LTE-0851-Cetus

ocena: +8+x

autorstwa stormbreath

Baza Danych Podmiotów Zagrożenia

ID Podmiotu:

LTE-0851-Cetus "Krokodyli Kraken"

Autoryzowany Poziom Reagowania:

5 (Natychmiastowa Reakcja) N/A (Potwierdzono Zniszczenie, Akta Zarchiwizowano)

Opis:

Gigafauna (mierząca około 100 metrów długości) wykazująca mieszankę cech krokodylowych i głowonogów. Budowa ciała parazagrożenia - z wyjątkiem głowy - był pentaradalnie symetryczny. Dolna część ciała LTE-0851-Cetus zakończona była pięcioma mackami, ułożonymi promieniście. Istota posiadała pięć ramion, każde ułożone wzdłuż tej samej osi co macki.

Głowa istoty z zewnątrz przypominała głowę krokodyla, jednak posiadała ona pięcioro oczu, ułożonych w łuk wzdłuż głowy. LTE-0851-Cetus posiadał znaczne paranormalne zdolności regeneracyjne, pozwalające mu przetrwać większość ataków przy pomocy konwencjonalnych broni.

LTE-0851-Cetus posiadał wiele unikalnych zdolności taumaturgicznych, wliczając w to emisję dużych ilości Energii Élan Vital (EVE), zdolność do wykrywania wzorców EVE, zdolność do przekraczania pewnych blokad taumaturgicznych oraz Czerwone właściwości regeneracyjne typu IV. Najwyraźniej wykorzystywał zdolności wykrywania EVE do polowania.

Na krótko przed swoją likwidacją, LTE-0851-Cetus wykazał zdolność do uwalniania z ust dużych ilości ognia taumaturgicznego. Cecha ta nie była wcześniej zaobserwowana, ale przypuszcza się, że była to zdolność, do której LTE-0851-Cetus wcześniej nie posiadał wymaganej ilości EVE, by móc jej używać, dopóki wydarzenia związane z jego likwidacją nie umożliwiły tego.

Historia i Likwidacja:

LTE-0851-Cetus został odkryty w północnej części Oceanu Atlantyckiego, po ataku na trzy cywilne statki handlowe. Zespół Oceniający został wysłany do zbadania sprawy i odkrył jednostkę, jak również ustalił, że parazagrożenie było wcześniej w posiadaniu Fundacji.

Początkowe próby likwidacji nie powiodły się, z uwagi na kilka czynników. W wyniku ich zadecydowano o podjęciu próby na Grenlandii. Jednakże, parazagrożenie zaczęło się przemieszczać w kierunku Hy-Brasil,1 z powodu zewnętrznej ingerencji taumaturgicznej.

LTE-0851-Cetus został z powodzeniem zlikwidowany 13 czerwca 1988 roku, podczas ataku na Hy-Brasil, kosztem zniszczenia większości wyspy. W wyniku ustaleń z monarchią Hy-Brasil, Koalicja została zmuszona do natychmiastowego wycofania się z wyspy i nie pozwolono jej na kontakt z ciałem jednostki.

Aktualna lokacja zwłok LTE-0851-Cetus pozostaje nieznana.

Dokumentacja PSYCHE

Dochodzenie ws. Parazagrożenia

Obserwator Specjalny:
"Mangrove" (73699274/6H3)

Ogólny Zarys:
Gigafauna nieznanego pochodzenia została namierzona w północnej części Oceanu Atlantyckiego.

Dowody dot. Parazagrożenia:
Na skutek niewyjaśnionego zaginięcia trzech cywilnych statków handlowych, na miejsce zostali wysłani Śledczy ds. Parazagrożeń, aby zbadać zaplanowane trasy statków pod względem jakiejkolwiek paranormalnej ingerencji.

Podczas patrolowania trasy, na naszych sonarach pojawił się duży byt. Był o wiele większy niż cokolwiek normalnego mogłoby być, więc uznaliśmy to za objaw parazagrożenia. Wysłaliśmy na dół zanurzalnego drona +1Gen, aby to zbadał.

Dron z łatwością był w stanie zlokalizować byt, który pływał i zdawał się nie zauważać nas. Na ten moment jest w przybliżeniu długi na 90 metrów i wydaje się być ośmiorniczopodobny, z cechami, które zdają się należeć do krokodyla. Mamy trochę zdjęć, które zamieściłem.

Należy zwrócić uwagę na to, że byt zdaje się posiadać duże blizny po ranach od czegoś, co zdaje się być od ostrzału broni militarnej. Jak dla mnie, sugeruje to zaangażowanie jednej z większych paranormalnych organizacji, ponieważ nikt nie byłby w stanie z tym czymś walczyć i zachować to tajemnicy.

Sugerowana Reakcja/Prośby:
Przeprowadzić podstawowe operacje przykrywkowe dla trzech cywilnych statków, które zaginęły - niewątpliwie zostały zniszczone przez to coś i zostały utracone.

Ustanowić zamkniętą strefę dla głównego obszaru otaczającego miejsce, w którym dostrzeżono byt, aby zapobiegnąć żadnym innym statkom cywilnym staniu się ofiarami bytu

Przygotować Zasady Postępowania wobec bytu. Zalecam wysoki Poziom Reagowania, przypuszczalnie 4 lub 5. Zalecana powinna być Natychmiastowa Likwidacja, gdyż jest to jeden z większych bytów typu Cetus, z którymi mieliśmy do czynienia.

Zbadać skąd ta rzecz może pochodzić. Zdaje się, że dobrze uzbrojona grupa walczyła z nim już wcześniej, jednak wątpię, że pochodzi z tej planety. Prawdopodobnie pochodzenia obcego, prawdopodobnie pochodzenia pozawymiarowego, prawdopodobnie to starożytna groza, która została przebudzona?

Dokumentacja PHYSICS

Raport z Patrolu AT/ST (Sprawozdanie)

Zaangażowany Zespół Oceniający/Uderzeniowy:

ST-0638

Osoba Pisząca Raport:

"Stormbreath" 96231847/0638

Misja (Miejsce/Cel):

Zlokalizować KTE-0851-Cetus na Oceanie Atlantyckim i zlikwidować go.

Raport ze Spotkania/Opis Wroga:

GOCS Viking i Ulysses popłynęły do ostatniej znanej lokalizacji KTE-0851-Cetus i z łatwością odnalazły parazagrożenie. Po dotarciu na miejsce wystrzeliliśmy wiele torped w kierunku zagrożenia. Większość z tych torped trafiła, ale nie wyrządziła znacznych szkód.

Parazagrożenie następnie zanurkowało, poza zasięg naszego radaru. Około 20 minut później zobaczyliśmy, jak się zbliża, tuż pod Viking. Chwyciło statek i rozerwało go na strzępy. Następnie ponownie zanurzyło się pod wodę.

Rezultat:

Od tego momentu nasza misja zamieniła się w akcję ratunkową dla przetrwałej atak załogi Viking. Szybko ewakuowaliśmy wszystkich ocalałych i wycofaliśmy się, zanim zdołał zaatakować Ulysses.

Stan Personelu:

487 ofiar (487 zgonów, 0 rannych)

Wnioski/Zalecenia:

Jeśli mamy zamiar spróbować walczyć z tym czymś ponownie, nie może się to odbywać na wodzie. To jest jego terytorium i zniszczy wszystko, co mu tam rzucimy. Zwabić go na ląd i tam go zabić.

Dokumentacja PSYCHE

Po nieudanej likwidacji LTE-0851-Cetus w warunkach morskich, została podjęta decyzja o zwabieniu bytu do odpowiedniego środowiska lądowego, w których operatorzy Dywizji PHYSICS mogli odpowiednio przygotować się do starcia.

Ze względu na położenie LTE-0851-Cetus na północnym Atlantyku stwierdzono, że najlepszym miejscem na przeprowadzenie likwidacji była odosobniona plaża u wybrzeża zachodniej Grenlandii. Skontaktowano się z rządem Danii oraz zawarto porozumienie dotyczące likwidacji bytu we wcześniej określonym obszarze.

Operatorzy zaczęli zwabiać LTE-0851-Cetus w kierunku północnym, wykorzystując wzorce EVE, które zdawały się być wykorzystywane przez LTE-0851-Cetus do polowania. Strategia ta była udana, a parazagrożenie zaczęło płynąć w kierunku zaplanowanego miejsca likwidacji.

Jednakże, operacja nie przebiegły zgodnie z planem.

Analiza Okręgów Otaczających Hy-Brasil

Kwartalnik Zunifikowanej Taumaturgii Tom 75, Numer 2, Kwiecień 1988, strony 53-68

Międzynarodowe Centrum Badań nad Zunifikowaną Taumaturgią
Kampus Hy-Brasil

Autorstwa A. Ketterley, L. Belacqua

Podsumowanie
Taumaturgiczne okręgi otaczające Hy-Brasil zdają się zawodzić i nie chronią miasta we właściwy sposób. Okręgi te zostały stworzone, w celu zapobiegnięcia wydarzenia się nieszczęścia na wyspie, co przyczyniło się do powstania wewnątrz granic wyspy małej taumaturgicznej aury szczęścia. [1] Na podstawie wcześniejszych wskaźników taumaturgicznej aury szczęścia, jeżeli okręgi całkowicie zawiodą, nagromadzone duże nieszczęście spadnie na całą wyspę. [2]

Gwałtowne odwrócenie się prawdopodobieństwa wewnątrz Hy-Brasil w przeciągu krótkiego okresu czasu będzie miało drastyczny wydźwięk na wyspę i miasto, które się na nim znajduje. Dokładny charakter tych reperkusji jest nieznany, ale może być wyraźny.

Na podstawie wcześniejszych wyników przypuszcza się, że niepowodzeniu tych taumaturgicznych okręgów będą towarzyszyły nagłe, taumaturgiczne meteorologiczne wzorce [3] (zbliżone do zamierzonego działania), a także nadzwyczaj wysokie wzorce EVE.

Bibliografia
1. "Nienaturalne Prawa Prawdopodobieństwa Na Wyspie Hy-Brasil"; L. Caldwell et. al.; Kwartalnik Zunifikowanej Taumaturgii; Tom 43, Numer 2, Kwiecień 1956, strony 78-92.
2. "Negatywne Skutki Uboczne Dłuższego Użytku Okręgów Fortuny"; E. Murphy et. al.; Kwartalnik Zunifikowanej Taumaturgii; Tom 59, Numer 4, Październik 1972, strony 10-32.
3. "Magiczne Burze i Niepowodzenie Okręgów"; S. Fujiwhara et. al.; Kwartalnik Zunifikowanej Taumaturgii; Tom 06, Numer 1, Styczeń 1919, strony 37-45.

Dnia 13 Czerwca 1988 roku, okręgi otaczające Hy-Brasil nagle i niewytłumaczalnie przestały funkcjonować, skutkując w natychmiastowych paranaturalnych wzorcach pogody oraz nagłym skokiem EVE. LTE-0851-Cetus znajdował się blisko Hy-Brasil w związku z zamiarem GOC likwidacji bytu w Grenlandii, a zamiast tego od razu zaczął kierować się w stronę Hy-Brasil.

LTE-0851-Cetus okazał się być jednym z kilku paranormalnych organizmów zdolnych do dotarcia do Hy-Brasil przy pomocy swoich zdolności. Przypłynął do wyspy, wyczuwając ogromny skok EVE. Koalicja nie była w stanie bezzwłocznie przygotować metody na dostanie się do Hy-Brasil i została spowolniona.

Do czasu, aż Globalna Koalicja Okultystyczna próbowała dostać się do Hy-Brasil, LTE-0851-Cetus spowodował już znaczne zniszczenia infrastruktury wyspy, wliczając w to obrócenie pałacu królewskiego w ruinę. Generał Rockefeller natychmiast wydał rozkaz ciężkiego zbombardowania parazagrożenia bez względu na istniejącą infrastrukturę, której większość i tak była już zniszczona.

Podczas ataku, LTE-0851-Cetus wykazał zdolność do zionięcia dużą ilością taumaturgicznego ognia, który wcześniej nie została zaobserwowana. Przypuszcza się, że LTE-0851-Cetus potrzebował wymaganej ilości EVE do przeprowadzenia takiego ataku, której wcześniej nie posiadał, dopóki nie pochłonął dużej ilości EVE, wydzielonej przy upadku okręgów Hy-Brasil.

Wstępny atak na LTE-0851-Cetus nie powiódł się, ze względu na regeneracyjne właściwości bytu. Bombardowanie parazagrożenia było kontynuowane do czasu, aż Generał Rockefeller wydał rozkaz rozmieszczenia Jądrowej Nakierowanej Broni Casaba-Howitzera, która miała zostać używa jako ostatnia deska ratunku.

Użycie +2Gen-CHN zakończyło się z powodzeniem w likwidacji parazagrożenia, jednak skutkowało znaczną ilością zniszczeń na terenie Hy-Brasil. Podczas po wypadkowego sprzątania gruntowego skutków wydarzenia, dziedzic tronu Hy-Brasil zarządził natychmiastowe wycofanie się Koalicji z wyspy. W wyniku czego, GOC nie mogło przeprowadzić odpowiednich procedur pozbywania się pozostałości po LTE-0851-Cetus.

Dokumentacja PTOLEMY

Raport AOD (Uzbrojenie Użyte w Zniszczeniu) z akt Marshalla Prescotta, sierżanta kwatermistrzowskiego Sektora 06. W celu zachowania zwięzłości wymieniono tylko sprzęt +1/2Gen i AltGen.

Dywizja Kwatermistrzowska AOD-0691
Pozycja Desygnacja Nazwa Ilość
1 +1Gen-NBS Okręty Bojowe GOC Ulysses i Aeneas 2
Uwagi: Ulysses i Aeneas zawierały odpowiedni sprzęt taumaturgiczny do dotarcia na Hy-Brasil i pozwoliły agentom Koalicji na rozlokowanie się tam.
2 +2Gen-PCT Czołgi z Działem na Skoncentrowaną Plazmę 6
Uwagi: Wystrzelone strumienie plazmy były w stanie poważnie uszkodzić łuski LTE-0851-Cetus. Uszkodzone w ten sposób łuski LTE-0851-Cetus nie regenerowały się tak szybko, jak uszkodzenia spowodowane przez inne uzbrojenie.
3 +1Gen-5GJ Odrzutowce Piątej Generacji 8
Uwagi: Myśliwce były w stanie przekierować ruch LTE-0851-Cetus, utrzymując go z dala od obszarów wyznaczonych jako główne strefy bezpieczeństwa dla ludności cywilnej.
4 AltGen-TKB Bomby z Kluczem Taumaturgicznym 12
Uwagi: Bomby, które dzięki rytuałowi taumaturgicznemu miały szkodzić tylko samemu zagrożeniu i nie powodować zniszczeń w otoczeniu. Były dość skuteczne, ale ze względu na nagłą naturę ataku, tylko ograniczona liczba była gotowa do użycia i nie wystarczyła do zabicia parazagrożenia.
5 AltGen-ATC Działa Antytaumaturgiczne 4
Uwagi: Odnotowawszy wysoki poziom promieniowania EVE i Akivy emitowany przez LTE-0851-Cetus, zastosowano broń antytaumaturgiczną w nadziei na zniwelowanie właściwości paranaukowych parazagrożenia. Broń ta odniosła tylko częściowy sukces, ale udało jej się spowolnić niektóre z właściwości regeneracyjnych istoty.
6 +2Gen-MHM Magneto-Hydrodynamiczna Amunicja Wybuchowa 10
Uwagi: Dziesięć głowic MAHEM zostało rozmieszczonych, w celu przebicia łusek parazagrożenia, które były odporne na wcześniejsze formy ataku. Broń ta odniosła sukces, uszkadzając łuski istoty.
7 AltGen-GER Wzmocnione Grawitacyjnie Railguny 3
Uwagi: Trzy Wzmocnione Grawitacyjnie Railguny zostały użyte do wystrzelenia kilku ładunków broni konwencjonalnej w kierunku LTE-0851-Cetus. Ładunek wystrzelonych jednostek GER nie wyrządził znaczących szkód parazagrożeniu.
8 +2Gen-CHN Jądrowa Nakierowana Broń Casaba-Howitzera 1
Uwagi: +2Gen-CHN został wysłany na Hy-Brasil tylko po to, aby użyć go jako ostatniej deski ratunku, gdy cały inny sprzęt nie zdołał zlikwidować LTE-0851-Cetus. To uzbrojenie było w stanie skutecznie zlikwidować parazagrożenie.

Dokumentacja PHYSICS

Biuro Podsekretarz Generalnej
Nadawca Generał Rockefeller Odbiorca Madam al Fine
Temat Likwidacja LTE-0851-Cetus i Wynikłe Zniszczenia na Hy-Brasil
Z przyjemnością melduję, że naszym operatorom udało się zabić LTE-0851-Cetus (Krokodylego Krakena) w dniu 13 Czerwca 1988 roku w Hy-Brasil.

Zanim dopłynęliśmy do Hy-Brasil, miasto ogarnął chaos i ruina. Sztorm był tyle silny, że wywołał panikę, a zionący ogniem ośmiorniczy potwór wyłonił się z oceanu. To był przepis na tragedię i to się właśnie stało.

Bombardowaliśmy tę bestię wszystkim, co mieliśmy, ale regenerował się po każdej rzeczy, którą na niego zrzucaliśmy. Wypaliłem w nim dziurę aż do kości, a minutę później mogłem stwierdzić, że nic mu nie zrobiłem.

Zajęło nam godziny wysadzania tego czegoś naszym najbardziej zaawansowanym arsenałem, zanim zaczęło słabnąć. Strzelaliśmy do tego z magii, z pocisków, ogniem, plazmą, a to tylko trochę go spowalniało.

Po tym, jak nasze bronie nic mu nie robiły, zdecydowałem, że mam dość. Jedyną bronią, która cokolwiek mu zrobiła to były Czołgi Plazmowe i doszedłem do wniosku, że broń energetyczna była naszym najlepszym wyjściem. Tym samym, użycie Casaba-Howitzera zostało uzasadnione.

Jako, że było to pierwsze użycie Casaba-Howitzera na froncie, powinienem pokrótce przedstawić jak funkcjonował: nadzwyczaj dobrze. Unicestwiło to parazagrożenie. Pozostawiło dziurę w głowie tego czegoś, która się nie zarosła.

I tu właśnie mam problem - parazagrożenie nie było jedyną ofiarą urządzenia. Jak na moje oczekiwania, zniszczyło to za duży obszar Hy-Brasil. Początkowe zgłoszenia incydentu wskazują na kilkaset cywilnych ofiar śmiertelnych, jako wynik odpalenia urządzenia. Użycie Casaba-Howitzera nie było uzasadnione.

Decyzja o użycie Casaba-Howitzera była wydana całkowicie przeze mnie. Żaden z moich ludzi nie jest za to odpowiedzialny, a ci, co aktywowali to tylko wykonywali rozkazy. Śmierć tych, którzy polegli w wyniku użycia broni jest moją odpowiedzialnością.

Madam al Fine, wnoszę wniosek do sądu wojskowego o naruszenie przeze mnie warunków Trzeciej Misji. Niezależnie od orzeczenia innych, odchodzę ze służby, gdyż nie widzę siebie działającego słusznie, wobec dobra świata.

Zawiodłem Koalicję, a tym bardziej ludzkość.

Generał Rockefeller został osądzony przez Radę 108 za naruszenie warunków Trzeciej Misji (Ochrona), ale nie został uznany za winnego, z powodu prymatu Pierwszej Misji (Przetrwanie) nad Trzecią Misją. Likwidacja LTE-0851-Cetus została uznana znacząco poważne zagrożenie dla warunków Pierwszej Misji, by konieczne było porzucenie wszystkich innych Misji. Tym samym wykorzystanie Jądrowej Nakierowanej Broni Casaba-Howitzera było uzasadnione.

Na podstawie relacji i nalegania Generała Rockefellera, dalsze używanie +2Gen-CHN zostało trwale zawieszone przez Globalną Koalicję Okultystyczną do ogólnego użytku. Jednakże, Rada 108 zastrzegła sobie prawo do wykorzystywania +2Gen-CHN w decyzjach wysoko priorytetowych, zgodnie z decyzją Rady 108.

Po zostaniu uniewinnionym, Generał Rockefeller dobrowolnie odszedł ze służby w Globalnej Koalicji Okultystycznej.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported