Zjawiska nadnaturalne
ocena: +10+x

Przedmowa: Niniejsza strona przeznaczona jest pod dokumentację zjawisk anomalnych, które przyciągnęły uwagę Fundacji, ale ich wystąpienie było zbyt krótkie, by Fundacja zdołała je zabezpieczyć. W zamian Fundacja utworzyła specjalne grupy przykrywkowe, których zadaniem jest niedopuszczenie do poznania owych zjawisk przez sferę publiczną. Dokument ten to również przypomnienie dla agentów i naukowców, że nie wszystkie jesteśmy w stanie zabezpieczyć — agent Carriontrooper.


#0001
Opis zjawiska: Równo o godzinie 20:00 danego dnia ███ osób wykonało telefon na numer ███ ███ ███ (podany numer nie był zarejestrowany do użytku danego dnia), po czym słysząc sygnał niemożności wykonania połączenia wykrzyknęło "msl e taj". Badania wykazały że nie była to zaplanowana akcja.
Data wystąpienia: 22/08/2015
Lokalizacja: Ogólnopolskie.
Reakcja Fundacji: Osoby zostały przesłuchane, jednak ze względu na brak pamięci o tym wydarzeniu zostały wypuszczone. Ze względu na skalę zjawiska nie podjęto dalszych działań.


#0002
Opis zjawiska: O godzinie 2:00 na obszarze Zatoki Gdańskiej 50 [km] od brzegu zauważono słup białego światła szybko zapadający się w powierzchnię wody. Zjawisko znikło po około 7 sekundach od pojawienia się.
Data wystąpienia: 22/01/2014
Lokalizacja: Wybrzeże województwa Pomorskiego.
Reakcja Fundacji: Nielicznych świadków zdarzenia przesłuchano oraz zaaplikowano im preparaty amnezyjne klasy B.


#0003
Opis zjawiska: O godzinie 23:17 kamery na terenie ogrodu zoologicznego zarejestrowały poruszający się alejką, półprzeźroczysty szkielet lwa afrykańskiego (Panthera leo). Zniknął on po około 30 sekundach.
Data wystąpienia: 15/10/2015
Lokalizacja: Wrocław
Reakcja Fundacji: Fundacja zabezpieczyła nagranie. Jednemu z pracowników ochrony ogrodu podano preparat amnezyjny klasy B.


#0004
Opis zjawiska: Równo o godzinie 3:17 na korytarzu przy pokojach sypialnych w jednym z budynków ośrodka wypoczynkowego zmaterializowała się lewitująca maska wykonana z drewna i liści, która podczas pojawienia się krzyknęła głębokim, męskim głosem „Jestem Bom-badej!”, po czym powolnym tempem wykonując obroty przemieszczała się na drugi koniec korytarza bez przerwy cicho podśpiewując „bum balabala bombadej”. Manifestacja trwała około półtorej minuty, po których obiekt dotarł do końca korytarza i zdematerializował się.
Data wystąpienia: 20/12/2015
Lokalizacja: Ośrodek wypoczynkowy █████ w miejscowości ██████, Lubuskie.
Reakcja Fundacji: Z racji bardzo małej ilości turystów przebywających w tym czasie w ośrodku, nielicznym świadkom zdarzenia zaaplikowano preparat amnezyjny klasy C. Mimo, iż kilku świadków nagrało manifestację obiektu, nie podjęto żadnych działań ze względu na niezarejestrowaniu jakiegokolwiek śladu obecności podmiotu na materiale filmowym.


#0005
Opis zjawiska: Płonąca, zardzewiała drezyna elektryczna która z odgłosem przypominającym krzyki agonalne torturowanych ludzi zmaterializowała się 100 metrów [m] od przejazdu kolejowego w pobliżu miasta ████, po czym przejeżdżając z dużą prędkością przez przejazd znikła w tej samej odległości od drogi, w jakiej się pojawiła.
Data wystąpienia: 19/01/2016
Lokalizacja: Województwo Warmińsko-Mazurskie, okolice miasta ████.
Reakcja Fundacji: Preparat amnezyjny klasy C został zaaplikowany dróżnikowi pilnującemu przejazdu. Z racji późnych godzin nocnych na przejeździe nie było samochodów.


#0006
Opis zjawiska: W miejscowości ███ podczas obchodów święta miasta zaobserwowano nienaturalnie poruszającą się osobę w długim płaszczu i kapeluszu z szerokim rondem. Osobnik zwracał uwagę niektórych osób w pobliżu swoimi ''mechanicznymi'' i przerywanymi ruchami. Po oddaleniu się od tłumu zebranego wokół głównej ulicy, podmiot wtargnął na jezdnię pod nadjeżdżający samochód który nie mogąc zahamować potrącił postać, która odbita od samochodu odleciała na odległość 9 metrów [m] od miejsca zderzenia. Przy bliższym przyjrzeniu się ofierze wypadku, okazało się iż był to zwyczajny plastikowy manekin sklepowy.
Data wystąpienia: ██/██/20██
Lokalizacja: ███, Świętokrzyskie.
Reakcja Fundacji: Wszystkich świadków wypadku przesłuchano i zaaplikowano preparaty amnezyjne klasy C. Resztki manekina zostały zebrane, poddane analizie i wykorzystane do odbudowy obiektu. Zreperowana kukła dotychczas nie wykazuje żadnych właściwości anomalnych.


#0007
Opis zjawiska: O czasie 17:32 odnotowano zniknięcie samolotu pasażerskiego Boeing 767-300 z radarów. Pilot przelatującej pobliżem awionetki oraz mieszkańcy okolicznych zabudowań potwierdzili, że zaobserwowali wówczas wybuch samolotu. O czasie 17:38 odnotowano ponowne pojawenie się ww. samolotu pasażerskiego na przydzielonej mu drodze powietrznej.
Data wystąpienia: 20/05/2016
Lokalizacja: ███████, województwo mazowieckie
Reakcja Fundacji: Po wykryciu zjawiska oraz zweryfikowaniu zebranych doniesień osobom, które podejrzewa się o zaobserwowanie wystąpienia, zaaplikowano preparaty amnezyjne klasy B. Załogę oraz pasażerów tamtego lotu poddaje się od tamtej pory rutynowym procedurom kontrolno-badawczym Fundacji. Droga powietrzna została wyłączona z użytku na czas nieokreślony.


#0008
Opis zjawiska: O godzinie około 17:16, Agent █████ zaobserwował podczas lotu samolotem ███████ mężczyznę, w stroju diabła piłującego metalową piłą śmigło samolotu. Według Agenta zjawisku towarzyszył dźwięk piłowania drewna. Agent █████ obserwował mężczyznę przez około 20 sekund, po czym ten odwrócił się w jego stronę, przyłożył palec do ust i zeskoczył ze śmigła.
Data wystąpienia: 06/06/2006
Lokalizacja: Na samolocie lecącym do Argentyny z ██████. W momencie wystąpienia zjawiska samolot znajdował się nad ██████, Polska.
Reakcja Fundacji: Mimo wszelkich starań i poszukiwań nie znaleziono śladu mężczyzny ani na samolocie, ani w miejscu, w którym mógł wylądować. Owe zjawisko nie zdarzyło się już więcej ani razu, lecz samolot pozostaje pod obserwacją.


#0009
Opis zjawiska: W godzinach między 09:00 a 14:55, każda osoba która zadzwoniła na numer ratunkowy dla niedoszłych samobójców prowadzony przez ████████, zamiast dokonać połączenia z pracownikiem linii słyszała w słuchawce piosenkę Kill Yourself w wykonaniu Bo Burnhama. Zaprzeczono, jako iż by osoby prowadzące rozmowy uruchomiły muzykę. Wszystkie osoby będące w studiu podczas tego wydarzenia doznały anomalii czasowej, postrzegając niecałe 6 godzin jako kilka minut.
Data wystąpienia: 13/08/20██
Lokalizacja: Województwo ████████ i █████████.
Reakcja Fundacji: Ze względu na globalną skale wydarzenia utajnienie go było niemożliwe. Dzięki manipulacji mediów przyjęta została historia traktująca o żarcie osób prowadzących rozmowy. Osoby te zostały potraktowane środkiem Amnezyjnym klasy A i osadzone w więzieniu na 2 lata.


#0010
Opis zjawiska: Równo o godzinie 00:51 wszyscy członkowie personelu znajdujący się w Ośrodku 91 kichnęli, jedyną osobą niedotkniętą efektem był woźny Pan Andrzej Grusza.
Data wystąpienia: 29.08.2013
Lokalizacja: Ośrodek 91, województwo Mazowieckie.
Reakcja Fundacji: Pan A. Grusza obecnie pozostaje w izolatce, oczekując na badania mające potwierdzić ewentualne anomalne właściwości.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported