Nx-03

Angielskie Kanony » Wojna Na Wszystkich Frontach Hub » Nx-03

ocena: +8+x

autorstwa stormbreath

Identyfikator Nexusa: Nx-03

Cywilna Desygnacja: Hy-Brasil

Populacja: Około 101,000 1,623

Klasa Obszaru: Wolny Port Camelot

Protokół Interakcji z Nexusem: Ludność Nx-03 jest świadoma anomalnego zjawiska, które jego dotyczy, a Nexus jest wykluczony z Protokołu Maskarady. Obecnie Fundacja utrzymuje dyplomatyczną współpracę z rządem Nx-03.

Ośrodek 03, który początkowo został zbudowany, w celu nadzorowania Nx-03 został przebudowany jako Ośrodek Fundacji ogólnego użytku. Podczas gdy lokacja Ośrodka 03 nie jest utrzymywana w tajemnicy przed główną anomalną społecznością, pozostaje ono zabezpieczoną lokacją, ze względu na trudności w dostaniu się do Nx-03.

Placówka Zabezpieczająca: Ośrodek 03

hy-brasil.jpg

Ryc. 1.1. Hy-Brasil i Irlandia przedstawione na mapie Europy z roku 1572.

Opis: Nx-03 jest wyspą położoną około 100 kilometrów na zachód od Irlandii, określanej jako Hy-Brasil w ludowym folklorze. Nx-03 było także lokacją dużego miasta, które obejmowało większość wyspy, również znanego jako Hy-Brasil. Wyspa Hy-Brasil jest częściowo pozawymiarowo położona i można się na nią dostać tylko przez tradycyjne środki transportu przez jeden dzień co każde siedem lat. Przez resztę roku, do Nx-03 można było się dostać wyłącznie poprzez użycie rozszerzonych sposobów podróży1.

W Nx-03 panuje suwerenna monarchia, która posiada pozytywne stosunki dyplomatyczne z Fundacją i wieloma innymi Organizacjami. Nx-03 jest rządzone przez Tuatha Dé Danann. Przed rokiem 1811, Nx-03 wprowadziło silną politykę izolacjonistyczną, gdy zostały nawiązane relacje z anomalnym światem.

Tuatha Dé Danann wywodzą się z anomalnego podgatunku hominidów2, który jest rodzimy dla Nx-03. Homo sapiens tumuli posiadają pomniejsze odmienności fizjologiczne od homo sapiens sapiens3, jak i również drobne zdolności do modyfikacji rzeczywistości oraz naturalna sprawność taumaturgiczna.

Do 1468 roku, Tuatha Dé Danann istnieli w niewielkiej ilości w Irlandii, wraz z małą ludnością na Nx-03. Ze względu na wzrastające wrogie nastawienia ze strony nieanomalnej społeczności Irlandii i Kościoła Katolickiego, prawie wszyscy przedstawiciele Tuatha Dé Danann wyemigrowali do Nx-03 i rozpoczęli okres izolacjonistyczny przez następne 343 lata.

Fundacja Jego Królewskiej Mości Studiująca Cudaczności i Przywidzenia (HMFSCP) uzgodniła wraz z rządem Nx-03 minimalną politykę interwencji, w celu zapobiegnięcia rozproszenia wiedzy o zjawisk paranormalnych, powiązanych z Nx-03. Polityki ta całkowicie się nie pokrywają ze standardowymi procedurami operacyjnymi Fundacji, jednak została wdrożona, kiedy HMFSCP połączyło się z innymi organizacjami, tworząc dzisiejszą Fundację.

Nx-03 i położone na nim miasto były wykluczone z Protokołu Maskarady i stanowiły drugą największą anomalną społeczność na świecie. Najbardziej znane Organizacje posiadały bazy operacyjne na Nx-03, wliczając w to salony wystawowe Marshall, Carter and Dark, placówki Badawcze Laboratoriów Prometeusza i ambasadę Globalnej Koalicji Okultystycznej.

Podczas gdy Nx-03 posiada ograniczone siły wojskowe, pozostawał neutralny podczas poprzednich czterech Wojen Okultystycznych, nie angażując się aktywnie podczas jakiekolwiek zbrojnego konfliktu. Nx-03 było miejscem podpisania Pierwszego i Drugiego Paktu Brasil, które odpowiednio zakończyły Trzecią4 oraz Szóstą Wojnę Okultystyczną5.

Poniżej znajduje się fragment z zapisów HMFSCP, dotyczący Nx-03, który pomimo swoich lat został uznany za dobre podsumowanie warunków politycznych, panujących na Nx-03.

Notatka: Zostałem poproszony o dostarczenie raportu, dotyczącego obecnego stanu "Hy-Brasil" do Fundacji Jej Królewskiej Mości Studiującej Cudaczności i Przewidzenia. Pomyślałem, że najlepiej będzie, jeżeli prześlę mój wpis z dziennika z dnia mojego przybycia, gdyż zawiera dobre podsumowanie tego miejsca. - Lord Theodore Blackwood


12 marca, 1893

Przybyłem do Hy-Brasil tego poranka i już jestem zmęczony po jednym dniu podróży. Szczerze, to jest jedno z najwspanialszych miejsc na Ziemi, kraina magii i cudów, jakich nie spotkałem nigdy podczas moich wielu podróży.

Kiedy moja łódź osiadła na mieliźnie, zostałem od razu zagoniony, by spotkać króla, Nuada Airgetláma VII. Oczywiście, że miałem obawy przed spotkaniem z panem ludu Fae, gdyż słyszałem wiele historii o tym, jacy są okrutni i kapryśni. Aczkolwiek byłem miło zaskoczony, kiedy usłyszałem, że Nuada nie jest taki.

Natychmiast wskazał mi, że nie zwróciłem się do króla z należytym szacunkiem (Ponieważ jestem angielskim Lordem, poprzysiągłem zwracać się w ten sposób tylko i wyłącznie do Jej Królewskiej Mości), jednak nie był tym zbytnio przejęty.

Kiedy zapytałem go o różnice pomiędzy jego działaniami a tymi z powszechnego folkloru spowijającego lud Fae, wytłumaczył on, że takie interakcje zdarzały się za czasów jego pradziadka, który był znacznie bardziej brutalną osobą. Jego działania (i działania jego ojca) są tym, co ukształtowało nasze dzisiejsze poglądy.

Zapytałem Króla o to, dlaczego zdecydował się otworzyć drzwi swojej wyspy na świat zewnętrzny, a on nie odpowiedział. Zwyczajnie zaprowadził mnie na ulice, do samego Hy-Brasil. Powiedział, że zaplanował mnie zabrać do kilku atrakcji, a ja przystałem na to.

Pierwszym miejscem, do którego mnie zaprowadził był magazyn Marshall, Carter and Dark. Odmówiłem wejścia do środka, gdyż miałem złe wspomnienia z przeszłości z Nieśmiertelnym Handlarzem z Londynu. Po prostu się uśmiechnął i wyjaśnił, że magazyn był metaforą tego, dlaczego początkowo otworzył bramy Hy-Brasil.

Spytał się, czy pogląd, że Fae kochający złoto był zgodny z moim obrazowaniem ich, a ja odpowiedziałem, że tak, że było to częścią mojej definicji ludu Fae. Zaśmiał się i powiedział, że było to trafne. Poprzez otwarcie drzwi Hy-Brasil na świat zewnętrzny, stał się bogatszy niż którykolwiek z jego przodków.

Zadowolony byłem jego wyjaśnieniem, ale poprosił mnie, bym podążał za nim do kolejnego miejsca na wyspie. Zabrał mnie na środek ulicy, idącej pomiędzy biblioteką a warsztatem, noszącym nazwę "Laboratoria Prometeusza".

Wskazał na bibliotekę i wyjaśnił, że zawiera ona starożytną Drogę, prowadzącą do Biblioteki. Było to przejście do świata starych cudów, do świata świętej i starożytnej wiedzy. Odwrócił się i wskazał na laboratorium. Wyjaśnił, że było to miejsce nowych cudów, miejsce pochodnej i zbadanej wiedzy.

Król Nuada spytał się mnie, czy znam inne miejsca na świecie, które posiadają taką mieszaninę cudów, a mogłem wymienić tylko kilka. Przyznałem, że Hy-Brasil było naprawdę cudowne i nieziemskie. Uśmiechnął się i powiedział, że o to dlaczego się nie zmienił, kiedy zyskał bogactwo.

Zostałem zaprowadzony przez niego do trzeciego, ostatniego miejsca podróży. Była to wielka rzeźba Nuady. Powiedział mi, że to jest powód, dlaczego nie żałuje swoich decyzji - dziedzictwo, które zbudował dla siebie.

Kto zostałby zapamiętany najmilej? Jego pradziadek, którego działania zmusiły Tuatha Dé Danann do wycofania się z Irlandii? Jego dziadek, który rozkazał się wycofać? Jego ojciec, który nic nie zrobił, ale rządził odseparowaną wyspą? A może on sam, który odbudował wielkość Hy-Brasil?

Odpowiedź była oczywista. Działania Nuady zapewniły mu solidne dziedzictwo, które wytrzyma próbę czasu. Powiedziałem mu, że teraz już rozumiem dlaczego postąpił w taki sposób. Historia zapamięta go, jako najwspanialszego króla Hy-Brasil.

Zwróciwszy uwagę na to, że robiło się już późno, powróciliśmy do Pałacu na obiad i odpoczynek.

Dodatek: Incydent-N03-78
Dnia 13.06.1988 roku, Nx-03 zostało zaatakowane przez wcześniej nieznany anomalny byt, co doprowadziło do prawie całkowitego zniszczenia Nx-03. Podczas tego ataku, Nx-03 było bronione przez Globalną Koalicję Okultystyczną, której działa spowodowały znaczące zniszczenia infrastruktury Nx-03. Podczas gdy byt został zneutralizowany z powodzeniem, Nx-03 również doznało poważnych zniszczeń. Incydent-N03-78 poskutkował w całkowitych zniszczeniach własności, o przybliżonej wartości wynoszącej 750,000,000 IR£, gdzie większość stanowi infrastruktura Nx-03.

Poprzedni Król Nx-03, Nuada Airgetlám VII, został zabity podczas Incydentu-N03-78, jak i również jego następny spadkobierca. Krótko po tym, jego siostrzeniec Delbáeth III został ukoronowanym królem, pozostając obecnym władcą.

Ilość zniszczeń własności prywatnych, spowodowanych przez byt i GOC, poskutkowały opuszczeniem na dużą skalę Nx-03, jako miejsca operacji głównych Organizacji. Wycofanie i relokacja tych organizacji - z których większość z nich stanowiły dużą część ekonomii Nx-03 - skutkowały ogromnymi problemami ekonomicznymi Nx-03.

Ze względu na odizolowany charakter Nx-03, miasto nie było w stanie odbudować szkód wyrządzonych przez Incydent-N03-78. Dodatkowo, polityczny chaos był komplikowany przez śmierć poprzedniego króla, który rządził przez 177 lat. Podczas gdy inne miasta mogłyby zostać odbudowane po podobnym wydarzeniu, Nx-03 nie było możliwe do odbudowy.

Jako skutek tych czynników, większość mieszkańców Nx-03 zdecydowało się wynieść z niego, powodując masowe wyludnienie Nx-03. Większość z nich przeniosła się do innych lokacji wykluczonych z Protokołu Maskarady, takich jak Three Portlands czy Backdoor So-Ho, podczas gdy mniejszość włączyła się z powrotem do życia cywilnego.

W przeciągu minionych trzydziestu lat, ludność Nx-03 nieprzerwanie malała, aż do osiągnięcia obecnej liczby 1,623 mieszkańców. Większość z tych obywateli jest personelem zarządzającym Ośrodek 03, a także szczątkami szlachetnego dworu Tuatha Dé Danann.

Nx-03 pozostaje neutralnymi ziemiami dla Fundacji i wielu Organizacji, jednak jego ogólne znaczenie dla anomalnej społeczności się znacząco zmniejszyło.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Uznanie autorstwa — na tych samych warunkach 3.0 unported