Obiekty anomalne
ocena: +44+x

Przedmowa: Fundacja SCP odkryła wiele obiektów, które zwyczajnie są zbyt bezużyteczne, by poświęcać im większą uwagę lub zasoby. Niniejszy dokument może stanowić źródło wiedzy na temat obiektów, które mogą kiedyś stać się niezwykle istotne.
— Doktor █████ █████, menedżer badań, Ośrodek ██

Nota: Prosimy dodawać kolejne wpisy u dołu listy, nie w środku ani u góry.


#0001
Opis obiektu: Wieczne pióro.
Data pozyskania: 20-07-20██
Miejsce pozyskania: Hurtownia sprzętu biurowego ████, miasto ████████.
Status: Wypożyczone dr. F███████ do prywatnych badań.
Notatka: W razie odkrycia przez doktora mechanizmu działania tego niewypisującego się pióra Fundacja zyska możliwość znacznego ograniczenia wydatków na rzecz sprzętu biurowego.


#0002
Opis obiektu: Poduszka, która staje się twarda przy próbie opuszczenia na nią głowy z dużą prędkością, rezultatem czego zwykle jest strzaskanie kości czaszki.
Data pozyskania: 20-08-20██
Miejsce pozyskania: Schronisko młodzieżowe [ZREDAGOWANO]
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku ██, w pokoju rekreacyjnym. Obiekt został zniszczony; szczątki nie wykazują działalności anomalnej
Notatka: Wiem, że stres udziela się nam wszystkim, ale bitwa na poduszki to nie był dobry pomysł


#0003
Opis obiektu: Rolka papieru toaletowego, który po zetknięciu z odbytem zamienia się w taśmę klejącą.
Data pozyskania: 21-08-20██
Miejsce pozyskania: Toaleta publiczna w centrum handlowym ████, w miejscowości █████.
Status: Obecnie obiekt znajduje się w szafce w biurze Dr Wiśniewskiego, gdzie oznaczony jest informacją "nie do użytku".
Notatka: Dla pana doktora █████ nie była to na pewno przyjemna sytuacja, kiedy z pośpiechu zabrał z szafki tę rolkę, ignorując ostrzeżenie i udając się z ostrymi problemami żołądkowymi do toalety. "Nie do użytku" oznacza, że akurat tego przedmiotu lepiej nie używać.


#0004
Opis obiektu: Pęk sztucznych róż (Rosa) o właściwościach żywej rośliny.
Data Pozyskania: 21-08-20██
Miejsce pozyskania: Cmentarz komunalny ██, w miejscowości ████ █████.
Status: Obiekt znajduje się w doniczce wypełnionej ziemią, stojącą na parapecie okna, w strefie rekreacyjnej Ośrodka ██.
Notatka: Mimo iż wygląda to jak kawałek kolorowego plastiku i materiału, to nie wolno zapomnieć o regularnym podlewaniu i dostępie do światła słonecznego. Już kilkakrotnie trzeba było przesadzać prawie że uschnięty obiekt.


#0005
Opis obiektu: Klawiatura komputerowa, która po naciśnięciu na dowolny klawisz zawsze wysyła sygnał innego, losowego. Nie stwierdzono w jej budowie żadnych dodatkowych podzespołów, które mogłyby powodować takie działanie.
Data pozyskania: 17-02-200█
Miejsce pozyskania: Serwis komputerowy [ZREDAGOWANO]
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku ██, w szafie przechowawczej Skrzydła IT.
Notatka: Nie ma w niej niczego, co celowo mogłoby dawać taki efekt, żadnego pseudogeneratora. Obecnie personel inżynieryjny zastanawia się, czy nie wykorzystać jej jako idealnego generatora liczb losowych, ze względu na jej krzywą rozkładu prawdopodobieństwa sygnałów.


#0006
Opis obiektu: Aparat elektrokardiograficzny, który, po podłączeniu do organizmu elektrod, nie rejestruje elektrycznej czynności serca, w zamian opisując na papierze (lub innym środku, który zostanie urządzeniu dostarczony) najbardziej wstydliwe dla testera sytuacje z jego życia. Opis owych sytuacji jest prowadzony z perspektywy trzecioosobowej "niewidocznego" świadka, który często stosuje doń hiperbole celem najwyraźniej jeszcze większego zażenowania badanego.
Data pozyskania: 13-08-199█
Miejsce pozyskania: Rejonowy szpital wojskowy w █████████.
Status: Obiekt znajduje się w Ośrodku 30, w biurze dr. Samuela Bladzińskiego.
Notatka: Trudno stwierdzić, czy obiekt może wykazywać samoświadomość, czy po prostu został zaprogramowany do odczytywania i interpretowania danych zapisanych w pamięci testera. Niemniej w wolnych chwilach nadal przeprowadzam na nim badania z udziałem wolontariuszy.


#0007
Opis obiektu: Płyta DVD wyświetlająca film porno z udziałem 4 (czterech) osób które jako ostatnie miały kontakt z obiektem.
Data pozyskania: 13-02-20██
Miejsce pozyskania: Prywatna rezydencja Kevina S██████, miasto ████████ .
Status: Obiekt przechowywany w sejfie dr. K███████ ze względu na nadużycia.
Notatka: Ze względu na skargi ze strony żeńskiej części personelu na celowe inicjowanie kontaktu z obiektem, zakazano jego używania na czas nieokreślony. Skonfiskowano również listę osób z którymi obiekt miał kontakt.


#0008
Opis obiektu: Niefunkcjonujący w oczekiwanym zakresie zegarek marki [ZMIENIONO], którego wskazówka sekundowa porusza się, uprzedzając o nadchodzącej burzy, minutowa — o opadach śniegu, a godzinowa — o porywach wiatru; szybkość poruszania się wskazówek jest zależna od intensywności zjawiska pogodowego w obszarze, w jakim znajduje się zegar. Uprzedzenia owe zachodzą mniej więcej 5 minut przed nastaniem rzeczonych zjawisk, a ustają po rozpogodzeniu.
Data pozyskania: 01-01-1989
Miejsce pozyskania: Balon meteorologiczny [ZMIENIONO]
Status: Obiekt przechowywany w szafie pancernej dyrektora Strefy 5.
Notatka: Przydatny drobiazg. Asystenci techniczni sporadycznie próbują zrekonstruować mechanizmy zegarka — jednakże, jak dotąd, nieskutecznie.


#0009
Opis obiektu: Lewitujące krzesło, brak innych anomalii
Data pozyskania:31.11.2014
Miejsce pozyskania: Dom państwa [USUNIĘTO]
Status: Obiekt przechowywany w sejfie dr ████████
Notatka: Krzesło powoli zmierza ku górze. Asystenci techniczni nic nie mogą poradzić.


#0010
Opis obiektu: Figurka kobiety, wykonana z białego plastiku. Kształt obiektu i stan spodniej części wskazują na oderwanie od innego przedmiotu, prawdopodobnie pozytywki. Podczas kontaktu z wodą emituje donośny dźwięk identyczny do śpiewaczki operowej, wykonując różne utwory klasyczne.
Data pozyskania: 27-11-20██
Miejsce pozyskania: Sklep z antykami w mieście ██████
Status: Obecnie obiekt znajduje się w pokoju rekreacyjnym Ośrodka-██.
Notatka: Wiem, że nie każdy jest fanem klasyki, ale to nie powód aby zakopywać obiekt w piachu.


#0011
Opis obiektu: Egzemplarz książki ,,Pan Tadeusz". Po spojrzeniu na ostatnią stronę, niezależnie czy bezpośrednio, czy też pośrednio, obserwator całkowicie i nieodwracalnie traci słuch.
Data pozyskania: 12.11.20██
Miejsce pozyskania: Biblioteka szkolna w ██████
Status: Obiekt zabezpieczany w sejfie w Strefie-█.
Notatka: Nie, ostatnia strona jest identyczna jak w powszechnie dostępnych egzemplarzach


#0012
Opis obiektu: Zrekonstruowany, w pełni funkcjonalny lekki czołg 7TP. Jeśli dowolna osoba zbliży się do obiektu na odległość 1 metra [m] lub mniejszą, odczuje niemożliwą do pokonania chęć zaśpiewania utworu ''Jak rozpętałem II wojnę światową'' A. Żarneckiego. Śpiewaniu towarzyszy nucenie melodii, gwizdanie oraz wydawanie różnych wyrazów dźwiękonaśladowczych celem jak najwierniejszego odtworzenia utworu. Znajomość tekstu, melodii oraz rytmu zdaje się nie mieć znaczenia. Po zaśpiewaniu, osoba staje się na najbliższe 3 godziny odporna na działanie podmiotu.
Data pozyskania: 07-01-20██
Miejsce pozyskania: Zakład rekonstrukcyjny ████, ███
Status: W garażu Ośrodka Badawczego-██.


#0013
Opis obiektu: Żarówka, która świeci mimo braku zasilenia. Po podłączeniu napięcia żarnik gaśnie. Zauważono spadek mocy urządzeń elektrycznych wokół podmiotu.
Data pozyskania: 25-12-20██
Miejsce pozyskania: Zawalona część piwnicy remontowanej kamienicy w ████████, pierwotnie na parterze mieścił się sklep, którego właściciele byli żydowskiego pochodzenia.
Status: Stłuczona podczas testów.
Notatka: To dałoby nam nowe spojrzenie na sposób pobierania energii z otoczenia. Do diabła z tymi ofermami z wydziału badań elektryki. — Dr Zaran


#0014
Opis obiektu: Produkowana masowo pluszowa zabawka przedstawiająca postać Endermana z popularnej gry Minecraft. Obiekt jest zdolny do losowego w czasie nagłego znikania i pojawiania się w innym miejscu wewnątrz pomieszczenia, w którym się znajduje. Podmiot może opuścić nawet najbardziej szczelny pojemnik.
Data pozyskania: 06-02-20██
Miejsce pozyskania: Magazyn sklepu ████
Status: Zaginione. Trwają poszukiwania. Uznane za utracone.
Notatka: Nie musimy szukać… Chyba zwiało przez otwarte okno.


#0015
Opis obiektu: 3 krzewy Cannabis indica (konopia indyjska), o wysokości od 0,9 do 1,2 metra [m]. Po spożyciu lub zażyciu obiektu pod dowolną postacią, konsument przez godzinę czasu będzie widzieć kolory w negatywie. Efekt działa także na chorych na daltonizm.
Data pozyskania: ██-██-████
Miejsce pozyskania: Nielegalna hodowla w miejscowości ██████, Śląskie
Status: Hodowane w Ośrodku Biologicznym 04. Wycofano wniosek pracowników o udostępnienie niewielkich ilości obiektu w celach rekreacyjnych.


#0016
Opis obiektu: Dwie blaszane, skorodowane beczki, pomalowane kolejno na niebiesko i czerwono. Do każdej beczki dołączone jest dwadzieścia świec parafinowych o kolorach odpowiadających barwach beczek, po dziesięć dla każdej. Aktywacja obiektu zachodzi podczas napełnienia jednej z beczek i zapaleniu knota świecy odpowiadającej kolorowi zbiornikowi. Po dotknięciu dłonią płomienia, ta zostaje natychmiastowo podpalona bez wyrządzania szkody zdrowotnej testerowi, mimo wysokiej temperatury ognia mierzonej przez urządzenia termiczne. Po zanurzeniu ręki w wodzie znajdującej się w beczce, płomień gaśnie po czym realizują się dwa scenariusze: dla czerwonej beczki występuje efekt identyczny z umyciem ręki w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, dla niebieskiej całkowita sterylizacja powierzchni zanurzonej skóry. Zauważono możliwość wymiany świec na inne niż będące w zestawie, jedynym warunkiem jest wymóg odpowiadania koloru beczki i świecy.
Data pozyskania: ██-██-2016
Miejsce pozyskania: Wysypisko śmieci na obrzeżach ██████.
Status: Umieszczone w Ośrodku ██ dla użytku personelu.


#0017
Opis obiektu: 129 mililitrów [ml] klarownej cieczy w szklanej butelce, zidentyfikowanej jako etanol w stężeniu 120%.
Data pozyskania: ██-04-2016
Miejsce pozyskania: Opuszczony ogródek działkowy w miejscowości █████. Obiekt został znaleziony wraz z dwoma ciałami bezdomnych.
Status: Obiekt jest obecnie badany pod kątem próby utworzenia cieczy o teoretycznie niemożliwym stężeniu.
Notatka: Wniosłem o zapisanie jako że stężenie 120%, ogólnie każde ponad 100% jest teoretycznie niewykonalne, gdyż przecież mamy przed sobą takiż obiekt materialny, więc coś w tym musi być… — Kierownik Badań K. Janecki


#0018
Opis obiektu: Papierek od cukierka, który zawsze leci w górę.
Data pozyskania: 03-11-20██
Miejsce pozyskania: Paczka "Odlotowych cukierków" firmy ███████.
Status: Na suficie Przechowalni Obiektów Bezużytecznych Ośrodka 13 (20 [m] wysokości)
Notatka: Najskuteczniejsza metoda przetrzymywania cukierka poza zasięgiem wrogich konsumentów. Unosi obiekty o masie poniżej 200 gramów.


#0019
Opis obiektu: Płyta DVD z trzema stronami. Na każdej zapisano albumy ¡Uno!, ¡Dos! i ¡Tré! zespołu Green Day.
Data pozyskania: 13-11-20██
Miejsce pozyskania: Dział reklamacji sklepu ██████ w ███████.
Status: Umieszczona w odtwarzaczu dla użytku personelu.
Notatka: Nikt nie umie jej wyjąć.


#0020
Opis obiektu: Sześcian o dokładnych wymiarach 210 x 210 x 210 [mm] pokryty czerwonym aksamitem o barwie ciemnego karminu. Zmusza badacza do jak najbardziej szczegółowego zbadania jego konstrukcji i historii oraz do podzielenia się jej precyzyjnym opisem z innymi. Najprawdopodobniej wykonany został pod koniec XIX wieku przez niemieckiego mistrza w swoim fachu, następnie w wyniku nieokreślonych zdarzeń trafił na Podkarpacie, skąd wyrwać udało mu się dopiero po zakończeniu zmagań II wojny światowej. [RESZTĘ EDYTOWANO]
Data pozyskania: 01-11-20██
Miejsce pozyskania: Pudło anonimowo dostarczone wraz z innymi obiektami anomalnymi pod drzwi firmy-przykrywki Fundacji, ███ Corp.
Status: Spoczywają pod nieprzepuszczalną osłoną wewnątrz Przechowalni Obiektów Bezużytecznych Ośrodka 13, gdzie spokojnie oczekuje na dalsze losy.
Notatka: Trwają próby opisania obiektu jednym zdaniem.


#0021
Opis obiektu: Przemysłowy wentylator promieniowy MPB 80 T. Wydmuchiwane powietrze posiada intensywny zapach zepsutych ryb.
Data pozyskania: 02-04-20██
Miejsce pozyskania: Zakład przetwórstwa drewna, ██████
Status: Przechowywane wewnątrz skrzyni w magazynie Ośrodka ██
Notatka: Sprawdziliśmy z 10 razy. W środku na pewno nie ma żadnej ryby.


#0022
Opis obiektu: Zwyczajny młotek. Jeżeli dwa przedmioty zostaną przyłożone do siebie, a miejsce tego przyłożenia zostanie uderzone młotkiem, przedmioty połączą się ze sobą. Trwałość łączenia zależy od siły uderzenia.
Data pozyskania: 01-06-20██
Miejsce pozyskania: Zakupiony na aukcji serwisu ███████.
Status: W warsztacie Ośrodka 23. Pierwotnemu właścicielowi podano preparat amnezyjny klasy C, twórca pozostaje nieznany.
Notatka: Bardzo przydatne narzędzie. Oszczędzimy nieco grosza na zakupie kleju.


3200#
.ainasip bul aineiwóm sazcdop icśondurt karb ąjazsałgz ycinwocarP .kapsw cąiwóm bul cązsip einydej og ainasipo ćśowilżom ycąjudowop tkefe ejułowyw tkeibO. iceizd ald zratnemelE :utkeibo sipO
██02-60-51 :ainaksyzop ataD
██████ w eiksjeim oksiwograT :ainaksyzop ecsjeiM
azciweikyzczsyzrbezczS arotkod akruib eizdalfuzs W :sutatS


#0024
Opis obiektu: Lekko uszkodzona drewniana figurka prostej budowy przedstawiająca chłopca w stroju marynarza. Głowa zawsze będzie odwrócona w stronę osoby, która ostatnio spoglądała na obiekt. W przypadku śmierci tej osoby, figurka będzie patrzyła przed siebie.
Data pozyskania: 28-06-20██
Miejsce pozyskania: Dom pana █████. Ofiara trawiła do szpitala psychiatrycznego, wcześniej wskazując bagno obok swojego domu jako miejsce znalezienia.
Status: Umieszczona wewnątrz tekturowego pudełka w Ośrodku Magazynowym ██.


#0025
Opis obiektu: Biały ceramiczny kubek z ozdobnym napisem ''Pora na herbatę!''. Oprócz naparów z liści roślin stosowanych do sporządzania napojów, żadna inna ciecz nie może zostać wlana do środka. Ciecz będzie stale pozostawać w pojemniku z którego ma zostać wylana, nie wylewając się poza jego obręby nawet przy odwróceniu dnem do góry.
Data pozyskania: 2█-07-2016
Miejsce pozyskania: Stołówka Ośrodka-██
Status: Obecnie znajduje się w Magazynie Przedmiotów Bezużytecznych Ośrodka 15
Notatka: Nie znajduję słów na opisanie uczucia towarzyszącemu próbie splunięcia do środka tej szklanki.


#0026
Opis obiektu: Opakowanie chusteczek do nosa. Stan podczas pozyskania wynosił 200 sztuk wewnątrz pudełka. Każdorazowe spojrzenie na obiekt powoduje nagły i nieprzerwany atak kichania mogący zakończyć się jedynie po wyciągnięciu chusteczki z pudełka i użyciu jej do oczyszczenia nosa.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: Toaleta publiczna w ████████, Lubuskie.
Status: W szafce doktora Kołodzieja, Ośrodek 17


#0027
Opis obiektu: Pióro wieczne wykonane z polerowanego obsydianu śnieżnego, posiadające stalówkę z niedomieszkowanego srebra. Obudowa jest niemożliwa do otwarcia, posiada wyrytą nań inskrypcję w nieznanym alfabecie. Na górnej części pióra znajduje się niewielkich rozmiarów okaz kałamarnicy, zidentyfikowany paradoskalnie jako przedstawiciel gatunku Architeuthis dux (kałamarnica olbrzymia). Zwierzę wydaje się być wrośnięte otworem gębowym w obudowę pióra. W spoczynku narzędzia kałamarnica nie wykazuje żadnych funkcji życiowych, lecz nie następuje rozkład tkanek ani rozpad komórek zwierzęcia. Jeżeli dowolna osoba weźmie pióro w dłoń, funkcje życiowe stworzenia powrócą a ono samo użyje dwóch najdłuższych macek do oplecenia nimi nadgarstka użytkownika. Kałamarnica zacznie pobierać niewielkie ilości substancji odżywczych z ręki użytkownika oraz rozpocznie produkcję atramentu który zostaje wtłoczony we wnętrze pióra dzięki czemu możliwe staje się pisanie. Po puszczeniu pióra kałamarnica uwalnia splot macek i na powrót wchodzi w stan hibernacji.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: Znalezione w sieci rybackiej kutra ''█████'', około 20 kilometrów od brzegu przy miejscowości ██████.
Status: Testowane.
Notatka: Pomimo tych oślizgłych macek, działa całkiem dobrze. — Agent P.


#0028
Popis objektu: Pytel hrušek, které mohou být popsány pouze pomocí jazyka českého.
Datum získávání: ██-0█-201█
Místo získávání: Obchod s ovocem a zeleninou v Českém Těšíně objevil agent █████.
Status: Umístěn v chladničce v Centrum-██. Několik hrušek sežrali výzkumní pracovníci.
Poznámka: To trochę utrudnia badania, nie każdy z nas zna Czeski…


#0029
Opis obiektu: Okulary przeciwsłoneczne marki ███████ o neutralnej dioptrii (0). Jeżeli osoba spojrzy przez szkła, dostrzeże iż całe otoczenie oraz wszystkie stworzenia płoną. Ogień stopniowo trawi obiekty, niszcząc je do stopnia w którym poszczególne materiały nie mogą zostać spalone przez zwyczajny pożar. Finalnie, obserwator będzie widział absurdalne sytuacje jak szkielety ludzkie chodzące po niewidzialnej podłodze. Pożar każdorazowo jest postępujący, wydający się zatrzymywać z momentem zdjęcia okularów. Efekt płonącego otoczenia jest jednorazowy dla każdej osoby — wraz z zakończeniem pożaru spoglądanie przez okulary będzie przedstawiać tylko jego skutki.
Data pozyskania: ██-08-2016
Miejsce pozyskania: ██████, Pomorskie
Status: W komórce przechowawczej dla obiektów bezużytecznych. Poprzedniemu właścicielowi podano preparat amnezyjny klasy B.


#0030
Opis obiektu: 12 osobników Betula pendula (Brzoza brodawkowata) wykazujące niezwykle wysoką odporność na wszelkie uszkodzenia. Badania wykazały iż pomimo anomalnej właściwości drzewa nie różnią się pod względem biologicznym od nieanomalnych odpowiedników.
Data pozyskania: ██-04-2010
Miejsce pozyskania: Okolice ██████, ████████, █████
Status: Wszystkie osobniki pozostają zabezpieczone w miejscu odnalezienia.
Notatka: Awans dla tego, kto wymyśli jak wykopać albo wyciąć te kurestwa. Załatwiły jeden samolot, wiecie o czym mówię. — Kierownik badań Dr M. D.


#0031
Opis obiektu: Miotła tkwiąca w zachodnio-północnej ścianie biura dr inż. Jagiełło. Pociągnięta z zewnątrz po chwili reaguje, jakby ktoś pociągnął ją, stojąc w tymże biurze, mimo iż nikt tam nie przebywa. Właścicielka biura twierdzi, że pewnego dnia weszła do niego, a obiekt już w nim tkwił. Wstępnie oceniono, iż działanie pozwalające na przewiercenie tamtej ściany, umieszczenie w niej miotły, a następnie ukrycie efektów pracy zajęłyby zespołowi trzech robotników około siedmiu dni wzmożonych prac.
Data pozyskania: ██-01-2015
Miejsce pozyskania: Ośrodek 10, biuro starszego architekta jednostek przechowawczych
Status: Obiekt nie jest obecnie przedmiotem badań. Jednakże właścicielka biura w wolnym czasie przeprowadza własne analizy oraz doświadczenia mające przybliżyć rozwikłanie zagadki.
Notatka: Jeżeli ktoś ma ochotę zamienić się ze mną biurem (i lubi dyndające miotły), zapraszam do kontaktu. Potrafię okazywać wdzięczność, jakiej u inżyniera nie zaznacie. — Dr inż. Tamara Jagiełło


#0032
Opis obiektu: Komora gazowa do masowej terminacji, typ FCD-21. Za każdym razem gdy zostanie ona aktywowana, wewnątrz da się słyszeć utwór ''Balla Da Li'' wydobywający się z nieznanego źródła. Utwór ten jest zapętlony w sposób dający płynne przechodzenie pomiędzy początkiem a końcem melodii. Manifestacja kończy się wraz z wyłączeniem dopływu gazu do wnętrza obiektu.
Data pozyskania: ██-03-2016
Miejsce pozyskania: Strefa ██
Status: Po wykonaniu serii testów komora pozostaje w dalszym ciągu w użytku.


#0033
Opis obiektu: Batonik ''███████'' z czekolady mlecznej z karmelowym nadzieniem, marki ██████. Gdy obiekt zostanie przybliżony do jamy ustnej w celu konsumpcji, rozpoczyna emisję głośnego krzyku. Częstotliwości i głośność dźwięku są zmienne.
Data pozyskania: 22.02.20██
Miejsce pozyskania: Szkoła podstawowa nr. ██, w ███████
Status: Zjedzony. Sprawca wciąż poszukiwany.


#0034
Opis obiektu: Gitara akustyczna, model ████ firmy ███████. Trzy określone tony są samoistnie wygrywane po sobie jeżeli w pobliżu obiektu zostanie wypowiedziane jakiekolwiek zdanie w języku hiszpańskim.
Data pozyskania: 10.03.201█
Miejsce pozyskania: Sklep muzyczny ''███████'', ██████
Status: W magazynie.
Notatka: Delegacja hiszpańska musi trzymać się z dala od tego. — Dr B


#0035
Opis obiektu: Niedziałający zegarek firmy █████. Wskazówka godzinowa zawsze wskazuje cyfrę 6, nawet po uprzedniej zmianie pozycji. Uruchomienie zakończyło się niepowodzeniem mimo braku wad w budowie wewnętrznej. Każdorazowo, gdy w pobliżu wygrywany jest utwór muzyczny gatunku Pop, zegarek emituje dźwięk losowego zwierzęcia hodowlanego, którego jakość jest identyczna ze zwyczajnym zwierzęciem. Parametr głośności jest różny, zależy od długości utworu.
Data pozyskania: 22.07.20██
Miejsce pozyskania: Sklep muzyczny w █████, Polska
Status: Utracone przez Agenta ████, prawdopodobnie spoczywa w nieznanej lokalizacji na dnie Atlantyku.
Notatka: Na drugi raz trzeba zastanowić się kilka razy, zanim powierzy się coś temu facetowi na przetrzymanie. — Dr Fijak


#0036
Opis obiektu: 87 tabliczek czekolady mlecznej firmy ████. Przy kontakcie ze skórą człowieka temperatura czekolady podnosi się do 31 °C. Podczas procesu nie wytwarza się żadna energia.
Data pozyskania: 05.02.20██
Miejsce pozyskania: Magazyn firmy ████ ████. Według raportów obiekt przeznaczony był jako nagroda dla zwycięzcy konkursu, organizowanego przez firmę.
Status: 3 tabliczki zniszczone podczas próby konsumpcji przez Doktora ███████. Reszta składowana w Magazynie ██.


#0037
Opis obiektu: Przeciętnej aparycji przystanek autobusowy bez szyb po prawej i lewej stronie. Przy próbie przejścia przez lewą lub prawą framugę, następuje materializacja szyby w danym miejscu.
Data pozyskania: 19.03.200█
Miejsce pozyskania: Droga nr █ w Mieście █████, Polska.
Status: W Magazynie, zastąpiony repliką.


#0038
Opis obiektu: Lodówka firmy ████, model ███, biała. Po otwarciu dolnej komory ukazuje ludzkie ciało bez głowy w różnym stadium rozkładu. Po otwarciu górnej komory ukazuje ludzką głowę w różnym stadium rozkładu. Po ponownym zamknięciu i otwarciu ukazuje kompletnie inne ciało i głowę. Testy DNA wykazują powiązanie z osobami o różnym wieku, płci, pochodzeniu i stanie. Jeżeli zwłoki zostały usunięte z lodówki znikną, po jej zamknięciu.
Data pozyskania: 13.07.198█
Miejsce pozyskania: Dom ██████ █████, właściciela restauracji w █████.
Status: W Magazynie.
Notatka: Warto zauważyć, że ciała znajdywane w obiekcie należą niekiedy do osób żywych lub nieżyjących już od nawet 700 lat. ~ Dr Juranek


#0039
Opis obiektu: Wykonana z szarego futra uszanka z wyszytą gwiazdą na przodzie. Każda osoba, która ją założy zacznie mówić z karykatualnym rosyjskim akcentem. Sam nosiciel zdaje się efektu nie zauważać.
Data pozyskania: 23.09.20██
Miejsce pozyskania: Antykwariat w ████, Polska.
Status: W biurze Dr █████.


#0040
Opis obiektu: Stalowa nakrętka nakręcona na śrubkę przytrzymującą półkę w piwnicy. Nakrętki nie można odkręcić w żaden sposób.
Data pozyskania: 01.03.2001
Miejsce pozyskania: Magazyn Fundacji w [USUNIĘTO]
Status: W magazynie Fundacji
Notatka: Ale jak to konserwator Sz[USUNIĘTO] przykręcił ją palcami? ~ Dr. Zygard


#0041
Opis obiektu: Para soczewek kontaktowych nieznanego pochodzenia. Po aplikacji na oczy w anomalny sposób zamienia wydzieliny łzowe użytkownika w krew Sus scrofa. Proces jest bezbolesny, a krew wykazuje identyczne właściwości co do oryginalnych łez.
Data pozyskania: 18.03.20██.
Miejsce pozyskania: Konwent fanów horroru w ██████.
Status: W Magazynie.


#0042
Opis obiektu: Domowej roboty, w pełni funkcjonalna łódź motorowa. Jeżeli obiekt znajdzie się na powierzchni wody oraz silnik zostanie uruchomiony, natychmiastowo zanurzy się pod wodę, oraz będzie utrzymywać się do góry nogami zaraz pod taflą. Osoby będące na łodzi podczas zanurzenia nie będą wymagały oddychania aż do czasu zgaszenia silnika, kiedy to łódź wróci do normalnego stanu.
Data pozyskania: 17.07.19██.
Miejsce pozyskania: Prywatna kolekcja łodzi kapitana █████ ██████.
Status: Wykorzystywana przez Agentów ████ i ██████ do przeszukiwania dna płytkich jezior.


#0043
Opis obiektu: Kolorowa Fotografia przedstawiająca Adolfa Hitlera, Abrahama Lincolna i prawdopodobnie Kazimierza Wielkiego. Postacie na fotografii zdają się być ruchome, odgrywając scenę dyskusji, i rozdarcia mapy przedstawiającą prawdopodobnie XVII wieczną Polskę. Po zakończeniu tej czynności postacie piją wspólnie trunek zidentyfikowany jako Coca Cola, po czym scena się resetuje.
Data pozyskania: 29.12.201█.
Miejsce pozyskania: Strych w domu ██████ ███████, mazowieckie.
Status: W galerii anomalnych obrazów w Ośrodku ██.


#0044
Opis obiektu: Zwykła żółta karteczka samoprzylepna do robienia notatek. Po naklejeniu będzie ukazywała opinię osób, które przebywały w jej pobliżu, o wysoko postawionych osobach w hierarchii Fundacji. Opinia zawsze będzie negatywna i nie jest to skutek uboczny obiektu.
Data pozyskania: 4.01.20██.
Miejsce pozyskania: Sklep z artykułami papierniczymi w K█████████
Status: Na tablicy ogłoszeniowej pokoju zebrań w Ośrodku 13.
Notatka Powinniśmy zdjąć kartkę na czas następnej wizytacji z zagranicy, chociaż nie wiem czy po tym co przeczytał Dyrektor, dalej będzie miał chęć wrócić ~ Dr. ████


#0045
Opis obiektu: Płonące ciastko marki ████. Ciastka nie da się ugasić żadnymi metodami, a ono same zdaje się nie podlegać degradacji przez ogień.
Data pozyskania: 02.10.201█.
Miejsce pozyskania: Impreza domowa w █████.
Status: Pod ognioodpornym kloszem, w Magazynie █.


#0046
Opis obiektu: Piekarnik marki ████ model █-██. Podczas korzystania z piekarnika w przeznaczony doń sposób, przez szybę można zaobserwować ludzkiego noworodka, cierpiącego z powodu temperatury. Po otwarciu, w piekarniku nie znajduje się następujący obiekt. Urządzenia rejestrujące, jak i badanie wnętrza również przeczą temu faktowi.
Data pozyskania: 08.03.20██.
Miejsce pozyskania: Dom pana █████ ███████.
Status: W magazynie.


#0047
Opis obiektu: Wyglądający na nowy ołówek w żółto-czarne paski z napisem namalowanym złotą farbą mówiącym "Made In Germany". Podczas pisania ołówkiem nieustannie wydaje on odgłosy mężczyzny krzyczącego niemiecką frazę "Zeih Hail!".
Data pozyskania: 17.08.20██.
Miejsce pozyskania: Szkoła podstawowa w █████.
Status: W magazynie.


#0048
Opis obiektu: Para butów marki Adidas. Każda nosząca je osoba będzie się w stosunku do nich odnosić jako per "buty prawilności" i może stać się agresywna w stosunku do osób twierdzących, lub mówiących inaczej. Efekt znika natychmiastowo po zdjęciu.
Data pozyskania: 02.12.20██.
Miejsce pozyskania: Meczet w █████, województwo śląskie.
Status: W magazynie.


#0049
Opis obiektu: Księga o skórzanej okładce. Gdy rozumny byt wejdzie w kontakt z księgą, na aktualnie otwartej stronie(w przypadku nie otworzenia książki efekt nie zadziała) pojawia się historia z życia osoby która weszła z nią w kontakt zapisana czarnym tuszem. Prawdopodobnie historia dobierana jest po tym jak bardzo zaciekawi osoby zgromadzone wokół woluminu.
Data pozyskania: 06.10.20██.
Miejsce pozyskania: Bar w ███████, Mazowsze.
Status: W magazynie.
Notatka: Ważne! Zbadać doktora Koźmińskiego w zakresie braku reakcji obiektu na kontakt z nim. - Doktor Antkowski


#0050
Opis obiektu: Polskie wydanie powieści Harry Potter i Książę Półkrwi w miękkiej okładce. Kiedy osoba czytająca zgodnie z chronologią dojdzie do momentu śmierci Albusa Dumbledore'a z rąk Severusa Snape'a, dozna ona śmiertelnego wylewu krwi do mózgu.
Data pozyskania: 31.07.20██.
Miejsce pozyskania: Dom rodziny ██████, Katowice.
Status: W magazynie.


#0051
Opis obiektu: Mocno zmodyfikowany rewolwer ██████ z 198█ r. Lufa obiektu została wydłużona i wygięta w kierunek przeciwny. Mimo spodziewanego braku możliwości wystrzału broń jest w stanie wystrzeliwać pociski z normalną dla tego modelu prędkością. Wystrzelenie kończy się zazwyczaj postrzeleniem osoby strzelającej; co ciekawe, osoby w ten sposób zranione nie odczuwają bólu ani zdają się nie zauważać ran. Ponadto, spytane, twierdzą, że niekiedy trafiły cel.
Data pozyskania: 16.09.199█.
Miejsce pozyskania: W zbrojowni Zbrojnego Ośrodka ██.
Status: W magazynie broni anomalnych w Ośrodku ██.


#0052
Opis obiektu: Działająca lodówka starego typu marki ███████, pochodząca z lat 80 dwudziestego wieku. Za każdym razem gdy zostanie otwarta, wyda krótki dźwięk związany z popkulturą w okresie od roku 198█, do czasów współczesnych. Dźwięki obejmują fragmenty piosenek, odgłosy z gier wideo, muzykę, kwestie filmowe, popularne teksty, zwroty i inne. Dźwięk wydawany przez obiekt jest najprawdopodobniej wybierany losowo przy każdym otwarciu.
Miejsce pozyskania: Garaż naukowca █████████.
Status: Biuro naukowca █████████ w ośrodku ██.
Notatka: Poza anomalnymi właściwościami obiektu, to nadal działająca lodówka. Zdążyłem się przyzwyczaić. - Naukowiec █████████.


#0053
Opis obiektu: Żarówka która po podłączeniu jej do prądu niezależnie od napięcia stanie się permanentnie niewidoczna dla wszystkich kamer oraz ludzkich oczu.
Data pozyskania:27.07.20██
Miejsce pozyskania:Sklep oświetleniowy, Kraków.
Status:Aktualnie nie znamy jej położenia.


#0054
Opis obiektu: Żółta rękawica typu "wampirka". Pocieranie opuszkiem kciuka o palec wskazujący spowoduje pojawieniem się monety o nominale 1 grosza, odpowiednio jedno potarcie do jednej sztuki. Pochodzenie monet jest nieznane, jednakże każda z nich wydaje się nowo wybita, rok emisji jest rokiem, w którym wykonano potarcie.
Data pozyskania: 11.12.2018
Miejsce pozyskania: Katowice, należała do bezdomnego mężczyzny, Michała █████
Status: Zneutralizowana.
Wytarła się — Dr G


#0055
Opis obiektu: Osobisty smartfon Dr B, model Huawei Mate 10 Lite.
Data pozyskania: 09.06.2019
Miejsce pozyskania: Ściana wydobywcza chodnika ██ kopalni KWK Sośnica, Gliwice. Obiekt znaleziono wewnątrz naturalnego złoża węgla kamiennego.
Status: Przekazany oddziałowi elektroników. Po ponownym naładowaniu w pełni sprawny.

Mogę go już odzyskać…? — Dr B
Nie, dopóki nie dojdziemy do tego, jak on się tam znalazł. — Dr Dębski


#0056
Opis obiektu: Elektroniczny papieros marki ██████. Każdorazowa próba palenia olejku niezawierającego nikotyny skutkować będzie wystąpieniem u użytkownika ostrego zapalenia migdałków podniebiennych na tle bakteryjnym, w szczególności z udziałem szczepu [ZMIENIONO].
Data pozyskania: 01.08.2019
Miejsce pozyskania: Sklep ''██████████'' w ████, Zachodniopomorskie.
Status: W magazynie.


#0057
Opis obiektu: Płyta gramofonowa wykonana z niezidentyfikowanego, czarnego tworzywa sztucznego. Wewnętrzna część obiektu posiada opalizujący napis ''Tera Lastaj Momentoj''. Pomimo braku żłobień rowków sugerujących brak zapisanej ścieżki dźwiękowej, próba odtworzenia płyty na odpowiednim do tego urządzeniu spowoduje odegranie utworu będącego kompozycją muzyki klasycznej i elektronicznej. Występujący w utworze chór opowiada historię dotyczącą spowodowanej przemianą Słońca w czerwonego olbrzyma ucieczki ludzkości z Ziemi i poszukiwaniem nowego miejsca do zamieszkania. Utwór trwa 4 minuty i 30 sekund, po których płyta gwałtownie ogrzewa się do temperatury wystarczającej do całkowitego zniszczenia urządzenia odtwarzającego.
Data pozyskania: 19.05.2017
Miejsce pozyskania: Biuro dr Matthew Nine. Pracownik stwierdził, iż nigdy wcześniej nie miał do czynienia z obiektem, natomiast nagrania monitoringu nie wskazują ewentualnego podrzucenia obiektu.
Status: W magazynie.


#0058
Opis obiektu: Pojedyncze elektryczne gniazdo wtykowe marki ██████. Podczas podłączenia do sieci elektrycznej, każdorazowe dotknięcie obudowy gniazda powoduje nagłe oddziałanie określonej siły skierowanej na prawy pośladek osoby, która dokonała dotknięcia. Wartość siły jest wystarczająca, aby wywołać niewielki krwotok podskórny u zdrowej osoby.
Data pozyskania: 01.08.2019
Miejsce pozyskania: Sklep ''██████████'' w ████, Zachodniopomorskie.
Status: W magazynie.


#0059
Opis obiektu: Zestaw srebrnych widelców. Każda próba spożycia posiłku przy pomocy danego sztućca spowoduje dematerializację pokarmu tuż przed włożeniem go do jamy ustnej.
Data pozyskania: 10.08.2019
Miejsce pozyskania: Restauracja ''███ ███████'' Małopolskie.
Status: W magazynie.


#0060
Opis obiektu: Spalone szczątki pluszowego misia.
Data pozyskania: 24.12.2019
Miejsce pozyskania: Ośrodek 10. Obiekt dostał się do placówki przebijając dach i dwa poziomy budynku. Dochodzenie wykazało pochodzenie pozaziemskie obiektu, zza orbity Marsa.
Status: W magazynie.
Notatka: Jedynie zdjęcia astronomiczne pozwoliły nam ustalić, że to miś. — Dr Hugo


#0061
Opis obiektu: Sześcian o długości boku 2,5 [cm] pokryty porowatym materiałem koloru beżowego. Ściśnięty przez dowolną osobę zacznie emitować utwór muzyczny/melodię którą w danej chwili osoba ta sobie wyobraża. Analiza wnętrza wykazała zawartość jednolitej stałej substancji, bez obecności komponentów elektronicznych itp.
Data pozyskania: 27.12.2019
Miejsce pozyskania: Sklep z antykami w [ZMIENIONO].
Status: Umieszczony w pokoju socjalnym, Ośrodek 07.


#0062
Opis obiektu: 200 mililitrów [ml] krwi w nieopisanym worku do transfuzji. Substancja, pomimo składu zgodnego z oczekiwaniami, nie wykazuje obecności konkretnych antygenów oraz w całości zawiera DNA Beta vulgaris (burak zwyczajny).
Data pozyskania: 01.01. 2020
Miejsce pozyskania: Aukcja na portalu [ZMIENIONO], pozycja wystawiona przez wnuka zmarłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa.
Status: W trakcie dalszych badań.


#0063
Opis obiektu: Plastikowa czerwona bila z numerem (3), która nigdy nie wpada do łuzy.
Data pozyskania: 22.01. 2020
Miejsce pozyskania: Skrzydło socjalne Ośrodka 52.
Status: W magazynie.
To nie anomalia, Jarzębski po prostu grać nie potrafi. — Technik Arnold


#0064
Opis obiektu: Około 2 kilogramowy kawałek granitu. Obiekt posiada zdolność emitowania dźwięków mowy ludzkiej (w języku polskim). Niezmiennym tematem rozmów z obiektem jest jego nacechowane stresem przyznawanie się do działań na szkodę dobra ojczyzny ludowej i pokoju.
Data pozyskania: 28.01. 2020
Miejsce pozyskania: Piwnica dawnego komisariatu Milicji Obywatelskiej z komórką Służby Bezpieczeństwa.
Status: W magazynie, w pojemniku dźwiękoszczelnym.
Notatka: Mamy krew z buraka i kamień zmuszony do gadania… Cholera, dobrzy byli. — Dr B


#0065
Opis obiektu: 4 stronnicowy referat, wydrukowany na zwykłych kartkach A4. Treść dotyczy zagadnienia trybu rozkazującego dla 1 osoby liczby pojedynczej we współczesnym języku polskim. W referacie podana jest poprawna wymowa słów w omawianym trybie, sposób budowy zdań oraz przykłady praktyczne. Osoba która przeczyta referat zazwyczaj stwierdza, że podany tryb jest zaskakująco naturalny i posiada duże zastosowanie praktyczne.
Data pozyskania: 31.01. 2020
Miejsce pozyskania: Uniwersytet [ZMIENIONO]. Obiekt został znaleziony w bibliotece uniwersyteckiej; dochodzenie wykazało, iż dokument nie znajdował się w ewidencji.
Status: W archiwum Ośrodka Magazynowego 65


#0066
Opis obiektu: Jest to z wyglądu zwyczajny czarny stetoskop firmy ████. Jego użycie w celu przesłuchania rytmu bicia serca kończy się na tym, że zamiast oczekiwanego dźwięku daje się słyszeć losowy utwór z gatunku muzycznego dubstep. Zidentyfikowano większość utworów i nie powodują one ogłuchnięcia osoby korzystającej z obiektu ani żadnych negatywnych skutków zdrowotnych czy psychicznych.
Data pozyskania: 04.03.20██r.
Miejsce pozyskania: Przychodnia przy ulicy █████ w █████,Małopolskie.
Status: W magazynie Ośrodka ██.
Notatki: Zabrania się nieautoryzowanych użyć obiektu przez personel w celu słuchania muzyki.
-Nawet nie będę próbował wpisywać treści tego co usłyszałem w raport. - Dr ███████.


#0067
Opis obiektu: Akwarium typu kula o wysokości 22 centymetrów i szerokości 25 centymetrów, nie do końca wypełnione wodą oraz dekoracjami. Kiedy w pokoju panuje ciemność i jeśli jakkolwiek poświeci się na obiekt cień, który się pojawił ukaże pływającą tam rybę (nie ma jej w rzeczywistości). Badania, podczas których wpuszczane do środka były ryby z gatunku Betta splendens kończyły się ich niewyjaśnionym znikaniem lub zdychaniem. Bywało, że pokryte były one większymi lub mniejszymi ranami. Wymiana wody nie spowodowała zniknięcia cienia.
Data pozyskania: 24.02.20██r.
Miejsce pozyskania: Dom przy ulicy [USUNIĘTO], Łódź.
Status: W trakcie badań w Ośrodku ██.
Notatka: Zidentyfikowano cień ryby jako Matitlania nigrofasciata. Jak dobrze,że mamy na pokładzie kogoś kto umie w ichtiologię. - doktor ██████.


#0068
Opis obiektu: Klarowna ciecz koloru błękitnego w plastikowym worku o pojemności 2 litrów [l], obecnie Fundacja jest w posiadaniu 187 sztuk. Na każdym z worków widnieje zadrukowana nalepka z prostym przedstawieniem frytek koloru niebieskiego, nazwą produktu "Wodne frytki" oraz rzekomym składem niezgodnym z wynikami przeprowadzonych analiz. Widniejący sposób przygotowania nakazuje zmieszanie zawartości worka z wodą w proporcjach 1:1. Poprawne wykonanie czynności skutkuje powstaniem w ciągu 30 minut około 0,4 kilograma [kg] pojedynczych obiektów przypominających zwyczajne frytki ziemniaczane o kolorze błękitnym. Zachodząca reakcja podgrzewa ciecz i "frytki" do temperatury 70 stopni Celsjusza. Produkty nie różnią się składem od cieczy z worków, mogą być bezpiecznie spożywane, lecz nie posiadają wartości odżywczych.
Data pozyskania: 29.02. 2020
Miejsce pozyskania: Hurtownia spożywcza ████, █████-█████.
Status: W magazynie. Trwa poszukiwanie źródła pochodzenia.


#0069
Opis obiektu: Moneta pięciozłotowa o widocznych śladach zużycia. Oddziaływanie memetyczne obiektu sprawia, iż każda istota świadoma próbująca go podnieść nabiera przekonania, że rzeczona moneta znajduje się pietnaście centymetrów na wschód od jej rzeczywistego położenia
Data pozyskania: 05.05. 2020
Miejsce pozyskania: Kieszeń Doktora ████████.
Status: W magazynie.
Notatka: Znowu znalazłem ją na podłodze. Stażyści! Zapamiętajcie, że jeśli usłyszeliście brzdęk to oznacza, iż nie udało wam się włożyć obiektu do szuflady. Nawet wtedy gdy oczy mówią wam coś zupełnie innego. Na łydkę Welesa, czy to aż tak skomplikowane? - Dr ██████


#0070
Opis obiektu: Zamrażarka firmy ████. Umieszczone wewnątrz obiektu lody mleczne nieznanym sposobem zostaną przemienione w rozdrobniony Anethum graveolens lub liście Petroselinum crispum. Gramatura powstałych roślin jest równa uprzednio umieszczonym lodom. Powstałe produkty nie wykazują nadnaturalnych cech.
Data pozyskania: 13.06.2020
Miejsce pozyskania: Chłodnia kuchni kantyny Ośrodka 12.
Status: Pozostawiony do użytku W magazynie.
Notatka: Otrzymaliśmy wiele doniesień odnośnie oddziaływań podobnych do naszego obiektu w różnych częściach kraju. Agenci próbują zlokalizować każde z tych urządzeń.- Dr ███


#0071
Opis obiektu: Zbiór 8 niebieskich tabletek żelowych. Spożycie obiektu powoduje zniknięcie wszystkich okazów Fringilla coelebs w promieniu 1 kilometra [km] od osoby spożywającej. Obiekt został pozyskany w pudełku, na którym znajdował się napis "przeziebienia nie bedzie od dado" wykonany czarnym markerem.
Data pozyskania: 16.06.2014
Miejsce pozyskania: ██████, magazyn Jarosława Zimorodka.
Status: W magazynie.
Notatka: Faktycznie zwalcza przeziębienie. - Dr ██████


#0072
Opis obiektu: Niewielkie, kartonowe opakowanie, na którego górnej części znajduje się logo przedstawiające trzy babeczki, dwie największe mają po jednym niebieskim oku, nad babeczkami znajduje się napis "GZCA". Po otwarciu opakowania, w środku za każdym razem ukazuje się ciasto, które różni się z każdym otwarciem. Większość ciast nie wykazuje właściwości anomalnych.
Data pozyskania: 01.12.2013
Miejsce pozyskania: Cukiernia ██████, Gdańsk
Status: Dozwolony do użytku w kuchni Ośrodka 85.
Notatka: Departament Badań Międzywymiarowych usiłuje ustalić skąd to się zwięło. - Dr █████


#0073
Opis obiektu: Opakowanie zapałek. Po podpaleniu zapałek wyjętych z pudełka tworzony jest płomień o bladym błękitnym zabarwieniu, temperatura tego płomienia niezmiennie wynosi -100 stopni Celsjusza.
Data pozyskania: 30.01.2015
Miejsce pozyskania: Kiosk █████, Rzeszów
Status: W magazynie.


#0074
Opis obiektu: Replika strzelby Franchi SAS 12 wykonana przez firmę ASG. Po wystrzale kulek dowolnego kalibru, mimo braku odstępstw od standardowego schematu budowy, z lufy podmiotu wystrzeliwany jest prawdziwy nabój "BRENEKA" - W8-MP. Nie wykryto żadnych uszkodzeń repliki po wystrzale.
Data pozyskania: 18.04.2017
Miejsce pozyskania: Sklep internetowy Gunfire, zakupiony przez agenta Macieja Kowalczyka
Status: W trakcie badań.
Notatka: Maciek mógł chociaż raz przetestować tę strzelbę, zanim strzelił sobie nią w plecy w ramach jakiegoś "chrztu". - Dr ████████


#0075
Opis Obiektu: Czarny samochód dostawczy marki Citroën Jumper II z czerwonym napisem "Darmowe Pokemony" napisanym na obu bokach samochodu za pomocą spreju. W momencie gdy do bagażnika wejdzie jakaś nieanomalna osoba, która jeszcze nigdy w nim nie była, na znajdującym się we wnętrzu bagażnika stoliku pojawi się małe prostokątne urządzenie przypominające Pokédex z serii gier "Pokémon" i działające w podobny sposób, a także kulista kapsuła przypominająca i działająca jak Pokéball z tej samej gry. W środku kapsuły znajduje się istota wyglądem i zachowaniem przypominającya losowego Pokémona dostępnego w grach video "Pokémon Red" i "Pokémon Blue". Obiekty te zawsze przejawiają różnorakie cechy anomalne upodobniające je do właściwych pokemonów.
Data Pozyskania: 21.10.2019
Miejsce Pozyskania: Przedmieścia Radomia.
Status: Przechowywany na Parkingu dla Pojazdów Anomalnych w Ośrodku 37. Wszystkie Większość Pokémonów pozyskanych z obiektu jest przechowywanych w standardowych celach dla zwierzęco-podobnych istot.
Notatka: Uprasza się Doktora Astrowskiego o zaprzestanie wyzywania wszystkich pracowników Ośrodka na "zmierzenie się z jego Charizardem" - Administracja Ośrodka 37.


#0076
Opis obiektu: Zestaw 10 cygar marki █████. Przeprowadzone analizy wskazują występowanie zjawiska polegającego na przeobrażenie się zapalonego cygara w laskę dynamitu.
Data pozyskania: 30.01.2021
Miejsce pozyskania: Zgliszcza domu w południowej części centrum Katowic.
Status: W magazynie.
Notatka: Nie, to nie wygląda jak w kreskówkach. — Dr ███


#0077
Opis obiektu: Odłamki szkła pochodzące z lusterka wstecznego niezidentyfikowanego samochodu. Obiekt wykazuje zagrożenie poznawcze: każda osoba, która spojrzy na obiekt odczuwa bóle głowy i mdłości.
Data pozyskania: 02.02.2015
Miejsce pozyskania: Miejsce wypadku samochodowego w pobliżu Łodzi.
Status: W magazynie.


#0078
Opis obiektu: Fioletowa bluza polarowa. Obiekt wydaje się zmieniać w sposób anomalny fizyczne właściwości wody znajdującej się na dłoniach osoby, która aktualnie nosi podmiot. Odnotowano całkowity zanik lepkości, powodując tym samym przejście wody w stan nadciekłości w warunkach normalnych. Najczęściej występującym przykładem tego zjawiska jest spływanie wody z dłoni w górę, wzdłuż ramion pod rękawem.
Data pozyskania: 06.03.2021
Miejsce pozyskania: Pozyskane od pracownika poziomu 0 Ośrodka ██. Ze względu na zachowanie klauzuli tajności pracownikowi podano preparat amnezyjny i zastąpiono obiekt nieanomalnym odpowiednikiem.
Status: W magazynie. Istnieją domysły dotyczące istnienia nieokreślonej liczby podobnych elementów odzieży o identycznych właściwościach.


#0079
Opis obiektu: Żywy przedstawiciel ryby chrzęstnoszkieletowej gatunku Otodus megalodon. Organizm mierzy 13 m długości, a szacowana masa została ustalona na 20 ton. Obiekt budową ciała przypomina dużych przedstawicieli ryb rzędu Cetorhinus, z największą różnicą będącą odmienną budową szczęk. Obiekt zdolny jest do spędzania długiego czasu głęboko pod powierzchnią wody oraz nagłych zmian głębokości bez komplikacji zdrowotnych. Pomimo rozmiaru i aktywnego trybu życia, podmiot nie wykazuje potrzeby pozyskiwania pokarmu w żadnej formie, dedykując swój czas na nieprzerwanym przemierzaniu wszechoceanu. Trasa wędrówki obiektu z początku była nieregularna, jednakże od 2014 stwierdzono preferowanie tras migracji waleni, w szczególności rodzaju Megaptera, oraz Caperea. Od czasu odkrycia podmiot nie wykazał żadnych oznak starzenia się. Prawdopodobna długowieczność bądź nieśmiertelność stworzenia jest przedmiotem badań. Do tej pory nie stwierdzono innych przedstawicieli gatunku.
Data odkrycia: 27.06.1960
Miejsce odkrycia: Morze Bałtyckie, polskie wody terytorialne
Status: Na czas pisania wpisu obiekt jest obserwowany przez odpowiednie służby. W ramach lepszego określenia pozycji podmiotu, pod płetwą grzbietową został umieszczony lokalizator.
Notatka: Tylko nie rozpowiadajcie, że O.megalodon nie jest wymarły. Jeden anomalny okaz niczego nie dowodzi!Dr Waleń


#0080
Opis obiektu: Nieznany. Pozyskane dokumenty wskazują na to, że obiekt jest małą (5 cm średnicy) stalową kulą. Obiekt pojawił się w Wymiarowym Ośrodku 174 wraz z pomieszczeniem, w którym się obecnie znajduje o wymiarach 3m na 3m i notatką opisującą obiekt.
Data odkrycia: 1.04.2019
Miejsce odkrycia: Ośrodek 174, skrzydło magazynowe
Status: Nieznany, prawdopodobnie zabezpieczony
Notatka: Tak, pokój jest dwuwymiarowy. Nie, nie wiemy jak to się tam zmieściło.


#0081
Opis obiektu: Ciemnozielone urządzenie przypominające zegarek naręczny, trwale połączone z PoI-PL-134, Bernardem T██████████. Naciśnięcie przez PoI-PL-134 przycisku w kształcie zielonego iksa będącego w miejscu tarczy zegara powoduję transformację go w jedną z 9 10 nieznanych dotąd humanoidalnych form na czas 10 minut. PoI-PL-134 nie chce zdradzić dokładniejszej natury tych tranformacji ani genezy obiektu,
Data pozyskania: 15.04.2021
Miejsce pozyskania: Bytom. Był on już połączony z PoI-PL-134, więc on także został zabezpieczony.
Status: W przechowalni w Ośrodku 18 razem z PoI-PL-134. Obiekt jest zabezpieczony metalową osłoną, żeby PoI-PL-134 nie był w stanie się przemienić bez zgody Fundacji.
Incydent: Dnia 31.08.2021 PoI-PL-134 przypadkowo przemienił się w nieznaną dotąd, dziesiątą formę przypominającą rosłego, całkowicie czarnego humanoida z rogami. Po 10 minutach tranformacja nie zakończyła się, a PoI-PL-134 wciąż pozostaje w tej formie. Dodatkowo, nie wykonał on jak dotąd żadnego ruchu.


#0082
Opis obiektu: Prostokąt wycięty z czarnego papieru. Wszelkie informacje o podmiocie oprócz wyglądu zostają [USUNIĘTO].
Data pozyskania: [USUNIĘTO]
Miejsce pozyskania: [USUNIĘTO]
Status: [USUNIĘTO]


#0083
Opis obiektu: Słup energetyczny linii wysokiego napięcia. W porach od zmroku aż do świtu, każdorazowa pierwsza obserwacja pionowych izolatorów powoduje zauważenie w ich miejscu wiszących postaci ludzkich. Efekt zanika po zmianie percepcji wzrokowej i pojawia się ponownie w ciągu kilku minut. Według niektórych relacji, postacie wykonują ruchy przypominające agonalne drgania.
Data pozyskania: 11.09.2021
Miejsce pozyskania: ██████, Opolskie
Status: Pozostawiony w miejscu pozyskania. Stworzono Posterunek Obserwacyjny A83, do wiadomości publicznej wypuszczono informację dotyczącą wpływu promieniowania żył wodnych.


#0084
Opis Obiektu: Dojrzała samica z gatunku Eratigena atrica. W przypadku potencjalnego zagrożenia teleportuje się do swojej sieci (obecnie znajdującej się za komodą w salonie), po czym nie wychodzi z niej aż do następnej nocy. W przypadku braku sieci przenosi się do najbliższego mu ciemnego miejsca, gdzie tworzy nową. Stwierdzono odporność na insektycydy.
Data pozyskania: 04.11.1999
Miejsce Pozyskania: Mieszkanie dr. ██████, Śląskie
Status: Pozostawiony w miejscu pozyskania. Mieszkanie wykupiono celem zabezpieczenia obiektu.


#0085
Opis Obiektu: Zapalniczka marki Zippo z wygrawerowanymi na jednym z jej boków literami "DA". W momencie, gdy ktoś użyje zapalniczki, dozna anomalnego uczucia spokoju, szczęścia i nabierania sił witalnych.
Data pozyskania: 12.05.2024
Miejsce Pozyskania: Sala Konferencyjna w Ośrodku 24.
Status: W magazynie Zneutralizowana dnia 18.08.2024 roku
Notatka: Pogrzeb dyr. Dariusza Addamsa jest zaplanowany na przyszłą środę. Dyr. Władysławowi Koźmińskiemu udzielono reprymendy za palenie w godzinach pracy.


#0086
Opis Obiektu: Kaktus pustynny wysokości 1,85 metra. W przypadku, gdy ktoś spojrzy na obiekt, zacznie odczuwać nieodpartą chęć przytulenia go. Efekt ubywa natychmiastowo po objęciu obiektu.
Data pozyskania: 12.12.2021
Miejsce Pozyskania: Kwiaciarnia w ██████, Podlaskie
Status: Przechowywany w magazynie Ośrodka PL-72.
Notatka: Aaał! To boli! — dr. Krzysztof Marciniak.


#0087
Opis obiektu: Pojedynczy osobnik kałamarnicy kolosalnej (Mesonychoteuthis hamilotoni) o długości 13,8 [m], oraz wadze 460 [kg]. Budowa wewnętrzna i zewnętrzna zwierzęcia, nie różni się w żaden sposób od nieanomalnych okazów. W przypadku obserwacji obiektu ze znacznej odległości, podmiot będzie zdawał się znacznie większy, niż jest oryginalnie.
Data pozyskania: 11.09.2016
Miejsce pozyskania: Morze Bałtyckie, polskie wody terytorialne.
Status: Obiekt jest obecnie przechowywany w Biologicznym Ośrodku 164, w podwodnej, stalowej komorze o średnicy 50 [m]. Komora jest słabo oświetlana, aby zastąpić instancji środowisko naturalne.
Notatka: Z początku, w czasie pozyskania, naprawdę myślałem, że płynę na spotkanie z prawdziwym krakenem. Wyglądał na jakieś sto metrów!— Ɣ6-1


#0088
Opis obiektu: Owalny obiekt wielkości piłki koszykowej, zbudowany z metalu i płyt skalnych. Podmiot zbudowany został przy użyciu niezidentyfikowanej, zaawansowanej technologii, której genezę doszukuje się w SCP-PL-163. Obiekt jest najprawdopodobniejszym sprawcą Katastrofy Tunguskiej z dnia 30 czerwca 1908 roku.
Data pozyskania: 26.01.2021
Miejsce pozyskania:
Status: Przechowywany w magazynie Ośrodka PL-37. Dalsze badania zostały wstrzymane.


#0089
Opis obiektu: Puszka po napoju gazowanym Pepsi. Jedyną szczególną cechą wyglądu obiektu jest napis „Jajcarz” na spodzie. Obiekt zamiast spodziewanym napojem jest wypełniony substancją, którą zidentyfikowano jako napój Zbyszko 3 Cytryny. Próba usunięcia płynu spowoduje jej natychmiastową remanifestację we wnętrzu puszki.
Data pozyskania: 17.09.2021
Miejsce pozyskania: Sklep z sieci Żabka w Mosznie. Pozyskano 12 instancji obiektu.
Status: Przechowywany w magazynie Ośrodka PL-55.
Notatka: Nie rozumiem— dr. Mieczysław Szabla.


#0090
Opis obiektu: Odkryty w osadach piroklastycznych przedstawiciel SCP-PL-163. Obiekt posiadał morfologię analogiczną do stawonogów. Szacuje się, że podmiot rozmiarami osiągał długość 9 metrów, 3 metrów wysokości oraz ważył 1450kg. Z początku uważany za nieaktywny, obiekt okazał się żywy, dokonując przebudzenia z hibernacji podczas preparacji skał otaczających podmiot. W trakcie reaktywacji obiekt zaczął nadawać sygnał, prawdopodobnie ratunkowy, który został odebrany przez SCP-PL-163. W wyniku dużego zagrożenia zdrowia i życia personelu wykopalisko archeologiczne zostało porzucone, a personel ewakuowany. Dzień później po obiekcie nie było śladu. Wiek okolicznych skały został oszacowany na ok. 250 mln lat.
Data odkrycia: 15.04.2022
Miejsce odkrycia: Obszar gór Kaczawskich
Status: Obecnie trwają dyskusje na temat możliwego występowania podobnych artefaktów na całym globie ziemskim i ich możliwym wydobyciu.


#0091
Opis obiektu: Zbiór trzech obrazów olejnych w drewnianych zdobionych ramach wykonanych z gatunku drzewa nie występującego w rzeczywistości podstawowej. Obrazy przedstawiają krajobrazy rzeczywistości Theta-Psi-40. Krajobrazy ulegają zmianom w czasie rzeczywistym, jak gdyby obrazy przedstawiały nagranie.
Data odkrycia: 12.07.2019
Miejsce odkrycia: [ZMIENIONO]
Status: Wszystkie trzy znajdują się w Skrzydle C Galerii Anartu w Ośrodku PL-91. Obrazy zostały przeniesione do Wymiarowego Ośrodka PL-174.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported