 m/s. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy słychać w tle muzykę z kategorii "Smerfne Hity" co powoduje taniec wszystkich okolicznych grzybów.
Data pozyskania: 13.10.2010
Miejsce pozyskania: Las ████, ███████, Polska
Obecny status: Zabezpieczone w ogrodzie dr A██████
Informacje dodatkowe: Im dłużej patrzę na grzyby tańczące w moim ogrodzie do smerfnych hitów, tym dłużej zastanawiam się czy to alkohol, czy po prostu moje córki — dr A██████


#0014
Opis grzyba: Skupisko Neoboletus erythropus. Skórka owocników zawiera znaczne ilości substancji mineralnych charakterystycznych dla cegieł ceramicznych, co nadaje im charakterystyczną barwę i tworzy cienką, wytrzymałą powłokę. Główna właściwość anomalna objawia się podczas odrywania owocnika od grzybni, czemu towarzyszy wyraźny, głośny dźwięk przypominający męski głos wypowiadający frazę ''Aj waj!'' słyszaną od samego wyrywanego obiektu.
Data pozyskania: 04.07.2020
Miejsce pozyskania: ██████, Małopolskie
Obecny status: Zabezpieczone.
Informacje dodatkowe: Pozyskana dokumentacja wykazała pierwsze zgłoszenie anomalii krótko po nastąpieniu reprywatyzacji terenów występowania grzyba.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported