"Tabula Veritatis" (MG5P8/RF33G/7UL45)
ocena: +3+x
MG5P8/RF33G/7UL45
Status Do Wynajęcia
Popyt Średni
Cena $ 4,000/dzień, $ 100,000/miesiąc
Dostępność Bieżący zapas (500)
Identyfikator Tabula Veritatis
Opis Rama z drewna hebanowego o wymiarach 1 x 1,6 m, wyrzeźbiona w skomplikowane ezoteryczne wzory po obu stronach, do wykorzystania jako stół lub inna powierzchnia. Osoby używające lub opierające się o tę ramię nie będą w stanie kłamać, ani pomijać jakichś informacji.
Marshall, Carter & Dark, LLP

Raport Wstępny
Autor Brad M. Omentis Data 19 stycznia 1988
Zainteresowanie Średnie Identyfikator Tabula Veritatis
Podczas nalotu Koalicji na oddział Fabryki w piątek 8 stycznia tego roku, w dżungli na wyspie Tioman w Malezji, otrzymałem wiadomość od naszego tamtejszego kontaktu, który chciał sprzedać kontener pełen "ciekawych przedmiotów" za niską cenę. Jego oferta była desperacka i wyraźnie liczył, że uda mu się upłynnić wszystko, zanim zostanie skonfiskowane/zniszczone.

Ogromna większość przedmiotów to zwykłe bibeloty, które pewnie trafią na rynek kolekcjonerski, ale była tam skrzynia z 500 hebanowymi stołami, wszystkimi pięknie ręcznie rzeźbionymi. Kiedy zleciłem sprawdzenie ich przez zespół antykwariuszy stwierdzili, że niemożliwe jest kłamanie, podczas ich używania.

Zidentyfikowaliśmy na nie kilka nisz rynkowych wśród agencji zajmujących się utrzymywaniem normalności, jak również badaniami psychologicznymi. Ponieważ nadal nie znamy mechanizmu ich działania, najlepiej byłoby je wynajmować do czasu, aż będziemy w stanie skopiować ich działanie, aby zapewnić początkową penetrację rynku i zmaksymalizować krótkoterminowe zyski.
Plik Otworzono Jako: MG5P8/RF33G/7UL45
Marshall, Carter & Dark, LLP

Informacje o Asortymencie (aktualne do 4 kwartału 1989)
MG5P8/RF33G/7UL45
Właściciel Ilość Komentarz
Marshall, Carter and Dark LLP 13 Dostępne od dostawcy na żądanie.
Wydział Badawczo-Rozwojowy 1 Wykorzystanie do badania i powielania zjawiska.
Fundacja 115 20 sztuk dla Komitetu ds. Etyki, 8 sztuk dla Dyrektorów Ośrodków, 60 sztuk dla Rady Regionalnej Ameryki Łacińskiej i Lusofonii, 27 sztuk do innych zastosowań.
Uczelnia Jelenia 50 Stosowane do wywiadów i filtrów wejściowych.
Cyrk Niepokoju 8 Artykuły do inscenizacji i interakcji z publicznością.
Are We Cool Yet? 22 Podstawa pod płótna i krytykę.
Jednostka Incydentów Nadzwyczajnych 14 Wykorzystane w przesłuchaniach.
Klienci 267 Do różnych zastosowań od rozmów kwalifikacyjnych, testów psychologicznych aż po zdobywanie tajemnic itp.
Inni 10 Wewnętrzny użytek dla ukierunkowanych reklam.
Marshall, Carter & Dark, LLP

Memo 01
MG5P8/RF33G/7UL45
Nadawca Pedro Descartes Odbiorca Brad M. Omentis
Temat Dwie ważne sprawy
Część Brad, mam dobre i złe wieści.

Dobra jest taka, że: te ramy zapewniają nam niemały dochód, a w tej branży to bardzo dużo. Dopilnowałem, żebyś otrzymał zasłużone wynagrodzenie za podjęcie inicjatywy i interwencję w Fabryce, zanim goście z Koalicji spieprzyliby wszystko. To było warte tego ryzyka.

Problem za to polega na tym, że mamy ich za mało. Mam co najmniej 200 klientów na liście oczekujących na jeden z tych stolików, aby, nie wiem, sprawdzić, czy ich partnerzy ich zdradzają lub zaspokoić swoją osobistą ciekawość różnymi plotkami. Zaczynają się niecierpliwić, a ja nie chciałbym, żeby ważniejsze portfele straciły zainteresowanie naszą działalnością.

Proszę daj mi znać o wszelkich postępach w replikacji produktu. Mam kilka kontaktów, które mogą pomóc nam stworzyć stabilny łańcuch dostaw.
Marshall, Carter & Dark, LLP

Memo 02
MG5P8/RF33G/7UL45
Nadawca Minerva Domínguez Odbiorca Brad M. Omentis
Temat Postępy w sprawie Tabula Veritatis
Dzień dobry, panie Omentis.

Wysyłam ten list, aby poinformować Państwa o naszych postępach w sprawie produktu z okresu kilku miesięcy.

Dzięki obserwacjom mikroskopowym ustaliliśmy, że każda ramka zawiera tysiące zeznań, w różnych językach, oskarżeń w jakimś sądzie na przełomie historii. Niespotykana kaligraficzna i detaliczna praca pozwoliła nam również zaobserwować drugi element.

Używając eterycznych skanerów magnetycznych zidentyfikowaliśmy, że Tabula Veritatis są w rzeczywistości psychofagami1 i zawierają duszę przestępców, którzy przyznali się do popełnienia zbrodni, zazwyczaj w afekcie lub zabójstwa, w oparciu o jego sygnały Witalne Elana. Wytwarzają zmiany we wzorcach myślowych, poprzez manipulację kory przedczołowej, zapobiegając wplataniu rzeczy spoza rzeczywistości.

Mimo wszystko dusze te są wyjątkowo potulne i wydają się być spokojne w swoim psychofagu, służąc tylko tam, gdzie ktoś próbuje mówić kłamstwo. Skontaktowaliśmy się z kilkoma agencjami zajmującymi się przestępczością w Ameryce Łacińskiej i mogłyby one dostarczać nam duszę przestępców do umieszczenia w płytach z włókien grafenowych, jedynych, które mogą być wydrukowane 3D z dokładnością wymaganą do ich poprawnego działania. Dowiedziałam się, że Placówka 20 jest nieco przytłoczona falami zbrodni ostatnimi czasów, więc na pewno uda nam się zdobyć dla nas część skazanych na karę śmierci; będą woleli żyć w jakiś rupieciach, niż czekać na wykonanie kary śmierci.

Za około trzy tygodnie będziemy mieli pierwszy prototyp do testów. Będziemy Pana informować o wszelkich dalszych postępach w próbach replikacji.
Marshall, Carter & Dark, LLP

Raport Incydentu 01
MG5P8/RF33G/7UL45
Nagranie pozyskane z Lacedaemonia: 10 lutego 1990 roku, podczas wystawy, na której artysta [TOŻSAMOŚĆ ZASTRZEŻONA] siedział wygodnie przy stole będącym egzemplarzem Tabula Veritatis, z drugim krzesłem po drugiej stronie.
Czas Nagranie
17:05 [ZASTRZEŻONO] przechodzi na drugą stronę stołu, wyjaśniając, że jego wystawa, zatytułowana "Moja prawda", jest osobistym ćwiczeniem z samowiedzy, mającym na celu otwarte wyrażenie jego opinii na temat bieżących spraw i ogólnej hiszpańsko-amerykańskiej sceny artystycznej.
17:15 Prowadzi długą rozmowę z lokalnym politykiem, który jest zaskoczony opinią na temat jego kampanii.
17:21 Pojawia się brat [ZASTRZEŻONO], który otrzymuje od niego ostry monolog, zakończony podziękowaniami i braterskim uściskiem.
17:27 [ZASTRZEŻONO] proponuje swoim asystentom, by usiedli obok niego, aby "pomóc im poznać się nawzajem" z ich bezstronnej perspektywy. Kilka osób zgłasza się na ochotnika.
17:34 Jeden z uczestników jest zdezorientowany i zirytowany podczas rozmowy, chcąc ją nagle zakończyć.
17:35 [ZASTRZEŻONO] krzyczy na niego "tchórz", gdy ten odchodzi, co wywołuje gwałtowną reakcję asystenta, który próbuje go kopnąć. Kiedy to robi, wyłamuje ramę, a Tabula Veritatis spada na ziemię i rozpada się.
17:38 [ZASTRZEŻONO] przedwcześnie kończy swoją prezentację i sprząta produkt. Przez 23 minuty nie ma żadnych interesujących dodatkowych wydarzeń.
18:01 Goście w jadalniach zaczynają zdawać sobie sprawę z niemożności kłamania. Trzech asystentów przyznaje się do "nieopłacenia wstępu", przy stole bilardowym.
18:03 Organizatorzy stwierdzają, że "choć chcą wszystko ogarnąć, to nie wiedzą, co się dzieje i są zdenerwowani". Nad barem wybucha bójka, a dwóch mężczyzn przyznaje się do liczenia kart przy stolikach pokerowych.
18:06 Eskalacja imprezy kończy się ogólną bijatyką, w której biorą udział organizatorzy, artyści i goście.
18:09 Operatorzy Mobilnej Formacji Operacyjnej Omega-3 ("Low In Cholesterol") Fundacji przybywają na miejsce zdarzenia, w celu monitorowania sytuacji.
18:15 Wszystkim osobom biorącym udział w wystawie zostały poddane środki amnezyjne. Znaleziono i zabrano egzemplarz Tabula Veritatis.
Notatka Trzy godziny po tym incydencie, Rada Regionalna Fundacji Ameryki Łacińskiej anulowała wynajem wszystkich instancji Tabula Veritatis z wyjątkiem jednej, najwyraźniej sklasyfikowanej jako SCP-ES-███.
Koniec Logu.

Memo 03
MG5P8/RF33G/7UL45
Nadawca Brad M. Omentis Odbiorca Pedro Descartes
Temat Dwie inne ważne sprawy
Część Pedro, mam dobrą wiadomość i… no cóż…

Dobra jest taka: że gościom z wydziału badań i rozwoju udało się już opracować prototyp Tabulii, wykonany z grafenu, który nadaje im nowocześniejszego wyglądu i pozwala nam sprzedawać je również jako dekoracje na ściany i sufity, a także do innych specyficznych zastosowań. Dzięki temu są one również bardziej odporne i udało nam się zarejestrować nasz własny patent na mikrometryczne grawerowanie na ich powierzchniach.

Na pech, incydent na wystawie stworzył dla nas duży problem. Było tam kilku klientów i, mimo że występ Fundacji wszystko wyczyścił, to niektórzy artyści z pewnością są odporni na środki amnestyczne, a dotknięci Tabulą opowiadali o tym, co się wszystkim przytrafiło. Kilku klientów poprosiło o zwrot swoich produktów, uznając je za niebezpieczne.

Jednak nie wszystko stracone. Wiesz, jak to jest, ludzie zapominają, a passa porażek się w końcu kończy. Pozwólmy temu trochę ostygnąć, zanim spróbujemy ponownie złapać tę niszę biznesową. Przynajmniej będziemy mieli czas, aby dopracować prototyp i sprzedawać go jeszcze drożej, z większą ilością funkcji.

Jeśli chodzi o Tabulę, radziłbym Ci umieścić jedną w Twoim biurze na podłodze. Jestem pewien, że jesteś zainteresowany poznaniem szczerej opinii współpracowników na swój temat. Może to zachęci Cię do zmiany myślenia w niektórych kwestiach.
Marshall, Carter & Dark, LLP

Memo 04
MG5P8/RF33G/7UL45
Nadawca Pedro Descartes Odbiorca Brad M. Omentis
Temat RE: Dwie inne ważne sprawy
Cześć Brad,

Nie przejmuj się tym incydentem. Wiemy, gdzie była wystawa, znamy też dane wszystkich uczestników, w tym anartystów, którzy wypowiadali się na temat charakteru Tabula. Oni i tak zostali nią dotknięci, nie żeby mieli wybór.

Dzięki informacjom od pewnych brokerów udało nam się dotrzeć do każdego z tych asystentów. Zbieramy kilku z nich na różnych, wystawach w których uczestniczą i zostawiamy tam wabiki. A Fundacja przyjeżdża tam i wszystkim podaje środki amnezyjne.

Anartyści są trochę trudniejszą sprawą, ale mamy ich profile, jako że byli naszymi klientami, możesz prześledzić ich wzorce zakupów i sprawdzić, czy nie robią niebezpiecznych rzeczy. To wymaga czasu, ale w końcu i ty przyciągniesz w końcu Fundację i wyczyszczą ci pamięć. Nie są oni całkowicie na nie odporni, potrzebują po prostu większej dawki.

Krótko mówiąc, dzięki twardzielom z Fundacji nasze rynki nigdy nie osiągają fazy schyłkowej. W prawdzie bycie innowacyjnym to klasyczna strategia biznesowa, ale kiedy ludzie wbrew swojej woli zapominają o pożądanych produktach, można to powtórzyć z podobnymi produktami; jest to znacznie tańsze, a efekt ekonomiczny jest równie skuteczny. Nie ma ani jednego rządu w Ameryce Łacińskiej, który regulowałby coś, o czym nikt nie pamięta, prawda? Fundacja z pewnością ma o wiele ważniejsze sprawy do załatwienia na tych burzliwych ziemiach.

Nie spieszcie się z nowymi prototypami i ignorujcie czerwone cyferki; w końcu przybiorą ładny szmaragdowy kolor. Ciesz się szczęściem, którego nie mieli moi koledzy z biura.

Nawiasem mówiąc, wciąż ogromnie ci zazdroszczę o to, jak wystawiałeś się w Malezji. Jak to się stało, że nie przyszło mi to do głowy?
Marshall, Carter & Dark, LLP
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported