Log anomalnych kaczek
ocena: +8+x

Notatka: Po incydencie F-19██ i odzyskaniu SCP-1356, Sektor Badań 09 został obciążony ewaluacją i przechowywaniem powstałych anomalii. Testy trwają, jako że istotnie podmioty ciągle są odnajdywane. Przedmioty wykazujące anomalne cechy destruktywnej lub wyjątkowej natury, ale nie w stopniu, który zasługuje na dalsze badanie lub przechowywanie skatalogowane są w tym dokumencie.

O ile nie stwierdzono inaczej, efekty są obserwowane tylko w przypadku fizycznego kontaktu podmiotu z obiektem. Status "zaginiony" głównie odnosi się do przedmiotów w posiadaniu personelu. Nowo zidentyfikowane obiekty powinny być odpowiednio skatalogowane.


Opis kaczki: Obiekt ma wygląd kaczki noszącej prześcieradło, podobne do tych uproszczonych, Halloween'owych kostiumów ducha. Zaobserwowano, że kaczka lewituje 5-7cm ponad stałymi i ciekłymi powierzchniami.
Notatka: Próby obciążenia obiektu skutkują tym, że kaczka przechodzi przez materiały stałe.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Obiekt jest trójkolorową, gumową kaczką z kolorystyką i zapachem popularnego Halloween'owego cukierka. Podmioty w pobliżu odczuwają silną chęć spróbowania jej.
Notes: Smak opisany jako "rozczarowujący".
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Obiekt wygląda na kaczkę trzymającą mały saksofon, na którym, jak zaobserwowano, "gra" w losowych odstępach czasu— emitując pojedynczy, wydłużony dźwięk po którym następuje seria niepowiązanych melodyczne tonów.
Notatka: Dźwięki produkowane przez kaczkę są znacznie piskliwsze niż te produkowane przez tradycyjny saksofon.
Status: Zniszczony


Opis kaczki: Wydaje się, że przedmiot przekonuje każdego, kto go trzyma, że ​​jest to kaczka wykonana z litego złota, pomimo wyglądu sugerującego polakierowaną powierzchnię PCW. Testy materiału nie przekonują co do złotej budowy.
Notatka: Zobacz Raport Incydentu M████-4
Status: Zniszczony


Opis kaczki: Typowy model gumowej kaczki z dodatkowym, włochatym, zielonym kapeluszem. Jakikolwiek podmiot trzymający obiekt będzie dostrzegał każdy żyjący organizm z podobnym, zielonym, włochatym kapeluszem na głowie.
Notatka: Efekty zostały dotychczas zaobserwowane u: ludzi, insektów, zwierząt znanych i nieznanych gatunków, organicznych SCP oraz kilkunastu gatunków grzybów i roślin
Status: Zaginiony


Opis kaczki: Obiekt w kształcie kaczki oddziałuje na uczucia miłosne ludzkiego podmiotu trzymającego go. Podmioty będą w przekonaniu, że obiekt jest "amuletem miłości" i będą trwać w tym przekonaniu niezależnie od jakichkolwiek dowodów temu przeciwnych.
Notatki: Ustalenie statusu jako zagrożenie poznawcze w oczekiwaniu na opinię.
Status: Zaginiony Przechowywany


Opis kaczki: Identyczna do nieanomalnej gumowej kaczki w zarysie i konstrukcji— aczkolwiek zostawiony sam w pokoju obiekt zawsze pojawia się w innym miejscu niż został początkowo umieszczony.
Notatka: Raporty o niepewności w obecności tej anomalii mogą skutkować dalszymi testami. Wszelkie informacje o miejscu przebywania kaczki powinny być niezwłocznie zgłaszane.
Status: Zaginiony


Opis kaczki: Mimo, iż kaczka nie posiada żadnych klinicznie znaczących właściwości leczących lub przeciwbólowych, jeśli będzie trzymana przez podmiot cierpiący z powodu mniejszych lub większych ran, to podmiot odkryje później, że zranione obszary są pokryte proporcjonalną liczbą bandaży, niezależnie od pochodzenia rany.
Notatka: Obiekt jest dostępny do użytku całego personelu pod warunkiem zwrócenia go do apteczki pierwszej pomocy w Pokoju 204.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Pomimo długotrwałej ekspozycji na światło słoneczne i wodę morską obiekt emituje silny zapach opisywany przez badaczy jako "sztuczna jagoda". Skład PCW nie zawiera żadnych śladów jakichkolwiek substancji chemicznych, które mogłyby tworzyć ten zapach.
Notatki: Personel zgłaszał, że bliska odległość obiektu w znacznej mierze wpływa na smak jedzenia i napojów.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Obiekt jest wybielony od słońca tak, jak inne, nieanomalne kaczki, ale posiada wzór pasków zebry, które pojawiły się po pozyskaniu. Każdy podmiot trzymający przedmiot doświadczy podobnego wzoru pasków na jakimkolwiek białym ubraniu, które nosi; wzory zwykle znikają po czasie 24 godzin.
Notatka: Lokalizacja obiektu jest łatwa do wykrycia.
Status: Zaginiony (zobacz notatkę)


Opis kaczki: Wydaje się imitować wzorem londyński punkt orientacyjny "Big Ben". Kiedy postawiony w pokoju z dowolnym zegarem analogowym, zegar natychmiast zsynchronizuje się z czasem londyńskim (GMT). Przy pełnej godzinie obiekt nieznanym sposobem emituje dźwięk dzwonu; głośność dźwięku został nieformalnie oceniony na "głośny jak prawdziwy".
Notatki: Nagranie z kamer bezpieczeństwa z dnia 3/11, 4:12 rano pokazuje, że obiekt został zniszczony przez personel; żadna oficjalna nagana nie jest w toku.
Status: Zniszczony


Opis kaczki: Kiedy trzymany przez męski podmiot, kaczka będzie zawsze opisywana przez osobę jako uderzająco podobną do damskiej znajomej podmiotu. Podmioty wielokrotnie zostały zaobserwowane na posiadaniu obsesji na punkcie określania "wygląda jak kto" przez długotrwałe odstępy czasu; wydaje się, że niemożliwe jest rozwiązanie tego problemu tożsamościowego.
Notatki: Obiekt nie ma widocznego wpływu na damski personel.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Wygląda na to, że w tej kaczce nie ma nic anomalnego.
Notatki: Obiekt oddziałuje na percepcję podmiotu trzymającego go i na każdą osobę mówiącą do dotkniętego podmiotu. Faktem jest, że obiekt zdaje się być flamingiem.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: Obiekt posiada wygląd typowej kaczki ubranej jak klaun. Podmiot trzymający kaczkę odpowie na każdą słowną wypowiedź lub pytanie mu zadane niekontrolowanym śmiechem.
Notatka: Wydaje się, że efekt aplikuje się niezależnie od emocjonalnej lub społecznej adekwatności tej odpowiedzi.
Status: Przechowywany


Opis kaczki: [USUNIĘTO] Zobacz zdjęcie. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA. TO NIE JEST KACZKA.
Notatka: Kontekst lub zawartość kaczki nieznana.
Status: Zaginiony

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported