Kubańskie Ministerstwo Anomalii Hub
ocena: +3+x

GoI-1221: Kubanskie Ministerstwo Anomalii


Znany także jako:

  • KMA
  • Ministerio de Anomalías de Cuba
  • Ministerstwo

Lata aktywności:

  • 1960-2017
  • 2018- (rzekomo)

Podsumowanie: Kubańskie Ministerstwo Anomalii (zwane odtąd KMA) było kubańską organizacją okultystyczną. Organizacja skupiała się głównie na przekształcaniu wszelkich dostępnych anomalii w narzędzia militarne, szpiegowskie lub do produkcji dóbr materialnych niż na konwencjonalnym zabezpieczeniu anomalii. Anomalie, które nie mogły być wykorzystane do żadnego z powyższych celów, były często neutralizowane lub wydawane Związkowi Radzieckiemu w zamian za dobra materialne. KMA zostało poważnie osłabione po upadku Związku Radzieckiego i GRU-P, a jeszcze bardziej po śmierci Fidela Castro.

Chociaż uważa się, że organizacja ta obecnie nie istnieje, odnotowano występowanie niewielkich komórek kontynuujących jej działalność w wiejskich obszarach Wenezueli.

havana.jpg

Lokalizacja tajnej siedziby KMA.

Historia: KMA zostało utworzone w 1960 roku wkrótce po tym jak Castro obalił rządy Fulgencio Batisty, ówczesnego prezydenta Kuby. Pierwotnie w jej skład wchodzili lokalni potężni Santeros, praktykujący voodoo Haitańczycy oraz kilku wysokich rangą oficerów wojskowych, którzy przysięgali lojalność wobec sprawy komunistycznej. Plany Castro dotyczące KMA były proste: zapewnić komunistycznej Kubie dobrobyt i przetrwanie w obliczu zagrożenia ze strony Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze w tym samym roku KMA dokonało serii uprowadzeń i nalotów na znane anomalne społeczności istniejące na wyspie. Wiele osób odmówiło przysięgania wierności wobec Castro, co doprowadziło do tzw. Nocy Czerwonych Mieczy, największej masakry anomalnych cywilów w historii Ameryki Łacińskiej. Niewielu udało się uciec do Nexusa Mała Hawana, gdy reszta zmuszona była ugiąć się po Nocy Czerwonych Mieczy. Anomalni cywile zostali siłą wcieleni do armii i stali się obiektami testowymi lub agentami dla KMA.

Wiedząc, że mają niewiele czasu, zanim Amerykanie i ich sojusznicy zaczną ingerować w sprawy wyspy, KMA zabrało się do pracy, znajdując i opracowując anomalne środki obronne dla Kuby. Z pomocą wywiadu GRU-P, skradzionej technologii Fundacji i życia wielu nienormalnych cywili, KMA było w stanie stworzyć Kotwice Rzeczywistości Scrantona o dużym zasięgu działania. Kotwica ta była niebezpiecznie niestabilna, ale została pomyślnie wykorzystana podczas inwazji w Zatoce Świń 17 kwietnia 1961 roku. Wojska wysłane do inwazji były wspierane przez kilku anomalnych agentów UIU, którzy zostali skutecznie zneutralizowani przez Kotwicę.

castro2.jpg

Fidel Castro, założyciel Kubańskiego Ministerstwa Anomalii.

Ale to był dopiero początek problemów KMA.

W miarę jak rosło napięcie między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi, narastał też egzystencjalny strach przed zostaniem wymazanym z pamięci jako narodu. Bez względu na pomoc zapewnianą od GRU-P, Kuba była małym wyspiarskim państwem na przedpolu jednego z najpotężniejszych mocarstw świata. Jej zasoby były ograniczone ze względu na nałożone na nią embargo, a sojuszników miała niewielu.

Próby zamachów na życie Castro stały się powszechne. Kubański kryzys rakietowy spowodował jeszcze większe napięcie na małym wyspiarskim kraju i jego zasobach. Z groźbą prawie niemożliwej do wygrania wojny wiszącej nad głową, KMA wpadło w panikę. Zbudowano kilka schronów chroniących przed silnym promieniowaniem, aby ochronić Castro i elity partyjne, opracowano anomalne środki reanimacji wraz z tym, jak paranoja rozprzestrzeniła się na cały kraj.

Każdego dnia coraz więcej cywilów uciekało z kraju, pozostawiając po sobie jedynie strach i niezadowolenie społeczne. Wraz z rosnącymi napięciami wokół muru berlińskiego, rosła też paranoja KMA zawsze gotowego walczyć zaciekle o swoją wyspę.

Dodatek: Po upadku Związku Radzieckiego i śmierci Fidela Castro, KMA podupadło niemal całkowicie. Chociaż Kuba coraz bardziej otwiera się na świat, a napięcia zimnowojenne łagodzą się, krążą pogłoski, że w wenezuelskiej dżungli wciąż działają lojaliści Castro i KMA. Śledztwa w tej sprawie trwają.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported